SEA SCOUT po česku

Zde se můžete představit a ukázat svou loď ...

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » úte říj 30, 2007 9:26 pm

Karle, to WC - respektive jeho umístění nemá chybu - romantyčtější posezení si lze jen těžko předstvit. ;)
Akorát ten závěr úkonu ??? chce to být z jednoho boku krytý. :lol:

Pepa
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » úte říj 30, 2007 9:29 pm

Karel - nováček na fóru. To mi nejako nepasuje, Každý kto stavia loď a píše o tom na tomto webe, mal by mať označenie MACHER a keď tú loď dostavia tak Supermacher. :)

Ak tam spravíš odkladací priestor na kotvu, tak ten priestor musíš dokonale vylaminovať a vyvŕtať do obšívky vylievacie otvory. Ja budem mať kotvu zavesenú na špici a lano buď budem vyvezovať na reling, alebo spravím kastlík na palubu.
Môj kokpit je hore dlhý 200cm a dole na podlahe je 180 cm a chlp. Šírka na jednej strane je 140 cm a na druhej je 120 cm, myslím tým na podlahe kde sa bude spať. Ten tvoj kokpit je naozaj docela slušný. Je vidno, že ten konštruktér mal svoju filozofiu.
Uživatelský avatar
karel
Macher
Příspěvky: 434
Registrován: úte lis 21, 2006 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Oleško , Praha západ

Příspěvekod karel » úte říj 30, 2007 10:12 pm

Pepo úplně živě si to představuju . Mlžné ráno a na hladině jezera jsme jen my tři - já , moje loď a chemické wc :) . Pepo jenom taková upřesňující otázka kde máš záchod na své plachetnici , myslím tu jak jsi psal že má pět metrů.
Denisy můj kokpit je na podlaze podstatě stejně široký jako ten tvůj. Morten měl svoji filozofii , já jsem ji trošku předělal , teď jsem koukal na jeho web co je nového a kromě tří nových loděk jsem koukal že Sea Scout dostala nové oplachtění . Akorát si myslím že vzhledem k tomu že k mým 15 m plachtám na lodi nechal překližkovou lehkou ploutvičku tak to bude asi mazec až to někdo takhle postaví a pořádně mu foukne.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » úte říj 30, 2007 10:39 pm

Karle, šak ty si toho Martena úplne zblbnul a narušil si mu jeho koncepciu! :D
Uživatelský avatar
karel
Macher
Příspěvky: 434
Registrován: úte lis 21, 2006 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Oleško , Praha západ

Příspěvekod karel » úte říj 30, 2007 10:58 pm

šak jo , já toho dokážu zblbnout hodně ,tak cobych nezmák Mortena :D
Uživatelský avatar
karel
Macher
Příspěvky: 434
Registrován: úte lis 21, 2006 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Oleško , Praha západ

Příspěvekod karel » ned lis 11, 2007 10:20 pm

V pátek 2.11.jsem skončil dříve s prací a šel jsem dělat na loď . Nalepil jsem pásy skla na venkovní strany bočních lavic v kokpitu , a nalepil jsem vnitřní překližkové boky lavic .V sobotu a v neděli jsem zase tvořil na lodi.
V sobotu jsem obrousil boky lavic a natřel jsem zadní lavici do kokpitu už neředěným epoxidem ze spodní strany , abych jí po nalepení nemusel natírat v leže nad sebou. V počítači jsem si připravil výřez bočního panelu s okótováním abych ho mohl překreslit na překližku což mě trvá tak 4 krát déle než samotné vyříznutí.Vzhledem k délce panelu je panel ze dvou kusů tak mě zase čeká lepení desek k sobě na sraz .Ještě jsem stačil vyříznout delší přední část panelu a jen tak nasucho ho zkusit usadit na místo pomocí svěrek.
Obrázek

V neděli jsem přesně na místě pomocí speciální :D zlomené 2 cm tužky obkreslil venkovní obrys boku zadní lavice a přesně jsem ho zařízl a vybrousil jsem na hranách rádius aby se dal dobře a hlavně funkčně nalepit pásek skelné tkaniny. Zadní lavici jsem oproti projektu nejen zdvihl , ale chtěl jsem jí i využít k zpevnění celé zádi lodě a zrcadla vzhledem k mému úmyslu pořídit si silnější (5k) motor než je v projektu (3k).Vyříznul jsem si proto z 9 mm desky dvě výztuhy pod zadní lavici které budou přilepené nahoře k lavici , dole k podlaze , a vzadu k desce zrcadla .
V pondělí jsem to nevydržel a hrábnul , respektive říznul jsem do bolavého místa lodi.Středový díl podlahy v kokpitu se mě už dlouho nezdál , měl jsem jinou představu o pevnosti a průhybu podlah. 9 mm překližka když má být pochozí , tak má mít asi menší rastr výztuh než 600 x 500 mm.K vyřezání podlahy jsem použil úhlovou brusku s řezacím kotoučem na kov silným 1 mm.Mám připravené ohoblované hranoly 30 x 50 mm které vlepím do komor tak že nosný rastr bude 300 x 500 mm.
Obrázek

Udělal jsem si radost a v Navy centru v Radotíně jsem si koupil 12 l nádrž na benzín s palivoměrem . Hadici s balonkem a s konektorem k motoru jsem ještě nekoupil neb nevím jaký motor pořídím , a každý má prý jiný typ konektoru.Nádrž má docela dobrou vychytávku které jsem si všiml až doma a to že má rezervu jako měla jawa pionýr 21(překlápěcí ), tak na dva litry.Každopádně už ladím přichycení k podlaze pod zadní lavicí aby mě nádrž nejezdila po celém kokpitu.
Tento pátek 9.11. jsem si večer naohýbal z 4 mm nerezové kulatiny klemy na uchycení nádrže které jsem vlepil do připraveného dubového hranolu , a pak to celé přilepím do bočního prostoru pod zadní lavici na straně kde bude motor (nemůžu se rozhodnout na kterou stranu ho dát). V sobotu jsem po práci nalepil na místo zadní lavici a z vrchu jsem to udělal včetně přelepení páskem aby byl spoj úplně hotový. Dnes jsem to šel dodělat a připadal jsem si jako horník . S čelovkou na hlavě se po zádech zasunout pod lavici po kterou je 36 cm a tam brousit a pak lepit a laminovat .Měl jsem strach že si kápnu do oka epoxid , ale dobře to dopadlo jen jsem po broušení vypadal že se pudruju .
Obrázek

Jo abych nezapomněl , Morten mě poslal mail kde se ptal jak jsem na tom s lodí a jestli mu nepošlu nějaké nové fotky na jeho web.Vzhledem k tomu že neumím anglicky a nechtěl jsem nikoho prudit s překladem (kamarád byl na veletrhu ),tak jsem mu poslal fotky a dokumentaci k mojí verzi kabiny bez jediného slova , a on mě poslal odpověď s českým poděkováním :mad: .Příště mu nějaké věty sesmolím v angličtině ať se zase zasměje on :D .
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » pon lis 12, 2007 9:35 am

karel píše:Pepo úplně živě si to představuju . Mlžné ráno a na hladině jezera jsme jen my tři - já , moje loď a chemické wc :) . Pepo jenom taková upřesňující otázka kde máš záchod na své plachetnici , myslím tu jak jsi psal že má pět metrů.
.


Především ti musím složit velkou poklonu a věř že máš můj obdiv za vytrvalost, odvahu, trpělivost a zdánlivou lehkost, s jakout zde prazentuješ stvbu svojí lodě. Ta lehkost je až zavádějící - nebezpečná - pro potencionální stavitele nebo jsi opravdu tak výkonný, schopný, zarputilý a šikovný. Věř, že vím, o čem mluvím. Doufám, že tě příští rok potkám i s tvojí novou lodí na vodě. Vždyť nemusí být setkání lodí jen na moři. Zátoky na Slapech či Orlíku také mají své kouzlo.

No s tím wc jsi mě tedy dostal. Já jsem rád, že tam mám popelník, vařič pro cyklisty /ale zatím vždy stačil/ a 5 L vody. S vodou se musí šetřit, ta je jen na kafe a plívky. Proto se jinka musí pít jen merlot.
Protože mám kačenu /ponor max. 25 cm/ vystoupím kdekli i na pláži přes špici suchou nohou, tak to řeší přírada, případně budky, kterých je všude dost.
Jinými slovi, v kajutě je jen dvojlůžko a minikuchyňka, velký pohodlný kokpit, v kterém se klidně vyspí další dva lidé na podlaze /vanička pro nohy-jak se tomu říkalo/ ta moje vanička má rozměr š120 D210 š90, tedy větší jak elan 45 před kormidlem. To je to na té lodičce cenné. Vždyť stejně josu všichni celý den na plubě.

Přeji ti, aby jsi svoji loďku do jara či léta dokončil a rád tě někde potkám.

PS: ty ranní opary, o kterých jsi mluvil, měl ji na mysli něco takového


Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon lis 12, 2007 7:07 pm

Karle, ja mám v kokpite na podlahe len 6 mm preglejku a raster na ktorej je položená je cca 35 cm x 90 cm. Tiež sa to trochu prehýba, ale nechám to tak. Ak by mi to v budúcnosti vadilo tak to vylaminujem. Tú podlahovú preglejku som podlepil 2 cm hrubým styrodurom, jednak to bude ochrana proti prehrievaniu v lete a zároveň ochrana proti roseniu a odkvapkávaniu kondenzu na dno. Ja mám ten priestor totiž prepojený s vnútrajškom kajuty. A keď som videl tú kucapacu na Mazurkách, tak som sa rozhodol všetky vodorovné priestory polepiť styrodurom ako ochranu proti potopeniu, teda dodatočné zvýšenie vstlaku pri zatopení. Takže ten styrodur budem ešte lepiť aj pod preglejky na lôžka.
Uživatelský avatar
bernau1
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 204
Registrován: pát dub 07, 2006 2:51 pm
Reputace: 9
Bydliště: Most

SEA SCOUT po česku

Příspěvekod bernau1 » úte lis 13, 2007 3:11 pm

Ahoj Karle,kousek výše píšeš,že nejsi ještě rozhodnutý na kterou stranu umístíš motor.Já jsem pravák a za startovací šnůru tahám pravou rukou,tudíž si myslím,že výhodnější je mít motor vpravo na zádi.Při umístění vlevo by se ti možná už šnůra křížila :(
Uživatelský avatar
karel
Macher
Příspěvky: 434
Registrován: úte lis 21, 2006 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Oleško , Praha západ

Příspěvekod karel » úte lis 20, 2007 11:41 pm

Ahoj Pepo , rozhodně jsem zarputilý , a když něco začnu , tak to chci i dokončit .Ten nadhled / lehkost prezentace je daný tím že mě ta stavba baví , dělám to rád a proto že chci (líbí se mě to skoro stejně jako plavba ) .No a když se přitom vyskytne nějaký problém tak je co řešit :) .
Výbavu lodě budu mít v podstatě stejnou jako ty , to wc je tam ze dvou důvodů
1)na SPS mě řekly že pakliže je loď kajutová , tak i kdyby byla sebemenší musí mít wc v projektu a při „kolaudaci“ musí být skutečně na lodi.
2)děti chtějí na záchod v ty nejmíň příhodný hodiny ( brzo ráno a pozdě večer ), a mě se s nimi nechce vodou na břeh.
Orlík a Slapy jsou mé oblíbené místa , i když na Slapy jsem jezdil spíš na bratrancův hausbót , v létě bych ho chtěl využít jako základnu pro delší pobyt s plachetkou .Takže pokavaď si nevymyslím nějaké velké změny na lodi , tak snad ahoj na vodě.
Jo a ty rána jsi pěkně trefil . Mám jich taky pár vyfocenejch , tohle jsem pořídil na Radavě v 5 ráno , na lavici v kokpitu zabalenej do deky a s kafem v ruce .
Obrázek
Ahoj Denisy já si myslím že u té mé podlahy se sešlo víc faktorů. Originál v projektu je středový díl jen položený na rastr jako podlážka a tak tam nějaké prohnutí (kromě pocitů) vlastně nevadí. Jenže já ten kus přilepil a kraje rastru na který se to lepilo měli jen 10 mm . Krajní podlahy měly na lepení kraje rastrů rozšířené na 20 mm , a ty se prakticky nehnou ,natož aby v nich lupalo . Prostě to musím předělat :mad:
Kamarád mě přivezl kus styroduru tak až budu lepit na lodi tak si zkusím udělat vzorek sendviče ale spíš kvůly případné větší lodi která by měla určitě mít topení , tak aby na mě nekapalo .Zdrsnil jsi před lepením povrch styroduru nebo jsi ho nechal tak jak byl ?
Potopení Sea Scout moc nehrozí , stavím ji s šesti vzduchovými komorami (prakticky celý prostor pod podlahou) , takže to vlastně bude takový velký serf s kajutkou .No snad nepotkám nějaký ledovec :D .

Ahoj Bernau , v podstatě se to vyřešilo samo a tak jak radíš , teda jestli myslíš vpravo na zádi při pohledu z lodi na záď.Nádrž zůstane na té straně jak je na fotce aby bylo vidět na palivoměr a držák s motorem přidělám za ní .
Uživatelský avatar
karel
Macher
Příspěvky: 434
Registrován: úte lis 21, 2006 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Oleško , Praha západ

Příspěvekod karel » stř pro 26, 2007 1:30 am

Měsíc zase utekl jako voda. Asi ten konec roku nějak zrychluje plynutí času .Na lodi mě zase přibylo pár dílů . Jak jsem říkal že už nebudu nic vymýšlet tak jsem to zlehka nedodržel ( zato může Denis se svýma úložnýma prostorami po celé lodi a Bernau s výsuvným vařičem ), a začal jsem v přídi tvořit sestavu polic na uložení oblečení a telefonů a podobných nezbytností.
Obrázek
Obrázek

Dodělal jsem kýlovou skříň a středový panel mezi vchody . Je docela široký , ale až bude loď hotová tak na něj chci zavěsit látkový pořadač s kapsami na lana aby se neválela po kokpitu .
Obrázek

Pak jsem si říkal že ta 12mm deska na zrcadle nevypadá dostatečně bytelně tak jsem pohledovou část zdvojil celoplošně přilepenou 12 mm příložkou , konečně se to tváří dostatečně bytelně včetně zvuku při poklepání (letos jsem na závodech pod Vyšehradem zjistil že jachting je kontaktní sport tak proto).
Dodělal jsem dodatečné výztuhy do středových podlah , a v přídi jsem už i nalepil podlahovou desku . Jsem rád že jsem se odhodlal k vyřezání středové podlahy a vlepení výztuh i když do byl dost drsný zásah do již hotové části , protože výsledek na 100% splnil mé očekávání , vůbec žádné náznaky prohnutí při zatížení .
Obrázek

Dokončil jsem vyřezání bočních panelů a slepení jejich částí k sobě . Je to část kterou jsem upravoval tak jsem byl hodně zvědavý jak to bude sedět .Tvar jsem kreslil v DVG programu v počítači , a rozvin panelů mě z toho v 3D prostředí nakreslil kolega . V počítači to vypadalo úplně v pohodě a ve skutečnosti to také sedělo , ale je to mezi přídí a prvním žebrem na hranici prostorových tvarových možností překližky.Je tam tak velké pnutí že to raději upravím a pak překreslím do výkresů podle skutečnosti.
Uživatelský avatar
karel
Macher
Příspěvky: 434
Registrován: úte lis 21, 2006 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Oleško , Praha západ

Příspěvekod karel » úte led 08, 2008 10:30 pm

Plány že přes svátky toho udělám hodně na lodi padli vzhledem k chřipce co mě skolila před vánoci . Jediné k čemu jsem se nakonec dostal bylo osazení bočních panelů kajuty . Nějaký čas jsem s tím ale strávil , protože jsem je lepil na více etap . Ono „jen“ přišitím panelů na místo drátem jsem strávil jeden ze svých svátečních 5h pracovních dní. Těch víc etap lepení mám kvůli tomu že nechci zbytky drátů v obšívce .Napoprvé vylepím spáry ,ale vynechám místa s drátem . Po vytvrdnutí odstřihám dráty a dolepím spáru a otvory po drátování. Pak následuje další čekání na vytvrzení které jsem zkrátil zapnutím el. přímotopu v lodi a jejím zaplachtováním ,protože na dílně je 17 stupňů a to bych mohl brousit tak za týden. Takhle jsem mohl brousit hned druhý den . Po obroušení na čisto jsem nalepil na spoje pásy skelné tkaniny a poprvé jsem zkusil místo plastové stěrky po nasycení tkaniny použít stěrku z 3 mm gumy . Výsledek je velice dobrý , v pásce zůstalo tolik pryskyřice kolik má , lepší už by to mohlo být jen kdybych použil vakuování (jako lepší v mém podání :D ). Na 200 g pásky jsem rozmíchal 200 g pryskyřice , 30 g mi zůstalo v kelímku něco málo na zemi :) .
Obrázek

V mezičasech jsem ladil nejdelší vrchní oblouk žebra do kajuty , pěkně jsem ho ručně dobrousil , abych měl dobrou šablonu na těch zbývajících 7 oblouků . Ty jsem si nakreslil podle toho vzorového , vyřízl jsem je o malinko (1-3mm jak to šlo) větší , a pak jsem je podle vzorového doformátoval kopírovací frézou ve vrchní frézce. No nešlo to tak rychle jak to vypadá , ale všechny oblouky jsou stejné. Dva oblouky na 1 a 3 žebro už jsem slepil , lepím dva oblouky z 9mm desky k sobě aby to na mě bylo dimenzované.Tím slepením se stala zajímavá proměna , kdy z dvou pásků ohýbajících se vlastní vahou vznikl velice pevný prvek .
Obrázek
jen přisvěrkované první tři vrchní oblouky žeber
Obrázek
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » úte led 08, 2008 11:03 pm

Začína to vyzerať nebezpečne dobre.
Uživatelský avatar
karel
Macher
Příspěvky: 434
Registrován: úte lis 21, 2006 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Oleško , Praha západ

Příspěvekod karel » úte led 08, 2008 11:32 pm

Dík Denisy , pochvala vždy povzbudí :) . Zvlášť v době kdy se mě zdá že mi jde všechno nějak pomalu..…ztuha.. , asi zimní únava :? .
Uživatelský avatar
bernau1
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 204
Registrován: pát dub 07, 2006 2:51 pm
Reputace: 9
Bydliště: Most

Příspěvekod bernau1 » pát led 11, 2008 3:56 pm

Teda Karle,ti povím,občas kouknu jak stavíš a musím říci,pro mně je to slast na oči.Začátkem června poplujeme s přítelkyní na Orlík okolo tebe.Mohli bychom se domluvit,že bych tu krásu třeba viděl na vlastní oči. ;) A pokecat :beer:
Uživatelský avatar
karel
Macher
Příspěvky: 434
Registrován: úte lis 21, 2006 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Oleško , Praha západ

Příspěvekod karel » pát led 11, 2008 5:09 pm

Teda Bernau rovnou to ber jako domluvený :D . Doufám že už ti ukážu takřka hotovou loď , a pokec se stejně postiženým :mad: jedincem u něčeho chlazeného to se nedá odmítnout :good: . Škoda že nejedeš na Orlík už teď :D , potřeboval bych okounout jak si řešil ten výsuvný vařič , výsuvy už mám koupený , teď to jen domyslet aby to bylo OK na používání.
Uživatelský avatar
bernau1
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 204
Registrován: pát dub 07, 2006 2:51 pm
Reputace: 9
Bydliště: Most

SEA SCOUT po česku

Příspěvekod bernau1 » ned led 13, 2008 6:12 pm

Pokusil jsem se udělat náčrtek mého vařiče,abychom nemuseli čekat do června :) Dokonce částečně ve 3D! :D Na bočních stěnách skříňky mám ve drážce s dvěma čepy vysouvací ramena,na nich v čepech visí trojúhelníky ke kterým je přichycen již samotný lihový vařič..V poloze napevno je vařič v horní části a zároveň zajištěn vzadu zarážkou na stěně trupu.Na houpačku vysunu ramena,vařič přesadím dolu a je to.Trvá to celé pár vteřin.V těch našich lodičkách je holt méně místa :)

Obrázek

a na ukázku ve stavu napevno se smaženicí :good:

Obrázek
Uživatelský avatar
karel
Macher
Příspěvky: 434
Registrován: úte lis 21, 2006 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Oleško , Praha západ

Příspěvekod karel » pon led 28, 2008 1:03 pm

Jednoduchý funkční = dobrý :good: .Moc děkuju za nákresy , funkci jsem pochopil bez problému . Bohužel Sea Scout je užší než Štír cca o 50 cm , takže hloubka kuchyňského mikro koutku v zasunuté poloze může být jen 20 cm aby nevadil ve vstupu . Tam se mě bohužel žádný lihový vařič nevejde , tak to zatím vypadá na turistický PB vařič ( já vím že to nemá být) , abych si uvařil kafe a polívku z sáčku , to ta tvoje smaženice to je jiná liga .
Při pohledu na tvoji fotku mě ale zaujalo že máš pod vařičem nádobí , já jsem jeho umístění a nejnutnější minimální skladbu ještě vůbec neřešil . Asi začnu tím že nakoupím nádobí které bude opravdu nutné a zkusím mu najít to jeho místo .
Na lodi pokračuji pomalu (moc jiné práce :hmm: ). Nalepil jsem čela na V polici v přídi , a vyrobil jsem boky s průhledy , aby to opticky takhle malou kajutu ještě nezmenšilo . Taky jsem vybrousil široké lepené spoje podlahy a obšívky které jsou v přídi a kam se pořádně nedostanu excentrickou bruskou . Prima práce v leže na břiše , celej bílej od rozbroušenýho epoxidu.
Dodělal jsem kýlovou skříň , teď už jen musím vymyslet jak vyřešit nandavací kryt vrchu skříně , něco jako odkládací mini stolek . U kýlu jsem nechal podlahy na volno kvůli kontrole a v případě poškození snadnější opravě , a ještě jsem získal další úložný prostor.Vnitřky kajuty už dodělávám úplně na čisto a docela jsem si vzpomněl na to co mi psal Radek S o té rychlosti dokončovacích prací když to má vypadat dobře. Při řezání desek které jsou pohledové z obou stran jsem začal používat fígl který jsem viděl u truhlářů při pasování desek na schodiště aby se jim neštípalo dřevo v řezu .Oni si řez nařízli dlátem , já řezy předřezávám ostrým nožem , a funguje to perfektně .
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
stefin
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 145
Registrován: úte dub 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod stefin » pon led 28, 2008 1:31 pm

Jeste jednodussi figl pro to, aby se rez netrepil je prelepit misto rezu lepici paskou (vrchni, spodni strana i boky), staci papirova (zluta), kterou pouzivaji maliri. Pokud naprikllad zkracuji desku, omotam jednim kusem pasky vsechny 4 strany v miste predpokladaneho rezu. Cara pro rez by mela vest prostredkem pasky a samozrejme se kresli az na lepici pasku. Rez je perfektni i na tak problematickem materialu jakym je lamino.
Jinak lod vypada bajecne, preji uspesne dokonceni.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon led 28, 2008 2:03 pm

Jsem ten poslední, kdo by ti měl radit se stavbou lodě. Jen k těm vařičům. Nestačilo by ti na vaření kávy toto:
Obrázek

nebo toto:
Obrázek
Uživatelský avatar
karel
Macher
Příspěvky: 434
Registrován: úte lis 21, 2006 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Oleško , Praha západ

Příspěvekod karel » pon led 28, 2008 2:29 pm

to Stefin : díky a pásku zkusím na nějakám rovném a dlouhém řezu .
to Baharis : ty vařiče vypadaj dobře , škoda jen že Campingaz neuvádí rozměry , asi je budu muset někde oměřit :? .
Uživatelský avatar
maxik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 86
Registrován: úte črc 31, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvekod maxik » úte úno 26, 2008 12:02 am

Tak jak pokračuješ? sleduju s napětím novinky a držím palce.
Já se pouštím do oprav kormidla. Spousta fachmanských postřehů tady vyplynula, už vím jak si usnadním práci. Díky. Maxik
Uživatelský avatar
Eidolon
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: stř dub 02, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Eidolon » stř dub 02, 2008 10:05 pm

Zdravíčko sem nováček a strašně mě lákají lodě (plachetnice) líbí se mi jako má pan karel sea scout ty plany uz na webu nejsou nebo jsou ale nedokazu je otevrti maji koncovku *dxf poradil by mi nekdo co stim predem diky
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » stř dub 02, 2008 10:11 pm

dxf = AutoCAD
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv dub 03, 2008 8:07 pm

Existují volně použitelné prohlížeče dxf souborů, kterými to otevřeš a vytiskneš. Upravovat v nich ale nelze. Nebo mi pošli dxf soubor a já Ti to převedu do pdf - pro prohlížení a tisk.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů