JACHTING ... PRAKTICKÁ PŘÍRUČKA

Tipy od čtenářů pro čtenáře na zajímavé knihy s lodní tématikou

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

JACHTING ... PRAKTICKÁ PŘÍRUČKA

Příspěvekod alffa » ned bře 11, 2007 12:20 pm

................................................ JACHTING
.................................. PRAKTICKÁ PŘÍRUČKA

Kompletní průvodce plachtěním a závoděním na malých
Plachetnicích, katamaránech a rekreačních jachtách.

........................................... JEREMY EVANS

Obrázek

.......... Obrázek

...Obrázek

...Obrázek

Kniha je vybavena velkým množstvím doprovodných fotografií a ilustrací.
Jde tedy o velmi názornou pomůcku pro všechny jachtaře.
:wink: alffa
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 232
Registrován: úte bře 14, 2006 9:13 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Janík » ned pro 30, 2007 8:08 pm

Přidávám varování před výpravnou knihou "Jachting- praktická příručka" od Jeremy Evanse, kterou mi přinesl bezradný Ježíšek ,a z které se majitelé již dříve vyšlých knížek (zmíněná Kompetentní posádka nebo Příručka kapitána plavidla) nic nového nedozvědí.
Je v ní dost hezkých fotek a tím to končí. Navíc je poměrně velká a zabírá v přeplněných knihovnách vzácné místo. Vřele nedoporučuju.

Ahoj Allfo, omlouvám se, že jsem Tvůj příspěvek přehlédl, reagoval jsem na dotaz na knihu "Jachting od A do Z" a chtěl jsem, na rozdíl od Tebe, před nákupem varovat.
Musím říci, že v téhle knize se opakuje vše, co bývá obvykle ve všech příručkách o jachtingu. Pro mne bylo zajímavé čtení o jízdě se spinnakrem a gennakrem. Jistě záleží na každém, ale nejsem-li stavitelem, milovníkem malých plachetnic a nezajímám li se o závody, pak tady nic objevného pro mne nebylo. Když je někdo milovníkem katamaránů, závodního jachtingu, konstrukcí plachetnic pak zde asi najde něco nového. Tak nevím, zda Ti vůbec za oponenturu stojím.
Protože nejsem služebně starý jachtař, zajímají mne více opravdové, praktické popisy a ty se hledají těžko. V tom mne víc obohacuje tenhle portál se skutečně prožitými okamžiky, kde se dozvím, co dotyčný dělal, když fučelo 40 kn, jak se při tom kdo choval a navíc je to napasovaný na místa, která většina z nás zná.
Ostatně některé příspěvky od Denise, Baharise a dalších by v budoucnu stály za knižní vydání...?
Uživatelský avatar
Terra
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 171
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod Terra » ned pro 30, 2007 8:17 pm

Janík píše:Přidávám varování před výpravnou knihou "Jachting- praktická příručka" od Jeremy Evanse, kterou mi přinesl bezradný Ježíšek ,a z které se majitelé již dříve vyšlých knížek (zmíněná Kompetentní posádka nebo Příručka kapitána plavidla) nic nového nedozvědí.
Je v ní dost hezkých fotek a tím to končí. Navíc je poměrně velká a zabírá v přeplněných knihovnách vzácné místo. Vřele nedoporučuju.

Musím říci, že v téhle knize se opakuje vše, co bývá obvykle ve všech příručkách o jachtingu.


Plně souhlasím s Janíkem, onu knihu jsem loni dostala k narozeninám. Obrázky jsou opravdu moc pěkné, ale mně nic moc bohužel vůbec nedala. To co je v knize napsáno o jachtingu najdete skoro všude, co se týče závodů apod na to moc nejsem, takže to mi je k ničemu stejně tak jako malé plachetnice.Takže možná než se uchýlíte toto koupit, raději se pořádně podívejte jak jsou řešeny některé statě... Abyste pak doma neměli knihu na nic..
Uživatelský avatar
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1112
Registrován: čtv led 19, 2006 8:02 pm
Reputace: 106
Bydliště: Praha

Příspěvekod MartinB » pon pro 31, 2007 11:57 am

No ono to s knihami tohoto typu většinou je tak, že koupíš první, v té se dejme tomu něco dozvíš a v těch dalších už nic nového není jen jiné fotky (a to se netýká jen jachtingu).
Abych nebyl zas až tak ošklivý, tak je tam třeba 5% jiný.
Další věci je to, že to asi překládají laici a tak jsou tam občas (zřídka) pěkný nesmysly.

Takže pokud si mohu dovolit něco doporučit - koupit jednu a v těch dalších v "přátelském" knihkupectví dohledat co je jiného a tam i přečíst :-)
Taky bych řekl že je dobré, aby to nebyla kniha velká, těžká, aby šla sebou vzít na loď. Tam fotky nejsou potřeba a ta já osobně sebou vozím "Příručka kapitána plavidla" a pokud je nějaký nováček tak i "Kompetentní posádku".
Uživatelský avatar
toma
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 73
Registrován: pon črc 16, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod toma » pon pro 31, 2007 1:43 pm

S překlady je opravdu problém. V létě jsem si koupil knihu Bruno Peyrona Jachting - vášeň a profese. Nic moc nového tam není, ale je na první pohled pěkně udělaná. Ostatně osobnost autora zajišťuje kvalitu, říkal jsem si. Ale po začtení jsem musel konstatovat, že laický překlad může knihu zcela zdevastovat. Text mnohdy ani nedává kloudný smysl, natož aby měl nějakou vypovídací hodnotu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů