Jachtařská knížka a lodní deník

Tipy od čtenářů pro čtenáře na zajímavé knihy s lodní tématikou

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Jachtařská knížka a lodní deník

Příspěvekod Anonym » čtv úno 15, 2007 3:02 pm

alffa píše:No tak to sem šoupni. Kdo Ti brání? :lol: Jinak je ta informace k ničemu. Také by bylo dobré, kdyby každá kniha co se sem vkládá, měla vlastní vlákno. Jinak to nikdo nenajde. alffa
Nevím Alffe jestli jsem správně pochopil. Jachtařskou knížku má snad každý. :wink: No ale dobře, tady je. Velikost 105x148 mm, 50 stran. Na základě záznamů o plavbách (poctivě vyplňovaných a většinou stvrzených charterovou společností) a přiložení 50,- kč kolku mě letos prodlužovali platnost papírů o dalších 5 let.
Obrázek

Lodní deník nepíšu, ale jeden přeci jenom mám. Dostali jsme jej vloni jako pozornost od charterovky AC. Je krásý a obsahuje mnoho z publikace Příručka kapitána, plus jadranskou faunu a floru, námořní mapy, HR historii, atd. Velikost 158x203 mm, kroužková vazba, stránek nepočítaně.
Obrázek
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » čtv úno 15, 2007 4:02 pm

To jsi mě nepochopil správně. :lol:
To byla reakce na Janíka. Připadlo mě to v sekci „knihy“ (ještě k tomu v cizím topicu) jako bezcenná informace.
A když už,………. pak by mě zajímal spíše obsah. Obal si může každý koupit, nebo vyrobit jaký chce. Není na to žádný forfšricht.

To ale nevadí ten tvůj deník je opravdu krásný. Také se mě zamlouvá že je to vybaveno těmi informacemi. Zejména cením ty mapy.
To za ukázku stojí.

Ještě informaci pro ostatní.
Deník je dobré psát. Za prvé pro sebe. Nejde všechno nosit v hlavě.

V neposlední řadě je to uznávaný, důkazní materiál, u námořního soudu.
Pokud by jste se nedej Bože, dostali do nějakého maléru.

Naopak; jachtařskou knížku, bych klidně vyplnil u zeleného stolu.
Pokud vím tak se žádná razítka nevyžadují. Jde jim pouze o ten správní poplatek.
Mi tady na ten ouřad, jednou zajdem. Ahoj, :wink: alffa
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv úno 15, 2007 6:48 pm

No, co už fčil. Už je to tady :oops: a mazat máme zakázané :!:
Když, tak teda aspoň něco z obsahu: ld001, ld002, ld003, ld004, ld005, ld006, ld007, ld008, ld009, ld010, ld012, ld013, ld014,
To o tom Lodním deníku máš pravdu. Ale. Musel jsem jej vypisovat každé dvě hodiny na Velikonční regatě a vúbec se mě to nelíbilo :evil: Já mám během plavby zápis GPS a mám je všechny od počátku mého jachtání. I z Lipna :) Zpětně vím přesně v kolik hodin a minut jsem kde byl, jak rychle a kterým směrem plul. Nevím, nakolik by mě to kdy pomohlo, ale v první řadě se snažím, abych žádné důkazy nepotřeboval. Já vím, stát se může cokoliv...
Pokud nezapomenu, nechávám si dávat to razítko charterovky a připadá mě to takové průkaznější. Vypíšu posádku, trasu, míle. Jinak mám zprávy o tom, že si to lidé dělají až před prodlužováním :twisted:
Ten poplatek za průkaz způsobilosti ještě jde (50,-), ale za rádio chtějí 200,- :!:
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » čtv úno 15, 2007 7:58 pm

No Baharis,
Proč by jsi to měl mazat? :lol: Vždyť je to pěkné.
Jen jsem podotkl že jsi nepochopil správně mou repliku, v topicu „Příručka kapitána plavidla“.
Dokonce ani ten „obsah“ se netýkal tebe. To je ale fuk. Je fajn že jsi to sem dal.
Alespoň vidíme, jak může také „lodní deník“ vypadat.
Mají to fakt hezky udělané. To byl jistě milý dárek. Blahopřej, :wink: alffa
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » čtv úno 15, 2007 8:09 pm

S tou jachtárskou knížkou z vás robia už úplne idiotov. To je až absurdné. Alebo choré? Na cestách šoféry narobia miliardové škody a zabijú, zmrzačia a zrania stovky a tisíce ludí a nikdo vám nepredlžuje vodičák na ďalšie obdobie. A yachtári čo spôsobia škôd a úrazov asi tolko, ako keď sa chlapi z Pasohlávok pobijú v krčme, si musia za poplatok predlžovať papiere a podrobovať sa trápnej tortúre. :x K zblití.
A to preto, že sa tých dementov nikdo nesťažuje.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » čtv úno 15, 2007 8:32 pm

To víš Denisi,
Sebrali chlapcům hračku. Tu jejich slavnou, námořní flotilu.
Nějak ty svoje vejplaty, zdůvodnit musí. Tak se halt vrhli na nás. :lol: alffa
P.S.
Jen si vem tu srandu, že chlap co obepluje Horn, nesmí plout ani na Vltavě když nemá VMP.
Konkolského by sejmuli hned v Děčíně, protože má ty papíry tutáč propadlé, pokud je kdy vůbec měl. A včíl mudruj. :lol:
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » čtv úno 15, 2007 9:00 pm

Baharis píše:... Jinak mám zprávy o tom, že si to lidé dělají až před prodlužováním :twisted:
Ten poplatek za průkaz způsobilosti ještě jde (50,-), ale za rádio chtějí 200,- :!:


Nač ty ďábelské smajlíky? Nedovolil bych si soudit nikoho, kdo chce zrovna v tomhle případě obej?-t splašeného úředního šimla.
Ještě horší než na MD ČR je to na ČTÚ, kde máš prokázat roční praxi radiotelefonisty za oněch 5 let. To splní tak 1 ze 100.
V podstatě nemá rekreační jachtař ani jinou možnost. Při 1 max 2 týdnech ročně na moři to nenasbíráš.
Leda pak chorvatský kapitánský průkaz :roll:
Mimochodem, letos si prodloužím český a možná už na podzim si zajedu na nějaký kapitanát pro chorvatský. Pro klid v duši (a větší chorvatskou loď:-))
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » čtv úno 15, 2007 10:37 pm

U nás námorná plavba nebola ani peť minút, ale taká zhovadilosť u nás nie je. A tiež sa niečím živia. Nie že by to bolo ideálne.
Chorvatsky preukaz je dnes len do Chorvatska. Ja myslím, že dnes najlepšia volba je Slovenský preukaz. Plavebná oblasť C je tuším do 14 míl od pobrežia a jediné významné obmedzenie je, že nesmieš vyplávať ak je vietor nad 4 boforty. Je to smiešne málo, ale má to svoju logiku, lebo rovnaké preukazy majú aj majitelia malých motoráčkov a gumákov. Dalšie obmedzenia sú na množstvo členov posádky, ale to je tak vysoké, že som mu nevenoval pozornosť.
Tiež je to snaha aby si kapitáni robili vyšší stupeň, teda nabrali nejakú prax, lebo chodili s týmito preukazmi na regaty, boli 3x na vode a potom boli prúsery keď fúklo 8 a viac. Ale oblasť B - 200 míl,sa dá získať pomerne jednoducho, prax že máš odjazdené preukazuješ zoznamom posádky, moc dusno okolo toho nerobia. Skúšky sú normálne, musíš vedieť. Rečová bariera žiadna, do Bratislavy na skok.
Uživatelský avatar
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1112
Registrován: čtv led 19, 2006 8:02 pm
Reputace: 106
Bydliště: Praha

Příspěvekod MartinB » pát úno 16, 2007 2:36 pm

Získal jsem informaci z ČTÚ, že jachtaři nemusí prokazovat praxi, dají jen čestné prohlášení, které je součástí žádosti o prodloužení průkazu:
http://www.ctu.cz/1/download/Formulare/ ... ilosti.doc
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » pát úno 16, 2007 3:26 pm

MartinB píše:Získal jsem informaci z ČTÚ, že jachtaři nemusí prokazovat praxi, dají jen čestné prohlášení, které je součástí žádosti o prodloužení průkazu:
http://www.ctu.cz/1/download/Formulare/ ... ilosti.doc


Martine, já vím (dnes jsem to zrovna odesílal). Ale kde pak je ta čest? :cry:
ČTÚ si je dle mého vědom "nesplnitelnosti" požadavku roční praxe v posledních 5ti letech a tak přímo do formuláře dal to "čestné prohlášení". Aspoň, že tak ...
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » pát úno 16, 2007 4:34 pm

Ahoj ficcus,
Jakápak ČEST ? O čem to mluvíš ?
To je jenom chyba v názvosloví.
To se mělo jmenovat: „prohlášení pro výběr správního poplatku“ :!:
Něco jako ČEST, ………už se v českých zemích, dávno nenosí.

Úřední šiml se musí chechtat, že se až bojím, aby mu neruplo panděro.

Vždyť ty správní poplatky nemohou stačit ani na jejich mzdy. Kdepak jsou náklady na provoz úřadu, baráku, atd. ?

No co ? Ostatní občané to „rádi“ doplatí. :lol:
Halt mlčící (hodně tiše bučící), většina. Je mě z toho na blití.
Mořská nemoc hadr, alffa
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Re: Jachtařská knížka a lodní deník

Příspěvekod Libor » sob úno 17, 2007 1:59 pm

Baharis píše:Lodní deník nepíšu, ale jeden přeci jenom mám. Dostali jsme jej vloni jako pozornost od charterovky AC. Je krásý a obsahuje mnoho z publikace Příručka kapitána, plus jadranskou faunu a floru, námořní mapy, HR historii, atd. Velikost 158x203 mm, kroužková vazba, stránek nepočítaně.
Obrázek

Taky jsem ho nedávno dostal od rodiny. Ale je moc pěkkný na psaní běžného lodního deníku. Volné listy si nechávám na poznámky a souřadnice o místech kam se vyplatí plout více než jednou. Líbí se mi, že všechny popisky jsou chorvatsky a anglicky - pro učení výborné.
Uživatelský avatar
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1112
Registrován: čtv led 19, 2006 8:02 pm
Reputace: 106
Bydliště: Praha

Příspěvekod MartinB » ned úno 18, 2007 5:21 pm

ficcus píše:Martine, já vím (dnes jsem to zrovna odesílal). Ale kde pak je ta čest? :cry:
ČTÚ si je dle mého vědom "nesplnitelnosti" požadavku roční praxe v posledních 5ti letech a tak přímo do formuláře dal to "čestné prohlášení". Aspoň, že tak ...


Ahoj Ficcusi
Bylo mi řečeno, že podmínka roku je pro operátory (zaměstnance), kteří to potřebují k svojí práci (piloti,..).
Takže jsem to tak s potěšením přijal a dál jsem to nerozpitvával.
Naše zákony a státní správa má mnoho nepochopitelných "zákoutí" :)
Měj se

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů