Plavba po Mazurách

Jachting u našich severních sousedů.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » čtv bře 13, 2008 6:55 pm

Už se to někde probíralo, ale nemůžu to najít. Pamatuji, že tam byl paradox pokud si loď půjčím tam platí úplně jiné podmínky( jak pro loď tak pro kapitána), než když tam pojedu se svojí lodí.
Uživatelský avatar
ycskipper
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 45
Registrován: úte úno 20, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Štěchovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ycskipper » čtv bře 13, 2008 10:18 pm

To je pravda. Jen právě došlo k dost výrazným úpravám právě již na tento rok. A z toho co mi vzniklo po tom co sem to projel se slovníkem se tam o cizích a místních lodích žádnej rozdíl v papirech nepíše.
Uživatelský avatar
Johna
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 207
Registrován: pon bře 05, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Čelákovice - Roztoky - Liberec

Příspěvekod Johna » pát bře 14, 2008 8:07 am

Děkuji moc za informace, ještě stále taky hledám...
Uživatelský avatar
Rumex
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 01, 2008 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: Dětmarovice

Příspěvekod Rumex » ned čer 01, 2008 9:12 pm

:D Zdravim všechny,
kdo chce jakékoli plavidlo na Mazurách, může hledat na http://mazury.info.pl/czartery/index.html a tam si najde lodičku podle svých přestav a nebo http://www.na-mazurach.pl/ jsou to velmi podobné stránky.

Měl jsem lodě od společností Top yacht, Krajan a Mazury Wind, všechny v poho, mejlepší byla asi www.krajanczarter.com.pl super přístup. :mad:
Uživatelský avatar
wasserwolf
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 109
Registrován: úte čer 17, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Doklady a předpisy na Mazurech

Příspěvekod wasserwolf » úte čer 17, 2008 1:14 pm

Prosím o praktické informace ohledně faktických byrokratických nařízení o provozu vlastní lodi na Mazurech. Konkrétně mě zajímá, zda musí být loď pojištěna povinným ručením, zda je za užívání vod vybírán nějaký poplatek, jak je to s vestama na lodi, případně nějaké speciality ve výbavě. Chci jet teď, 27.6.2008 loď na traileru. Loď je motorový kajuťák 7m s 40kW dieselem. V souvislosti s tím prosím o zkušenosti s cestou - silnice, poplatky, zloději... A odstavení vozu s vlekem na cca 14 na Mazurech - pojedu domů vlakem...? Děkuji za jakoukoli odpověď na tyto otázky. Ahoj Wasserwolf.
Uživatelský avatar
Rumex
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 01, 2008 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: Dětmarovice

Příspěvekod Rumex » pon čer 23, 2008 10:31 pm

Lodičku nemám :gun: , vždy si nějakou půjčím tam, takže o poplatcích vím kuloví.
Vesty na lodích byt musí pro každého na palubě, ale nikdy je nechtěli vidět.
Myslím že ještě chtěli hasičák a lékarničku.
Parkoviště je skoro u každého přístavu hlídané a oplocené, někdy se stojí i v hale, cena tak 3-5 zl na den, ale dá se domluvit, české pivo je asi nejlepší platidlo.
Co se cesty týče, nevím jak pojedeš, ale od Ostravy je to celkem OK až do WARSZAWY,
pak je to horší, ale dá se to.
Jestli chytáš ryby, kup si kartu rybáře přímo na jezero kde budeš a né na celé Mazury.

Hodně štěstí. :good:
Uživatelský avatar
wasserwolf
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 109
Registrován: úte čer 17, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Děkuji

Příspěvekod wasserwolf » úte čer 24, 2008 6:55 pm

Děkuji za odpověď. Zvlášť ohledně parkování je pro mě info velmi cenné.
Cestu podnikám z Liberce, takže se Waršavě vyhnu, pouze chci i za cenu zajížďky jet po "větších" silnicích. Uvidíme. Nechce se mi nikde po cestě bivakovat, docela se bojím loupeže.

Tak dík Pepik.
Uživatelský avatar
Tomas80
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 43
Registrován: pon říj 27, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Re: Děkuji

Příspěvekod Tomas80 » čtv lis 06, 2008 8:44 pm

Ahoj lidi. Rad bych navazal tady na kolegu z Liberce a zeptal se, jestli nevite jak je to s tema motorovejma kajutovkama. Kdybych tam chtel take zajet s 7m kajutovkou, motor 200HP benzin. Da se tam s tim jezdit vsude a nebo je nekde nejake omezeni, ci dokonce zakaz plavby se spalovacim motorem? Popripade jestli se da jezdit ve skluzu a nebo jenom vytlak jako u nas na prehradach. Predem diky za odpoved.
Uživatelský avatar
samoliter
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 336
Registrován: stř dub 30, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Ústí nad labem

Spalovací motory na Mazurech.

Příspěvekod samoliter » čtv lis 06, 2008 10:55 pm

Pro Tomas80. Na stránkách Mazury.info jsem ti našel seznam jezer, na kterých je zakázaný spalovací motor. Nechal jsem to přeložit přes Google- Překladač, snad to bude srozumitelný. Máš to tady: http://translate.google.cz/translate?u= ... l=pl&tl=cs .Ale nejlepší bude kontaktovat nějakou firmu na Mazurech, která pronajímá motorové čluny, jachty. Řekneš, že máš zájem si od nich něco motorového pronajmout, ale nevíš, jestli se smí na motor plout všude. Že by jste byli větší parta, a oni Ti určitě řeknou, co potřebuješ. Poděkuješ, řekneš, že si vyberete termín a že se pak ozvete. Máš informace a dál už je to na Tobě. samoliter.
A teď jsem zjistil, že místo fotky u mého jména je jen červený křížek. Před časem mi sem vložil fotku ALFFA. Může se někdo z odborníků, moderátorů, na to podívat? Díky.
Uživatelský avatar
wasserwolf
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 109
Registrován: úte čer 17, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Mazury

Příspěvekod wasserwolf » pát lis 07, 2008 8:34 am

Předem bych chtěl říct, že Mazury, to je sladkovodní fantazie. Pokud jsi smířený s plutím motorákem po Slapech a Orlíku, na Mazurách si budeš připadat jako v ráji. Ve skluzu si zajezdíš co hrdlo ráčí. Jen tím budedš trochu škodit všem okolo, co si tam v klidu léčí nervy a plují pro požitek z plutí... Mazury jsou obrovské. Já tam letos v létě najel za 14 dní cca 300 km, dalo by se klidně 600, (dle GPS - doporučuji!!!). A to jezdím průměrem 8 km/h, max 12 km/h. S naftovým 50 Hp motorem - prostě pohoda. Všude je mírný písečný břeh, nebo rákos s bahnem. Loď nelze rozbít - leda se srazit... Na severu je nádherná průzračná voda. Jel jsem způsobem tramp - tedy ne mariny. Na 7,5 m jsme byli 2 dospělí, 3 děti (jeden kojenec) a pes. Levné, nádherné, pohoda. Okamžitě bych jel znovu, ale... Cesta je opravdový horror. Do slova. Poláci inspirovaní svým Kubicou nesnesou auto před sebou. Jsem taky "pilot", ale když jedu s Patrolem a 2,5t na kouli, tak nikam nespěchám. Smáli jsme se, když nás na dvojité čáře, v zátáčce na horizontu šmikli 3 auta a pak ještě 4 na doraz a jak byl rozhulenej tak vzal i ty 3 před ním... Při tom všichni zajiskřili spodkama jak chytli díry... Celých 800 km jsem jel na 2 - 3 stupeň. Víc to nešlo ani na dálnici, na který je každých cca 600m semafor. I přes to mi vlek praskl. Spotřeba 16...
Já to risk, vykašlal jsem se na zbytečný zjišťování předem a jel. S dětma, lodí, obrněn trpělivostí a trochou peněz. Poláci jsou v pohodě, ti kteří jsou "obchodními partnery" (šéf mariny a pod.), tě ochrání před svými krajany co "makají v noci". Pár jezer je motorům nepřístupných, ale v užití si Mazur to nijak neomezuje...
Tak plavbě zdar, ahoj Pepik.
Uživatelský avatar
samoliter
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 336
Registrován: stř dub 30, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Ústí nad labem

Příspěvekod samoliter » pát lis 07, 2008 10:18 pm

Pro Tomas80. Teď večer jsem ti ještě našel na Mazurech forum. Nechal jsem to přeložit přes Google překladač, snad to bude ke čtení: http://translate.google.cz/translate?u= ... l=pl&tl=cs .samoliter.
Uživatelský avatar
Tomas80
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 43
Registrován: pon říj 27, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Tomas80 » sob lis 08, 2008 9:21 pm

Ahoj lidi. Diky moc za info. Kazdou chvili o Mazurech slysim, ze to tam je pekne a proto me to docela laka se tam sjet podivat. Nejsem zadnej sportovec, takze mi nevadi ani plavba, ktera nebude v kluzu. To ze tam sou hrozny silnice a ridici uz jsem slysel a taky trochu zazil. Bohudik onehda jen osobakem, takze to docela slo, ale verim, ze s clunem na kouli je to ocistec. Mrknu se na ty odkazy a uvidim, jestli se tam pristi rok take vydam kouknout :-).
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2504
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » pon lis 10, 2008 12:37 pm

Další forum je http://www.sailforum.pl/
Uživatelský avatar
FerenCS
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 637
Registrován: pát srp 10, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FerenCS » stř bře 10, 2010 11:11 am

Ante píše:Ahoj,
co je třeba za doklady na Mazury ? Stačí průkaz VMP ?

díky

Ante


Ahojte.
Ako je to ale s oprávnením Veliteľ námorného rekreačného plavidla? Akceptujú ho? Ja totiž mám "C" oprávnenie na more ale nemám VMP a chcel by som ísť na Mazurské jazerá cez charter. Celé som to tu prebrúsil a nenašiel som o tom info (alebo som slepý? :? ).

Ďakujem.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř bře 10, 2010 11:27 am

Mazury jsou vnitrozemské vody.
Velitel námořního rekreačního plavidla nemá oprávnění na vnitrozemí.
Uživatelský avatar
Rumex
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 01, 2008 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: Dětmarovice

Příspěvekod Rumex » stř bře 10, 2010 12:09 pm

Zdarec
jezdím na Mazury už několik let a jen párkrát jsem ukazoval jak oni říkají patent žeglarski. Mám HR papíry a žádné potíže nemám.
Co se předpisů týče, tak dle zákona nemají žádné zvláštní předpisy pro cizince a ani to moc neřeší, v Polsku mají jachting dokonce i ve škole.

Od 1.1.2008 pro plavidlo do 7,5 m není potřeba žádný doklad a totéž pro motorové plavidlo do 10Kw výkonu.
Klidně si tam zajed na charter a užij si pohodu a klídek. :good:


To Baharis
„Jachty żaglowe
Na Mazurach do kierowania rekreacyjnym jachtem żaglowym bez ograniczenia pod względem powierzchni żagla czy długości upoważniona jest osoba legitymująca się stopniem żeglarza jachtowego. Jacht żaglowy może być wyposażony w dowolnej mocy silnik pomocniczy (Za pomocniczy napęd mechaniczny jachtu żaglowego uważa się dowolnej mocy silnik spalinowy, elektryczny, hydrauliczny itp.). Osoby legitymujące się wyższymi stopniami żeglarskimi posiadają ponadto uprawnienia do żeglugi po wodach morskich.“ :(

Celý článek na: http://mazury.info.pl/zeglarstwo/uprawnienia/index.html

ps. Nevím to jistě, ale myslím si, že v Polsku nerozlišují papíry pro vnitřní vody a moře.
Uživatelský avatar
FerenCS
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 637
Registrován: pát srp 10, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FerenCS » stř bře 10, 2010 12:13 pm

No, mne je to jasné že papierovo mi to tam neplatí, len som chcel vedieť či si kvoli tomu mám doplnit kvalifikáciu, zhánať dalšieho kapitána alebo mi to poliaci budú akceptovať. Teda či tam už niekto bol s námornými papiermi a ako to dopadlo. Bolo by škoda tento rok prísť o túto destináciu. :(
Ešte raz vopred ďakujem za odpoveď.
Rumex, dakujem, ako píšeš tak by to malo byť v pohode.
Uživatelský avatar
vonkounic
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 59
Registrován: úte lis 11, 2008 1:00 am
Reputace: 0

papíry na Mazurách

Příspěvekod vonkounic » stř bře 10, 2010 4:43 pm

Ahoj ,

taky jezdím na Mazury celkem pravidelně a léta. Za 8 let jsem nenarazil na kontrolu papírů, pouze od kolegů
co tam taky jezdí mám zprávy, že byli kontrolování vodní policií , všichni měli VMP, ale prý to moc nezkoumali,
když zjistili že jsou češi tak byli nadšený. ( Dle mé zkušenosti, nám vždy poláci dávali pozitivně najevo
když jsme řekli že jsme češi. Váží si toho, že to máme stejně daleko jako do Chorvatska a jedeme k nim)
Tamní policie nemá ráda alkohol u kapitána, ostatní můžou na mol přepadávat relingy !!

Jinak po jedné obrovské bouři, kterou jsme zdárně přežili a spousty jachet nikoliv, jsem se bavil se správcem
přístavu a říkal, že jsou jachty pojištěný ale pro pojišťovací řízení by určitě platný papíry požadovali, protože povinnost je mít
v Polsku zatím nikdo nezrušil!!!!

VMP nestojí zas tolik a vpodstatě je to oproti polákům formalita, tak to zvaž.

Jinak jezdím pravidelně s
SAILOR v Gizycku a absolutní spokojenost a ideální poloha vzhledem k celým mazurám.

Jak tu čtu debaty,jezdí tam dost lidí a možná by stálo za to tam uspořádat nějaký sranda-match ? Co vy na to?

Mazurám zdar

Von Kounic
Uživatelský avatar
bokal
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 528
Registrován: ned dub 13, 2008 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Třinec

Příspěvekod bokal » stř bře 10, 2010 10:07 pm

Čtu pravidelně polské časopisy, Žagle odebírám a dosud jsem se tam dočet, že povinnost registrovat lodě do 7m a 10koní motoru byla zrušena, tuším od 2008 a taky VMP je povinné nad 7m a 10 koní.
Ovšem nemyslím si že je to rozumný předpis, obecně tam panuje názor, že to bude zase změněno. Každopádně mají rozum alespoň v charterových firmách, které nepůjčí loď nikomu, kdo nemá papíry.
Uživatelský avatar
Rumex
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 01, 2008 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: Dětmarovice

Příspěvekod Rumex » čtv bře 11, 2010 7:44 am

to Von Kounic

Zdarec, beru tě za slovo, takže od 22.5.2010-29.5.2010
Jsme zatím 4 posádky.
Uživatelský avatar
TonniCzech
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 23
Registrován: stř dub 15, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

mazury

Příspěvekod TonniCzech » čtv bře 11, 2010 7:24 pm

Než vyrazíte, tak se můžete kochat zde:
http://www.mazurycudnatury.pl/
:good: :good: :good: :good:
Uživatelský avatar
vonkounic
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 59
Registrován: úte lis 11, 2008 1:00 am
Reputace: 0

sranda match RUMEX

Příspěvekod vonkounic » čtv bře 11, 2010 7:38 pm

Rumex píše:to Von Kounic

Zdarec, beru tě za slovo, takže od 22.5.2010-29.5.2010
Jsme zatím 4 posádky.


No chlape, to je fakt náhoda , jsem tam ve stejný termín!!! Založím nový vlákno v AKCE, tak se domluvíme tam
třeba se ještě někdo chytí a bude větší "sranda" - match

Von Kounic
Uživatelský avatar
FerenCS
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 637
Registrován: pát srp 10, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: mazury

Příspěvekod FerenCS » pát bře 12, 2010 9:50 am

TonniCzech píše:Než vyrazíte, tak se můžete kochat zde:
http://www.mazurycudnatury.pl/
:good: :good: :good: :good:

Veľmi pekná stránka. :lol: Na mazury sa ešte iba chystám a dúfam že to nedopadne ako s Kornátmi, tie sú krajšie zo vzduchu ako z mora ...
Uživatelský avatar
vonkounic
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 59
Registrován: úte lis 11, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Re: mazury

Příspěvekod vonkounic » pát bře 12, 2010 11:26 am

FerenCS píše:
TonniCzech píše:Než vyrazíte, tak se můžete kochat zde:
http://www.mazurycudnatury.pl/
:good: :good: :good: :good:

Veľmi pekná stránka. :lol: Na mazury sa ešte iba chystám a dúfam že to nedopadne ako s Kornátmi, tie sú krajšie zo vzduchu ako z mora ...


Ahoj,

tak sa iba nechystej a přidej se k nám :good: na Mazurách nebudeš litovat, to ti tu potvrdí všichni
pravidelní návštěvníci Mazur!

koukni na vlakno AKCE -SRANDA MATCH !!

Zdraví

VonKounic
Uživatelský avatar
FerenCS
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 637
Registrován: pát srp 10, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FerenCS » pát bře 12, 2010 11:55 am

Ahoj! :)
To vlákno som si už pozeral, nápad sa mi páči ale nie som súťaživý typ, i keď toto je niečo iné, tu citím, že bude sranda. V začiatkoch to tak býva. Bohužial máme s partiou čas trochu ináč rozplánovaný a na Mazury chceme ísť pozdejšie. Ale teší ma pozvanie, ďakujem. Držím palce a verím že výťaz sa k porazeným zachová veľkoryso a primerane sa s nimi o výhru podelí :good: :cheers:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů