Budapest boat show+Skippi 650 v akci

Tipy a návody k výběru lodě. Zkušenosti druhých s výběrem lodě.

Moderátoři: Pepa, david, smike, vilma

Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Budapest boat show+Skippi 650 v akci

Příspěvekod Denis » ned úno 18, 2007 11:00 pm

S kamarátom ktorý vie po maďarsky a chce si kúpiť kajutový motorák sme v piatok ráno vyrazili do Budapešti. V zásade bezproblémovo sme našli výstavisko. Velké jednoduché haly a v jednej z nich celá výstava. A to ešte spolu s karavan salonom. Našťastie karavanov tam bolo ako soli, tak 20 ks. Na zvyšku plochy kralovali motoráky, odhadom tak 150 kusov. Plachetnice sem tam, odprezentovali sa tam klasický maďarský výrobcovia s plachetnicami Balaton 25, Scholtz32. Pekná 6,5 metrovka Skippi 650 mi pripadala ako polská výroba. Zo zahraničných známych značiek tam bola len Jeanneau. K tomu dva závodné openbooty a jeden maličký šikovný oplachtený čln. Teda suma sumárum maximáloš 10 plachetníc. Sem tam nejaký predajcovia súčiastok, tuším až dve čártrovky a žiadny potápači.
Čiže motoráky jednoznačne kralovali a pri nich sa zviezli predajcovia motorov, najme prívesných. Vystavené boli aj 150 k mamuty.
S mojím kamarátom som musel preliezť poctivo všetky motoráky. Hladal niečo také ako Libor J. športovo turistický motorák s kajutou pre dvoch a ak tam bude pohotovostné WC, tak to bude plus. Váha mohla byť okolo 1000 kg. Tak sa nám podarilo jeden nájsť, bol to Stingray 195, teda cca 6m so spaním pre dvoch v kajutke a pre ďalších dvoch v kokpite. Malé chemické WC bolo strčené pod lôžkami v kajute. Na lavej strane v kokpite bola minikuchynka asi 15x25 cm. Motor benzín Volvo penta 3l, spotreba pri 35-40 km asi 18 l/hod /podla predávajúceho/. Cena komplet lode s doplnkovou výbavou bola cca 800.000,.Sk aj s Dph./ x 0,8 sú Kč/. Suma je mierne zaokrúhlovaná, s predajcom sa dalo jednať o cene, takže aj tak by to nebolo presné, ale ako odhad to snaď stačí.
Pre Libora J. motoráček obdobný tomuto Stingreju čo by utiahla Felda ani náhodou.
Ďalšie zistenia: na Dunaji ani pod Budapešťou sa nemôže jazdiť na plachtách. Na Balatóne môžu plachetnice jazdiť s pomocnými spalovacími motormi asi ako na Lipne.
Najkrajšie čo bolo na výstave podla mňa bola prezentácia rieky Tisza a okolitej krajiny. Tiež pekné bolo to odhalené pomalované poprsie s ktorým nás výtala mladá maďarská kišasoňka v prvom stánku. A to je tak zhruba všetko. Mám pár fotiek, pošlem ich Liborovi, ak sa mu bude chcieť a nájde si čas tak tak niečo v galérii sa môže objaviť.
Uživatelský avatar
karel
Macher
Příspěvky: 434
Registrován: úte lis 21, 2006 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Oleško , Praha západ

Příspěvekod karel » pon úno 19, 2007 12:07 am

Skippi 650 v akci , vypadá dobře mají ji jako novinku v Navycentru v Praze , ale cena jen na dotaz, to moc nechápu asi změny kurzů (měn ne větru )
Obrázek
Uživatelský avatar
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 526
Registrován: úte dub 11, 2006 12:57 pm
Reputace: 0
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » pon úno 19, 2007 6:28 am

Pro Denise: Díky moc za informace. I když to, co jste našli je pro mě 1. moc těžké, 2. moc drahé (i ty řecké Drago Fiesta 600) vycházejí o 1/4 levněji a za 3. má to zabudovaný motor, to nechci. Ale budu moc rád, když pošleš nějaké foto.
Uživatelský avatar
jenda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 103
Registrován: pát srp 11, 2006 2:26 pm
Reputace: 0

Příspěvekod jenda » pon úno 19, 2007 10:39 am

Denis: Co se známých zahraničních značek týká, nekřivdil bych Beneteau, i když vystavovali lodě...ehm... řekněme, mimo naše rozměry :-)
Skippi650 se mi taky docela zalíbila, polské to je, cena viz uploadnuty fotky:
http://jachting.info/modules/Hftp/down/Skipper650_cena.JPG
http://jachting.info/modules/Hftp/down/Skipper650_tabulka.JPG
Honza
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon úno 19, 2007 11:07 am

jenda píše:Denis: Co se známých zahraničních značek týká, nekřivdil bych Beneteau, i když vystavovali lodě...ehm... řekněme, mimo naše rozměry :-)
Skippi650 se mi taky docela zalíbila, polské to je, cena viz uploadnuty fotky:
http://jachting.info/modules/Hftp/down/Skipper650_cena.JPG
http://jachting.info/modules/Hftp/down/Skipper650_tabulka.JPG
Honza

Pěkné, nemáš těch fotek více? Udělám galerii z výstavy Budapest až pošle i něco Denis. A Skiper 650 opravdu stál 1600,-EUR? To snad ani není možné. To je necelých 50 000 tis Kč. To mohla být snad jedině jen holá skořepina. Nebo to mohla být ještě cena přívěsu.
Parametry lodě totiž jsou:
LOA: 6,50 m
B: 2,50 m
Ponor: 0,30/1,40 m
Váha: 650 kg
Výtlak:0,95 tuny
Balast: 200kg
Výška v kajutě: 1,35m
Hl. plachta: 18,0 m²
Kosatka: 9,0 m²
Genaker: 35,0 m²
Koje: 2/4
Motor: 2 - 4 PS
Posádka: 3-4
Konstruktér: Jerzy Pieśniewski
Výrobce:http://www.skipper-yacht.com.pl/skp/dex?id=116
A v Německu se nabízí s daní (připravená k vyplutí na regatu) za: 19.900,- Euro
Cena výrobce: základní 17 230,- EUR, s genakrem 19 370,- EUR, verze Race 20 300,-EUR
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
PS: pokud budeš chtít vkládat fota do fóra, podívej se na příspěvek "práce s fotkam" nebo i další. Z ftp to smažu. Zatím se nic neděje, protože je přesunu do galerie. Ale v budoucnu by jsi neměl žádný funkční odkaz na obrázek!
Uživatelský avatar
jenda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 103
Registrován: pát srp 11, 2006 2:26 pm
Reputace: 0

Příspěvekod jenda » pon úno 19, 2007 4:48 pm

No jo, já přehlíd jednu nulu, myslel jsem, že to je 16000 Eur, to mi přišla sakra hodně dobrá cena. Takovýhle překouknutí už se mi v poslední době stalo několikrát, asi bych s tím měl něco dělat :-).
Fotek mám fůru, ale přijdou mi povětšinou dost hrozný... zkusím něco vybrat a ozvu se.
Já věděl, že se to tu někde řešilo, dokonce myslím, že to byl Alffa, kdo tam podal ten pohotový návod, ale nešlo mi to najít a neměl jsem čas se s tím moc hledat - blázinec, když se člověk objeví po pár dnech v práci atd... proto taky ta překouknutá nula ;-)
Uživatelský avatar
Sarah
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 01, 2007 1:00 am
Reputace: 0

cena Skippi 650

Příspěvekod Sarah » pon úno 19, 2007 5:54 pm

Podle materiálů, které máme z Dusseldorfu (leden 2007) je cena Skippi 650 Race 20.900 Euro. Skippi 650 Cruiser 17.230 Euro.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon úno 19, 2007 10:02 pm

Libor promtne spravil fotogalériu s toho čo som nafotil, tak nech sa páči, pozrite sa.
Uživatelský avatar
jenda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 103
Registrován: pát srp 11, 2006 2:26 pm
Reputace: 0

Příspěvekod jenda » úte úno 20, 2007 9:37 am

Libore, tak jsem vybral pár aspoň trochu rozumných fotek z výstavy (plus jednu prémiovou večerní náladovku z města ;-) ), ale přímo do fotogalerie mi to vložit nejde a na ftp to taky nějak neprošlo, tak kam s nima?
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned úno 25, 2007 5:44 pm

Ještě ke Skippi 650. Myslel jsem si taky , že je to novinka. Ale dnes jsem hledal nějaký jiný soubor a našel test časopisu Žagle (www.zagle.com.pl) co vyšel v čísle 10/2002 a já jsem to stáhl v květnu roku 2004, když jsem hledal loď. Je to v polštině, ale dá se to přelouskat. Test ve formátu pdf je mezi soubory ke stažení.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů