Teplota vody

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Johna
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 207
Registrován: pon bře 05, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Čelákovice - Roztoky - Liberec

Teplota vody

Příspěvekod Johna » úte bře 06, 2007 9:06 am

Ahoj, chtěl bych se zeptat na teplotu vody v půlce května v okolí Sukošanu. Víte to? Děkuju
Uživatelský avatar
Irena
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: sob dub 01, 2006 6:57 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Irena » úte bře 06, 2007 9:11 am

Těžko ti někdo napíše přesnou teplotu vody ve stupních,ale poslední dva roky jsme v této době byli na Whisky Cupu(oblast mezi Splitem a Visem) a vždy jsme se koupali.Ohledně teploty vody je jako mimosezonní jachting samozřejmě lepší září,říjen,to už je voda ohřátá,ale věřím,že si zaplavete.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte bře 06, 2007 10:07 am

Skoro každý rok začínám v květnu někde v okolí Sukošanu a pokud se dá věřit teploměrům na charterových lodích, teplota bývá mezi 16 a 19 stupni. Protože si to hygiena žádá, skáču tam každé odpoledne a hlavně z počátku to žádná rozkoš není. Otáčím se ještě nad vodou a drápu se na schůdky, nemohouc se ani nadechnout. Ke konci týdne si už mé tělo zvyká a jsem schopen obeplavat loď. Hodně pomáhá již výborné počasí a to, že je člověk za celý den prohřátý. Teda většinou...
Ale každý jsme jiný. Kamarád Šaman, co spolu někdy jezdíme, dokáže i v těch 16ti stupních 1/2 hodiny šnorchlovat po zátoce. A užívá si to....
Uživatelský avatar
Sarah
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 01, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Sarah » úte bře 06, 2007 6:23 pm

My jezdíme koncem května do okolí Zadaru a bývá tak 19-20 stupňů. My se koupeme. Pravda, vloni bylo 17-18, ale to byla dlouhá zima. Třeba když letos zima nebyla, to bude jinak... :)
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » úte bře 06, 2007 8:56 pm

ja jsem tam mel uz i 14 stupnu, bylo to ledovy jak <doplnte>.
a nejhorsi bylo, ze slunicko palilo - tak ze ten sok do vody byl jeste horsi.
to byl prvni tyden v kvetnu.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » úte bře 06, 2007 9:19 pm

18. května ideme aj my zo Sukošanu. Ja som zimomrivý a večšinou sa o tom čase v mori nekúpem. Čo som si ale všimol a zaráža ma to, že tie palubné teplomery ukazujú teplotu vody aj 21 stupňov. Myslím že to chorvati naschvál prekalibrujú, aby sa nám tam viac páčilo. Teda ak budeš mať na teplomery viac ako 20 stupňov, tak tomu never.
Uživatelský avatar
Johna
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 207
Registrován: pon bře 05, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Čelákovice - Roztoky - Liberec

Příspěvekod Johna » stř bře 07, 2007 8:32 am

Dekuji vsem za postrehy. 3mm celotelovy neopren by to mohl zlepsit :)
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř bře 07, 2007 9:10 am

Neoprén to opravdu jistí. :D
I když (nejsem žádný potápěč) mě by se to asi moc nelíbilo. Situace je taková, jak naznačil Denis. Přes den bývá hodně teplo, člověk je upocený a sladké vody nebývá tolik, aby se dalo plýtvat na sprchování. A tuto "hygienu" dělat v neoprénu si nedovedu představit. Pokud by někdo chtěl šnorchlovat, tak prosím. Ale jinak fantastický termín. Dlouhé dny, ještě v 18:00 hodin se může jachtat, čerství vítr, málo lodí a chorvati nejsou ještě po zimě probraní a nejsou tak aktivní ve vybírání všech těch poplatků.
Na konec ještě zmíním podzimní termín. Jezdíme (a i letos jedeme) na přelomu 9/10 měsíce a kromě dost krátkých dnů, také dobrý termín. Všechny vypsané výhody také platí. A voda třeba předloni měla od Zadaru po Dubrovník 25-27 stupňů. Když jsme křižovali proti Boře, zmrzlý jsem byl jak sobolí ...., těšil jsem se na každou vlnu co šla přes palubu na mě, protože mě trochu zahřála. :wink:
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » stř bře 07, 2007 11:07 am

Celý neoprén ve 3 mm se bude těžko schánět, většina firem sériové neoprény má ve 4mm. Ze 3 mm se vyrábí šort /do poloviny stehen+laxle nebo podobný vršek s krátkými rukávy. Toto provedení pro uvedený termín a účely dostačuje. Co však velmi doporučuji všem, co již mají pubertu několik let za sebou..... pánům a asi i dámám, pro tyto termíny neoprénové plavky 3mm /od pasu do poloviny stehen/ . Pokud se tomu nyní zasmějete, tak věřte, že po druhém zánětu močového měchýře či přilehlých cest /z prochlazení/ velmi rychle změníte názor-osobní zkušenost. Používám je i v plném létu, pokud chci třeba delší dobu šnorchlovat. Já jsem si je nechal zhotovit na zakázku s celým neoprénem. Vyrábí je však samostatně např, fy Agama a prodávají se jako plavky pro "kajakáře".
Naposledy upravil(a) Pepa dne stř bře 07, 2007 12:36 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1112
Registrován: čtv led 19, 2006 8:02 pm
Reputace: 106
Bydliště: Praha

Příspěvekod MartinB » stř bře 07, 2007 12:30 pm

Na této adrese www.agama-diving.cz jsou schopni ušít ledacos i na "nestandardní" postavy :-)
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř bře 07, 2007 12:45 pm

Pepa píše: Pokud se tomu nyní zasmějete......
To by jsem si nikdy nedovolil, máš naprostou pravdu. Já jsem to vyřešil levnější cestou - koupu se bez plavek a po vylezení a osušení si suché plavky zase obléknu. Mám pocit, že k těm problémům dochází právě dlouhým pobytem v mokrých plavkách.
Jinak ochrana zdraví a choulostivých orgánů, to je základ. Trošku z jiného ranku: Jak zrušili komanči organizaci Junák, začali jsme čundrovat. To znamená každý víkend spát někde venku na zemi. V zimě, v létě. Byli kamarádi kteří si nikdy nezapoměli přibalit ledviňák (i moje maličkost) a pak ti, kteří na to kašlali. A dá se říct, že po nějakých 20ti, 30ti letech se ukazuje, kdo v mládí pečoval o zdraví.....
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » stř bře 07, 2007 2:48 pm

Pro šnorchlaře - labužníky, kteří se této aktivitě chtějí věnovat i v chladnějších vodách, jedna, ne příliš obecně známá informace. Únik tělesné teploty ve vodě se z cca 80% uskutečňuje prostřednictvím povrchu hlavy. Proto potápěči i v relativně teplé vodě používají potápěčské kukly. To je to co vypadá, jako když chcete přepadnout banku, má to jeden otvor pro oči,nos a pusu. Tato kukla je samozřejmě rovněž z neoprénu,chrání i krk a doléhá až na ramena.
Píšu o tom, protože ochrana hlavy před prochladnutím je považována za velmi důležitou z hldiska bezproblémového pobytu v chladnější vodě.
U firmy Agama jsem si nechával šít neoprén - mám nestandardí postvu :D
Individuální přístup, vstřícnost a ochota vyhovět. Doporučuji. Cena cca jako za sériový neoprén, ale ta pohoda. Sériový neoprén jsem oblékal 10 minut a byl jsem z toho "hotový", šitý na míru obléknu za 10 vteřin. Kdo to zkusil, ví o čem mluvím.
Uživatelský avatar
Johna
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 207
Registrován: pon bře 05, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Čelákovice - Roztoky - Liberec

Příspěvekod Johna » pát dub 06, 2007 3:32 pm

Tak neopren bych měl. Teď se už jen nemůžu dočkat odjezdu :)
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » pát dub 06, 2007 4:17 pm

Ahoj
Možná by bylo přínosem, kdyby jsi napsal jaký, za kolik, od koho a k jakému účlu /šnorchlování-potápění/ jsi ho koupil.
Uživatelský avatar
Johna
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 207
Registrován: pon bře 05, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Čelákovice - Roztoky - Liberec

Příspěvekod Johna » sob dub 07, 2007 6:54 pm

OK. Je to celotelovy Mares Tropic 3mm. Koupeny ve vyprodeji v jedne Prazske potapecske prodejne (Olson) za cca 1100,-. Uz jsem ho zkusil v asi 10 stupnove vode a je to dobre. Samozrejme ze ne na dlouho :-). Učel je snorchlovani a letni potapeni doplnen haubnou.
Obrázek
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » sob dub 07, 2007 8:40 pm

To Johna,
Nevím jestli se jedná o tuto prodejnu:
http://www.olson.cz/velkoobchod.htm

Nebo její internetovou modifikaci:
http://www.divershop.cz/Produkt.aspx?prod_id=412520.F

Pokud ano, tak to nemusíš tajit.
Tady nejsme v telce, informaci kde se dá co pořídit, zde není považováno za reklamu. :wink:
Ahoj, alffa
Uživatelský avatar
Johna
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 207
Registrován: pon bře 05, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Čelákovice - Roztoky - Liberec

Příspěvekod Johna » sob dub 07, 2007 8:46 pm

To Alffa-

ano, oba odkazy sedi. Jen kdyz jsem si ho zkousel, tak tam bylo pekny vedro a spotil jsem se jako ..... :).
Uživatelský avatar
tomaskre
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 166
Registrován: čtv úno 15, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

teplota duben 2007

Příspěvekod tomaskre » pon dub 16, 2007 7:40 pm

Ahoj, ...

V termínu od 7.4. - 14.4. 07 v oblasti střední Dalmacie teplota vody byla 16-17 °C.

Tak vzhůru do vody . . . . . . ale ne pro mě. :P
Uživatelský avatar
Johna
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 207
Registrován: pon bře 05, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Čelákovice - Roztoky - Liberec

Příspěvekod Johna » čtv dub 19, 2007 10:16 am

Nechci dělat reklamu, ale může se to někomu hodit. Ve stejné prodejně která je jmenovaná výše (http://www.olson.cz / http://www.divershop.cz) mají v akci Short neopren 3mm za 590- s reklamou Olson :) což mě osobně neuráží. Už máme jeden já a jeden přítelkyně doma a sedí dobře.
Obrázek
Dále neoprenové boty Stingray 5mm za 450,-- ty mě ani přítelkyni neseděly vůbec.
Obrázek
Uživatelský avatar
Jaarek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 68
Registrován: čtv pro 29, 2005 2:11 pm
Reputace: 14
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jaarek » čtv dub 19, 2007 6:38 pm

Ahoj,

na teplotu vody moře v Chorvatsku (a na počasí taky - odhad až týden dopředu) se vždy dívám než vyjedu na cestu:

http://www.dhmz.htnet.hr/vrijeme/aktpod ... e_n&param=

Teď je cca 15-17`C podle lokality. Tak doufám že se oteplí, až tam za 14 dní konečně budu :D

Jinak si mobilem stahuju přes wap denní předprověď na

http://meteo.hr/mobil/index.wml

a nebo přímo

http://meteo.hr/mobil/jadran_e.wml#jadran

Není to tak podrobné jako Navtex, ale pro přehled co se případně na nás žene to stačí - podle toho volím kotviště.
Uživatelský avatar
vektor
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 100
Registrován: úte led 30, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Příspěvekod vektor » pon dub 30, 2007 11:50 am

Ahoj, voda minulý týden okolo Murteru 19,5 - 20,5 stupně. S teplotou vzduchu to bylo o něco lepší, vítr nic moc. Vektor
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » pon kvě 07, 2007 2:41 pm

my jsme meli teplotu 15,6 - 18,6 stupnu, trasa biograd - kremik - iz - kornati - kremik - biograd
Uživatelský avatar
Jaarek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 68
Registrován: čtv pro 29, 2005 2:11 pm
Reputace: 14
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jaarek » pon kvě 07, 2007 9:29 pm

To Jerryx:
Nebyl jsi na Májovce? pokud ano, tak jsem se viděli....
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » pon kvě 07, 2007 10:03 pm

Jaarek píše:To Jerryx:
Nebyl jsi na Májovce? pokud ano, tak jsem se viděli....


byl jsem tam, tak jsme se asi videli, nicmene nevim kdo jsi, napovez
Uživatelský avatar
Jaarek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 68
Registrován: čtv pro 29, 2005 2:11 pm
Reputace: 14
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jaarek » úte kvě 08, 2007 8:32 pm

Byl jsem skiper na lodi č. 13 - ROSA, (elan 344). Když jsem vybíral loď loni v prosinci, tak jsem bohužel vybral tuto s vírou, že pojede slušně. Bohužel jsem se spletl a je to hoodne turistická kachna. Na rozdíl od elan 340. holt mi to jedno číslo nějak "ujelo" :( tak nám chvílemi na stoupačku ujížděl i sas39. V charterovce taky měli šok, když jsem po nich chtěl spinaker (byli jsme první, kdo ho na této lodi použil ..... problémy s lany, .... A ačkoliv jsem spinaker objednal již v prosinci, tak ho přivezli z jiné báze až v neděli (loď jsem přejímal v sobotu).

Tak jsem dojeli až osmí v otevřené třídě (loni druzí na vektoru 36).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host