operativní info. /hlásná trouba/

Vše kolem webu a diskuzního fóra. Připomínky a kritika (i pochvala). Návrhy na vylepšení,struktura témat, návrhy nových apod. Případné návrhy pro komunitu jachting.info . Problémy s přihlášením a jiné potíže.

Moderátoři: MARIS, Pepa, david, smike, windward, vilma

Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

operativní info. /hlásná trouba/

Příspěvekod Pepa » úte bře 27, 2007 5:29 pm

Všimli jste si, konečně jak je venku krásně, leze na mne jachtařské jaro.
S teplou bundou a grokem by se dalo...aspoň den krásně plachtit :D

Celý den ani řádka, jak se pak má člověk jachtařsky odreagovat :(

to Baharis-koukal jsem že trmínů plaveb máš požehnaně, ale organizuješ to tak, abychom se nepotkali :? , jedu ještě poslední týen v srpnu /do kalendáře jsem to ještě nedal. I tak se spolehlivě míjíme.
Uživatelský avatar
karel
Macher
Příspěvky: 434
Registrován: úte lis 21, 2006 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Oleško , Praha západ

Příspěvekod karel » úte bře 27, 2007 8:07 pm

Jo jaro je tu
včera jsem se vracel z Prahy do práce podél Vltavy a jak jsem se tak koukal na tu Vranskou přehradu , tak jsem si vzpomněl proč jsem začal stavět loďku. Svítilo slunce a vítr foukal tak akorát na první klouznutí . Já bych to zvládl i bez grogu (já radši neředěnej z Barbadosu ).

Ps : dle VindGURU zítra na Orlíku od 14 h 7 m/s :D
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte bře 27, 2007 9:48 pm

No Pepi, víš jak to je. Termíny si nevybírám a děkuji za takové, jaké jsou.
Dnes jsem zrovna psal letošní první posádce zprávu a začínal jsem slovy: Čas "T" mínus 60 dní. To mě srdce zaplesalo! Už jen 60 dní!!!
Ještě minimálně jeden termín mě visí ve vzduchu a také nemám termín naší dovolené. Zatím nevím, jestli naši partneři z loňska pojedou s námi, nebo pojedeme se ženou sami. Od toho závisí termín....
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte bře 27, 2007 10:27 pm

Připoměl jsi mě ten kalendář akcí, musím se přiznat, že jsem na něj úplně zapoměl.
Teď jsem tam byl a vidím, že se to neujalo. Asi to nebyla dobrá myšlenka. :?
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » stř bře 28, 2007 11:09 am

Prosím ,,neházej flintu do žita,, vzdyť to je tvoje myšlenka - aspoň se domnívám. Já osobně jsem přesvědčen že to je myšlenka výborná. Pokud bych se pohyboval ve stejném teritoriu jako další kolega z webu, rozhodně by bylo příjemné minimálně se někde v zátoce na jeden večer sejít a popovídat. Rovněž si umím předstvit nouzovou /řekněme obtížnou/ situaci, kdy se rozhodně s větší důvěrou /a naději že mi sklutečně pomůže/ obrátím na takovouto posádku, než na naprosto cizí.

Pokud máš dojem, že se to neujalo, pramení to zřejmě z četnosti přihlášených. Problém je v tom, že upozornění na tuto akci bylo na titulní straně chvilku a pak zmizelo. Pokud zde nebude na titulní straně, nemůže to příliš fungovat /noví členové fóra to nevidí, déle sloužící zapomenou, případně váhají a čekají. Proto jsem velmi uvítal, že se upozornění na tuto akci vrátilo před někoika dny zpět na titulní stranu. Dejme tomu čas a já věřím že se to ujme. Možná, až na podzim někodo napíše, že setkání bylo bezva, další rok to bude zase pro více lidí zajímavější.

Musím říct, že obdivuji ty tvoje týdení plavby /chápu že to vychází z tvého kapitánování na zakázku/. Točit se pětkrát za rok mezi cca Splitem a Kornaty strácí asi tršičku pro tebe osobně kouzlo, vzláště, když je tolik dalších zajímavých a hezkých míst.Já jsem to již před třemi lety zrušil. strastiplná cesta tam a zpět a mezi pouze týden na moři se mi jeví neadekvátní. Snažím se jezdit na 14 dní, mohu si naplánovat zajímavější plavbu a tato doba k odpočinku je daleko příjemější. No ale letos po delší době jedu také i na týden. Doufám, že ti nějaký turnus v mých termínech vyjde. :D
Naposledy upravil(a) Pepa dne pát bře 30, 2007 4:49 pm, celkem upraveno 1 x.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř bře 28, 2007 11:37 am

Všechno co píšeš o výhodách informovanosti o tom, koho ze známých máš kolem sebe je pravda a odtud se to v té hlavě zrodilo. Ale sebelepší myšlenka je na nic, pokud nezíská podporu širší veřejnosti. I když duší optimista, o aktivitě uživatelů serverů si už nějaký ten rok nedělám iluze. A že se něco "později" rozjede také nejsem moc přesvědčený. Co se nechytne hned, to je zapomenuto v prachu dějin.
Už jsem o chuti lidí se do čehokoliv zapojit někde tady psal a nic se na tom nemění. Tady je registrovaných nějakých 500 lidí a kolik je aktivních vidíš. Ale třeba na poi.cz, kde jsem také zaháčkovaný, je nás přes 3700 a není to o nic lepší. Pár skalních dělá, řeší a ostatní jsou mlčící většina.
Ale to je jedno. Ať si každý dělá co chce, nikomu jeho život lajnovat nebudeme a my se budeme bavit po svém. :lol:
Já to cestování do HR až tak tragicky nevidím. Je to tady za rohem. Jó, kdyby to mělo být Řecko, nebo Francie, to bych se rozmýšlel. Nedávno jsem se vrátil z fr. Alp (1400 km) a to už zase chvíli nemusím. To je cestování k moři. A co se týká plavby samotné, tak to si zpestřuji jak se dá. Snažím se vždy skloubit to co znám (a doporučit posádce zaručené) s tím co neznám. Pokud nejsme v časové nebo počasní nouzi, vybírám podle osmiček stále nová kotviště a přidávám si je do seznamu v GPS. Je pravdou, že od Zadaru po Dubrovník už to mám celkem sježděné i když taky ne všechno. Dostal jsem tento týden typ na fotogalerii, jejíž záběry mě nadchly a už vím, kam se letos chci podívat. Uvedu jen sopečnou vyvřelinu uprostřed moře Jabuka. Ale v říjnu se poprvé vydám do oblasti od Zadaru na sever. Zase budu poznávat nové...
Měj se krásně a třeba nám to někdy zase vyjde.
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » stř bře 28, 2007 4:14 pm

Baharis- k těm osmičkám, mám sedmičky, které jsi určitě také míval, je tam zásadní informační nárůst, nebo jinak, stojí za to investovat do osmiček, když mám sedničky ??? /je možné, že to tu již někde odeznělo/.

Víš o tom, že existuje 1000 wege punkte GPS?? Vydali to němci. Jsou to takové méně podrobné sedmičky celého Jadranu a v každé zátoce cca 3 body GPS, včetně vzájemných hlavních propojovacích kurzů a majáků. Koupil jsem to zároveň se sedmičkami asi za 250,-Kč Distribuce Jiří Zindulka - JACHTING
e-mail: zindulka@yachtin.cz
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř bře 28, 2007 6:45 pm

Osmičky mají malinko lepší obal a vazbu. Textová a obrázková část až na jedednu stranu o zastupitelství a poplatcích mě připadá stejná, dle názvu by tam mělo být o 31 přístavů a zátok víc. :wink: Ale já jsem žádný rozdíl nenašel. Pokud máš sedmičky v dobrém stavu, asi bych řekl, ať si je necháš. Mě se stejně už rozpadaly, hřbet několikrát přelepovaný, tak jsem to vloni koupil.
Ty německé body jsem měl kdysi okopírované, leč jsem jej nikdy nepoužil a ani nevím, kde skončily. Body si značím jen ty, s kterými mám osobní zkušenost a náměry, resp. propojovací kurzy jsou pro mě při používání GPS zbytečné. Najedu kurzorem na cíl cesty, zmáčknu tl. Navigovat a jedu. :D
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » stř bře 28, 2007 9:58 pm

Pepa mne predbehl ja si taky myslim ze registrace plaveb je bezva napad.Uz jen proto si jeden udela obrazek kam vsude jachtari z Cech jezdi.Zapadle to neni kdo chce tak si to najde.Taky si myslim ze se to jeste rozjede nebot je jeste relativne brzo a nechci registrovat plavbu dokud to neni tutovka.Ale az pojedu tak to tam urcite dam.
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » pát bře 30, 2007 6:15 pm

ahoj Monty
jak jsi vyřešil problém s tim kormidlem?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů