Grafická úprava, vzhled, loga, ikony a podobně.

Vše kolem webu a diskuzního fóra. Připomínky a kritika (i pochvala). Návrhy na vylepšení,struktura témat, návrhy nových apod. Případné návrhy pro komunitu jachting.info . Problémy s přihlášením a jiné potíže.

Moderátoři: MARIS, Pepa, david, smike, windward, vilma

Jako finální vzhled stránek si přeji ponechat

Demo News
4
21%
Brittania
13
68%
jiný, např. jyrx nebo jiný v testu
2
11%
 
Celkem hlasů: 19
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Grafická úprava, vzhled, loga, ikony a podobně.

Příspěvekod Libor » úte úno 27, 2007 11:38 pm

Vzhledem k některým připomínkám a dobře míněným návrhům na různé úpravy bude v budoucnu pár změn. Pár nových ikonek jste mohli zaregistrovat ve fóru. Zapojil se do spolupráce jeden šikovný člověk. Připravil několik návrhů ikonek do lišty prohlížeče, další ikony na plochu, připravuje se nové logo a je hotový plakát - poutač na výstavu v Praze. O těchto ale i dalších věcech můžeme v tomto tématu diskutovat a předkládat hotové návrhy k veřejnému posouzení. Co je lepší, zajímavější apod. Také můžete vkládat své vlastní návrhy.

Při této příležitosti bych chtěl znovu otevřít a připomenout anketu o nejoblíbenější vzhled/skin stránek. Protože dojde i k úpravě hlavičky stránky v souvislosti s novým logem, nebude možné dále udržovat všech 27 vzhledů v aktuální podobě/verzi. Záměr je ponechat optimálně 1 vzhled, ale protože se rýsují 2 favorité (můj bohužel mezi nimi není, ale drží se těsně na 3. místě) bude ve finále možné přepínat mezi těmito 3 variantami. Většina vzhledů je dnes zpravidla použita 1 - 2 x , vyjímečně 3 a vícekrát. Tak tedy ještě jednou připojuji hlasování o volná 3 místa na pomyslné bedně v pořadí podle současné oblíbenosti. Pokud mezi nimi není Váš oblíbený, je třeba v následující diskuzi dostatečně tento vzhled vychválit a získat pro něj alepoň 10 dalších uživatelů.
Naposledy upravil(a) Libor dne pát kvě 16, 2008 1:30 pm, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » stř úno 28, 2007 12:19 am

cau libore,
tak asi budu prvni prudic. a protoze nechci prudit tak moc, tak se vyjadrim
pouze k nabizenym variantam.
jeste uvedu, ze pro mne je na hlavnim miste forum, tzn. ze vse vice mene
srovnavam s nim.

- jedine pouzitelne je britania - sice se mi tez nelibi, ale je jediny, ktery se tak moc
netluce s forovym subsilverem
- demo news se tluce hodne
- deep blue je zbytecne uzky

rekl bych, ze ty vzhledy akorat komplikuji zivot. zacni na britanii a subsilveru
a uprav to k obrazu svemu a mozna i jinych. nevadi, kdyz to nebude vyslovene
hit, ale nesmi to byt sama barva, musi to ladit a musi to byt prehledne.

a ted uz mne jenom nekamenuj ;-)
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » stř úno 28, 2007 12:58 am

Chvályhodný počin Libore,
Veřejnou diskuzi to určitě chce. Více hlav, …………….ble ble, atd.
Hlasoval jsem pro vzhled: Brittania.
Není to proto že je to oblíbený vzhled ŠÉFA. Dokonce ani kvůli dizajnu (nestojí za nic).
O tom ale později.
Volím tento vzhled zejména proto, že má některé funkce které ostatní vzhledy nemají.
Například změnu barvy u nových příspěvků.

Na druhou stranu je pravda že se Liborovi podařilo získat výborného codéra (jerryx).
Dobrý codér, pak dokáže uzpůsobit jakýkoli vzhled potřebám.

(jerryx, omlouvám se, někdo Tě ale prásknout musel :lol: ).

Tak ještě k tomu dizajnu. Osobně preferuji tmavší pozadí. Je to možná osobní vkus,
faktem ale je, že tolik nebolí oči!

Ještě noticku, k volbě vzhledů.
Jsem pro jeden vzhled!
Tím nechci někomu něco vnucovat. Má to čistě praktický význam.
Když někdo například zvýrazní (důležitou část textu) ve svém tmavém vzhledu světlou barvou, uživatelé s vhledem světlým, ho asi ani neuvidí. No a obráceně.
Je to asi tak, jako by si každý vymyslel, vlastí kardinální znaky. Prostě čurbes.

Pro dnešek vše. Zítra sem hodím nějaké ty grafické návrhy. :wink: alffa
P.S.
Tak jerryx, mě předběhl.
No v podstatě vyjadřuje můj názor. „Mnoho psů, zajícova smrt“.
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

to Libor

Příspěvekod Wlady » stř úno 28, 2007 2:25 am

Jen krátce.
Dávám přednost obsahu a praktičnosti před formou = kvůli pokročilejším fukcím Britania.
Z téhož důvodu se mi líbí upozorňování na nové příspěvky.
Díky. Wlady
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř úno 28, 2007 8:01 am

To jerryx: máš pravdu! Já trpím částečnou "profesní" slepotou .... :D
For all:
proto taky tento topic. Výsledkem všeobecné diskuze by měl být nějaký všeobecně uznávaný kompromis = jeden jeden vzhled, případně poupravený , vylepšený o vlastnosti jiných oblíbených. Pořád je co vylepšovat, ale aby to nebylo jen takové hraní ve smyslu pokus / omyl, je pro zainteresované "aktivní spolupracovníky" nutné znát názor ostatních. Alespoň těch co návštěvují stánky "častěji než obvykle". :D
Tak dámy a pánové očekávám Vaše připomínky a Váš hlas. A jako při neúčasti ve volbách, pokud pak někdo nebude spokojen s úpravou, jeho škoda.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř úno 28, 2007 8:36 am

Nerad to píši. Je to ve mě od počátku tohoto webu, Libor ten můj postoj asi zná, ale když jsme teda vybízeni k vyjádření, tak prosím.

Když otevřu jakoukoliv webovou stránku jakékoliv renomované společnosti, načte se mě pár kilobajtů, základní nabídka a můžu se rozhodnout kam půjdu. Profesionální tvůrci webů na toto kladou obrovský důraz. Při spuštění jachting.info se načítá něco kolem jednoho megabajtu a jsem zahlcen informacemi, které mě v podstatě ani nezajímají. Pokud jsem někdy nucen využívat připojení GPRS, načítá se kompletní úvodní stránka i několik minut. Je to můj - asi osamocený názor, nikomu jej nevnucuji a i přesto jsem rád, že Libor dělá to co dělá.
Preferuji a dal jsem svůj hlas vzhledu Demo News. Používám rozlišení 1280x1024, mám jej přes celou obrazovku a připadá mě takové decentní.
Fotogalerie je kapitola sama pro sebe, tam nechodím vůbec. Asi také díky tomu, že je povolen upload fotek všem uživatelům, je tam pro mě takový chaos, že nemám trpělivost něco hledat. Podle mě by to chtělo zásadním způsobem přeorganizovat, udělat nějaké kategorie, nějaké členění, třeba podle datumu, nebo oblastí činnosti. Nevím....
Promiňte mi mé odvážné a možná ne až tak lichotivé hodnocení, ale každý jsme nějaký. Jám mám prostě rád jednoduché, jasné a přehledné věci.
No a nemusí všichni jen poplácávat Libora po rameni, jak je všechno výborné.... :wink:
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » stř úno 28, 2007 10:08 am

Vzhled stránek považuji rovněž za velmi důležitý. Nechci dělat žádný odborný rozbor, ale čistě laický pohled a hodnocení oněch třech v užším výběru.
Deep Blue: ty černé boční pásy jsou hrozné /je to jako když čtu parte/, nejpodstatnější však je že snížena využitelná plocha monitoru /šířka/ o 16,2 %. Mít maximum přehledných informací na první pohled je Libore tvůj "výrobní nástroj". Stránka se protahuje a je jak účet vánočního nákupu. Další faktický dopad - menší písmena.
Britania : Modré rámečky vůči šedé jsou až příliš kontrastní, celé je to přebrvené, červené části textu odvádí pozornost. Nejpodstatnější - ještě menší písmena než u Deep Blue. Jsou již tak malá že bez brýlí nepřečtu nic a s nimi velmi špatně. To je velmi důležité, Ty brýle bude mít jednou většina z vás. Doufám, že mi Alffa napíše, abych si koupil nové, nebo ty staré si aspoň vyčistil. :D
Demo News : Pro mne jednoznačně nejhezčí. Příjemná šedá, kontrastní modrá až moc, kdyby šlo trochu ubrat, černá písmena se v ní již skoro strácí - nepříjemné čtení, ale je to minimum textu, tak se to vydrží. Optimálně využita celá ploch a hlavně největší písmena, např já je jsem schpen číst i bez brýlí. Demo News používám od prvního dne a nedovedu si představit, že bych musel přejít na jiný vzhled, ale samozřejmě bych to musel rozdejchat. Deset hlasů pro Demo News.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř úno 28, 2007 10:22 am

Baharis píše:Když otevřu jakoukoliv webovou stránku jakékoliv renomované společnosti, načte se mě pár kilobajtů, základní nabídka a můžu se rozhodnout kam půjdu. Profesionální tvůrci webů na toto kladou obrovský důraz. Při spuštění jachting.info se načítá něco kolem jednoho megabajtu a jsem zahlcen informacemi, které mě v podstatě ani nezajímají. Pokud jsem někdy nucen využívat připojení GPRS, načítá se kompletní úvodní stránka i několik minut. Je to můj - asi osamocený názor, nikomu jej nevnucuji a i přesto jsem rád, že Libor dělá to co dělá.
Preferuji a dal jsem svůj hlas vzhledu Demo News. Používám rozlišení 1280x1024, mám jej přes celou obrazovku a připadá mě takové decentní.
Fotogalerie je kapitola sama pro sebe, tam nechodím vůbec. Asi také díky tomu, že je povolen upload fotek všem uživatelům, je tam pro mě takový chaos, že nemám trpělivost něco hledat. Podle mě by to chtělo zásadním způsobem přeorganizovat, udělat nějaké kategorie, nějaké členění, třeba podle datumu, nebo oblastí činnosti. Nevím....
Promiňte mi mé odvážné a možná ne až tak lichotivé hodnocení, ale každý jsme nějaký. Jám mám prostě rád jednoduché, jasné a přehledné věci.
No a nemusí všichni jen poplácávat Libora po rameni, jak je všechno výborné.... :wink:


No konečně slovo do pranice a konstruktivní kritika. Ta se vždy přijímá!
add1)
velikost v kB. Toť otázka. Ideální to nebude asi nikdy. Ty jsi už profík a víš co chceš. V tvém případě je už jen jedna možnost, zvolit si jako vychozí stránku:
toto. Je tam všechno co potřebuješ, ještě by šlo odebrat všechno z levého sloupce a dát to vpravo. Ale jen na okraj, co by jsi chtěl vidět, když by jsi přišel na takovou stránku poprvé a co by tě přimělo přijít někdy znovu? Na to je třeba myslet.
Jinak je to šablona co se dá upravit, ale ne řádově zmenšit objem dat. Zaleží co přes GPRS sleuješ. Pro mobilní připojení je primárně určeno AvantGo pro PDA právě pro redukci dat.
add2)
rozlišení 1280x1024 bere všechny vzhledy mimo úzkých celkem dobře. Já mám ještě širší. Ale uživatelé mají (dle databáze) celkem 42 různých rozlišení. No to se musí nechat univerzalní široký vzhled, který se umí přizpůsobit šířce i uzkému monitoru.
add3)
Fotogalerie není optimální, souhlasím. Ale jak by jsi to udělal? Je tam tisíc fotek a pořád přibývají. Pro každého jsou zajímavé a důležité jiné. Navrhni nové kategorie! Proto tu diskutujeme. Členění jen podle datumu ne ! Za chvíli se v tom všichni ztratí.
Ale vždyť podle datumu to tam už od počátku je! Pokud tedy myslíš datum vložení (ne vyfocení). Jen musíš kliknout na "Nejnovější obrázky" zde. Sám tu funkci používám nejčastěji. Vybírat si ještě můžeš podle posledních komentářů a podle četnosti prohlížení.
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » stř úno 28, 2007 10:48 am

Vzhledy jsou mi celkem fuk (mám to do modrošeda:-)

K fotogalerii >>>

Členil bych do základních kategorií:

Lodě - moje/cizí
Technika - windpiloty, zapojení konektorů, detaily, poškození, ...
Plavby - lokace a datum - 1000000000 fotek z různých plaveb
Fauna & flora - 2 podkategorie
Společenské akce - přednášky, výstavy, pařby, ...
Smetiště - ostatní nezařaditené

Čím víc kategorií, tím větší zmatek. Do těchto se snad vejde všechno.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř úno 28, 2007 10:55 am

Ale Liborku, já žádný profík nejsem. :wink: A už vůbec bych ti nechtěl radit, jak vést tvé jistě úspěšné stránky. To jsou jen mé subjektivní pocity, možná náměty.
Ten objem stahovaných dat při načítání úvodní stránky, to není ze mě, to mě dusil odborný konsultant při tvorbě mých. A musel jsem ubírat a ubírat....
Jak přeorganizovat fotogalerii, to není jednoduché a asi ti to ani nenalajnuju. V podstatě by si člověk asi měl nakreslit schéma na čtvrtku papíru, kde si rozvrhne, jak já říkám, skříň-šuplíčky-hromádky. Dobré je, že se ta struktura v Coppermine dá průběžně měnit. Já se na to u sebe letos také chystám a také (zatím) marně přemýšlím jak. Ta šňůra jednotlivých akcí mě už ale připadá moc dlouhá a bude se dál prodlužovat.
Ale jinak dobrý. :D A jak už jsem psal, opravdu velmi úspěšné stránky. :D :D :D
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » stř úno 28, 2007 12:05 pm

tak ja jeste jednou:
- celkovy vzhled musi byt stejny ve vsech modulech, musi ladit a je celkem
jedno jaky to bude vzhled, to je az druhorady - navic to uz se pak dodelava lepe
- souhlasim s nacitanou velikosti, cim mensi, tim lepsi
- moznost primeho vstupu do jednotlivych modulu musi byt zachovana, ale
ted je moc bordelu okolo
- prehlednejsi - to souvisi s grafikou, ale jeste vice s mnozstvim informaci na strance
- nejaka vstupni stranka, ale s vyse uvedenym (to co jsi uvedl jako odkaz je fakt hrozny ;-))
- mnohem mene 'hejbacich' a zvyraznenych prvku - to uz je, ale grafika

- PROSTE JEDNODUCHY, PREHLEDNY A GRAFICKY SLADENY

tak jsem ti to libore zase zkritizoval - nesmis byt tak demokraticky - tak,
abych snad vypnul veskerou komunikaci ...
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř úno 28, 2007 1:08 pm

Já to říkám pořád, že příliš demokracie někdy škodí!!! :D :D :D
Uživatelský avatar
Frantisek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 265
Registrován: čtv srp 24, 2006 9:00 pm
Reputace: 0
Bydliště: Presov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Frantisek » stř úno 28, 2007 6:01 pm

Deep Blue

Pripomienky so ti uz vravel minule a vcelku mi bolo vyhovene, takze z mojej strany spokojnost.

howk :wink:
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř úno 28, 2007 8:39 pm

Demo news, aj by som hlasoval, ale neviem kde to je.
Na mňa je tam toho moc, je to preplácané, treba to zmenšiť min. na polovicu. Niečo je tam aj duplicitne, napr. na hornej lište je to čo v hlavnej nabídce na lavo.
Aktuality by stačilo 2-3 najnovšie, alebo aktuálne, ostatné treba schovať.
Fórum, prehlad posledných príspevkov stačí 10, resp. tiež to môže byť schované, objaviť sa môžu až po kliknutí na odkaz: Fórum
To isté s článkami.
Nejbližších 5 událostí treba schovať a tú štatistiku pod ním o najčítanejších článkoch a pod. tiež schovať.
Fotogalériu treba rozdeliť ako píše ficcus, teda na lode, plavby, more a pod. delenie na vás návštevníky a navštevniky a iné dalšie nedefinované je už prežité a odpovedá času vzniku galérie.
Záver: redukcia. Časy keď sa to zdalo prázdne a preto si tam toho dal čo sa zmestilo sú preč. Popojedem brácho.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » stř úno 28, 2007 8:45 pm

Denis píše:Demo news, aj by som hlasoval, ale neviem kde to je.

Hlasovocí anketa je úplně nahoře, na začátku topicu. :wink: alffa
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř úno 28, 2007 9:29 pm

To vidím kámo, ale ako to reaguje, nič to nerobí. :(
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » stř úno 28, 2007 9:39 pm

Ahoj,
To Denis,
nevím čím to je. Měl by tam být čudlík "HLASOVAT".
Já už ho tam nevidím, jelikož jsem už hlasoval. Pokud tam není, tak to buď tvůj vzhled neumožňuje, nebo se něco podělalo. ????? :cry:

To all,
Tak tady je náhled toho plakátu na výstavu v Letňanech, co o tom psal Libor.
Je to pouze náhled. Tudíž nejsou vidět detaily, jako stíny, fota, atd. :

Obrázek

Tady alespoň trochu detailnější logo.
V plné velikosti vypadá postatně lépe:

Obrázek

Pokud má někdo zájem může si stáhnout plnou velikost plakátu v PDF (tisknutelné).

Part1: http://muj.edisk.cz/soubor/stahni/64445 ... .76MB.html
Part2: http://muj.edisk.cz/soubor/stahni/29647 ... .76MB.html

Je to rozdělené a zabalené v rar. Po klick na exe, z toho bude celé PDF.
alffa
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » čtv bře 01, 2007 6:31 pm

Ahoj,
Tady jsou ještě nějaké návrhy na hlavičku a návrh na reklamní baner (velký, malé dodám později).
Také nějaké ty ikonky, takzvaný favicon.
Hlavičky jsou koncipovány (rozměrově), aby se daly jednoduše vyměnit za stávající a nebylo třeba jinak nic měnit.
Lepší by bylo z té hlavičky vyhodit to „hledání" (přesunout normálně do menu).
Tím by se ta hlavička uvolnila a dala se zpracovat podstatně lépe.

Ukázka ikon v adrese (favicon) a záložkách:
Obrázek
Obrázek

Ikonky do adresy a záložek (16 x 16):
1.Obrázek 2.Obrázek3. Obrázek4. Obrázek5. Obrázek6. Obrázek

(32 x 32):
1. Obrázek2. Obrázek3. Obrázek


Hlavičky:
1.
Obrázek
2.
Obrázek
3.
Obrázek

Jeden pracovní náhled:
Obrázek

Baner:
Obrázek
http://ukazto.com/img/nenechte.gif

Tak to je zatím asi vše, alffa
P.S.
Mě osobně se nejvíce líbí hlavička č.1 :?: :?: :?:
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

to Libor

Příspěvekod Wlady » pát bře 02, 2007 12:21 am

Ahoj všichni.
Sakra, musím souhlasit s Denisem. Můj maličký droboučký hlásek taky někam zapadnul a to mám 193/105 :lol: . Já si taky naivně myslel, že když tam není hlasovací čudlík (a žádnej tam opravdu nevidím), že to z mého textu nějaká dobrá duše vytáhne a zařadí do hlasování...
Rozpoutala se tu diskuse jako v našem slavném parlamentu, až je mi Libora líto. Demokracie je hezká věc, ale tohle vypadá, že si každej založíme svoji stranu...kruci co to kecám... uděláme nějaký svoje stránky... :cry: .
K délce načítání: Jedu často taky přes mobilní připojení (většinou asi ale spíš EDGE nebo jak se ta poslední generace jmenuje) a trvá mi to tak 20- 30 vteřin. Je to dlouhý, ale dá se to vydržet. Vzhledem ke stálému nárůstu rychlosti všech typů připojení mi připadá zbytečné nějak příliš tu titulní stránku ochuzovat. Ale souhlasím, zdvojené odkazy tam být nemusí, spíš to orientaci pro menší přehlednost zhoršuje.
To galerie: Určitě bych hlasoval pro rozškatulkování cca viz Ficcus. Jelikož jsem naprostý PC analfabet, možná teď napíšu z hlediska proveditelnosti či zabraného prostoru naprostou nehoráznost ...Ale myslím, že sem mnoho lidí bude posílat jakési "kroniky" svých cest a to by si zasloužilo zvláštní rubriku. Počítám, že i autoři by to takhle vcelku viděli nejraději (nemluvím za sebe, my lítáme po lodi "všude bez" a tak sem moc fotek poslat nemůžu, aby vám nevypadly voči). :lol: No, ale přitom by asi mnoho těch fotek bylo zároveň vhodných do jednotlivých rubrik....takže by to chtělo jakési "dvojí" zatřídění.
Celkový vzhled stránek mě zajímá až jako poslední, takže bez komentáře. Už jsem psal, že sem lezu kvůli rozumům a nikoli kráse. Není tu toho bohužel zase až tolik, aby mě z dlouhýho čtení bolely oči (mám 4)...Ale o fous větší písmo bych uvítal. Používám Britanii.
Trošku souhlasím s názory na přílišnou rozkošatělost a pestrost stránek, takže i když jsem třeba upozorňování na nové příspěvky velmi uvítal, myslím, že těch možností je tam přespříliš. Dle mě by stačily 3 = 1. beze změn, 2. nový příspěvek, 3. barevně výrazné, nápadné, ale velmi vyjímečně využívané "důležité", pro např. nová navigační nebezpečí, chyby map atd.
Wlady
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát bře 02, 2007 9:12 am

Uf, to jsem si dal, že jsem se vůbec ptal :( Kdo nic nedělá nic nepokazí...
Ale vše v dobrém :D , jsem rád, že diskutujeme. Původně jsem myslel, že se budeme bavit jen o grafické úpravě, jak je v názvu topicu a ne o struktuře - organizaci dat. Ale ono to má nějakou spojitost. Pokud Vás v této záležitosti cokoliv napadne pište to sem bez servítků, je to pro mě zdroj inspirace a nápadů. Bez zpětné vazby nelze cokoliv sunout vpřed. Bohužel ne všem bude vyhověno. Někdy pro protichůdnost názorů, někdy z technických důvodů (přece jen je to modulární systém, i když flexibilní, nelze zásadní změny dělat bez zásahu do programu a to je nad mé síly, to bych musel najmout programátora), a někdy jen proto, že jsem sklerotik a zapoměl jsem co jste to vlastně chtěli :lol: (tak to napište za čas znovu).
To Denis. S aktualitami máš pravdu, jen to všechno hlídat...
Příspěvků z fóra se tedy shodnem - posledních 10. Předtím bylo málo, pak chtěl někdo přidat aby je měl na očích když se vrátí po pár dnech. Nio nevím jestli to budeme průběžně zvětšovat a zmenšovat (ta demokracie fakt stojí za ... :evil: ). 5 událostí schovat? Mám tomu rozumět tak, že kalendář akcí na hlavní straně není žadoucí? To bych ještě počkal jestli se k tomu někdo nevyjadří jinak.
Na organizace alb v galerii začnu pracovat.
No a pokud není více připomínek, tak to není tak zlé. Té práce nebude zase tolik :D
Edit: tak jsem hlavní stranu pročistil, zkoukněte a kritizujte (nebo chvalte :D )
Naposledy upravil(a) Libor dne pát bře 02, 2007 4:31 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » pát bře 02, 2007 9:14 am

... takže se ve fotogalerii nabízí ještě placený přístup do Wladyho hambaté sekce. Výtěžek z přístupů půjde na rozvoj webu :wink: Má někdo něco proti?
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

to ficcus

Příspěvekod Wlady » ned bře 04, 2007 1:12 am

Máš smůlu, čuňačinky nebudou...
No, v mým případě jsi o nic nepřišel :lol: . Ty moje ženský by asi za pohled stály, ale to by mi doma neprošlo :!:
A já je musím hejčkat, protože mi to jachtání nejen trpí, ale docela ochotně jezdí se mnou, díky čemuž se nemusím poslouchat, že za tejden charteru by byl norkovej kožich :!:
Wlady
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv dub 05, 2007 10:57 pm

Píšete si v "Kulatém stolu" o tom baneru na spoluplavby. Je pravdou, ať si o vzhledu rozhodne grafik, ale něco jiného. Není to náhodou fotka z kotviště u Kakanu? Nevím, ale silně mě to připomíná....
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv dub 05, 2007 11:05 pm

Baharis píše:Píšete si v "Kulatém stolu" o tom baneru na spoluplavby. Je pravdou, ať si o vzhledu rozhodne grafik, ale něco jiného. Není to náhodou fotka z kotviště u Kakanu? Nevím, ale silně mě to připomíná....

Teď jsi mě dostal. Musím začít pátrat kde jsem to vlastně vyfotil...Pak to sem postnu. Dej mi trochu času.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » pát dub 06, 2007 7:16 am

Baharis píše:Píšete si v "Kulatém stolu" o tom baneru na spoluplavby. ....

Ahoj Baharis,
O tom baneru na spoluplavby jsme toho zatím moc neprobrali.
Libor mě to zadal po ICQ včera v noci.
To co tam teď je, tam plácnul Libor na mou žádost. Jen proto, abych viděl kam to chce.

Teprve na tom začnu dělat. Uvítal bych tedy všechny vaše náměty, tipy a názory.

Velikostně bych to viděl tak nějak jako tento baner:
Obrázek

Ale s motivem, ……………. něco jako mám v podpisu, + něco animovaného textu.
Co vy nato?
alffa

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů