Teplota vody

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » úte kvě 08, 2007 8:46 pm

Jaarek píše:Byl jsem skiper na lodi č. 13 - ROSA, (elan 344). Když jsem vybíral loď loni v prosinci, tak jsem bohužel vybral tuto s vírou, že pojede slušně. Bohužel jsem se spletl a je to hoodne turistická kachna. Na rozdíl od elan 340. holt mi to jedno číslo nějak "ujelo" :( tak nám chvílemi na stoupačku ujížděl i sas39. V charterovce taky měli šok, když jsem po nich chtěl spinaker (byli jsme první, kdo ho na této lodi použil ..... problémy s lany, .... A ačkoliv jsem spinaker objednal již v prosinci, tak ho přivezli z jiné báze až v neděli (loď jsem přejímal v sobotu).

Tak jsem dojeli až osmí v otevřené třídě (loni druzí na vektoru 36).


no tak to cau ! :-)
to jsme se opravdu videli. ja jsem skip oluji.

BTW to sis musel, ale uzivat s tema dojezdama :-(
Uživatelský avatar
Irena
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: sob dub 01, 2006 6:57 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Irena » stř kvě 09, 2007 11:48 am

No to jsi se hodně spletl - Elan 340 jako nástupce šikovné Elan 333 by tě na regatě asi uspokojila víc.
My letos pojedeme s Elan 344 Impression Rosa z Agany(myslím,že jde o totožnou lod) na rodinný jachting,ale spinakr bychom si také rádi vzali a máme zamluvený.Takže ted už je na něj lod přichystaná?My loni měli Elan 434 a objednaný spinaker a až v marině jsme zjistili,že to prostě nepůjde,museli bychom den čekat,než nám lod ustrojí. :roll:
Uživatelský avatar
Jaarek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 68
Registrován: čtv pro 29, 2005 2:11 pm
Reputace: 14
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jaarek » stř kvě 09, 2007 10:15 pm

To Jerryx
No opravdu jsem si užívali :shock: , hlavně druhou etapu, kdy se otočil vítr a ze spinakeru jsme dlouho křižovali a když jsem otočil ostrov a jeli dolů, tak to lehlo a zůstalo nás tak 6 lodí několik hodin až do noci. tak jsem to nakonec vzdal - na motor- nedojeli bychom do limitu (pak se nějak rozhodli limit odečítat dále, ale to už jsme měli nastartováno ....) :evil:

To Irena
je to skutečně tato loď, ROSA ELAN 344 Impression z Agany-rok 06. Podle charterovky (BluBalu) je to jejich jedina loď toho typu, ktera ma spinakrovy peň. Na dovolenku příjemná, relativně velký salon, jen kokpit trochu nepříjemný - šikmá vnější obruba a nedá se rozumně sedět výš. taky vlivem velkého salonu je horší průchod na příď - vadí vanty, takže lepší je to někdy po střeše nástavby.
Byla v dobrém stavu a kromě čekání na spinakr do druhého dne (doporučuji předem ještě důrazně připomenout charterovce) to bylo bez problémů. Lana jsme si trochu upravili a na vytrvalou žádost doplnili i kladku ke stěžni (původně dvě lana od spinakeru a pně na jedné kladce !!!) - jak jsem pozoroval - kladku odmontovali "šikovně" z vedlejší lodi - kde asi nebyla tolik potřeba :D a celkem hbitě ji přimontovali na naší loď.
Jen poznámka - chybí kiking spinakrového pně, ale dá se to i bez něj.
Opravdu jsem to nějak spletl, protože jsem na Májovce viděl pár lodí ELAN 340, které nás míjely (z protisměru) z jiné regaty a ty vypadaly opravdu velice schopně - bez koupacího plata, nízká nástavba, originál spinaker, ...
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » čtv kvě 10, 2007 12:11 am

Jaarek píše:To Jerryx
No opravdu jsem si užívali :shock: , hlavně druhou etapu, kdy se otočil vítr a ze spinakeru jsme dlouho křižovali a když jsem otočil ostrov a jeli dolů, tak to lehlo a zůstalo nás tak 6 lodí několik hodin až do noci. tak jsem to nakonec vzdal - na motor- nedojeli bychom do limitu (pak se nějak rozhodli limit odečítat dále, ale to už jsme měli nastartováno ....) :evil:
...


taky nerad vzpominam na druhou etapu. nak jsem se nepodival do rozpisu a objeli jsme lavdaru z druhe strany, potom jsme se museli vratit z cile znova okolo toho blbyho ostrova a podruhe do cile - ten blbej kousek nas stal 4 hodiny.

