Dovoz lodí z Polska - zkušenosti

Tipy a návody k výběru lodě. Zkušenosti druhých s výběrem lodě.

Moderátoři: Pepa, david, smike, vilma

Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2504
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz lodí z Polska - zkušenosti

Příspěvekod geronimo » úte kvě 31, 2016 10:20 am

copy píše:je to možné, aby odregistrovanie lode v Polsku trvalo viacej ako mesiac?


Pokud Ti to vyřizuje původní majitel a je to na Mazurech, musí dojet do Olsztyna, což je z Gizycka asi 100 km, a to v úřední hodiny, tam narazí na úředníka....nebo to vyřizuje poštou......měsíc ??? :lol: :lol:
Uživatelský avatar
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1390
Registrován: pát čer 25, 2010 2:00 am
Reputace: 28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz lodí z Polska - zkušenosti

Příspěvekod copy » úte kvě 31, 2016 5:46 pm

práveže, po novom je registrácia zrejme už iba vo Varšave.
Uživatelský avatar
kapo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 652
Registrován: úte lis 06, 2007 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Phobos 24

Re: Dovoz lodí z Polska - zkušenosti

Příspěvekod kapo » stř čer 15, 2016 1:42 pm

DSCN0308.JPG


byly to nervy ale stálo to zato,už je i přihlášená :D :D :D
Uživatelský avatar
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1561
Registrován: stř bře 25, 2015 1:00 am
Reputace: 233
Bydliště: Stockholm, Švédsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz lodí z Polska - zkušenosti

Příspěvekod Pavel-Sulc » stř čer 15, 2016 3:20 pm

Skvela lodka gratulujeme. Budeme stavet stezen na nasi lodi
Uživatelský avatar
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1390
Registrován: pát čer 25, 2010 2:00 am
Reputace: 28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz lodí z Polska - zkušenosti

Příspěvekod copy » čtv čer 16, 2016 1:00 pm

kapo, gratulujem.
Ak to nie je tajné, koľko ťa stála? A bola nová?
Ak to je tajné len čiastočne, tak mi to prípadne pošli do SZ :D
Uživatelský avatar
kapo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 652
Registrován: úte lis 06, 2007 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Phobos 24

Re: Dovoz lodí z Polska - zkušenosti

Příspěvekod kapo » úte čer 21, 2016 5:55 am

ahoj,8 let stará ,po charteru ,dost v zanedbaným stavu,strávil jsem na ní ( a pod ní :D ) asi 500 hodin,cena asi 1/3 nové ,byl k ní slušnej motor,mrtvý muž ,lazy jacky -to není v základní výbavě a musí se to doplatit. Všechno kování bylo na nerezových samořezkách,takže jsem prořezával 68 závitů na metrický .Plus komplet obnova spodku 5x primer a 3x antifouling.Loď byla dost chudě vybavená co se týče kování,takže to jsem všechno dodělával.Kiriny k vinšnám, stopery,kiking,napínání zadního stěhu atd.Osvědčily se maximálně zvedací kozy vzor Poland ,jsou tady v jiným vlákně.
Uživatelský avatar
kapo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 652
Registrován: úte lis 06, 2007 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Phobos 24

Re: Dovoz lodí z Polska - zkušenosti

Příspěvekod kapo » úte čer 21, 2016 12:04 pm

Co se týče registrace,měl jsem u nás úředně ověřenou kopii kupní smlouvy ,kterou úředně ověřil notář na Mazurách :crazy: a kopii dokladu,že loď byla v Polsku registrovaná.Co se týče výbavy ,nově se požaduje černý trojůhelník -plavba na motor pod plachtami.
Uživatelský avatar
Honza
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 12
Registrován: sob led 07, 2006 11:21 pm
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Re: Dovoz lodí z Polska - zkušenosti

Příspěvekod Honza » sob zář 17, 2016 10:23 pm

Ahoj všem, příští týden se jedu podívat do Polska na Sasanku Viva 700. Začal jsem si zjišťovat podmínky registrace a zhrozil jsem se nové vyhlášky platné od 1.1.2016. Sasanka je docela hezky vybavená, na fotkách vypadá skvěle. Problém asi bude v tom, že na elektro, plynový rozvod a další věci budu muset v ČR nechat dělat revizi. Současný majitel lodi mi navrhl, že loď přepíšeme v PZZ na mě. Vyhnu se tím všem obstrukcím v ČR.

Odkaz na PZZ: http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglar ... -przepisy/ (Zgodnie z art. 18 ust. 5 ww.)
¨
Máte s tímto postupem nějaký zkušenosti? Pročetl jsem tu toho hodně, vím, že barti toto také řešil/řeší.

Děkuji předem za názory a komentáře.

PS. kapo děkuji za odpovědi v SZ
Uživatelský avatar
kapo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 652
Registrován: úte lis 06, 2007 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Phobos 24

Re: Dovoz lodí z Polska - zkušenosti

Příspěvekod kapo » ned zář 18, 2016 8:10 pm

Po mě letos na jaře doklad o vyřazení z registrace v polsku nechteli,stačil doklad od PZŽ že loď byla v polsku registrovaná,naši uřdnici sps znají situaci v polsku :hmm:
Uživatelský avatar
kapo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 652
Registrován: úte lis 06, 2007 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Phobos 24

Re: Dovoz lodí z Polska - zkušenosti

Příspěvekod kapo » pon zář 19, 2016 6:06 am

ještě jedna zkušenost s technickou kontrolou SPS letos na jaře,loď jsem dovezl na jachtklub a jak jsem zvyklý hned jsem ji dal na vodu,při technických přišel pracovník SPS a ptal se mě na základě čeho loď pluje,pomyslel jsem si něco o Archimédovu zákonu ale takticky jsem radši držel hubu,takže loď bez papírů při první kontrole v čechách nesmí být na vodě.Prodávám jak jsem koupil od technika SPS,jinak celkem pohoda.
Uživatelský avatar
Honza
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 12
Registrován: sob led 07, 2006 11:21 pm
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Re: Dovoz lodí z Polska - zkušenosti

Příspěvekod Honza » pon zář 19, 2016 11:41 pm

Asi jsem svůj dotaz blbě položil. Stávající majitel mi navrhl, že v PZZ loď přepíše na mě. Já budu mít loď zaregistrovanou v Polsku v PZZ. Budu od ní mít registrační papíry znějící na moje jméno. V Polsku to jde, pokud se jedná o loď pro rekreační a sportovní účely, kterou vlastní osoba mající bydliště, nebo sídlo v EU. S lodí budu jezdit na Slapech.

Chtěl jsem se zeptat, zda toto někdo řešil/řeší? Vím, že o tom psal barti zde: viewtopic.php?f=31&t=3413&p=171765&hilit=registrace+na+SPS#p171765
Uživatelský avatar
Clouseau
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 416
Registrován: čtv zář 19, 2013 2:00 am
Reputace: 34
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Dovoz lodí z Polska - zkušenosti

Příspěvekod Clouseau » sob zář 30, 2017 9:38 pm

Honza píše:Asi jsem svůj dotaz blbě položil. Stávající majitel mi navrhl, že v PZZ loď přepíše na mě. Já budu mít loď zaregistrovanou v Polsku v PZZ. Budu od ní mít registrační papíry znějící na moje jméno. V Polsku to jde, pokud se jedná o loď pro rekreační a sportovní účely, kterou vlastní osoba mající bydliště, nebo sídlo v EU. S lodí budu jezdit na Slapech.

Chtěl jsem se zeptat, zda toto někdo řešil/řeší? Vím, že o tom psal barti zde: viewtopic.php?f=31&t=3413&p=171765&hilit=registrace+na+SPS#p171765

Ahoj!
Také to teď budu řešit a nechám v PZŽ přepsat loď na mne. Nevidím v tom žádný problém...
Je třeba uvést rodné číslo a číslo pasu, nebo jiného dokladu prokazujícího totožnost.

Překlad z google :
Podle čl. 18 sec. 5 výše. : V rejstříku lodí používaných výhradně pro sportovní nebo rekreační účely polskou plachetní asociací (PZŽ) nebo polským sdružením motorových člunů a vodních lyží mohou také být registrovány polské lodě používané výhradně pro sportovní nebo rekreační účely, vnitrostátní motorové jachty a motorové čluny ve vlastnictví osoby nebo osob, které mají státní příslušnost členského státu Evropské unie nebo Evropského sdružení volného obchodu (ESVO), nebo právnické osoby usazené v členském státě Evropské unie nebo Evropského sdružení volného obchodu Doklad o vlastnictví lodi.
Uživatelský avatar
kapo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 652
Registrován: úte lis 06, 2007 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Phobos 24

Re: Dovoz lodí z Polska - zkušenosti

Příspěvekod kapo » ned říj 01, 2017 8:41 am

Uz jsi neco koupil ? Pochlub se :D
Uživatelský avatar
Clouseau
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 416
Registrován: čtv zář 19, 2013 2:00 am
Reputace: 34
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Dovoz lodí z Polska - zkušenosti

Příspěvekod Clouseau » ned říj 01, 2017 9:38 am

Ahoj!
Nechtěl bych to zakřiknout...asi by mne trefilo, kdyby to po všem tom shánění, ježdění, telefonování, mailování nevyšlo.
Jen u nás v Čechách jsem najezdil spoustu kilometrů při prohlídkách 10 lodí, proseděl hodiny u internetu, napsal desítky mailů,
utratil fůru peněz za volání do zahraničí...
Mám zamluvenou loď v Polsku a 10.10. se na ni jedu podívat a složit zálohu.
Tak mi, prosím, držte place. Když to klapne, tak dám určitě vědět.

Díky všem za hodnotné příspěvky, rady, tipy, názory, zkušenosti!

Hezkou neděli !
Uživatelský avatar
mikeduck
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 154
Registrován: úte lis 03, 2015 9:26 am
Reputace: 13
Bydliště: Pertoltice,okr. Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz lodí z Polska - zkušenosti

Příspěvekod mikeduck » ned říj 01, 2017 10:35 am

No to držím všechny palečky,ať ti to dobře dopadne.Taky sem napnutej ale z trochu jiného důvodu.
Uživatelský avatar
Clouseau
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 416
Registrován: čtv zář 19, 2013 2:00 am
Reputace: 34
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Dovoz lodí z Polska - zkušenosti

Příspěvekod Clouseau » čtv říj 12, 2017 12:27 pm

Nebylo to jednoduché, stálo mne to hodně času, telefonátů, emailů, nervů, radosti i zklamání.
V Čechách jsem se byl podívat asi na deset různých lodí a jednu málem koupil :-)
Napsal jsem nespočet emailů při komunikaci s různými polskými inzerenty i firmami,
mnohokrát jsem telefonoval.
A tak se mi nakonec podařilo sehnat a koupit loď v Polsku - TES 678BT
Je to moc pěkně vybavená a udržovaná loď od prvního majitele,
který si ji nechal postavit a vybavit dle svých představ a potřeb.
Na dvoře firmy mu stojí jeho nová loď - TES28 Magnam.
V úterý jsem tam s kamarádem zajel na prohlídku - loď je ještě na vodě - a podepsali jsme smlouvu.
Za pár dnů si pro ní jedu.

Děkuji všem, kteří mi pomohli svými radami, postřehy, zkušenostmi a články zde na foru.
Moc mi to vše pomohlo!
Pár fotek zde :
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2504
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz lodí z Polska - zkušenosti

Příspěvekod geronimo » čtv říj 12, 2017 12:28 pm

Jo tak ta vypadá krásně.... gratuluji....!!!
Uživatelský avatar
Clouseau
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 416
Registrován: čtv zář 19, 2013 2:00 am
Reputace: 34
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Dovoz lodí z Polska - zkušenosti

Příspěvekod Clouseau » čtv říj 12, 2017 12:29 pm

Kdyby jel někdo pro loď do Polska, tak pozor na mýtné ! Jakmile má člověk auto s přívěsem, tak platí...
Na stránkách Viatoll je parádní kalkulátor mýtného v češtině i s itinerářem,
zobrazením alternativní trasy, zobrazením distribučních bodů a možností tisku : http://213.25.68.37/tc/Default.aspx
Jinak hlavní strana je zde a opět je zde možnost zobrazení v češtině : https://www.viatoll.pl/cz
Uživatelský avatar
LadaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 575
Registrován: stř říj 09, 2013 2:00 am
Reputace: 97
Bydliště: Praha

Re: Dovoz lodí z Polska - zkušenosti

Příspěvekod LadaM » čtv říj 12, 2017 12:38 pm

Tak ta je vyňuňaná :) Gratuluji! :clap:
Uživatelský avatar
Clouseau
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 416
Registrován: čtv zář 19, 2013 2:00 am
Reputace: 34
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Dovoz lodí z Polska - zkušenosti

Příspěvekod Clouseau » čtv říj 12, 2017 12:39 pm

Je potřeba věnovat tomu opravdu hodně času. Prakticky neustále projíždět polské inzertní servery.
Jakmile se tam něco zajímavého objeví tak okamžitě volat a ihned se domluvit na prohlídku lodi v co nejbližším termínu.
Je třeba říct, že o ní mám opravdu vážný zájem a nabídnout i poslání zálohy.
Pokud to bude tak zajímavá nabídka, jako to bylo u mojí lodi, tak člověk nesmí váhat,
protože se ozvou i další zájemci a je jasné, že když to budou místňáci,
tak v naprosté většině dostanou přednost před "někým" ze zahraničí.
Na prodej jesou lodi několika různých "kategorií"
1. lodě v různém stavu s různým vybavením vyžadujícím další investice a práci - vhodné pro ty, kdo si umí takovou loď dát dohromady
2. majitelské lodě, většinou pěkně vybavené, udržované v pěkném stavu, nevyžadující téměř žádné dodatečné investice
3. lodě z půjčoven - charterové, různého stáří a stavu, většinou v základním vybavení - těch se nabízí na konci sezony nejvíc
Tyto lodě se samozřejmě ještě musí rozlišovat podle toho, co je to za loď. Některé "značky" patří k těm levnějším, jiné k těm dražším.
Některé jsou stavěné doslova na koleně, kdy si někdo koupil jen trup a zbytek dodělal, jiné jsou stavěné firmami, které se tím zabývají a některé opravdu vyhlášenými loděnicemi. To vše se projevuje na ceně, ale hlavně na kvalitě takové lodě.
Některé mají vnitřní vestavbu z tenké překližky, jiné s pořádného dřeva.
Některé lodě mají trup jako bláto a když se po nich jde tak se houpe paluba pod nohama.
Naposledy upravil(a) Clouseau dne čtv říj 12, 2017 1:25 pm, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
kapo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 652
Registrován: úte lis 06, 2007 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Phobos 24

Re: Dovoz lodí z Polska - zkušenosti

Příspěvekod kapo » čtv říj 12, 2017 12:49 pm

moc pěkná, kormidelní kolo u lodě této velikosti není moc často vidět , motor je přívěšák v šachtě ?
Uživatelský avatar
Clouseau
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 416
Registrován: čtv zář 19, 2013 2:00 am
Reputace: 34
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Dovoz lodí z Polska - zkušenosti

Příspěvekod Clouseau » čtv říj 12, 2017 1:06 pm

Je tam čtyřtakt 10 Honda s elektrickým starterem,dobíjením a větším šroubem.
Výtok vody je vyveden ven, aby byla kontrola chlazení.
Do sání motoru je vháněn vzduch 12V ventilátorem mřížkou na boku.
Ovládání motoru je pákou na sloupku kormidelního kola.
44 litrů nerezová nádrž zabudovaná pod levou stranou konce kokpitu.
V šachtě je udělané zmenšení - osazení - aby prostor kolem nohy nebyl tak veliký
Uživatelský avatar
mikeduck
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 154
Registrován: úte lis 03, 2015 9:26 am
Reputace: 13
Bydliště: Pertoltice,okr. Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz lodí z Polska - zkušenosti

Příspěvekod mikeduck » sob říj 14, 2017 2:41 pm

:) Gratuluji k nové lodičce.Vypadá opravdu skvěle.Už se moc těším až jí příští sezónu navštívím
Uživatelský avatar
Clouseau
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 416
Registrován: čtv zář 19, 2013 2:00 am
Reputace: 34
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Dovoz lodí z Polska - zkušenosti

Příspěvekod Clouseau » pát říj 27, 2017 12:06 am

Tak jsem se dočkal a loď je doma :-) Včera jsme pro ní jeli. Teda vlastně Petr, neboť já nemám E papíry. Ještě jednou díky moc kamaráde!
Já se jen vezl, tankoval, vyřizoval viatoll a platil mýtné. a bavil řidiče :-) Na mapě trasy, na stránkách viatoll jsem si našel první místo, kde se dá krabička koupit. Byla to čerpací stanice BP na rychlostní silnici , první v Polsku na naší trase. Po předložení dokladů od vozu a osobního dokladu jsem byl ještě požádán o předložení dokladu o ekologické třídě vozidla, což nám v půjčovně nedali a v papírech to nebylo. Tak nám přidělili eko třídu 2. Vše za mne vyplnili na počítači, vytiskli a dali k podpisu ( smlouva). Potom jsem zaplatil kartou zálohu 300zl ( cca 1867kč) za krabičku a 120zl (746Kč) předplatné do krabičky. Ptal jsme se, kde je možné krabičku vrátit - na čerpaččce to nejde, jen na viatoll pointu, o kus dál, směrem do Čech.
Hned na první mýtné bráně rabička pípla a tak jsme věděli, že je v pořádku a funkční. Jinak je třeba krabičku ihned reklamovat.
Nemilé překvapení bylo, že na placený úsek dálnice ( závory) se krabička nevztahuje a platí se extra. Cestou tam to stálo 293kč , cestou zpět 385Kč.
Oproti plánovanéu času jsme dorazili asi o necelou hodinu později. Chlapíci ze zdvihací firmy nevydrželi čekat, a asi si zajeli na oběd. Loď byla připravená a tak než znovu přijeli, byl čas. Prošli jsme si s bývalým majitelem znovu ještě některé důležité věci týkající obsluhy lodi a jejího vybavení. Pak přijeli chlapíci a pustili se do práce. Pomocí čtyř navijákových zdvihadel a dvou dlouhých profilů zdvihli loď pod kterou jsme najeli s přívěsem. Na něj jsme dali zimní dubové lože a pro jistotu ještě doprostřed čtyři pneumatiky. Napoprvé byla moc vzadu a tak jsme ji museli zvednout ještě jednou a dát více dopředu. Loď byla usazena a čtyřmi kurtami za přední a zadní vazáky zafixována. Pak jsme dali kafe, podepsal jsem převzetí lodi, přepis v registru, převzal si ještě pár věcí, rozloučili jsme se a vydali na cestu zpět. Vše celkem v pohodě, jen jízda byla znatelně pomalejší a jeli jsme omylem trochu jinou trasou. Ikdyž byla loď vepředu co to šlo, nad 100km/h se začínala houpat. Navigace od googlu fungovala dobře a dokonce nás dovedla až k viatoll pointu, pro vrácení krabičky. Stačilo zadat "viatoll" a našlo to " Viatoll Punkt Obslugi Klienta " u Zgorzelec / Gorlitz, který byl na naší trase nejblíž k domovu. Tam jsme krabičku vrátil a bylo mi řečeno, že záloha a zbylá částka budou vráceny zpět na "kartu" kterou sem platil. Tak jsem zvědav, kolik to bude :-) Přijeli jsme kolem půlnoci, vyspali se a dnes loď složili pomocí popruhů, lan a řetězových kladkostrojů zavěšených na traverzách ze stropu haly...

Téma této diskuze je " Dovoz lodí z Polska - zkušenosti "
Dovezl jsem sice jenom jednu loď, ale zkušenost mám velmi pozitivní.
Za poslední dva měsíce, kdy jsem se hledání lodi intenzivně zabýval,
jsem se dozvěděl i naučil spoustu nových věcí
a tak se mi nakonec podařilo najít pěknou loď od solidního člověka.
Budu rád, když svými příspěvky pomohu někomu dalšímu, tak jako příspěvky jiných pomohli mě.
Díky všem!
Díky jachting.info !

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2504
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz lodí z Polska - zkušenosti

Příspěvekod geronimo » stř úno 17, 2021 4:35 pm

V poslední době mi přišlo několik SZ se žádostí o kontakt na mého polského kamaráda Janka, který pomohl s nákupem lodi z Mazur i z Gdaňska. Bylo jich určitě nejméně deset, ale bylo to v letech 2007-2010. Od té doby se situace změnila, Janek je pracovně hodně vytížený, žije ve Waršavě. Pokud vím, tak sám minulou sezónu svoji loď ani nedal na vodu, protože neměl čas na ni jezdit, tak ho už nechci s podobnými službami otravovat. :?
Děkuji za pochopení.... :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů