Zkušenosti s plavbou na Baltu

Nejezdí přece všichni na Jadran ...

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Zkušenosti s plavbou na Baltu

Příspěvekod AdsBot [Google] » pát lis 25, 2005 8:42 am

Kdo má zkušenosti s plavbou na Baltu(Od Rujány směrem Bornholm,Jižní Švédsko)?
Rád bych se dozvěděl více informací o těchto vodách.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » pát lis 25, 2005 8:46 am

Ahoj,
byla jsem nekolikrat a stoji to za to! Zavolejte Josefa Rosslera 607579770, ma opravdu velke zkusenosti. A pak ještě Martin Hoetzel 604735999.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » pát lis 25, 2005 8:59 am

Několikrát jsme s plachetnicí na Baltu byli, zavolejte si Frantu Sýkoru - 605 911 268.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » pát lis 25, 2005 11:38 am

Ahoj, mám malou plachetku (11m2) a chtěl bych jet do Polska na moře. Potřebuji nějaké povolení ? U nás je to bez VMP. Dík
Uživatelský avatar
Ann
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 7
Registrován: ned lis 20, 2005 9:21 pm
Reputace: 0

Re: Zku?enosti s plavbou na Baltu

Příspěvekod Ann » pát lis 25, 2005 3:03 pm

Jiří Fiala píše:Kdo má zku?enosti s plavbou na Baltu(Od Rujjány směrem Bornholm,Ji?ní ?védsko)?
Rád bych se dozvěděl více informací o těchto vodách.


Hodně dobrých rad k Baltu a Polsku by mohl poskytnou Tomáš z Yacht Sportu . Ten určitě něco poradí. Zkus mu email.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

odpověď

Příspěvekod AdsBot [Google] » pát lis 25, 2005 9:43 pm

Vzkaz od Tomáše pro Tomáše nebo Lukáše?

Ahoj,
Převoz tvé lodi by neměl být problém. Ale kdybych tu loď měl já a chtěl s tím plout na Balt tak bych určitě šel na Čany(česká asociace nám. jachtingu), stal bych se tam členem (300kč poplatky za rok) a tu lodičku bych si u nich nechal zaregistrovat. Dostaneš přidělené číslo na plachtu a průkazku, že ta loď je tvoje a můžeš s tím takhle plout třeba do Karibiku. Oni v zahraničí ví kulový co to vlastně máš za průkaz. Kam s takhle malou lodí chceš plout?

čau Tom
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

odpověď

Příspěvekod AdsBot [Google] » pát lis 25, 2005 9:56 pm

Ještě jeden vzkaz pro P. Fialu

Zkontaktuj se s Rudou Kreutschneiderem. On zná Balt jako svý boty. Spousta lidí by ti mohla dát nějaké informace ale on , myslím, že nejvíc.

Ahoj Tom
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: Zkušenosti s plavbou na Baltu

Příspěvekod Denis » úte led 17, 2006 8:04 pm

Halooo Tome. Na tom Balte ako jazdíš keď si tam dva mesiace, to ideš na nejakú dlhú plavbu, alebo si v svojej maríne a cez deň chodíš plachtiť? Keď dožijem a postavím tu moju trailer-sailer tak tam istotne vyrazím.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

odpověď

Příspěvekod AdsBot [Google] » pon led 23, 2006 7:35 am

Ahoj,
už sem do fóra moc nechodím, nemám teď moc času vysedávat u počítače. Libor mě upozornil, že je tu na mě dotaz. K tomu Baltu - měsíc jedu svou plavbu ( kam mě vítr zavane) a druhý měsíc se snažím jezdit týdenní plavby pro zájemce z čech.
Kdyby něco (dotaz...apod.) raději piš na e-mail. Tam se dostanu tak obden.
Tom
Uživatelský avatar
radar
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 136
Registrován: čtv bře 22, 2007 1:00 am
Reputace: 1
Bydliště: New York
Kontaktovat uživatele:

Balt - Estonsko

Příspěvekod radar » sob kvě 05, 2007 1:21 pm

Kdo ma zkusenosti s plavbou kolem Pobaltskych republik? Chceme se v cervenci vydat z Nemecka do Estonska. Ma nekdo typ na nejlepsi trasu? Co bychom meli videt a kam radeji nejezdit? Dik
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned kvě 06, 2007 12:02 pm

Od kamaráda co se plaví na Baltu pravidelně jsem dostal takovouto zprávu:
P.S. Ten Radar by se měl vyhnout ruským pobřežním vodám.
Uživatelský avatar
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 558
Registrován: stř črc 25, 2007 2:00 am
Reputace: 3

Příspěvekod jirkaM » pát říj 26, 2007 11:17 am

ahoj. V lete 08 se chystam objevit Baltske more. Start nekde z okoli Rujany. Koukal jsem, ze tam najit charter neni zase tak tezke, ale presto, mate nekdo dobry tip s vlastni zkusenosti. treba i s popisem plavby?
Uživatelský avatar
dodo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 516
Registrován: pon lis 06, 2006 1:00 am
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dodo » pát říj 26, 2007 12:16 pm

Byli jsme tam letos v cervnu. startovali jsme z Brege na Rujane. Maly pristav s jednou chartrovkou (par lodi, cca 20), pohoda. Ale jako dost velkou jeho nevyhodu vidim v tom ze okolni vody jsou hodne melky (tim myslim tak 3 - 0 m) takze vyjezd z mariny na more znamena cca 2hodiny motorovat vybojkovanym kanalem (dobre znaceno) ktery je pravidelne probagrovavan na hloubku okolo 3-4 metru. Jinak je ale bezne ze jste kilometr od brehu ale 50m od vas stoji ve vode labute a koukaj jim bricha :)

Pak jsme pokracovali pres noc na Bornholm. Je zajimavy jak to tam funguje - je to totiz samoobsluha ....kdyz prijedes nikdo te nenahani abys zaplatil apod. protoze v marine ani zadny personal nebyl. Je tam jen automat do kteryho strcis kreditku, nacvakas jakou mas lod, jak dlouho zustanes, kolik lidi a vyjede ti cedulka co si prilepis na lod a PIN na toalety a sprchy (vchod je na ciselny zamek).

pak jsme jeli do svedska, vetsinoiu jsme na noc byli v malych rybarskych pristavech (vsude super sprchy a zachody bud na PIN nebo nekdo vecer prisel). Neni tam moc kde jinde kotvit pobrezi je plochy a malo clenity - zadny rozumny zatoky ke kotveni.

pak jsme se vratili zpatky, objeli Rujanu kolem dokola, pojeli most co to ted dostaveli.

Cely tyden pekne foukalo, najeto za tyden okolo 330 NM.

asi 3x za ten tyden jsme chytli slusnou mlhu kdy je videt treba jen na 200 metru. Sirena je urcite dobra - vetsina lodi v charrovky ji ma. ...hodi se i radar ale ten nasi lodi byl rozbitej.

Zaver: Balt urcite stoji za to, je to o necem jinym nez Jadran - rekl bych ze je to vic o plachteni nez napr. o koupani. Mluvil jsem tam s nejakejma mistnakama jak pred par lety byli na Jadranu a byli zklamany z toho ze jim pul tydne skoro nefoukalo ;)


dodo
Uživatelský avatar
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 558
Registrován: stř črc 25, 2007 2:00 am
Reputace: 3

Příspěvekod jirkaM » pát říj 26, 2007 1:43 pm

diky dodo, na Brege jsem koukal. Jakou jste meli lod?
Uživatelský avatar
dodo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 516
Registrován: pon lis 06, 2006 1:00 am
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dodo » pát říj 26, 2007 3:17 pm

Meli jsme Bavarku, neco celkem velkyho, tusim tak 44. ...myslim ze ta chartrovka tam ani lode od jineho vyrobce nemela - jen ruzny velikosti. Byli jsme spokojeny - bezne jsme jezdili okolo 9 uzlu.

Lod byla cekem v dobrym stavu, dokonce mela i topeni a radar. jenze ten radar nefungoval a ten co nam to predaval to ani nevedel - chce to si pri prebirani davat pozor.

byl tam i podrobnej pilot pro nemecko, dansko a swedsko - bohuzel vsechno pouze v nemcine.
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » pát říj 26, 2007 4:13 pm

2 dodo: pres jakou charterovku jste jeli (maj nejaky www) ? jake tam jsou ceny lodi ? atd. atd.
z tebe to leze jak z chlupaty deky :P, koukej to popsat vic ...
Uživatelský avatar
dodo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 516
Registrován: pon lis 06, 2006 1:00 am
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dodo » pát říj 26, 2007 5:40 pm

na to se nikdo neptal :whist:

...navic ja to nezajistoval takze to z hlavy ani nevim.

...ale co bych pro vas neudelal ;) , dohledal jsem toto:



LOĎ
BOAT Bavaria 44/2004

MARÍNA
BASE
Marína Breege-Rujána-Německo

MAJITEL LODI
OWNER AGENCY
MOLA, Bodenweg 1-2, D-18556 Breege Rügen


....ale objednany to bylo pres zprostredkovatelskou agenturu AZ Euro Yachting, s.r.o.. jejeich web je wwww.najachtu.cz.


Jinak zkousel jsem vygooglit tu charterovku a bude to nejspis toto
www.mola.de/Yachtcharter-Mola/


presny ceny si uz ale fakt nepamatulu - urcite je to drazsi nez v chorvatsku ale ne nijak extremne, odhadoval bych ze to vyjde tak o 15 - 20 % draz nez na jadranu.

ale aktualni ceny si uz asi dohledate na tech strankach.


staci takhle? uz me moc nenapada co bych jeste popsal ...klidne se ptejte na co chcete - ja na co chci (a budu vedet) odpovim :lol:

p.s.

byl jsem tam poprvy a urcite se tam zase vratim, priste bych ale chtel zkusit treba vic projet to svedsko, prijde mi to tam zajimavejsi. ...s tim me napada otazka: ma nekdo zkusenosti s pronajmem lode primo ve svedsku? ne ze by se tam z nemecka nedalo dojet - pres noc tam jste ale dojedete na jich kterej jak jsem uz psal je malo clenitej a plochej - chtelo by to nekam vejs. ...jinak s prejizdenim ze statu do statu zadny problemy nejsou, nikde jsme se nenahlasovali, nikde nikdo nic nechtel. ...jednou nas kontrolovali na mori ale jen vzevrubne - prijeli, okoukli lod, zeptali se odkud a kam mirime a odjeli.


...jeste jedna zajimavost: balt ma strasne plochy : dost me prekvapilo ze napr pri prejezdu ze svedska do nemecka jedete nekolik hodin a hloubka se menila napr. plus minus 1-2 metry
Uživatelský avatar
martinp
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 80
Registrován: sob čer 02, 2007 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: Přerov

Příspěvekod martinp » pát říj 26, 2007 11:08 pm

Ahoj

Taky jsem vyplouval z Breege. Měli jsme pronajatou Bavarii 33/2007 v termínu 11-25.8.
Loď, čistá připravená. Slabší výbava, neměli jsme kotevní vrátek ( pouze malá ruční kotva ), pouze studená voda, bez sprchy, topení elektrický ventilátor.
Při vrácení žádné komplikace. Společnost www.mola.de a objednával jsem přes www.pc-ostsee.de. Velice seriozní jednání.

Německé přístavy - sprchy na klíč či pin, sprchy na žeton (1ž-1EUR), platí se hafenmaisterovi v přístavu bývá max. do 20.00, pokud ho nestihnete nedostanete se nikam.
Dánské přístavy - platí se kartou v automatu který vytiskne lístek s pinem. (platba hafenmaisterovi možná ) sprchy 5DK
Švédsko - platí se hafenmaisterovi, dá vám pin, sprchy a sauna v ceně

Letos jsme měli nejstudenější počasí které jsem na severu zažil, teploty až 16st vítr 0-40kn
vlny 0-3m bouřky s blesky i bez, mlhy i šmolkové nebe, prostě einkesselbuntes.

Z Rujány jsme plavebním kanálem vplouvali pod plachtami. Příjemných 14dnu, budeme je opakovat, ale příští rok bude změna - teplá Italie. V Breege na na molu dělají dobrou pečenou rybu v housce a pivo je taky GUT.

trasa :
Obrázek
Dočasně naše Loreley :
Obrázek
na závěr jedna náladovka :
Obrázek
Uživatelský avatar
dodo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 516
Registrován: pon lis 06, 2006 1:00 am
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dodo » pon říj 29, 2007 9:21 am

aby nedoslo k omylu - martinp pise : "Z Rujány jsme plavebním kanálem vplouvali pod plachtami." ....asi jsem opredtim vyjadril nestastne kdyz jsem napsal : "...z mariny na more znamena cca 2hodiny motorovat vybojkovanym kanalem..." ...mel jsem napsat spis "pro nas znamenalo cca 2hodiny motorovat vybojkovanym kanalem"

...nemeli jsme totiz stesti na vitr a krizovat odhadem 20-30 metru sirokym kanalem moc nejde :hmm:

martinp ma pravdu v tom ze lze v tom kanalu jezdit na plachty, taky jsme pozdeji jezdili kdyz sel vitr z dobryho smeru.

....zkratka chtel jsem tim spis vyjadrit skutecnost ze na dost mil pri vyjezdu/vjezdu z/do mariny (a spousty dalsich mist v okoli Rujany) mas trasu danou 20-30 metru uzkym kanalem. ...zkratka nemuzes si zvolit kurz jakej chces a fakt se nedoporucuje si cestu zkracovat protoze uz par metru na boji muzes narazit ikdyz ses traba kilak od pobrezi.

...ale jinak jakmile se dostanes z techto melkych oblasti je vse OK, pohodicka, prijemna plavba zpravidla ve svezim vetru.
Uživatelský avatar
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 558
Registrován: stř črc 25, 2007 2:00 am
Reputace: 3

Příspěvekod jirkaM » pon říj 29, 2007 4:42 pm

Diky vsem za prispevky. Jsem rozhodnut, do konce roku objednam lod na Baltu a asi rovnou z Breege. Pojedeme sice jen na tyden, ale myslim, ze kousek toho Svedska uvidime:)
Uživatelský avatar
martinp
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 80
Registrován: sob čer 02, 2007 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: Přerov

Příspěvekod martinp » pon říj 29, 2007 9:29 pm

Dodo, s těmi plachtami to bylo jen malé rýpnutí. :)

Pár postřehů,
V Breege, auta mohou parkovat u mola pouze jeden den, pro dlouhodobé parkování je vyhrazen prostor na kraji obce. Parkoviště je neoplocené nehlídané a placené, myslím že to bylo 1EUR na den, mince ti rozmění v kanceláři, jsou na to připraveni. Platí se do parkovacího automatu.
V maríně je málo vozíčků, nějaký okamžitě zaber, já musel tahal všechno na zádech, germáni mi vozíček nepůjčili. (třeba to bude tím že neumím německy) :?
Jak přijedeš najdi hafenmaistera a kup si žetony na sprchy (má kancl v budce se sprchami) on se po páté ztratí a nebude sprchování.
Do sprchy dva žetony - u všech sprch jsem potřeboval tak 1 a půl žetonu a není žádná signalizace že končí čas, po vypnutí neteče ani studená voda.
Potraviny nakupte v Německu (obchod je asi 3km daleko) Dánsko/Švédsko jsou drahé.
Je zbytečné půjčovat si člun, přírodní kotviště nejsou a v přístavu jej netřeba, za 14 dní jsem jej ani neodvázal. ( mimo to kdy mi jej skoro urvala vichřice a plápolal na jednom laně za lodí)

Doporučuji navštívit :
Hammershus http://www.bornholm.info/Historie/519we.aspx?langId=2 hrad ze 13 století
Je u přístavu Hammerhavn, na opačné straně jsou krásné zatopené lomy, volně přístupný maják ze 17 století a krásná příroda.
Ales stenar http://www.raa.se/cms/extern/se_och_bes ... tenar.html švédský stonehenge čeká tu na nás nějakých 5000let a rozkládá se hned nad přístavem Kaseberga.
Město Ystad , moc hezké městečko a mimochodem jediný přístav s WiFi.

Další charterovky
www.jim-soeferie.dk
www.yachtcharter-dagen.de
www.scancharter.dk
www.happycharter.com
www.marien-yachtcharter.com
www.yachtcharter-albatros.com
www.mare-yachtcharter.de
www.ahoi-charter.com
www.omega-charter.de
www.renz-yachting.de
www.ego-online.de
www.sydfynsbaadudlejning.dk
www.yacht-charter.dk

počasí
http://www.dmi.dk/eng/index/forecasts/f ... _areas.htm
http://ifm.frv.dk/index.asp?LANG=ENG

zajímavosti
http://www.anhinga.de/haefenklein/karte.html
http://visitstring.com/
http://www.cykloturistika.cz/old/clanky ... strovy.htm
http://www.danskehavnelods.dk/
http://www.bornholminfo.dk/?langId=2
http://www.bonbonland.dk/

Hafenbook
http://www.nv-portpilot.de
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon říj 29, 2007 10:13 pm

Martinp, gratulujem, tomu sa hovorí kvalitná informácia.
Uživatelský avatar
Finn
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 545
Registrován: stř úno 21, 2007 1:00 am
Reputace: 16
Bydliště: Penčice

Něco málo z Baltu

Příspěvekod Finn » úte říj 30, 2007 9:25 am

Původně jsem si to napsal jen pro sebe a teď to jen zkopíruju, takže to možná nebude znít moc jachtařsky, ale aspoň nějaká malá informace.

Plavba Balt a Štětínský záliv 23. - 29.7.2007

Jachta typ URSA MAJOR, viz i-net stránka http://www.yachtsport.cz/2005/
kde je loď i Štětínský záliv popsán. (Stránka Tomáše Svobody)

A zde: http://jk-4wiatry.prv.pl/ jsou stránky jachtklubu Cztery wiatry, kde má Tomova lod domovský přístav.


1.den 23.7.2007 Pondělí
Dopoledne prohlídka města Swinoujscie, navštěva na Viktorce.
Vyplutí z jacht klubu cca v 15 hod. Odbavení u celníků na protějším břehu kanálu. Non-stop plavba až do 3.hodiny ranní.
Přistání v marině Sassnitz – Německo. Vyvázání u mola maríny, spánek do cca 7.30hod.
Původně jsme chtěli až na dánský ostrov Bornholn, ale pro nepříznivé počasí jsme změnili plán.

2.den 24.7. Úterý
Snídaně na lodi, procházka přes marinu na sever ke křídovým útesům (cca 1,5 – 2km od mariny)
Koupání u útesů v moři, voda cca 18 – 19st. Vzduch kolem 17st.
Návrat zpět přes marinu, prohlídka ponorky.
Přes silný protivítr cca 5.st Beauforta (10m/sec) jsme se pokusili vymotorovat proti větru z mariny, což se nám naštestí podařilo na první pokus. Marinu jsme opustili v cca 11hod. Ještě předtím nás ale odchytl výběrčí v marině, který objížděl lodě na kole a museli jsme zaplatit 7eur za stání.
Pluli jsme za stále sílícího větru kolem ostrova Greifswaldel, kde nás zastihl vichr cca 8.st. Beauforta (18m/sec) a do toho se přidal prudký déšť, takže jsme byli s Tomášem i přes jacht. obleky a holýnky během 10min. promočeni. Voda stříkala ze všech směrů a viditelnost cca 30 – 50m.
Ostrov s majákem jsme minuli a probíjeli se směrem do Swinoujsci do domovské mariny.
Opět jsme se museli zastavit na celnici a cca ve 22hod. Jsme vpluli do mariny Cztery wiatry.
Vyvázali se k molu mariny, převlekli do suchého, dali trochu rumu a ulehli.

3.den 25.7. Středa
Vstáváme cca v 7hod, snídaně, zaplacení mariny – 20zl. A vyplutí kol.9.hodiny z mariny kanálem k molu bez poplatku poblíž trajektu Karsibor. Vyvázání u nepoužívaného mola, oběd na lodi a procházka do blízké vesnice Mellin. V místním jachtklubu si dáváme nedobré pivo Lech za 4zl., koupání v přilehlém jezeře, vymydlení a návrat na loď. Trocha rumu s kofolou a spánek.

4.den 26.7. Čtvrtek
Ranní koupel, snídaně na lodi a v cca 9hod vyplouváme kanálem Kaiserfahrt do Štětínského zálivu, projeli jsme marinou Trzebiez, nelíbylo se nám stání, tak pokračujeme do mariny Stepnica, kde jsme se vyvázali cca v 15hod. Šli jsme se na místní pláž vykoupat, po vykoupání jsme zjistili, že je zde zákaz koupání pro údajný výskyt bakterie cola v místních vodách. Nevíme co je to za bakterie, ale do dnešního dne jsme v pořádku. Po vykoupání procházka do vesnice, malý nákup, chleba (veka) rohlíky, káva, cukr, cigarety, zmrzlina. Po návratu připlula do mariny holandská ocelová asi 25m dlouhá jachta. Bylo na ni několik rodin a hodně dětí, které házeli do vody na co přišly, ale jedna matka je klidným způsobem usměrnila a byl klid. Ještě před marinou sedla holandská jachta na dno do bahna, ale podařilo se ji po odklopení postraních ocelových ploutví vyjet bez cizí pomoci.
Marina byla bez poplatku, nebyla tam pitná voda, jen WC „TOI“ Po západu slunce jsme ulehli, předtím jsme ještě byli na návštěvě u mladého poláka a jeho dívky, kteří opravovali na kozách jachtu, kterou si před nedávnem koupili a připluli s ní ze Švédska a po opravě chtějí vyrazit kolem světa, velmi sympatický pár. Jachtu, která má 8m a je dobře stavěná koupili asi za 80.000 kč, po přepočtu. Říkali, že ve Švédsku jsou lodě levné.


5.den 27.7. Pátek
Vyplutí po snídani po 8.hodině z mariny přes Trzebiez, skrze mořské brány (lodní cesta pro velké lodě, něco jako dálnice) do Lunowa, kde se bylo třeba v silném větru vyhýbat rybářským sítím. Našli jsme úzký a mělký vjezd délky cca 200m, hloubky slabých 1,5m – kýlem jsme orali bahnité dno, ale bez zastavení projeli. Marina velmi pěkná a klidná, bez hospody a pitné vody. Voda jen užitková na nádobí a WC. Bosman (správce mariny) nás navedl a hned jsme mu zaplatili za stání u mola na dva dny celkem 30zl. Vyvázali jsme se cca ve 12hodin a udelali si na lodi oběd. V okolí byly močály, takže plno komárů, celkem s úspěchem jsem používal namazání alpou, což tak půl hodinky vydrželo působit proti komárům. Po obědě jsme se vydali přes uzký pruh pevniny mezi zálivem a mořem cca 2 – 3km k otevřnému moři. Cestou jsme přešli silnici, železnici, hejna komárů, kteří nás nenechali v klidu si natrhat trochu borůvek, které rostly cestou ve smíšeném lese, v blízkosti moře les přecházel v převážně borovicový. Pobřeží – nádherný jemný písek světležlutý bez kamínků, sem tam se dal najít malý jantar. Takhle vypadá celé polské pobřeží mimo města – nekonečné liduprázdné písčité pláže a krásná voda daleko méně slaná, než na jadranu, jen poněkud chladnější, odhad cca 19 – 20st. Na větru to na ležení nebylo, ale v závětří bylo docela horko a potom přišla chladivá voda Baltu docela vhod. Vůbec se mi po té teplé jadranské nestýskalo.
K večeru jsme se vrátili do mariny, udělali večeři a rozhodli se, že se po turistické značce vydáme do asi 1,5km vzdálené vesnice na pivo. Po strastiplné močálovité stezce, kterou jsme nazvali komáří stezkou jsme dorazili do vesnice ale otevřenou hospodu jsme nenašli, ale jistil to sklep (obchod), kde jsme zakoupili chlazené v plechovce, sedli si před místní zákl.školu, dali cigárko a pivo a vydali se zpět, ale už raději po silnici, kde bylo méně komárů a pohodlnější cesta. Na odbočce k marině jsme se rozhodli, že se ještě vykoupem v Baltu a po koupeli se vrátili zpět do mariny na loď.
Dali jsme trochu rumu s kofolou a zalehli.


6.den 28.7. Sobota
Ráno po snídani jsme šli k silnici na autobusovou zastávku, že pojedeme do asi 6 – 7km vzdáleného města Miedzyzdroje na pobřeží Baltu. Dorazíme na zastávku a hned se objevil malý mikrobus, jestli nechcem svézt do města za 4zl., autobus měl stát sice jen 2zl., ale neodmítli jsme podnikavého poláka a za chvíli jsme byli ve městě. Město pěkné, plné turistů a různých atrakcí pro turisty. Trochu jsme tu civilizaci prošli a skončili jsme na pobřeží, kde jsme si pochutnaly na lososu a tresce v pobřežní rybářské hospůdce. Zapili to pivem a vydali se po pobřeží zpět do naší mariny v zálivu. Cestou jsme se koupali, potkali jsme dva poláky – pán s paní, přistáli s asi 6m katamaránem na písčité pláži, postavili stan, paní šla nakoupit potraviny a pán hlídal stan a loď, tak jsme s ním dali krátkou řeč. Říkal, že by takhle chtěli asi za týden dojet někam k Litvě. Pro katamarány a ploutvové lodě ideální plavení kolem břehu s možností kdykoliv a kdekoliv vyjet na písčitou pláž.a postavit stan na přespání. Jen kdyby člověk věděl, že nebude celý týden moc foukat a nebudou 2m vlny, ve kterých by to např. na finnu asi nešlo.


7.den 29.7. Neděle
Po snídani na lodi jsme vypluli asi v 8.30hod., tak tak jsme projeli s kýlem v bahně kanálem z mariny a nasadili kurz – domovská marina Cztery Wiary ve Swinoujscie. Vítr vanul celkem příznívý, na jedno Réčko a při síle větru 5. - 6.st Beauforta, přibližně takový foukal celý týden, kromě 7. - 8. B. v prvních dvou dnech jsme asi ve 13.hod. Dopluli do naší domovské mariny.
Po obědě jsme se vydali na poslední procházku po pláži u města a tak se zozloučili s Baltem.

Závěr: upluli jsme celkem asi 200 Nm. Z toho 80 procent na plachty, na motor se muselo v kanálech. Nejvyšší rychlost asi 6,5 uzle, většinou to jelo kolem 5 uzlů.
Uživatelský avatar
toma
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 73
Registrován: pon črc 16, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod toma » úte říj 30, 2007 11:49 am

Ahoj Finne,
díval jsem se na ty stránky T.Svobody. Chtěl jsem se zeptat, i když je to trochu mimo :oops: , tu plachetnici je možné si za uvedené peníze půjčit na týden jen s kapitánem, nebo je možnost i bez něj a pokud ano, tak za jakých podmínek. Jak jsi to měl ty? Díky.
Uživatelský avatar
Finn
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 545
Registrován: stř úno 21, 2007 1:00 am
Reputace: 16
Bydliště: Penčice

Příspěvekod Finn » úte říj 30, 2007 12:03 pm

toma - já jsem jel s Tomem - kapitánem. Vím, že nějakým starým dobrým známým ji půjčil, tedy bez sebe - kapitána. Měli ji na 14dní. Ale to by ses musel zeptat přímo jeho. Ale já si myslím, že ji samotnou nepůjčí tomu koho nezná a ještě k tomu, pokuď s ním už na té lodi někdy nebyl. Víc k tomu nemohu říct.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů