Dovoz lodí z Polska - zkušenosti

Tipy a návody k výběru lodě. Zkušenosti druhých s výběrem lodě.

Moderátoři: Pepa, david, smike, vilma

Uživatelský avatar
bokal
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 528
Registrován: ned dub 13, 2008 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Třinec

Příspěvekod bokal » čtv pro 08, 2011 4:01 pm

Viky CZ - to jsi tam dostal zadarmo, tuhle rozbitou Romanu?

Osobně si myslím - pro přespání je asi vhodnější lodička s uzavíratelnou kajutou.
Uživatelský avatar
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2096
Registrován: pát pro 18, 2009 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Ústí-Brná

Příspěvekod geus » čtv pro 08, 2011 4:26 pm

Viky_CZ píše:U takhle malejch lodicek je kajuta vzdycky problem, myslim ze na rybareni zabira zbytecne moc mista.

Osobne bych doporucil nebo takovyho: http://www.polmir.com.pl/motorowe_romana430_l.htm
Mam to ve verzi Cabrio, coz je polouzavrena kajuta a na ryby se v Polsku bezne pouziva, ale myslim ze verze otevrena se zakrytim plachtou je na ryby lepsi.
Na plavidlech je skoro stejná i stejných rozměrů za 40 tisíc je jak nová r.v. 2008
Uživatelský avatar
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2304
Registrován: ned led 02, 2011 1:00 am
Reputace: 43
Bydliště: Tynec n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » čtv pro 08, 2011 8:58 pm

PEPO: Necekam, ze budes stavet lod. Ale na fotkach je mysllim pekne videt, kolik mista v takovy lodicce je. Myslim, ze jak jsi ukazoval tu prvni, s delkou 465cm, tak je to vevnitr velmi podobny. Z trupu tyhle Romany 430 jsou odvozeny ruzny prodlouzeny a jinak zvetseny verze, je toho plny Polsko, dal jsem odkaz abys mel predstavu.

Bokal: Uplne zadarmo nebyla, ale mohl jsem si dovolit tu cenu zaplatit. Tyhle Romany bohuzel i starsi docela drzej cenu a ja jsem z rozmerovych a vahovych duvodu proste musel mit zrovna tenhle typ. Zadarmo byt ovsem mela, o tom neni pochyb. No.... holt clovek si tu blbost pak musi rozumove zduvodnit.
Uživatelský avatar
bokal
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 528
Registrován: ned dub 13, 2008 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Třinec

Příspěvekod bokal » čtv pro 08, 2011 10:06 pm

Viky - já tomu moc dobře rozumím, taky jsem asi před 10 lety jel pro domluvenou lodičku, po té dlouhé cestě 650km jsem ji ze zoufalosti koupil, dnes taky vím, že i zadarmo byla drahá.
Uživatelský avatar
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2304
Registrován: ned led 02, 2011 1:00 am
Reputace: 43
Bydliště: Tynec n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » čtv pro 08, 2011 10:24 pm

I cesta muze byt cil. Trvalo tri mesice, nez se to aspon udrzelo na hladine a konalo dopredny pohyb, ted je to skoro rok a pul a furt neni hotovo. Az bude hotovo, tak asi ze setrvacnosti zacnu nacvicovat stitch&glue! :mad:
Uživatelský avatar
lodnik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 45
Registrován: čtv říj 27, 2011 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod lodnik » pát pro 09, 2011 2:57 pm

Viky, díval jsem se na ty tvoje fotky a viděl jsem, že také používáš motor 5 HP. Jakou rychlost s tím se svou lodí dostaneš, když jsou na palubě řekněme dva dospělí a dvě děti + nějaké běžné krámy?
Uživatelský avatar
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2304
Registrován: ned led 02, 2011 1:00 am
Reputace: 43
Bydliště: Tynec n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » pát pro 09, 2011 3:20 pm

Je pomerne jedno, jak mam lod nalozenou, maximalni rychlost se pohybuje kolem 11km/h (podle GPS). Kdyz chci tu rychlost dosahnout nalozenej, tak musim nalozit vahu vic dopredu, sice prid trochu hrne vodu, ale zrcadlo dostanu skoro cely z vody.
Kdyz jedu sam, tak mi lod prejde do prechodovyho rezimu, maximalku mam asi 11.5km/h, predkem vubec nehrnu vodu, zato za clunem delam vlnu, ze kdyz se vodorovne podivam pres zrcadlo tak vidim vrsek.
Jeste mam takovej dojem (ale nemeril jsem to zatim), ze ma motor nizky otacky a mohl bych to malinko vylepsit vrtuli s mensim stoupanim, ale tyhle testy necham na pristi rok.

Jinak kdyz jedu sam, tak mam vytlak cca 330kg, kdyz jsme 2+2, tak cca 490kg a do toho prechodovyho rezimu se to vyvazenim da dostat zhruba do 390kg, pak uz jedine vytlakem.
Uživatelský avatar
bokal
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 528
Registrován: ned dub 13, 2008 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Třinec

Příspěvekod bokal » pát pro 09, 2011 8:20 pm

VIKY - ta Romana se nápadně podobá plachetnici BEZ 2, je možné, že mají stejný trup a tedy nemusí být vůbec stavěna na jízdu ve skluzu. U motoráku nikdy zrcadlo nevystupuje nad hladinu, naopak u trupu plachetnice takové vyvážení zlepší obtékání dna, netahá za sebou vlnu, dosáhne větší rychlosti za použití menšího výkonu.
Uživatelský avatar
fishmaster
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 755
Registrován: úte bře 09, 2010 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Libčice na Vltavou

Příspěvekod fishmaster » pát pro 09, 2011 8:40 pm

Stejně vypadá plachetnice Kaczorek.
Uživatelský avatar
bokal
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 528
Registrován: ned dub 13, 2008 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Třinec

Příspěvekod bokal » pát pro 09, 2011 9:08 pm

PEPO píše:Na dostavbu lode ja čas nemám :


PEPO - tady je ještě jedna inspirace, docela zjímavá lodička, nová za zajímavou cenu:

http://moto.allegro.pl/nowiutka-lodz-ka ... 15690.html
Uživatelský avatar
PEPO
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 313
Registrován: stř lis 23, 2011 1:00 am
Reputace: 13
Bydliště: Furt pri vode

Příspěvekod PEPO » pát pro 09, 2011 9:46 pm

bokal píše:
PEPO píše:Na dostavbu lode ja čas nemám :


PEPO - tady je ještě jedna inspirace, docela zjímavá lodička, nová za zajímavou cenu:

http://moto.allegro.pl/nowiutka-lodz-ka ... 15690.html

Pekná,pekná je aj táto :? :? :? A zaujímavá 8)
Ale,ked som si to dal preložiť tak mi z toho vyšlo toto - cena nezahŕňa , čalúnenie a zábradlia .
A ked si to tak porovnám s tým čo som dal link ja-ten SPORTYACHT tak chce odomna 2505 eur.
A je to o niečo dlhšia loď a hlavne,na čom mi nesmierne záleží tak nemá na boku tú lavicu.A v zadnej časti je ten kastlík-či ako by som to nazval,tak to je minimálne o dalších 40cm v
kratšie.Ten čo chcem ja tak len na konci v rohoch má 2 kastlíky asi na benzín a druhý na baterky.Ide mi hlavne o to aby som sa mohol volne pohybovať po bokoch a na konci člnu.Ziadne duplované zadné čelo.No tak s tým mojim dovozom to asi nebude až také jednoduché :? :? .Teraz som si bol požičať vozík,ale to je tak na 4.metrovú lod :hmm: .Teraz študujem a neviem sa nikde dopátrať kolko môže v polsku presahovať náklad :roll: :roll: :roll: .No zatial som to nikde nenašiel :hmm: :hmm: :hmm: .A problém číslo 2 je ked som si prečítal užitočné informácie kde sa okrem iného píše/Osoba, ktorá nie je majiteľom vozidla musí mať plnú moc od vlastníka na užívanie vozidla. Splnomocnenie alebo zmluva o výpožičke môže byť spísaná aj v slovenskom jazyku, avšak vtedy je potrebné pri kontrole predložiť úradne overený preklad predmetného dokladu do poľského jazyka.
Nejako sa ten môj sen začína rozplývať :x :x :x :x
Dakedy pred 9 rokmi som robil vodiča kamionu a sen tam som bol aj v polsku,ale zakaždým by ma len zatvárali do vazenia,tak mám odvtedy rešpekt :hmm:
Uživatelský avatar
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2304
Registrován: ned led 02, 2011 1:00 am
Reputace: 43
Bydliště: Tynec n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » pát pro 09, 2011 10:27 pm

Tak postupne:

Romana 430 neni odvozena od plachetnice, nevim jak na to kdo prisel, je to naprosta blbost, staci se podivat na zadni celo.

Fiordek 425 ma mimochodem ten samej trup a lehkym pohledem na zadni cast vcetne horniho dilu je videt, ze je to uplne stejna lod akorat s jinou kajutou, ktera sice vypada pekne, ale co vidim, dost blbje se na ni napasuje plachta.

Divny "prekazejici" bedny jsou vzduchovy kapsy na nepotopitelnost a ja bych je rozhodne nedaval pryc (respektive ja jsem si je po vyrezani vyrobil znova). Krome toho, bedna u zadniho cela je i na sedeni u motoru a je tam motorova vana, ktera zajistuje ze se voda kolem motoru nenacaka do lode. Tu bych tam nechal urcite.

Naklad v Polsku muze presahovat 50cm. Musel jsem kvuli tomu nahnat lodicku az nad zadni kapotu. Pred Ceskyma hranicema jsem si to posunul, abych netahal tolik zadek po zemi.

V pujcovne mi tvrdili, ze zadnej papir nikdy nikomu nedavali a dycky dojel zpatky v poradku. Mne nekolikrat policajti videli a ani se nenamahali mne zastavovat, auto s lodi na vleku je tam naprosto bezna vec a nikoho to nevzrusuje. Na moji "soupravu" zirali akorat v CR jak telata.

EDIT: Ja sem hadr nemel, tak proto asi tech 50cm.
Naposledy upravil(a) Viky_CZ dne pát pro 09, 2011 10:48 pm, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
bokal
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 528
Registrován: ned dub 13, 2008 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Třinec

Příspěvekod bokal » pát pro 09, 2011 10:28 pm

V polsku by mělo platit, že náklad může přesahovat 1m, oznčený červeným hadrem nebo reflexní tabulí.
Plnou moc na vypůjčené vozidlo je dobré mít kdekoli v zahraničí, ale ty překlady bych nedramatizoval.
Oni jejich policajti rádi straší cizince vysokými pokutami, chce to dodržovat rychlost. Pro případ komplikací mít sebou české pivo, které vyřeší mnohé. V mém případě si o něj sami řekli a byl klid.
Uživatelský avatar
PEPO
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 313
Registrován: stř lis 23, 2011 1:00 am
Reputace: 13
Bydliště: Furt pri vode

Příspěvekod PEPO » pát pro 09, 2011 10:47 pm

Tak ak som dobre z toho pochopil tak náklad ktorý presahuje od 50 cm sa nemusí označiť a do 1 metra musí byť oznečený??
Tak reflexnú tabulu s tými červeno-bielimi pruhmi mám.Lebo svoj gumák si vozím na klasickom nákladnom vozíku a prečnieva mi to tak cca 60 cm...
No takže si mám zvoliť trasu aj cez CZ cez Český Tešín a cestou nakúpiť nejaké tie padarunky :? :? :? .Aj tak sa dá ;) ;) ;)
Tak myslíte že ten Fiordek by sa viac oplatil ako tamten čo som sen dal link??Vo svojom okolí nemám nikoho kto by mi vedel poradiť,tak to skúšam tu na fore ;) ;)
Dúfam že nevadí??
Ked budete zasa potrebovať ohladom lovu rýb-rád poradím ;) ;) ;) ;)
Uživatelský avatar
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2304
Registrován: ned led 02, 2011 1:00 am
Reputace: 43
Bydliště: Tynec n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » pát pro 09, 2011 10:55 pm

Ten Fiordek za 6500zl je naprosto standardni cena za tento typ lodi. Za ty samy penize mas na vyber jeste par dalsich typu kajuty na stejnym trupu. Bude to vazit cca 240kg. Jinou lod sice nemam, ale tuhletu v podstate jo a jsem spokojeny. Na ryby se v Polsku pouziva dost casto.

Edit: Jestli se teda uplne nepletu, tak za tech 6500 zl to jeste predloni nemelo ani dvere a ani okna, chtelo by to proverit, pokud bys o ni vazne uvazoval.

Kdyz si nekolik tisic priplatis, nemusis pro ni jet do PL, ale muzes si ji koupit od p. Hrebicka v Blansku, ale asi to nebude tahle kajuta. Pokud vim ma trochu jinou, ale na ryby to bude asi jedno. Delal mi pred par lety nejaky rozpocty a vychazlo to snad 55000 Kc za holej trup a asi 70000 Kc s nejakou vybavou asi zhruba co na ty ryby potrebujes. Treba takovy dalkovy rizeni je zbytecne draha sranda, to jsem nechtel.

Edit2: Mimochodem, tady u Kolina R-430 nekdo pouziva v otevreny verzi s elektromotorem na chytani sumcu. Clovek se az divi, jak je ta lod najednou velka, kdyz nema kajutu.
Naposledy upravil(a) Viky_CZ dne pát pro 09, 2011 11:05 pm, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
bokal
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 528
Registrován: ned dub 13, 2008 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Třinec

Příspěvekod bokal » pát pro 09, 2011 11:01 pm

Který člun ti bude více vyhovovat musíš už posoudit sám. Sám víš, jak jej budeš používat a podle toho se rozhodneš.
Tohle nejde poradit.
Osobně bych to neposuzoval jen podle fotky, ale chtěl bych ji vidět osobně, vlézt si do kokpitu a vědět, že mi to vyhovuje nebo ne.
Když jsem hledal pro sebe plachetnici, objel jsem jich několik, některá se mi na fotkách líbila, ale při prohlídce jsem zjistil, že mi nevyhovuje, tak jsem jel kouknout na jiný typ.
Trasa přes Český těšín je asi nejlepší z hlediska kvality silnic, tedy směrem na sever, nebo na Varšavu.
Uživatelský avatar
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2304
Registrován: ned led 02, 2011 1:00 am
Reputace: 43
Bydliště: Tynec n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » pát pro 09, 2011 11:10 pm

S Bokalem muzu jedine souhlasit, koneckoncu R-430 at uz v jakykoliv verzi urcite nekde v okoli najdes, aby sis ji prohlidl, na to nemusis jezdit do Polska. A nemusis se ani bat, ze tuhle konkretni prosvihnes, za 6500 zl jich je na Allegro.pl urcite nekolik do roka.
Uživatelský avatar
PEPO
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 313
Registrován: stř lis 23, 2011 1:00 am
Reputace: 13
Bydliště: Furt pri vode

Příspěvekod PEPO » pát pro 09, 2011 11:14 pm

No veď práve o to ide ;) ;) ;)
Už zopár mesiacov som pátral čo by mi vyhovovalo-teda aj po finančnej stránke ;)
A ten sportyacht 465 by mi vyhovoval asi zatial najviac.Je tam dosť miesta pre mňa a ako pasažiera tam dám v pohode aj cez 2 metre dlhého sumca 8)
A ohladom tej trasy,tak tiež som rozmýšlal že mi je lepšie ten kúsok prebehnúť cez CZ a na Warszawu to je lepšia cesta a mám dojem že o pár kilometrov aj bližšia cesta ;) 8)
Ja by som si čln kúpil hocikde aj v CZ alebo hocikde,len rozdiely v cenách sú obrovské :shock: :shock: :shock:
Niečo podobné u Vás vyrába aj Seemaster ,len to u vás stojí 112000 CZK :shock: :shock: :shock: :shock:
Uživatelský avatar
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2304
Registrován: ned led 02, 2011 1:00 am
Reputace: 43
Bydliště: Tynec n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » pát pro 09, 2011 11:29 pm

No ale pozor jo, za ty prachy to od p. Ruska (www.seemaster.cz) dostanes komplet vybaveny, staci hodit motor a jet. Krome toho ti dela skoro zadarmo servis a ma levny nahradni dily.

Od Polaku dostanes tu samou lod, ale musis si ji dovybavit, coz teda pokud vim nechces.

Pan Hrebicek z Blanska (www.stavbalodi.cz) ti proda holou lod za prijatelny penize, zadny vybaveni navic ti necpe a klidne tam da jenom co si reknes, ale jak je to u nej s poprodejnim servisem to nevim. Osobne mi jeho nabidka vyhovovala vic.

A nedej se zmast, oba dva vozi ty samy lode z Polska a kdybych zahrabal v mailu, tak ti i reknu kdo jim je ve Sciezsynu vyrabi.

Mimochodem, krome nich se to prodava taky v Nemecku jako Mystraly 430 a maji tam moc pekny prezentacni videa: http://www.mystraly-boote.de/430%20Fishing.wmv

A jinak... ne, nejsem blazen, jenom jsem byl asi 2 roky presvedcenej, ze potrebuju koupit presne tenhle typ. Akorat jsem jaksi rizenim osudu skoncil u ponekud tretihorni verze.
Uživatelský avatar
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2304
Registrován: ned led 02, 2011 1:00 am
Reputace: 43
Bydliště: Tynec n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » pát pro 09, 2011 11:38 pm

Jo... a kdyby jsi chtel mit neco delsiho, tak rozhodne ne 465cm, protoze tech 35cm navic je akorat prodlouzena prid a vevnitr vic mista nebude. Spis se podivej na Mystraly 480, nebo u Hrebicka na 520cm (Robin). Ale ta 520cm verze uz ma pres 400kg, takze zase blby na dopravu.
Uživatelský avatar
bokal
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 528
Registrován: ned dub 13, 2008 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Třinec

Příspěvekod bokal » sob pro 10, 2011 6:23 am

Viky, to by mne zajímalo, co tak asi na téhle malé, spartánsky vybavené lodičce je potřeba servisovat.
Mám představu, že 10 let nic, pokud to někde nepoškodím a nepočítám případný nátěr antifoulingem.
Uživatelský avatar
PEPO
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 313
Registrován: stř lis 23, 2011 1:00 am
Reputace: 13
Bydliště: Furt pri vode

Příspěvekod PEPO » sob pro 10, 2011 7:37 am

No tak už som zistil že tovar na nákladných vozidlách ktorý presahuje 50 cm-na dĺžku mal by byť označený.
Takže to je v pohode ;)
Viky-ale ani tomu člnu čo som sem dal link toho vela na plavbu nechýba.
Alebo že by mi bolo treba vybavenie o ktorom ešte ani len netuším?? :?
:? :? .Tam na tom mojom nieje rebrík a svetlá a nejaká tá kladka na kotvenie.
Uživatelský avatar
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2304
Registrován: ned led 02, 2011 1:00 am
Reputace: 43
Bydliště: Tynec n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » sob pro 10, 2011 10:09 am

Bokal: Ten servis nevim, mluvil jsem s jeho zakazniky a tohle mi rekli, spis slo asi o motor, daval je k tomu docela levne. Nechal jsem si od nej udelat nabidku, takze jeho tehdejsi cenovou politiku znam a nevyhovovalo mi to, ale pro nekoho to muze bejt vyhoda.

PEPO: Da se plout i na holym trupu, ale k pekny lodi toho chybi dycky hodne. Proto dva roky stara lodicka je kolikrat drazsi nez nova, mas tam furu vybaveni.

Edit: Nenutim te k jakykoliv volbe, jenom jsem vyslovil nazor, ze i v CR se da koupit podobna (nebo stejna) lod za podobnych (zrejme ne lepsich) podminek, coz by z hlediska vetsi duveryhodnosti a kratsi cesty mohla stejne dobra volba jako Polsko.
Uživatelský avatar
PEPO
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 313
Registrován: stř lis 23, 2011 1:00 am
Reputace: 13
Bydliště: Furt pri vode

Příspěvekod PEPO » sob pro 10, 2011 12:01 pm

Ja som vďačný za každú radu ;) ;) .
Ale som laik a preto sa pýtam.
Ked máš nejaký typ na podbný čln ako chcem ja a tiež v podobnej cene,tak sem s ním ;) .Ja by som tiež bral najradšej z tadial čo mi je bližšie a kde nije problém rečová bariera ;) . A ked vravíš že za podobných podmienok,tak nieje o čom.Kludne pošle typ aj cez SS.Ja sa idem teraz vyluftovať na mojom gumáku a skúsiť niečo uloviť na vianoce a večer sa ozvem ;)
Uživatelský avatar
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2304
Registrován: ned led 02, 2011 1:00 am
Reputace: 43
Bydliště: Tynec n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » sob pro 10, 2011 12:52 pm

Myslim ze nema cenu s tim delat tajnosti.

V breznu 2010 mi p. Hrebicek nabidl lodicku dnes nabizenou jako Rita 435 v cene 72.700 Kc zhruba ve vybave na ryby, tzn. okna, nejaky vazaky, ale bez dalkoveho rizeni k motoru (ktery k tomu jinak daval).

Vzhledem k tomu, ze 2500 EUR odpovida asi 65000 Kc, je to myslim nabidka sice cenove horsi, ale i tak pomerne srovnatelna.

K ty stejny nebo podobny lodi:
Pokud vim, Rita 435 je stejna lod jako Seemaster/Mystraly 430. Pokud spravne tusim, tak v Polsku se tenhle typ bezne jmenuje Romana 430 Cabin, zatimco ja mam Romana 430 Cabrio ve verzi produkovany firmou Polmir.

Jediny co vazne netusim, je puvodni vyrobce trupu, protoze to vetsina tech "vyrobcu" asi nekde nakupuje. Delsi verze jsou celkem pravdepodobne udelany upravou trupu 430 a predelanim na kopyto.

Bezne ma lodicka 3 laminatovy moduly: trup, interier a kajuta o celkovy vaze 210kg. Ja mam jenom dva, vnitrek byl klasicky dostaveny z preklizky, coz je myslim o neco lehci, dokud to nenasakne vodou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů