Rybaření

Některým z našich uživatelů chybělo spojení jachtingu s rybařením a věcí kolem chytání ryb. Zde mají možnost zveřejnit své názory a postřehy. A také možnost prezentovat svoje úlovky.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » čtv úno 21, 2008 1:09 am

[quote="Monty"]...Chcu li lovit,lovím a úlovek zežeru...Nechci li úlovek sežrat,lov postrádá významu a je to spíše zhovadilost,trápit něco živého jenom kvůli zábavě...Tohle dělá,až na nepatrné výjimky,jenom člověk ...

mam tomu rozumet tak ze muj z pedigree vypaseny cokl prohani sousedovic kurata z hladu?na salamu odchovany kocour moji tety ji zase vzorne sklada kazde rano ulovene mysi pred dvere,v zivote jsem ho nevidel nejakou sezrat.nebo zkus strcit v ZOO do vybehu vzorne krmeneho lva treba kozu,uvidis co se stane.nene,at uz tu rybu nakonec pustime nebo zblajznem,vsichni lovime protoze lovecky instinkt je to pro nas prirozeny,nasi predkove to delali tisice let a par generaci zijicich v panelaku to nezmeni.no a pak si to zduvodnime foteckou nebo obedem,abychom si nepripadali jako primitivove... :mad:
Uživatelský avatar
Papito
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 263
Registrován: čtv lis 15, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: chebsko

Příspěvekod Papito » čtv čer 26, 2008 1:23 am

Ahoj kolegové paroháči! (Každý rybář je paroháč, zní lidová moudrost.)
Vracím se zpátky k prkénku. Nechal jsem si uříznout několik prkénekdle návodu - byly dokonce z bukových prahů a zkoušel jsem je tahat za sebou na naší plavbě z Atén na Rodos. Předem jsem posádce oznámil, že nic nechytím, ale že mi jde jenom o to, ověřit si jak celý ten krám funguje. Hned první prkýnko fixlovalo. Jakmile se ponořilo, začalo táhnout dolů, ale zároveň doprava, takže když učinilo za lodí oblouk až do nějakých 30° vyskočilo z vody. Zjistil jsem, že seříznutí kraje na 45° nebylo přesně kolmo na podélnou osu prkénka a proto ono zatáčení. Další prkénka fungovala perfektně. Čím více šňůry jsem vypustil, tím větší hloubka a tah. Jenže po nějaké čtvrthodině nebo dvaceti minutách se vlasec vedoucí k lodi zakroutil a prkénko vyskočilo z vody ven. Není tam nějaký technický fígl? Neměla by mezi prkénkem a lodí, nebo prkénkem a návnadou být nějaká otáčecí karabinka, něco jako obrtlík, aby se vlasec nekroutil? Omlouvám se, že se ptám tak blbě, ale jsem v rybaření absolutní laik a tak sám nepřijdu na to, kde jsem dělal chybu.
Díky za radu,
Papito
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » čtv čer 26, 2008 2:07 am

Obrtlíkem rozhodně nic nezkazíš. Klidně dej i dva a nějké pořádné. ;)
alffa
Uživatelský avatar
mboban
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 93
Registrován: stř črc 04, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod mboban » čtv čer 26, 2008 8:07 am

Jak už jsem psal jinde taky jsem zkoušel prkénko na naší plavbě minulý týden.
Mě fungovalo dobře. Hlavní vlasec jsem měl asi dvacet metrů, návazec za prkénkem asi pět. Obratlík jsem nedával.Myslím si, že nejdůležitější je, aby otvory pro vlasce byly přesně ve středu prkénka. Pak sestava jede rovně. Mě aspoň do stran nejezdila. Jen chyběla ta maličkost - ryba. :cry:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů