Protestní akce

Setkání, regaty, výstavy a akce pořádané v souvislosti s jachtingem

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Uživatelský avatar
Motorář
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 31, 2005 1:38 pm
Reputace: 0
Bydliště: Mánesova 45/1111
Kontaktovat uživatele:

Protestní akce

Příspěvekod Motorář » úte dub 10, 2007 6:49 pm

Zdravím všechny příznivce vodních ploch!Tento pátek 13.4.2007se koná protestní akce na podporu plavby u nás před ministerstvem dopravy.Akce začíná ve 14 hodin a je oficiálně povolena.Věřím,že většina z Vás mávne nad tímto sdělením rukou,jelikož jste plachetkáři.Více informací na http://www.lode.cz/re/clanek.php?ID=2488&rub=1 Michal Kandus

EDIT: dovolil jsem si opravit. admin
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » úte dub 10, 2007 8:18 pm

Tento web je pro všechny.
Nikoho nediskriminujeme.
Tvůj odkaz je ale nefunkční.
Doufám že vy, nevím kdo, budete funkčnější! :(
alffa
P.S.
Chtělo by to asi za cz udělat mezírku.
Alespoň malinkou!
Uživatelský avatar
Motorář
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 31, 2005 1:38 pm
Reputace: 0
Bydliště: Mánesova 45/1111
Kontaktovat uživatele:

Protestní akce

Příspěvekod Motorář » stř dub 11, 2007 6:42 pm

Omlouvám se za nefunkční odkaz a děkuji za opravu adminovi.Připojuji krátké prohlášení.


Sdružení majitelů rekreačních plavidel se přidává k demonstraci, kterou pořádá
Česká sportovní asociace vodních skútrů před ministerstvem dopravy dne 13.4.2007.

Sdružení přistaví rekreační plavidla před ministerstvo dopravy.
Tímto krokem chce upozornit na naprosto nevyhovující situaci na řekách.
Vyhláška č. 241/2002 Sb., po poslední úpravě zakázala provoz rekreačních plavidel přes letní sezonu.

Toto je podle sdružení v rozporu se záměrem evropské unie o rozvoj plavby v EU a
naprostým nestandardním postojem vůči okolním státům unie.

Sdružení žádá od ministerstva vysvětlení, proč tuto chaotickou vyhlášku novelizovala a
proč je v rozporu z vodním zákonem / dopravně významné cesty zákon č. 114/1995 Sb. /,
který plavbu povoluje na dopravně významných tocích České republiky omezení.



Kontakty
Předseda sdružení – Miloslav Holý + 420 607 57 00 88
E-mail: mila.holy@tiscali.cz.


Pokud nám vůbec dovolí být funkční (nezakážou plavbu úplně), tak se o to rozhodně budeme snažit.S pozdravem všem slušným milovníkům vodních ploch.Michal Kandus tel.603233854
Uživatelský avatar
FD68
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 33
Registrován: pát zář 28, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod FD68 » stř úno 06, 2008 4:59 pm

jak to dopadlo??? zatím se nic zase neděje :crazy:
Uživatelský avatar
Motorář
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 31, 2005 1:38 pm
Reputace: 0
Bydliště: Mánesova 45/1111
Kontaktovat uživatele:

Vyhláška

Příspěvekod Motorář » stř úno 06, 2008 6:17 pm

Ale děje.Společně s APL (asociace prodejců lodí) jsme se zůčastnili už druhého jednání na ministerstvu dopravy za přítomnosti SPS (státní plavební správy)a připravuje se zcela nová vyhláška, která jak všichni doufáme uvolní plavbu na našich tocích. Michal
Uživatelský avatar
trik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 20
Registrován: pát led 18, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

NE - protestu

Příspěvekod trik » pát úno 08, 2008 10:34 am

Protestní akci nepodporuji. Nemyslím, že by se měla změnit platná omezení pro vodní skútry. :)
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Re: NE - protestu

Příspěvekod david » pát úno 08, 2008 12:15 pm

Prosím pana Kanduse, aby vysvětlil, co je poslední návrh. já mám návrh od šimonovského z 3.1.2008 a o zákazu plavby lodí tam není ani čára, jen omezení pro skůtry, jako v Německu, Francii, Švajcu a pod. Poukaz asociace, že " v Evropě se jezdí na skůtrech všude " je zavádějící, leda že by celo Evropou mysleli Polsko a Slovensko. Mimoto si to vykoledovali skůtraři sami, stejně jako kdysi motoráři, únavným blbnutím na jednom místě, nejlépe před pláží kde je dost čumilů který si pak stěžujou. Némlich takový je to s rychlejma loděma, kdy s tím jezdí kde kdo, neumí to, v polokluzu, blbě vytrimovanej voře vodu velkejma vlnama podle rybářů na pramičkách, zakotvenejch lodí a loděk a čumí jako jelito. Za ně to odsr... všichni. Jsem na vodě celý rok a vždycky se těším až si lod´ky tihle machři na léto odtáhnou do juginy nebo na podzim na břeh.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » pát úno 08, 2008 8:13 pm

Zvažoval jsem napsat pár podobných zkušeností jako má david,ale bylo by to dloooouuuuuhý.
Zákon s poplatkem toho moc nevyřeší, padesát tisíc nevrátí to co lidi, kteří se nechtějí chovat jak se sluší, zhatí. Pro mě když už má mít loď motor, tak aby s ním mohla někam plout. Hlavní tedy je aby se kopalo za ty kteří vědí jak se chovat na vodě, k řece, přírodě a ostatním. Tyhle demonstrace poslední dobou vnímám jako kdo víc řve víc urve a lidi co se uměj přizpůsobit a snažej se žít v souladu s podmínkami jsou vlastně blbci. Zákony asi nemáme nejlepší, takovýhle látání pod nátlakem jim rozhodně neprospěje. Co je to za demonstraci o plavbě, kde je přizván zástupce prodejce lodí? Sponzor, lobista, organizátor?
Uživatelský avatar
Motorář
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 31, 2005 1:38 pm
Reputace: 0
Bydliště: Mánesova 45/1111
Kontaktovat uživatele:

Skůtry

Příspěvekod Motorář » sob úno 09, 2008 7:06 pm

Přesně tak, prodejci lodí jsou především lobbisti, kteří mají zájem prodat co nejvíce svého zboží.Právě proto se s nimi nechtěl dokud jsme neexistovali my, zástupci lidí, kteří reprezentují obyčejné lidi, kteří cjhtějí užívat vody na své bárce nechtěl vůbec bavit.Nejsem zastánce skůtrařů, nevlastním ho, ale vím o co jim jde.Nechtějí nám před plážema znepříjemňovat pobyt u vody.Pokud se takový magor objeví, ať ho sejme plavebka.Netlačí se na Slapy pokud vím, ani na Orlík.Chtějí jen pár plácků vody, na který by si mohli blbnout a nemuseli za to platit, což skutečně nikde jinde V Evropě není.Není směšný zákaz provozu těchto plavidel od jara do zimy?Ale dost o nich.Opravdu nejsem zastánce skůtrů.Mě jde jen o to, abych mohl jet na Slapech ve skluzu i přes léto bezpečně v plavební dráze tam kde to bude možné a povolené, protože provozovatelé veřejných pláží budou mít tyto pláže označené bójkama, tak jak je to běžné všude okolo v Evropě. A já se nebudu muset bát, že uprostřed vodní plochy srazím 10 leté dítko na polovyfouklé matračce.Jde mě o to, abych mohl někde v klidu a pohodě načerpat benzín do lodě a "necmrndal" ho do vody z kanistru.Jde zkrátka o to, mít dost tolerance ke všem okolo tak, aby jsme se tam všichni vešli a vzájemně si nepřekáželi.Nejde přece o to to vzdát kvůli pár pitomcům, kteří si potřebují zvednout sebevědomí machrováním za silným strojem.Ty se najdou všude.Vidíme to všichni například na silnicích.Těch slušných je víc, akorád nejsou tak vidět.Já žádám jen o trochu té tolerance....Přeju všem hezkou letošní sezonu.Michal

P.S.Můžu zaslat pracovní návrh nové plavební vyhlášky na e-mail kdo bude chtít ozvěte se mě - michal.kandus@seznam.cz.
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Re: Skůtry

Příspěvekod david » sob úno 09, 2008 10:14 pm

přesně tak to chci já taky, ale to tedy není o zákacu plavby jak píšeš. A pokud vím, v novém návrhu ta nesmyslná pauza pro skůtraře na plácku není. O poplatcích se dosud jedná - aspoň mám ten dojem. Já bych jim ty veřejný, bez poplatku dopřál taky, samozřejmě. Jenže oni chtějí víc, jezdit všude. Ale to by mohli chtít i lyžaři, závodní kluzáky. A zas to pude všechno do korpu. Já a mnoho dalších jsme nejezdili od září 1976 celých 24 let dál než na Strnady. V Praze byl dokonce zákaz na víkendy. Jen pátek do l9 a od pondělí od 6. Pamatuješ si ti to ????????????????? Na vodě nejsou jen skůtry. Těch je minimum, i lodí. Daleko větší váhu má například hlas rybářů a chatařů. Takže to bude vždycky v nejlepší případě o kompromisu, v horším těžkými omezeními ne rybářů a chatařů, ale nás.
A proto, když jedu přes jejich plácek udělám jim pokaždé krásnou vlnu aby si zablbli, ale aby mohli všude je nepodpořím. Navíc 8t bych před ministerstvo dostal jen těžko.
Uživatelský avatar
Motorář
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 31, 2005 1:38 pm
Reputace: 0
Bydliště: Mánesova 45/1111
Kontaktovat uživatele:

Skůtry

Příspěvekod Motorář » ned úno 10, 2008 12:15 pm

Jasně Davide, máš pravdu že okolo vody je daleko víc chatařů a rybářů. Paradoxně rybáři používají čím dál víc loděk s motorem a o chatařích kolem břehů, kteří od pátka do neděle dělají randál sekačkama a mot. pilama tak, že s lodí pokud někde zastavím, nemám klid a o jejich septikách už nechci mluvit vůbec.I proto už snad bylo dost uzurpování si vodní plochy jen pro jejich "klidnou" rekreaci.Pokud máme tedy být součástí Ev. unie mějme přinejmenším stejné podmínky jako v Německu a pod.Pro ježdění skútrů všude bych samozřejmě taky nebyl.To je jasné.Mějte se všichni fajn.Michal
Uživatelský avatar
berty
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 254
Registrován: sob led 06, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod berty » ned úno 10, 2008 5:51 pm

Michale,
máš na to podobný názor jako já, jen bych doplnil jedno zastavení- zamyšlení . Kolik je obcí ,městeček a fabrik co nemají ČOV a všechno teče do potůčků a řek. Končí to u argumentu, že toky mají samočistící schopnost a do budoucna se s tím musí něco udělat.
Mám také kladné příklady provozu mot. člunů. Jejich provoz značně okysličuje vodu a nese sebou ta pozitiva. Také kladné ohlasy rybářů " zatoč se tu ještě jednou ať se ty ryby pohnou ze dna "
Na druhé straně ten tlak, druhých rybářů, chatařů a různých "ochránců" přírody je tak velký, že hromosvodem se stává činnost vodních motoristů jako taková. Je to nejjednodužší cesta jak něco udělat . Příklad první : Brněnská přehrada, příklad druhý, třeba. Novomlýnské nádrže.
Osobně také zastávám ten názor, že skutraři, kdyby měli vyhrazený úsek třeba v délce 10 km a nebylo by na ně vidět ze břehu, stejně by tam nejezdili. Myslím, že jsou to exibicionisti a věčně mladí lidé. Také tvrdím, že motorák s lyžařem nadělá méně hluku jak jeden "potróblé" skutrista na 250 m říčního toku.
Byl jsem kdysi najivista a myslel si, že se to dá ukočírovat a lidé jsou rozumní. Opak je pravdou nedá. Nepomůže řád s vyznačenými dny a hodinami provou, nepomůže poplatek za spuštění lodě. Ten adrenalin, který provoz skutrů sebou nese značně ovlivňuje lidské jednání v negativním slova smyslu.

Berty
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » ned úno 10, 2008 8:41 pm

Berty, to vyznělo jako by ses zastával represivních zákonů. To mi připadá nebezpečné. Já se obávám, že problém je obecnější, nežli jenom o těch skůtrařích či jezdcích s rychlými čluny, kteří obtěžují okolí. Podle mne je zásadní a hlavní příčina všech těch stupňujících se represí v tom, že tu není síla a autorita, která by dodržování slušnosti a ohleduplnosti dokázala vyžadovat a dohlížet na to. Místo aby se do ulic a na řeky dostali vyškolení, schopní, pravomocemi a technikou vybavení hlídači, tak se pořád přitvrzuje a vymýšlejí se další a další zákazy. Místo abychom z vody vykázali, nebo usměrnili rozjívence, tak dáme obecný zákaz. Místo abychom zabránili provozu motorů, které objektivně znečišťují životní prostředí, zakážeme všechny motory, které by to potenciálně (vzhledem ke stáří) mohly dělat. Místo abychom určili rozumnou povolenou rychlost a dohlíželi na její dodržování, zakážeme provoz lodí, které jí potenciálně mohou přesáhnout. V kontextu tohoto jsem rád, že se někdo ozývá, i když zrovna nesouhlasím s tím, jak se to děje. Sleduji to delší dobu, jeden čas jsem hodně zvažoval, jak bych se mohl zapojit, ale tenkrát mne odradil způsob prezentace té činnosti. Kdosi se tu pasoval na mluvčího všech, ale hájil zájmy jen úzké skupiny.
Jsem moc rád, že se tady Michal prezentoval pro mne v novém světle. Je nutné, abychom dikutovali, vyjádřili svoje názory a téma neustále oživovali. Vnímám trend odtržení státní moci od obyčejných lidí a vývoj zákonů a vyhlášek k absurdním stavům.
Neumím to ovlivnit a tak alespoň zde prezentuji svou úvahu.
Podle mne je alibistické "umožnit" provoz skůtrů podmínkami, které je nutné dodržet. Je to výsměch a urážka těch, kteří o to usilují, protože podmínky jsou absurdní. Která obec si je na svůj kousek řeky pustí? Kdo se bude zabývat řešením značení, vhodného sjezdu, sepisováním provozního řádu ...... Kdo zaplatí tu sprostou kauci?
Dnes jsou to skůtraři, zítra to budou motoráři a co když někomu bude připadat obzor jezera s trojúhelníkovými plachtami nad vzdálenou hladinou jako přírodně nevhodné panorama.....
Jako každý, i já jsem ovlivnněn "svou" dobou. Takže si například nedokážu asi vážit, že vůbec můžu na vodu (nezažil jsem dobu, kdy to nešlo) a proto posuzuji jako výchozí současný stav. A ten není správný. Je nespravedlivý a troufám si tvrdit, že nezákonný. Některá omezení nekorespondují s obecnými zněními nadřazených zákonů, některé zákazy podle mne omezují základní práva.
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » pon úno 11, 2008 10:21 pm

Lubor píše:Berty, to vyznělo jako by ses zastával represivních zákonů. To mi připadá nebezpečné. Já se obávám, že problém je obecnější, nežli jenom o těch skůtrařích či jezdcích s rychlými čluny, kteří obtěžují okolí. Podle mne je zásadní a hlavní příčina všech těch stupňujících se represí v tom, že tu není síla a autorita, která by dodržování slušnosti a ohleduplnosti dokázala vyžadovat a dohlížet na to. Místo aby se do ulic a na řeky dostali vyškolení, schopní, pravomocemi a technikou vybavení hlídači, tak se pořád přitvrzuje a vymýšlejí se další a další zákazy. Místo abychom z vody vykázali, nebo usměrnili rozjívence, tak dáme obecný zákaz. Místo abychom zabránili provozu motorů, které objektivně znečišťují životní prostředí, zakážeme všechny motory, které by to potenciálně (vzhledem ke stáří) mohly dělat. Místo abychom určili rozumnou povolenou rychlost a dohlíželi na její dodržování, zakážeme provoz lodí, které jí potenciálně mohou přesáhnout.

atd atd. Je docela s podivem, že ač návrh vyhlášky jak se zdá na 99% neznáš, odborně tady o tom polemizuješ. Omezení, jak bylo není, je jen omezená rychlost na 7O km/h a to je snad až dost. Do roku 2oo2 se 24 let nejezdilo vůbec, tak že nějakej pokrok je. Myslíš, že by někdo v roce 2002 dokázal prosadit ježdění na Slapech, Orlíku atd. bez omezení???????????? Tehdy šlo o to, jestli vůbec!!!!!!!!!! Motory nejsou zakázaný, jen starší 2O let. Poplatek pro skůtraře asi tedy fér není, ale ve srovnání s provozem a tím, že jich na něj je víc, je to sranda. To platím za kotvení lodě taky a sám. Píšeš "která obec jim to povolí " takže vlastně vadí všem ( motoráři i jachtaři se tu už vyjádřili)a ty bys jim to úplně uvolnil?? Já sem teda taky pro, ale až to bude povolený na Bodamským jezeře.
Dále se mi vůbec nelíbí tvůj nápad s masovým nasazením hlídačů. Mě už stačí policajti a četníci na silnici. Chceš-li víc, pěknej policejní stát je USA.
Já bych daleko víc dal na výchovu, která není vůbec. Nebo si snad někde, třeba v testu SPS, našel něco o kultuře plavby, pravidlech chování??? Stejně tak se nikde nováček nedoví jak vytrimovat loď , jak kotvit,j ak proplavat komorou. atd . To si myslím je daleko důležitější než další parta hlídačů, bezpochyby úplatnejch, placenejch z našich daní.
Dále pak ti slušní by slušnost měli bez dalšího vyžadovat, to není až tak velkej problém.
Na vodě to bylo vždycky o kamarádství a ne o tom kdo má loď dražší, rychlejší, kdo je drzejší jak se to často předvádí zejména na silnici. V zemích, kde je vodní motorizmus a plavba vůbec starou tradicí to takhle funguje docela dobře. A to tam ani nemusí mít papíry.
P.S. Michal Kandus - tedy ten "motorář" má velmi dobrý postřeh s prodejci lodí. To co tu prodávaj totiž nejsou lodě pro říční turistiku, takže kdo nechce lítat po mořskejch zátokách si nemá z čeho vybrat.
.
Uživatelský avatar
Sullaco
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 248
Registrován: pon říj 29, 2007 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Sever Čech

Příspěvekod Sullaco » úte úno 12, 2008 1:07 am

Podle mne je to vše jen o lidech a v lidech. Jsem tady na těchto stránkách a v lodích téměř úplným nováčkem. Co se týká vody, pohybuji se okolo ní už dosti dlouho, neboť odmalička rybařím. Není to ještě tak dlouho, kdy jsem jezdil na opravdu dlouhé tůry za trofejními kapry a prosazoval způsob lovu Catch and Release. Dnes už na to bohužel nemám čas. Ale co jsem tím chtěl říci. Stejně jako tady, tak tam se hádají rybáři mezi sebou. Jedni, zastánci moderních metod, ochrany přírody, napadají druhé, zastánce starých metod, starých pořádků. Po čase jsem zjistil, že však kolikrát i ti, co prosazují vše nové jsou pěkní blbci a prasata a naopak. Vždycky se prostě našlo hovado co kupříkladu všechno oč jsem usiloval u nás na svazu zkur...o. To samé jak se tu zmiňuje silnice. Jezdím na motorce hrozně rád. Nejezdím úplně pomalu, motorky a lidé kolem nich, to je moje velké hobby. V poslední době, však i já sám musím uznat, že to co někteří motorkáři předvádá na silnicích je na přesdržku a je mi líto, že takhle musím zasahovat do vlastních řad. Můžu se chovat kdovíjak slušně, ale stačí jedno hovado a dobrá pověst motorkářů je kdoví kde.

A to samé platí o sporu který se řeší mezi motorářema, skůtristama atd. Vždycky budou ti normální a vždycky se najde hovado a kvůli kterým pak bude celá jejich skupina házena do jednoho pytle. Je mi z toho smutno. Nechci se dočkat toho, abych někde zastavil s motorákem a pro nic zanic se ozvalo: jééé zase nějakej debil s motorákem, stejně jako jsem slýchával: jééééé zase debílek co pouští ryby a slíchávám: jéééé zase jeden přiblblej dárce.

PS: Davide, rád bych se naučil pěkně vytrimovat loď a podobné věci. Dá se o tom někde něco dočíst nebo tak něco? Každá rada je drahá. Díky moc!
Uživatelský avatar
berty
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 254
Registrován: sob led 06, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod berty » úte úno 12, 2008 9:48 am

Tak jsme se shodli, je to o respektování pravidel jak psaných tak zažitých a o lidech. Ze strany jachtařů a vodních motoristů - (všech) ti dostávají "jakýs takýs" základ při zkouškách a dále už je to jen o respektování těch pravidel obecných a pak třeba místních provozních pravidel.
Jak na tom jsou plavci kdo ty to naučí? Ve škole ? Rodiče? Jestli jste si odpověděli, že ano tak jste na omylu.
Jak jsou na tom rybáři, určitě mají děti v nějakých přípravných kroužcích jak se stát rybářem stať jak se chovat u vody a také ochranu přírody. Výsledek je ten, že když přijdou k vodě vidí realitu. Staří kteří nemají základní pravidla žití a je jim jedno, jaký mají nepořádek doma,okolo bytu,domu (tím chci říci, že nemají základ od rodičů) jak ti se chovají - tak jak je jim to vlastní.

Zpět na začátek co udělat s lidmi (motoráři, skutraři a nevím jestli sem zařadit i plachetníky) kteří tato pravidla nerespektují a několikaterá slušná domluva nepomůže?
Nahlásit na SPS? Ale to bude už ta represe ve správním řízení.

Je to nekončící debata a asi to ne vyřešíme. Jen chci věřit tomu, že lidé kteří se účastní tohoto tématu jsou všichni Ti slušní.

Berty
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » úte úno 12, 2008 11:56 am

Sullaco píše:PS: Davide, rád bych se naučil pěkně vytrimovat loď a podobné věci. Dá se o tom někde něco dočíst nebo tak něco? Každá rada je drahá. Díky moc!

Já kloudnou literaturu nemám, jen Huberta a Štěpána, to už dneska pro moderní lodě a motory není dostačující – leda v oblasti teorie plavby. Koukal jsem u Imramovského, ten taky žádnou literaturu na prodejně nemá.
Můžu sloužit jen v rámci zkušeností. Mám to pojmout obecně, nebo máš konkrétní loď ( motor - přívěs / vestavák; propulze - stevenka / Z-náhon / jet ; trim – bez trimu / na motoru / trimklapky / oboje ) a dotazy na konkrétní situace? Jo a neptej se mě na trimování plachetnice, to tak úplně moje parketa není, na to jsou tu jiní.
Taky by jsme se s tím měli utábořit v jiném tématu - udělá nám to admin? dik
Uživatelský avatar
Motorář
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 31, 2005 1:38 pm
Reputace: 0
Bydliště: Mánesova 45/1111
Kontaktovat uživatele:

Vyhláška

Příspěvekod Motorář » úte úno 12, 2008 12:13 pm

Davide, s tím, že jsou lidé, kteří se chovají na vodě jako idioti a naopak se jak vidím schodneme.Vyhláška neupravuje rychlost na 70 km jak píšeš, ale dosud daleko striktněji poměrem výkonu a výtlaku a takzv. Freudova čísla.A toto omezení nepustí na naše vody spoustu plavidel vůbec.To mě vadí.Je to jako by na silnici nesmělo jezdit Ferari s motorem, který zvládne jezdit 350 km/hod.Důvod výmyslu tohoto čísla byl ještě do nedávna, že SPS nedokáže měřit na vodě rychlost.No prostě nesmysl.Naštěstí se to daří pomalu ale jistě vracet dle mého názoru tam, kde by užívání vody mělo být.V novém návrhu už existují rychlostní limity právě těch 70 km/hod a v úsecích vody na Slapech a Orlíku kolem turistických lokalit do 12 km/hod , což je výtlak u téměř každé běžnější lodě.(cca 4 vytipované lokality) Snad se podaří i zrušit "letní " provoz lodí zakazující jezdit ve skluzu od 15.6. do 15.9., což vnímám, jako kdybyste nařídili autem jezdit po silnicích rychlostí chodce.Absurdita ne?Ze zkušeností vím, že SPS má dost prostředků tyto věci uhlídat a kdo se prostě nechce chovat slušně, tak ho ve správním řízení tzv. dovychovat. Jinak to asi nepůjde.U nás v marině "U Kozla " na Slapech již několikátou sezonu vedle sebe existují motoráři i plachetkáři bez sebemenších problémů, a je to opravdu jen o vzájemné toleranci a slušnosti.Jsem mc rád, že se tady na těchto stránkách toto téma tak diskutuje. Přeju všem jak vítr do plachet, tak nikdy prázdnou nádrž.Michalo
Uživatelský avatar
Sullaco
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 248
Registrován: pon říj 29, 2007 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Sever Čech

Příspěvekod Sullaco » úte úno 12, 2008 12:31 pm

Davide, rád tě kontaktuju pomocí SZ nebo Emailu, věcí, o kterých bych se tolik rád něco dozvěděl je mnoho, bohužel nikde jsem nnenarazil na někoho, kdo by mi stím aspoň po teoretické stránce pomohl.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte úno 12, 2008 2:45 pm

david píše:Taky by jsme se s tím měli utábořit v jiném tématu - udělá nám to admin? dik
Říkáš to dobře. Ale admin na to snad není potřeba.
Stačí, když si založíte nové téma, třeba ve fóru "Lodní motory vestavěné".
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Re: Vyhláška

Příspěvekod david » stř úno 13, 2008 3:04 pm

Motorář píše:Davide, s tím, že jsou lidé, kteří se chovají na vodě jako idioti a naopak se jak vidím schodneme.Vyhláška neupravuje rychlost na 70 km jak píšeš, ale dosud daleko striktněji poměrem výkonu a výtlaku a takzv. Freudova čísla.A


Michale, psal jsem o Návrhu, ne o stávající. V návrhu, pokud vím, žádnej Freude už není.

Jinak jsme zřejmě zajedno.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů