SEA SCOUT po česku

Zde se můžete představit a ukázat svou loď ...

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
karel
Macher
Příspěvky: 434
Registrován: úte lis 21, 2006 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Oleško , Praha západ

Příspěvekod karel » pon dub 06, 2009 9:42 pm

Tento měsíc jsem měl netahavou . Zmáknul jsem olaminovat lavice v kokpitu a byl jsem si o poznání jistější než při laminaci vrchu kajuty a zbavil jsem se obav z laminování trupu , už vím co mě čeká :o) .
Začal jsem řešit kormidlo , v originále má pevnou pínu a to jsem hned na začátku zavrhl . Líbilo se mě řešení vrchu kormidla se zvedací pínou co je na Vagabond 20 , tak jsem ho tam narouboval . Další změna oproti projektu je delší kormidelní list s vybroušeným profilem , originál list je vyříznutý z 12mm překližky.

Vyříznuté a sesvěrkované polotovary kornidelní knihy

Obrázek


Také jsem si začal hrát s kováním , a začal jsem vazákama . Připraveno mám na všechny , svařenej dohromady mám jen jeden .

Obrázek


Už asi půl roku přemýšlím jak loď otočím abych ji mohl olaminovat a nastříkat trup . Nakonec jsem došel k názoru že bude pro mě nejlepší ji na dvou místech obestavět konstrukcí které propojím mezi sebou a v té konstrukci ji budu přetáčet , s tím že ji po otočení využiju jako kozu . Strávil jsem tím víkend ale to je osud . Každopádně to nebyl ztracený čas , protože dnes jsem ji úspěšně otočil kýlem nahoru .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Fulda
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 229
Registrován: pon lis 20, 2006 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Plzeň, Hracholusky,
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fulda » úte dub 07, 2009 7:35 am

Ahoj Karle.
Co k tomu dodat, zase se budu opakovat " móóóóc pěkná práce". Ale jak netahavou , koukej makat sezóna je tady.
Jinak přeju hodně zdaru v Tvém počínání. Fulda
Uživatelský avatar
Pajas11
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: úte kvě 15, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Modra koule kousek od hvezdy nazyvane Slunce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pajas11 » úte dub 07, 2009 6:24 pm

Jen jestli na to otaceni neprisla zena, jak te musi utahanyho prevracet v posteli :crazy:
Je to super napad nech si to patentovat, rozebiratelny kozy, s nimiz se da lod i otacet a v kazdy pozici na ni mozno pracovat.
Co jeste udelat kulaty rohy, nebo vice uhelnik? Chvala z Floridy od Markse, drzim palce aby byl dostatek casu a chuti, jaro je na to previt. :good:
Uživatelský avatar
karel
Macher
Příspěvky: 434
Registrován: úte lis 21, 2006 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Oleško , Praha západ

Příspěvekod karel » úte dub 07, 2009 10:20 pm

Jó sezóna , šak já vím Fuldo , loď i já už chcem konečně spolu na vodu , už se mě o tom i zdá , i když ten poslední sen nebyl povzbudivej protože jsme se v něm tak trochu potápěli :D .
Zdar Marksi , patentovat si to nenechám , protože jsem to nevymyslel , ale jen se pro tento systém rozhodl . Ve hře bylo ještě přetočení v lanech na kladkách , ale to mě přišlo na můj vkus moc levitační :D . Kulaté rohy bych řešil na těžší lodi .

ps : tu záležitost s ženou a mým převracením nebudu komentovat , nejsem žádnej vejtaha :crazy:
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte dub 07, 2009 10:40 pm

Mě to připomnělo, blahé paměti, jak se otáčely Š100/120, Žiguli a pod. na kolébkách, aby se odrezl a natřel spodek. :D
Také se přidávám a chválím. Pěkná práce. :thmbup:
Uživatelský avatar
karel
Macher
Příspěvky: 434
Registrován: úte lis 21, 2006 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Oleško , Praha západ

Příspěvekod karel » stř dub 22, 2009 11:31 pm

Tento víkend jsem si udělal pěknou sobotu až do rána a loďka dostala třívrstvý laminátový kabát. Teda nebyl jsem sám pomáhala mě žena , míchala epoxid , válečkovala a vařila čaj s perníčkama . Prostě bez ní by to nešlo :D .
Výřezy z tkaniny jsem měl hotový už dva roky , protože jsem je řezal podle panelů trupu které jsem použil jako šablony . Tento systém jsem viděl u domácích stavitelů za velkou louží a připadal mě dobrej , hlavně vzhledem k tomu že jsem s tím neměl žádnou zkušenost . Dnes už bych volil jinou a řekl bych obvyklejší variantu . Každopádně dva roky jsou dost dlouhá doba na to aby člověk zapoměl . Já jsem si ty výřezy popsal jak podle gramáže , tak podle umístění . Gramáž poznáte od pohledu , kam patří dno je jasný ale kdo si má pamatovat odkud jsem čísloval a kam patří panel 1 / panel 2 . Nakonec to úspěšně vyřešila váha neboť panel u dna je kratší a tudíž i lehčí .

Obrázek

Obrázek

S kamarádem jsme při nákupu v prodejně barev objevili náhodou úplně úžasnou plastovou stěrku na tapetování , která má dostatečnou šířku (cca 25 cm ) a hlavně má rohy do rádiusů takže netahá tkaninu při stěrkování , prostě nádhera .
Jediné co mě mrzí je to že jsem si napoprvé namíchal hodně epoxidu a vůbec mě nedošlo že ho nemám šanci tak rychle zpracovat a že čím větší množstvý epoxidu tím dříve začíná reagovat . Došlo mě to až když mě začínal hřát v ruce
v kelímku z kterého jsem si lil epoxid na loď . Takže jsem bohužel cca 1litřík zmařil , ale to je osud . Pak jsme si míchali po kelímkách na pivo a vše v poho a furt čerstvé .
Každopádně na to že jsem po nalaminování úplně první vrstvy na dno měl pocit že bych měl podat demisi i bez vyslovení nedůvěry (měl jsem pocit že to nikdy nemůžem poskládat tak aby to fungovalo) , tak to nakonec dopadlo tak
že z toho mám dobrý pocit .

Obrázek

V pondělí jsem si chtěl koupit barvy , protože jsem jel okolo oblíbeného velkoobchodu a představte si že je neměli , prý
krize a mám si zavolat , skandál asi si udělám o víkendu volno .
Uživatelský avatar
Fulda
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 229
Registrován: pon lis 20, 2006 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Plzeň, Hracholusky,
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fulda » čtv dub 23, 2009 9:28 am

Ahoj Karle
Nic si s toho nedělej. Já když jsem poprvé laminoval, tak jsem si namíchal rovnou 5 kilo a šel teprve stříhat tkaninu. Když jsem se po chvíli otočil jistě si umíš představit co se stalo, ze sklenice se zakouřilo a praskla, až jsem myslel že chytne něco okolo. Ale znáš to, chybama se člověk učí, ale někdy to holt něco stojí.
Fulda
Uživatelský avatar
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 633
Registrován: pon zář 03, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: hradecko

učení

Příspěvekod pecho » čtv dub 23, 2009 9:47 am

Fuldo, ne že chybami se člověk učí, já bych to řekl jinak: zkušenosti se jen hrnou. :mad: Zdraví Pecho
Uživatelský avatar
Fulda
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 229
Registrován: pon lis 20, 2006 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Plzeň, Hracholusky,
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fulda » čtv dub 23, 2009 9:57 am

No vždyť já taky tvrdím, že člověk chytrej neumře.
Petr
Uživatelský avatar
Svobodak
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 755
Registrován: čtv led 24, 2008 1:00 am
Reputace: 46
Bydliště: olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Svobodak » čtv dub 23, 2009 10:01 am

jo, dulezite ale je, aby neumrel uplne blby. Obcas si tak ale pripadam ;)
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » čtv dub 23, 2009 10:13 am

... ouplně nejdůležitější ovšem je, aby člověk chyby neopakoval ... tedy rozumný člověk :D

Karle, moc hezký ... já už konečně obšívám překližkou ;)
Uživatelský avatar
Svobodak
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 755
Registrován: čtv led 24, 2008 1:00 am
Reputace: 46
Bydliště: olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Svobodak » čtv dub 23, 2009 10:14 am

a nejaky dalsi obrazek, ficcusi???
Uživatelský avatar
Fulda
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 229
Registrován: pon lis 20, 2006 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Plzeň, Hracholusky,
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fulda » čtv dub 23, 2009 10:18 am

To Fikus
Koukal jsem na nové fotky, ale myslel jsem, že s takovou pěknou dílnou budeš rychlejší.
Přeji hodně zdaru v Tvém úsilí. :good:
Fulda
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » čtv dub 23, 2009 10:41 am

Fuldo :D , nad tou dílnou si v podkroví pořád ještě hraju na zedníka, instalatéra, elektrikáře, ... chodím do práce, souběžně pidiživnost ... a taky rodina, že?
Nehrnu to silou a všichni jsou tak alespoň trochu spokojený ;)

Karle, sorry za OT :whist:
Uživatelský avatar
kapo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 652
Registrován: úte lis 06, 2007 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Phobos 24

Příspěvekod kapo » čtv dub 23, 2009 3:30 pm

ahoj,musím se taky připojit,moc pěkná práce,prakticky na profi úrovni.Tu zvedací páku kormidla určitě proveď,nepřekáží v kokpitu při stání- jednoduše se zvedne a když kormidluješ ve stoje nemusíš se hrbit . ;)
Uživatelský avatar
karel
Macher
Příspěvky: 434
Registrován: úte lis 21, 2006 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Oleško , Praha západ

Příspěvekod karel » pon črc 06, 2009 12:14 am

Tak jsem si myslel že už budu mít v tuto dobu nastříkáno a otočeno , a budu řezat díru na luknu . Bohužel člověk míní a život mění . Zcela (pro mě) nečekaně jsem si pořídil dnu , a byl jsem rád že jdu , ale na práci to nebylo . Takže zase zpoždění , ale to je osud . Teď se snažím alespoň trochu zmenšit časovou ztrátu .
A tak jsem stříkal , kitoval , brousil , stříkal, kitoval ...................................
Takový nekonečný blues :o) . Jen mě mrzí že nebyl čas pořešit to vysokotlaké stříkání .

Přikládám pár fotek pro představu , na té jedné je odhalená celá má identita v mlze z polyuretanu :D .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Vedle stříkání ladím i kormidlo , mám slepené díly kormidelní knihy a slepil jsem si polotovar na list kormidla ze čtyř 6mm překližek . Na duckworks byl pěkný příspěvek od chlapíka z kanady o tom jak vyřešil obrobení kormidelního listu tak aby vznikl dobrý profil , mě se ten jeho nápad moc líbí a už se těším až to stejně zmáknu na svém kormidle :mad: .
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon črc 06, 2009 12:25 am

Karle, si mi teraz dal kapky s týmto svojím príspevkom. Aj ja makám na lodi TS16, sice na preskáčku s motoráčikom, ale nemám síl nič písať. Musím sa polepšiť. Počuj, je pravda že dna začína bolením palca na lavej nohe?
Uživatelský avatar
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1581
Registrován: sob říj 27, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » pon črc 06, 2009 12:27 am

krásný dílo, úplně to s tebou prožívám :)
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » pon črc 06, 2009 7:19 am

Ahoj Karle, dna ne dna pořád si fešák :lol ;) :, nemůžu se na ten obrázek vynadívat, pořád mám pocit, že už jsme se někdy viděli :lol:.
Bohužel smůla nechodí po horách ale po lidech, co vím dna je dlouhodobý problém a tak ti přeju ať tě to omezuje co nejméně a s lodí pořád stejnou pečlivost a trpělivost, je to běh na dlouhou trať a čím je cesta trnitější tím bývá cíl cenější. Jako vždy smekám před kvalitou a precizností tvé práce. Přeju krásný den tobě i tvé rodině,mára.
Uživatelský avatar
karel
Macher
Příspěvky: 434
Registrován: úte lis 21, 2006 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Oleško , Praha západ

Příspěvekod karel » pon črc 06, 2009 1:21 pm

Denisi já moc dobře vím jak je to jednoduché něco málo napsat a co mě to stojí přemlouvání . Včera jsem se k tomu dokopal až po tom co jsem na internetu projel oblíbené stránky amatérských stavitelů a nikde nic nového . Pak jsem si řekl že asi nemají čas nebo sílu a šel jsem zplodit svůj příspěvěk aby ti co sem tam koukají sem co je nového s mojí lodí měli co okouknout .
No a kdyby ses polepšil s tím psaním budu jen rád , na tvoje příspěvky nepotřebuju překladač a slovník :D .
S tím palcem to je pravda , já s tím jel po dni a noci ( tu jsem neprospal ) na chirurgii s tím že mám přeraženej palec
jen jsem nevěděl jak se mě to mohlo povést . Taky je pravda co mě říkal kamarád , a já mu to tenkrát moc nevěřil , že na noze nesnese ani festovnější ponožku nebo to že vadí i deka při přikrytí . A jak píše mára je to pro mě už napořád ,
Milurit a změna stravování a pití (žádné červené víno ale voda je teď můj nápoj :roll: ).
Jinak díky za chválu díla kluci , a máro to není žádná náhoda že se ti moc líbí moje fotka u lodě , já moc dobře vím že nejvíc mě to sekne když mám na hlavě pirátskej šátek a respirátor :good: .
Uživatelský avatar
kapo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 652
Registrován: úte lis 06, 2007 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Phobos 24

Příspěvekod kapo » pon črc 06, 2009 7:47 pm

dna byla dřív nemoc šlechty, :drunk: to zvládneš v pohodě ,u nás na Jižní Moravě to má kde kdo,samá zabijačka a vínko :ambulance: loď vypadá perfektně
Uživatelský avatar
karel
Macher
Příspěvky: 434
Registrován: úte lis 21, 2006 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Oleško , Praha západ

Příspěvekod karel » stř črc 08, 2009 12:29 pm

šlechtic teda zaručeně nejsem , ale vypadá to kapo že stravovací zvyklosti ve středních Čechách a na jižní Moravě jsou si dost podobné , až na ty nápoje :beer:

Včera jsem nastříkal poslední vrstvu polyuretanu a nejradši bych otáčel ale má to jeden háček . V návodu je psáno že za 8 hodin nátěr zaschne a konečných užitných vlastností dosáhne za 10 dní . Otáčet to budu v koze v které jsem to už točil , ale to nebyla loď v laku , nerad bych jí podřel . Myslel jsem že bych mezi loď a kozu dal miralon nebo něco podobného . Máte s tímto (zatížitelnost čerstvého nástřiku ) někdo zkušenost ? Loď váží cca 250 Kg .
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » stř črc 08, 2009 6:44 pm

Ahoj Karle,
ten polyuretan vypadá takhle z dálky opravdu moc pěkně.
Když tu „kozu“ vyložíš čímkoli měkčím, tak tomu určitě neublížíš.
Rozhodně ale počkej na úplné vytvrzení. :!: :!:

Mě by zase zajímalo to obrobení kormidelního listu.

karel píše: Na duckworks byl pěkný příspěvek od chlapíka z kanady o tom jak vyřešil obrobení kormidelního listu tak aby vznikl dobrý profil , mě se ten jeho nápad moc líbí a už se těším až to stejně zmáknu na svém kormidle :mad: .


Nemáš nějaký odkaz, nebo popis vlastními slovy?
Zrovna je to u mě aktuální.
Zdravím, alffa
P.S.
Na DNU se vyprdni. Žili s ní jiní, přežiješ taky.
No to víš ................. takové kachnoknedozeéélo a pět piv, si užiješ několikrát. :hmm:
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř črc 08, 2009 8:36 pm

Aj škrabnutie nechtom je vidieť ešte aj po 3-4 dňoch, nie ako ryha, ale šmuha.
Uživatelský avatar
karel
Macher
Příspěvky: 434
Registrován: úte lis 21, 2006 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Oleško , Praha západ

Příspěvekod karel » stř črc 08, 2009 11:26 pm

tak já s tím otáčením počkám , už je to jen devět dní , aby mě to rychlejší obrácení nepřišlo draho . V získaných chvílích se budu věnovat kormidlu a jeho kování .

Obrázek

To je obrázek z Duckworks , a je na něm v podstatě vidět vše co je třeba . Je to jednoduchý a proto i dobrý nápad . K realizaci je potřeba horní frézka a šablona po které se frézka vodí . Po obrobení se šablona se postupně posunuje po polotovaru kormidelního listu . Ross Langford píše že šablony udělal z 12 mm překližky a ofrézování celého kormidelního listu mu trvalo cca 60 minut , a 30 minut dobroušení . To mě příjde dost dobrý . V tom článku jsou i odkazy na stažení tabulky na souřadnice na NACA profil . Já nedělám NACA profil nakreslil jsem si v počítači svůj v DWG souboru a z toho si i vytisknu 1:1 šablonu pro frézování .

odkaz v angličtině

http://www.duckworksmagazine.com/09/how ... /index.htm

odkaz na to samé v překladači

http://translate.google.com/translate?h ... azine.com/

Samozřejmě vše nafotím a až bude kormidlo hotové tak poreferuji a ukážu ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host