Lakování lodní laky

Věčné téma - opravy lodí všeho druhy a všemi dostupnými prostředky. Materiály, postupy. Dobré rady atd.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
mysacek
s/y Kirké
Příspěvky: 752
Registrován: stř říj 24, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Martinique
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » stř čer 11, 2008 7:11 pm

Ahoj elan3, stale ještě zbývá nezodpovězená otázka jakou pastou brousit, prosím napiš.

Jinak opalovačku nemám, ale protože tu jsem píchlý (teď jsem v Kalamaki - Atheny) na 230 V, používám přímotop (jj, Marisi, ten co jsme si s ním přitápěli v lednu :lol: ) a jde to docela dobře, rozhodně lépe než šmirglem, na tom se dají nechat ruce.
Uživatelský avatar
stefin
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 145
Registrován: úte dub 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod stefin » pon čer 16, 2008 7:45 am

Ahoj mysacku, nejsem sice elan3, ale vcera jsem vyzkousel nasledujici postup: ctvrtou vrstvu laku jsem nechal v lodi 14 dni "vypalit". Vcera jsem to vzal nejdrive brusnym papirem c. 800 (Titan 2 od Festool), tim jsem odstranil nerovnosti (tedy vetsinu z nich) typu pomerancova kura, pak jsem to vzal papirem c. 1500 (Titan 2 od Festool), cimz se cely povrch sjednotil. Pak nasledovalo lesteni pastou 6000 na jehnetine a nakonec dolesteni pastou 8000 na molitanu. Vse od Festoolu, jako brusku jsem pouzil Rotex 150 nastavenou na stupni c. 3 (z 6 moznych). Mezi jednotlivymi kroky jsem povrch poradne vytrel mikrouterkou (zena se trochu kroutila kdyz mi ji pujcovala). Nechtel jsem tomu verit (hlavne po ukonceni brouseni 1500), ale povrch je hodne podobny tomu, co jsem videl na Monacu. Nevim jak dalece zalezi na vyrobci pasty ci brusky, podle mne by mely byt pasty srovnatelene, pri pouziti horsi brusky to asi pujde pomaleji. Napis, jak jsi dopadl s pokusy Ty!
Uživatelský avatar
asketa
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 42
Registrován: pát kvě 16, 2008 2:00 am
Reputace: 1

bubliny a puchyre

Příspěvekod asketa » čtv črc 08, 2010 5:50 pm

ahoj, ctu prispevky a vidim ze nikdo zrejme nema problem s puchyri kde jako by se v podkladu neco za vyssi teploty odparovalo, nezavisle na druhu dreva (smrk. gabon, buk, borovice) a mozna i nezavisle na druhu laku, nejvic mne to zlobi na lodi z 30 let kde nikdo nezjisti jake naterove hmoty to ma za sebou, ocisteni na drevo a nasledny nater to navyresil. dekuji za nazor.
Uživatelský avatar
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2549
Registrován: stř pro 16, 2009 1:00 am
Reputace: 36
Bydliště: PRAHA 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » čtv črc 08, 2010 6:49 pm

Ve 30tých letech se používaly olejové,nebo fermežové barvy, pokud si to očistil až na dřevo,mastnota stejně zůstala vsáknutá(i po těch letech) bojoval jsem s tím na Hermannovi,ale použij olejovou,nebo fermežovou barvu,a máš vystaráno!! Možná by to sneslo syntetiku,ale šel bych do oleje! :?
Uživatelský avatar
selinak
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 133
Registrován: stř srp 03, 2011 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod selinak » sob čer 29, 2013 7:46 pm

existuje nějaký nový srovnání (bezbarvých) laků?
(ideálně porovnání českých lodních laků mezi sebou + lodní laky VS lak Hempel)
Co má smysl a co ne?
..plánuju pět vrstev, Hempel by se slušně prodražil...
Přijímám tipy ;)
Uživatelský avatar
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2549
Registrován: stř pro 16, 2009 1:00 am
Reputace: 36
Bydliště: PRAHA 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » sob čer 29, 2013 9:11 pm


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů