Kam s tou lodí

Zajímavosti o lodích, rady a tipy atd.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Kam s tou lodí

Příspěvekod Libor » úte úno 20, 2007 11:01 pm

Přišel mi přišel dnes článek od anonyma (ale jako článek se to nehodí):
Vlastním ocelovku 9m a vzhledem k fin.náročnosti chorvatska nevím kam s ní,tak jestli by mi nemohl někdo poradit nějaký zajímavý nápad
Pepa studene@mediate.cz

Tak mu zkusme pomoc .....
Edit: adresa zadavatele: Pepa studene@mediate.cz
Naposledy upravil(a) Libor dne čtv úno 22, 2007 12:09 pm, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » stř úno 21, 2007 1:28 am

Napadají mně etangy(slaná příbřežní jezera) ve Francii,kanály ve Francii,Holandsku nebo i některá ustí řek.Místa by se na celoroční kotvení nebo i vyvázání zadara v Evropě našli,ale zabezpečit loď proti vykradení a poškození bez přítomnosti majitele bude trochu problém. :?Jinak zbývá ještě Turecko a Africkej sever u Mediteránu. Není zadara,ale přístupnej i našinci.Ale to prostě musí člověk plavat a zkoumat a ptát se.A né zrovna na Riviéře,nebo v Monaku a podobně :D
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Re: Kam s tou lodí

Příspěvekod alffa » stř úno 21, 2007 2:48 am

Libor píše:Přišel mi přišel dnes článek od anonyma (ale jako článek se to nehodí):
Vlastním ocelovku 9m a vzhledem k fin.náročnosti chorvatska nevím kam s ní,tak jestli by mi nemohl někdo poradit nějaký zajímavý nápad
anonym

Tak mu zkusme pomoc .....


Vážený anonime,
musí to být nutně v zahraničí :?: alffa
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř úno 21, 2007 7:10 pm

Libore, máš pravdu, ako článok sa to nehodí. Ak by dotyčný majitel ocelovky napísal niečo viac, dalo by sa to rozobrať a hladať riešenie. Darmo mu povieš, že vieš o maríne vo Francuzku za 100 Euro ročne, keď ti majitel môže odpovedať: jó, pro mne to je daleko, takdlenc na Istrii, nebo u Zadaru by ste vo nečem tak levným nevědel????
Takže odpovedať sa v podstate nedá. Ale tu sa okazuje výhoda kovových lodí pred laminátkami, môžeš ich dať do šrotu. :?
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv úno 22, 2007 10:26 pm

ahoj,
dík za upozornění,dnes jsem se zaregistroval,
lod je ocel. van de stadt dělaný do těžkých podmínek/taková zmenšená Polárka,při stavbě radil Ruda Krautsch./komplet vybavená,dojela na kanáry a zpět,ted ji mám v čechách-ještě na ní něco převrtávám s balastem a dal bych ji někam v dojezdné vzdálenosti,myslel jsem zda někdo nedá tip do chorvatska a či nemá někdo skušenosti s rumunskem, bulharskem,černou horou a albánií
dík pepan
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pát úno 23, 2007 11:22 pm

Teda já žasnem a ako su ju smíčil speť do Čiech?
Moje poznatky čo sa týkajú chorvatska, turistické lokality si vo velkom budujú svoje privátne kotviská, večšinou je to nejaké miestne zoskupenie, jachtklub, obec a podobne. V sezone je to narvané, ale po sezóne je to poloprázdne až prázdne. Toto som videl nad Zadarom na ostrove Vir, tam ich bolo možno aj 5 a aj na makarskej som jednu videl.
Pomerne lacná je marína Krvavica na Makarskej, ceny proti Sukošanu polovičné.
Bulharsko je vraj velmi lacné, ale nebol som tam a presné ceny neviem.
Ďalšia možnosť je grécko, letenka Praha-Athény spiatočná do 5000,-Kč a trajekt aj na tie najvzdialenejšie ostrovy do 1000,-Kč, kotvenie v mestských a rybárskych prístavoch ak máš loď pod Gréckou vlajkou je zúfalo lacné, aspoň čo som jeden prípad našiel na internete.
Najlacnejšie na kotvenie je asi Turecko, našiel som marínu aj za 1000 dolarov za rok a platí sa po mesiacoch, takže ak si tam dáš loď na 9 mesiacov, tak platíš len 9/12. Problémom je drahá letenka, asi 10000,-
Tiež je možnosť ísť pod chorvatskú vlajku a zarobiť si na to drahá kotvenie vozením kolegov jachtárov, ktorý nemajú loď.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host