ale zase kdo mohl rict, ze byl v cili dvakrat ? :D
Uživatelský avatar
Johna
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 207
Registrován: pon bře 05, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Čelákovice - Roztoky - Liberec

Příspěvekod Johna » stř kvě 30, 2007 1:11 pm

Tak jsme zpět. Teplota vody byla kolem 20 stupňů. Počasí vyšlo/nevyšlo - bylo pěkně, ale moc nefoukalo. Trasa- 19.5.marina Kaštela, záliv Lučice na Brači (bójka), záliv Tri Luke na Korčule (kotva), záliv u městečka Vrnik na Korčule - u Lumbardy (kotva), marina Sv. Klement (mooring), Hvar, záliv Tatinja na Šoltě (kotva + vyvázání), záliv Stupica na Žirje (bójka), marina Sukošan (mooring) a pak bohužel v sobotu domu 26.5.. Jachta Y36.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Irena
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: sob dub 01, 2006 6:57 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Irena » stř kvě 30, 2007 4:21 pm

[quote="Johna"]Tak jsme zpět. Teplota vody byla kolem 20 stupňů. Počasí vyšlo/nevyšlo - bylo pěkně, ale moc nefoukalo. Trasa- 19.5.marina Kaštela, záliv Lučice na Brači (bójka), záliv Tri Luke na Korčule (kotva), záliv u městečka Vrnik na Korčule - u Lumbardy (kotva), marina Sv. Klement (mooring), Hvar, záliv Tatinja na Šoltě (kotva + vyvázání), záliv Stupica na Žirje (bójka), marina Sukošan (mooring) a pak bohužel v


Kolik jste platili na Hvaru ?
Uživatelský avatar
Johna
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 207
Registrován: pon bře 05, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Čelákovice - Roztoky - Liberec

Příspěvekod Johna » stř kvě 30, 2007 4:30 pm

Nic, byli jsem tam jen na otočku na kotvě.
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Bilardos » čtv čer 07, 2007 6:00 pm

Klidně bych uvítal i teploty po prázdninách. Začátek září je beznadějně obsazený a tak je volno až na přelomu Září a Října :-(
Uživatelský avatar
Irena
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: sob dub 01, 2006 6:57 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Irena » čtv čer 07, 2007 7:15 pm

Dvakrát po sobě jsme byli s manželem první týden v říjnu,počasí bylo skvělé,protože bylo DOST větru na jachting a koupat se také dalo.Nevydržíš ve vodě půl hodiny,ale na běžnou koupačku to stačí.V zátokách je volněji.Můžu jen doporučit(ne však na dovolenou s dětmi).
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

to Bilardos

Příspěvekod Wlady » pát čer 08, 2007 12:08 am

Ahoj.
Jzdím v září téměř každoročně a protože jsem teplomilnej, tak to dost sleduju. Za přesnost ale neručím, jsou to údaje z "tridaty", teploměr sebou zatím ještě nevozím :lol: .
V tuto dobu se ale popravdě většinou raději pohybuju spíše po Středním a Jižním Jadranu. Teplota vody cca 23-21 st. Jeví se mi to jako ideální období. Trošku víc fouká, je znatelně volněji v zátokách i přístavech, pomalu je k ochutnání mladé vínko a teploučka je ještě taky dost (jen v noci už občas trošku míň)...Mimochodem, asi před třemi lety to bylo docela dlouho jinak, na JJ bylo hůř než na Istrii.
A protože koncem září už i lodí bývá dost, dělám to s drzostí sobě vlastní takto: zaplatím dle časových možností 14-21 dní s tím, že když bude pěkné počasí, tak si to po telefonické domluvě o kousek protáhnu. Vždycky mi to odsouhlasí a několikrát jsem to i udělal (finančně si to zúčtovali srážkou z kauce a vědu z toho nedělali = nikdo se kupodivu ani nepokoušel mě nutit abych se vrátil na základnu a zaplatil dopředu). Tak ne aby se vás po mě opičilo příliš mnoho, třeba by mi to přestalo tak snadno procházet :-). No a díky tomuhle systému jsem párkrát odjížděl za stále krásného počasí až začátkem října a upřímně záviděl těm, kteří ještě mohli zůstat.
Wlady
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » pát čer 08, 2007 1:15 am

tohle jsem mel na disku (treba se to bude hodit 8)):

Obrázek
Uživatelský avatar
prezident
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 101
Registrován: čtv čer 07, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bratislava

Ahojte , teploty,vietor, min max od 1997 , s priemermi

Příspěvekod prezident » pát čer 08, 2007 8:16 am

Celkom prehladne , dufam ze to nie je nekala reklama na inu web stranku (pocasie). osobne sa mi paci velmi toto spracovanie. Aj rozpis jednotllivych rokov. Celkom zaujimavy narast teplot
http://www.wunderground.com/history/air ... story.html
Uživatelský avatar
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 360
Registrován: čtv zář 18, 2008 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Stará Boleslav

Příspěvekod sedivak » pon bře 29, 2010 12:11 pm

Ahoj všem,
mluvilo se zde o neoprénech do chladnější vody.
Nemá někdo v merku aktuální odkaz na výhodný nákup neoprenu? Může být i short.
Zima je mi při delším šnorchlování skoro vždy a to ani nemusí být květen.... :cry:
Uživatelský avatar
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1112
Registrován: čtv led 19, 2006 8:02 pm
Reputace: 106
Bydliště: Praha

Příspěvekod MartinB » úte bře 30, 2010 8:48 am

Na odkazu www.stranypotapecske.cz jsou kontakty na všechny potápěčské obchody v ČR.
Levný short lze občas sehnat v supemarketech (typicky Lidl na jaře) avšak kvality nevalné.
Bude potřeba ještě pásek a olovo.
Uživatelský avatar
maxik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 86
Registrován: úte črc 31, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvekod maxik » úte bře 30, 2010 10:12 am

Občas Makro short kolem 900,- Výprodej. Nebo pravidelná akce, bývá v květnu.
Maxik
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » úte bře 30, 2010 10:20 am

sedivak píše:Nemá někdo v merku aktuální odkaz na výhodný nákup neoprenu? Může být i short.
Zima je mi při delším šnorchlování skoro vždy a to ani nemusí být květen.... :cry:

Tady se občas něco najde:
http://www.aukro.cz/search.php?sg=0&string=neopren
Ahoj, alffa
Uživatelský avatar
Martin88
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 726
Registrován: úte zář 16, 2008 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Praha

Příspěvekod Martin88 » úte bře 30, 2010 10:54 am

sedivak píše: do chladnější vody:cry:

podívej se občas na ebay.de, tuhle jsem tam koupil zánovní dlouhý neopren Barakuda za 5ti kilo i s poštovným
Uživatelský avatar
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 360
Registrován: čtv zář 18, 2008 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Stará Boleslav

Příspěvekod sedivak » úte bře 30, 2010 12:49 pm

maxik píše:Občas Makro short kolem 900,- Výprodej. Nebo pravidelná akce, bývá v květnu.
Maxik


Tak ten short z Makra jsem měl půjčenej od kamaráda, ale byl dost slabej a žádný vedro v něm v chladnější vodě nebylo - a to jsem byl v Chorvatsku loni hned z kraje prázdnin, kdy už byla voda prohřátá.

Ještě k té teplotě vody - je prý také dost velký rozdíl v teplotách na pláži obrácené na volné moře třeba u Primoštenu kam jezdíme, nebo třeba v dlouhé zátoce Grebaštica, kam nedosahují vlny a voda se víc prohřeje. Kolik to ale může dělat stupňů rozdílu to nevím.
Dík všem za odkazy...
Uživatelský avatar
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1112
Registrován: čtv led 19, 2006 8:02 pm
Reputace: 106
Bydliště: Praha

Příspěvekod MartinB » úte bře 30, 2010 1:07 pm

To bych se trochu bál kupovat neopren přes aukci.
Důvodem je to, že neopren musí na tělo těsně sednout, ani volně ani moc těsně.
Když je moc těsný brání plnému nádechu a tedy zkrátí čas pod hladinou, pokud je volný stane se z něho "průtokový ohřívač vody" a tedy nesplní učel za kterým se kupoval. Myslím, že vyzkoušet ho oblect je nutná potřeba.
Ale proti gustu ........ ;)
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte bře 30, 2010 1:19 pm

Souhlasím s Martinem.
Předloni jsem ho bral někde v Lidlu, nebo Penny za pár kaček (jako rezervní výbavu v případě nutnosti) a za 20 minut jsem ho byl měnit za jinou velikost.... :whist:
Uživatelský avatar
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 360
Registrován: čtv zář 18, 2008 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Stará Boleslav

Příspěvekod sedivak » úte bře 30, 2010 1:51 pm

No a jakou to chce koupit tlouštku, aby se dalo vydržet i v chladnější vodě na začátku sezony? :?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů