Dovoz lodí z Polska - zkušenosti

Tipy a návody k výběru lodě. Zkušenosti druhých s výběrem lodě.

Moderátoři: Pepa, david, smike, vilma

Uživatelský avatar
Lucifer
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 397
Registrován: úte říj 06, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lucifer » úte říj 06, 2009 10:29 pm

Právě že to není zas tak malý a lehký auto. Mercedes Vaneo je dodávka - má to zvětšenou nosnost na náklad, proto jsme ho kupovali. 1,9 benzin. Ale těch 750 kg v techničáku nás překvapilo. Před tím jsme měli Citroen Piccaso (mensi a slabsi nez mercedes) a mohl táhnout 1,5t.
Uživatelský avatar
bokal
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 528
Registrován: ned dub 13, 2008 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Třinec

Příspěvekod bokal » úte říj 06, 2009 10:50 pm

Tak to jsem nečekal, asi to bude tím, že Vaneo je vlastně jakési kombi, vycházející z MB třidy A.
Asi nemají na to tahání dimenzovaný pohon -převodovku a tak.

Viděl jsem verzi dodávky Tranzit, která měla povoleno je 800kg, na dotaz proč, od fordu odpověděli, že by to nezvládla převodovka. Motor může být silný, ale při tahání přívěsu dostane hodně zabrat převodovka a poloosy.
Uživatelský avatar
Lucifer
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 397
Registrován: úte říj 06, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lucifer » úte říj 06, 2009 10:56 pm

hmmm. Celý den i večer brouzdám po netu a vidím to tak, že si koupíme něco trošku většího a nebudeme koukat na váhu. Našli jsme i kamaráda, co by nám loď do čech dotáhl. Ze začátku budeme na Slapech a pak...
pak holt budu chtít po drahém muži nový auto! :mad:
Uživatelský avatar
Ave
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 216
Registrován: pát dub 04, 2008 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Ave » stř říj 07, 2009 7:37 am

Bokal tady psal, že našel pár bazarů ve Varšavě. I já jsem si je takhle našla na internetu, ale musím říct, že na plachetnice jsem ve Varšavě nenarazila, spíše byly v bazarech samé čluny. Protože mám zakoupenu plachetnici také z Polska (ale novou), tak doporučuji servery www.allegro.pl a http://mazury.info.pl/sprzedam/drobne/ogloszenia.php (to uz tady někdo taky psal). Polákům, když se napíše na e-mail, tak většinou se snaží i odpovídat...někdy je to sice zdlouhávé, ale vyplatí se!:)
Uživatelský avatar
bokal
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 528
Registrován: ned dub 13, 2008 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Třinec

Příspěvekod bokal » stř říj 07, 2009 10:11 am

Ono to totiž chce psát polsky,
to že si češi s polákama rozumí je jen zdánlivé,
objednat něco v hospodě, to jde, ale u toho názvosloví kolem lodi je to složitější.
Ale u starších lodí je to jako s autem, musí se to vidět, na obrázku to je většinou hezčí.
Uživatelský avatar
Ave
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 216
Registrován: pát dub 04, 2008 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Ave » stř říj 07, 2009 10:42 am

No je fakt, ze kvuli lodi jsem se naucila i trosku polsky. Pak jsem jim i tak psala, ale da se s nimi komunikovat i v anglictine...
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » stř říj 07, 2009 12:41 pm

Ave píše:No je fakt, ze kvuli lodi jsem se naucila i trosku polsky. Pak jsem jim i tak psala, ale da se s nimi komunikovat i v anglictine...


Ad komunikace > poptával jsem Al stěžeň e-mailem. Česky, anglicky, polsky ... a nic. Žádná odezva. Pak tam kamarád volal (polsky mluvící) a řekli mu "jojo, my o něm víme ... pošleme katalog a ceníky" ... a zas nic. Konkrétně se jedná o www.mastsc.com.pl - už na ně kašlu a hledám jiného dodavatele.
Uživatelský avatar
dalak
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 114
Registrován: pon led 07, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod dalak » čtv říj 08, 2009 2:07 am

To Ficcus : nekolikrat jsem kupoval Al profily ve Wroclavi , stopro spokojenost . Ceny pro nasince k neuvereni, ale prejmenovali se a tak budu muset pohledat. Pokud mas zajem a das mi den-dva, poslu Ti kontakt. Na Tvou lod bych tipl rozmer 70*92, v 8 metrech stoji okolo 400 zlotych. Nepisnes- nehledam.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » čtv říj 08, 2009 7:56 am

dalak píše: Nepisnes- nehledam.

Jen hledej. :) Tuto informaci využijí i jiní. Nejenom ficcus. ;)
Stěžňové profily jsou poměrně nedostatkové (za slušnou cenu). :?
alffa
Uživatelský avatar
Olivero
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 124
Registrován: stř bře 12, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha/Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Olivero » čtv říj 08, 2009 8:06 am

dalak píše:To Ficcus : nekolikrat jsem kupoval Al profily ve Wroclavi , stopro spokojenost . Ceny pro nasince k neuvereni, ale prejmenovali se a tak budu muset pohledat. Pokud mas zajem a das mi den-dva, poslu Ti kontakt. Na Tvou lod bych tipl rozmer 70*92, v 8 metrech stoji okolo 400 zlotych. Nepisnes- nehledam.

Urcite hladaj,zaujemcom o stazne je tu viacej, dik
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » čtv říj 08, 2009 8:20 am

dalaku, byl bych ti vděčen.
Ve Wroclavi mám i kamaráda se skladovými prostory a se znalostí polštiny, kterého bych mohl využít jako mezisklad :D A hlavně je to relativně blízko ... tedy proti jiným stěžňařům v okolí Mazurských jezer ;)
Uživatelský avatar
Ave
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 216
Registrován: pát dub 04, 2008 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Ave » čtv říj 08, 2009 10:43 am

...tady je ten kontakt:

PW „RATIO”
ul. Karmelkowa 41
52-437 Wrocław
tel. +48 600 345 895

http://www.billows.pl/
Uživatelský avatar
dalak
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 114
Registrován: pon led 07, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod dalak » čtv říj 08, 2009 12:28 pm

Ne ne, to neni ono. Firma se jmenovala Agroma Wroclaw, je hned na prijezdu do mesta od Cr, odhadem 1 km za dalnici po prave strane........, ale rozdelili se ne jednotlive casti a Agroma pokracuje v prodeji nahradnich dilu na traktory atd. Uplne vzadu je pod novym jmenem sklad kliniku, prodej steznu, rahen od ZML Kety. K nim se vyrabi s.s. kovani tez bezne k dostani za prijemne ceny, kovani salingu snad okolo 700 kc... Jen si nemuzu vzpomenoun na jejich nove jmeno, jeste nedavno byl odkaz na puvodnich strankach, bohuzel byl. Hlava prazdna, tak potrebuju trosku casu.
Uživatelský avatar
Ave
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 216
Registrován: pát dub 04, 2008 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Ave » čtv říj 08, 2009 12:37 pm

Aha, tak to mame alespon dva kontakty:)
Uživatelský avatar
Ave
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 216
Registrován: pát dub 04, 2008 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Ave » čtv říj 08, 2009 12:43 pm

Tak pak je to asi tohle: http://www.almagna.com/ksztaltowniki-na-maszty.html

Almagna Sp. z oo
st. Race 58
53-012 Wroclaw

Tel (71) 79 50 410
fax (71) 79 50 414
E-mail: biuro@almagna.com
Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » čtv říj 08, 2009 1:10 pm

Nevím kolik je v Polsku výrobců stěžňů, ale letos se u nás v maríně sešlo 5 lodí z Polska z různých firem Viko 25, Tes 678, Terei 730, Tango 730 a Sasanka 62O. Některé nové z fabriky, některé dodělávané původním majitelem. Všechny ale mají naprosto stejný profil stěžně, ráhna, sálinky, stěhy, na 90 procent i stejný kování, lukny a pod.
Uživatelský avatar
dalak
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 114
Registrován: pon led 07, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod dalak » čtv říj 08, 2009 1:16 pm

To Ave : :good: . Jenze uz nevidim v nabidce rahna. Asi by bylo potreba se predem dotazat.... Kdyz jsem kupoval rahno pro sebe, v nabidce na netu meli jen zaklad. Sem se zminil, ze rahno bude uchyceno v polovine delky a zkousel ho prohnout, pan obratil oci k nebi a prinesl mi stejny rozmer se zesilenou bocni stenou. Takze asi nebude smerodatne, ze neco nemaji na netu... Diky, Ave.
Uživatelský avatar
dalak
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 114
Registrován: pon led 07, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod dalak » čtv říj 08, 2009 1:33 pm

To Bobes : ZML Kety je jedna z nejvetsich nadnarodnich spolecnosti pres AL v Evrope. Pokud neni nejvetsi uplne. Tak se nediv. Jejich stezne jsou vsude. Driv prodavali primo ve fabrice, neni to daleko od Tesina, dopisoval jsem si s obchodnim oddelenim uspesne do doby, nez jsem priznal zajem o dva stezne. Nejak ochladli :cry: s poznamkou o specializovanych prodejnach. A kdyz sem se naposled drze poptaval po jejich odberatelich v blizkosti CR, nestal sem uz ani za odpoved.
Uživatelský avatar
dalak
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 114
Registrován: pon led 07, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod dalak » čtv říj 08, 2009 2:18 pm

Spatne sem se dival, jsou tam rahna. Prvni tri profily jsou stezne, posledni dva jsou na rahna. Pripadne se rahno dela ze steznoveho, tekze ta nabidka je pro bezne lode dostatecna. Jen bych si dovolil poprosit o presunuti poslednich prispevku do vlakna nakup stezne. Ono to asi muze nekoho zajimat i v budoucnu a tady to nikdo nenajde. Lustroval jsem moznosti nakupu stezne v PL co nejblize od nas dost dlouho a nic lepsi jsem nesehnal. Pro kolegy ze SK je asi Wroclaw z ruky, po vecerech se mrknu po necem blizsim. Nejak se mi vybavuje, ze jsem severne od vas mel taky kontakt na prodejnu s podobnyma cenama.
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » stř říj 21, 2009 5:03 pm

Dají se z Polska také dovézt nějaké pěkné motorové čluny?? Koukal jsem na stránky mazur a něco málo se tam najde. Nemáte někdo ještě nějaké kontakty na nabídku motoráků v polsku? Žádné novoty, cenově kolem 12000zl, prostě starší lodě.
Uživatelský avatar
Rumex
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 01, 2008 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: Dětmarovice

Příspěvekod Rumex » čtv říj 22, 2009 9:34 am

Zdarec
možná se ti něco bude líbit

http://moto.allegro.pl/listing/showcat.php?id=4084
Uživatelský avatar
samoliter
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 336
Registrován: stř dub 30, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Ústí nad labem

Motorový člun.

Příspěvekod samoliter » čtv říj 22, 2009 10:29 am

Ahoj Charlie. Znáš holandské stránky? Koukni se sem: http://www.botentekoop.nl/rubriek/speed ... mp=16&r=15 .
Jsou tam Motorové čluny do 2500 EUR.
Pokud u jednotlivého inzerátu je na pravé straně napsané tohle:
Kijk voor meer info + contact op: speurders.nl , tak klikni na speuders. Ukáže ti to další info.
A hlavně pak vedle náznaku mapy klikni: Detail kaart, a ukáže Ti místo prodeje.
Na botentekoop se podívej taky vlevo na rubriky: Consoleboten en visboten. Sloepen. Motorkruisers . Grachtenbootjes . Všude označ cenu: Prijs 0 - 2.500 . Nebo podle možností, kolik je v kešeni chechtáků. Je to sice dál, než do Polska, ale dobré ceny a jedeš pořád po dálnici. samoliter.
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » čtv říj 22, 2009 12:21 pm

Děkuji, odpoledne to prohlédnu. Hlandsko nemusí být špatné, horší je ale jazyková bariéra, tam se nedomluvím :? No uvidíme, třeba tam zrovna něco vyberu. Díky moc.
Uživatelský avatar
samoliter
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 336
Registrován: stř dub 30, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Ústí nad labem

Loď z Holandska.

Příspěvekod samoliter » čtv říj 22, 2009 9:29 pm

Ahoj Charlie. Jazyková bariéra, na západě hodně lidí mluví anglicky, mohli by znát i němčinu. Určitě znáš tady někoho, kdo je dobrý v angličtině, němčině. Cenově to vypadá dobře, je z čeho vybírat, tak si myslím, že to chce zkusit kontakt. samoliter.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv říj 22, 2009 10:05 pm

Holandština je chrochtavá směs němčiny s angličtinou. :D
Ale zcela vážně, všichni Holanďané mluví anglicky a německy, pokud rovnou nemluví německy, tak rozumí....dobře ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů