Gumové čluny Zodiac

Nejen na "velkých" lodích se plavíme ...

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
danda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 127
Registrován: sob led 05, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Příspěvekod danda » ned bře 09, 2008 7:02 pm

to kzeman
já v mimulé lodi používal klakačku - snadné otočení dozadu, snadné vstávání,
ala to byl laminátovej člun s dálkovým ovládáním
sezení v gumáku asi vyřeším jako Denis, ale nevim kde koupim tu silnou předpokládám cca 15cm nenasákavou gumu
danda
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » ned bře 09, 2008 8:56 pm

Tu podložku na sedenie mám hrubú asi 30 mm a kúpil som ju v športových potrebách.
Uživatelský avatar
pivovarnik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 55
Registrován: stř říj 01, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Karviná

Příspěvekod pivovarnik » stř dub 08, 2009 2:59 pm

Dnes jsem se od prodejce dozvěděl,že od roku 2009 vyrábí Zodiac model Zoom už pouze v Číně a s lepenýmy spoji,když jsem se díval do katalogu pro tento rok,už se tam u nich nezminují o patentovaném svařování ani o tom,že je vyroben ve Francii,jak to vyzdvyhují v katalogu pro lonský rok. Asi na tom teda něco bude,jenže pak už podle mého padá jakýkoliv rozdíl mezi touto a jinýmy značkami,když pak ještě vezmu do úvahy cenu,tak důvod ke koupi zcela odpadá. já osobně jdu do Zooma ze skladových zásob lonského roku.
To jen tak,kdyby někdo náhodou chtěl koupit nový,at má tuhle informaci a taky aby řeč nestála :good:
Uživatelský avatar
mirus
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 11, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Příspěvekod mirus » stř dub 08, 2009 3:45 pm

Danda-zkus se zeptat na Hájecké 11(Černovice).Je tam firma co dělají s PUR pěnou-BPP spol.s.r.o.Rozměry,tvrdost sedáku a pod. se dá domluvit.
Uživatelský avatar
Hansf
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: čtv črc 02, 2009 2:00 am
Reputace: 0

Zoom 2009

Příspěvekod Hansf » čtv črc 02, 2009 7:10 pm

Tento člun jsem zakoupil a má mnohé vylepšení - zesílení plováků,lavička a vak v ceně,je vyroben ze stejného materiálu a dělán na zařízení z Francie - takže doporučuji.Má i větší nosnost(i hmotnost).
Uživatelský avatar
Kora
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 59
Registrován: čtv čer 04, 2009 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Kora » čtv říj 08, 2009 10:50 am

Chci se zeptat nemáte někdo zkušenosti se člunem ZODIAC CADET 340 Solid , zvažuji kopupi tohoto člunu a zajímali nby mne hlavně jízdní vlastnosti? Kvalita zpracování a použitý materiál, vzhledem k pětileté záruce, předpohládám, že budou na vsoké úrovni.
Uživatelský avatar
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2380
Registrován: ned bře 02, 2008 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod tataS » čtv říj 08, 2009 1:27 pm

Určitě ano. Nejspíše budou dělány jako takřka všechny ostatní v Číně a zaplatíš za značku. Jinak to není špatný člun.
Uživatelský avatar
Milos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 668
Registrován: pát zář 14, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Bratislava

ZODIAC - ceny

Příspěvekod Milos » čtv říj 08, 2009 1:44 pm

Tu sú na Zodiaky aj snáď zaujímavé zľavy (ja som to moc neporovnával):

http://www.schlauchboot-markt.de/schlau ... diac-1.htm

Ak našiel niekto lepšie ceny, sem s nimi ... :)
Uživatelský avatar
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 722
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Dolni Kounice

Příspěvekod simon » čtv říj 08, 2009 2:52 pm

tataS píše:Určitě ano. Nejspíše budou dělány jako takřka všechny ostatní v Číně a zaplatíš za značku. Jinak to není špatný člun.

to ze je vse delany v cina jeste neznamena, ze to je delane ve stejne kvalite
Uživatelský avatar
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2380
Registrován: ned bře 02, 2008 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod tataS » čtv říj 08, 2009 4:39 pm

V tom s tebou souhlasím ale tím to asi končí. Chybí jakékoliv objektivní posouzení kvality provedené za jasně definovaných podmínek někým důvěryhodným z čehož by se dalo vycházet. Většinou se jedná o otevřenou, nebo
skrytou reklamu výrobce, nebo prodejce (viz ten rádoby test z novin, jakoby prováděný někým nekompetentním).
Vše je to v kategorii "jedna paní povídala", nebo podle subjektivních pocitů současného, nebo minulého uživatele,
kteří je používali většinou v naprosto odlišných podmínkách, nebo měli o jejich použití odlišné představy.
Je jasné, že při současném počtu výrobců a modelů různých kategorií, to ani není možné. Ani délka garance o tom
nic neříká (většinou se jedná o marketing, jako u všeho). Na druhou stranu není známa žádná statistika (něco jako
mají v DE o autech) aby to něco naznačilo. Z čeho potom chceš vycházet při svém tvrzení o kvalitě výroby.
Uživatelský avatar
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 722
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Dolni Kounice

Příspěvekod simon » čtv říj 08, 2009 4:46 pm

tataS píše:V tom s tebou souhlasím ale tím to asi končí. Chybí jakékoliv objektivní posouzení kvality provedené za jasně definovaných podmínek někým důvěryhodným z čehož by se dalo vycházet. Většinou se jedná o otevřenou, nebo
skrytou reklamu výrobce, nebo prodejce (viz ten rádoby test z novin, jakoby prováděný někým nekompetentním).
Vše je to v kategorii "jedna paní povídala", nebo podle subjektivních pocitů současného, nebo minulého uživatele,
kteří je používali většinou v naprosto odlišných podmínkách, nebo měli o jejich použití odlišné představy.
Je jasné, že při současném počtu výrobců a modelů různých kategorií, to ani není možné. Ani délka garance o tom
nic neříká (většinou se jedná o marketing, jako u všeho). Na druhou stranu není známa žádná statistika (něco jako
mají v DE o autech) aby to něco naznačilo. Z čeho potom chceš vycházet při svém tvrzení o kvalitě výroby.


z proste logiky ze kdyz 2 delaji totez, tak to nemusi byt totez :)
... vzdycky je to o tom, jakou ma firma vystupni kontrolu vyrobku a celkove celou vyrobu pod kontrolou. Jina sitauce je samozrejme kdyz se jen ve finale jinak ostitkuje 1 vyrobek, pak to vetsinou byva totozna kvalita.
Ale kvalitni firma muze klidne vyrabet v Cine, ale jen pod svym dozorem, nikoliv jako outsourcing (navic vybrany jen na zaklade nejnizsi ceny)
Uživatelský avatar
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2380
Registrován: ned bře 02, 2008 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod tataS » čtv říj 08, 2009 4:53 pm

To je dávno známá pravda ale nevím o nikom, kdo by to tam kontroloval u všech výrobců a objektivně zveřejnil
nějaké srovnání. Také z toho neplyne, že třeba v Litvě, nebo na Ukrajině vyrábějí v horší kvalitě než v Číně.
Uživatelský avatar
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 722
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Dolni Kounice

Příspěvekod simon » čtv říj 08, 2009 5:14 pm

tataS píše:To je dávno známá pravda ale nevím o nikom, kdo by to tam kontroloval u všech výrobců a objektivně zveřejnil
nějaké srovnání. Také z toho neplyne, že třeba v Litvě, nebo na Ukrajině vyrábějí v horší kvalitě než v Číně.


pokud tim myslis kontrolu nejake "nezavisle organizace" ... pak nic takove neexistuje a existovat nemuze, kazdy je zavisly .... takze tu volbu vyrobku / firmy nakonec vzdy musis udelat ty, na zaklade VLASTNICH predchozich zkusenosti. nekdo si pak kvalitni firmu najde, nekdo ne, nekdo ji ani nehleda.
na ferovku receno, kdo veri nejakem u testu, recenzim nebo statistikam je uplny idiot :)
Uživatelský avatar
george9
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 59
Registrován: stř bře 25, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod george9 » pát říj 08, 2010 4:46 pm

ahoj,

dovolím si dotaz. Jezdíme charterovými plachetnicemi s vlastními gumáky do itálie a francie za potápěním. Člun je důležitý bezpečnostní prvek. Loni jsem koupil starého zodiaca (30 let starý, 420 cm dlouhý). Válce drží slušně, i když záplat několik má. Teď mi ve velkých vlnách zachytlo lano za manžetu na vlnolamu a mám jí utrženou (dotaz 1 - můžete doporučit čím lepit?) Druhý dotaz se týká podlážky. mám jí dřevěnou a rozestoupila se mi několikrát. Máte někdo nějaké vyztužení? asi to nebude složité, ale nejsem si jist, zda zpevnění předku podlážky nebude kontraproduktivní.
No a poslední dotaz - ventily. Mám je kovové s plastovými vršky. Zavírají se otáčením a trochu ucházejí. Není to kritické, ale proč to neopravit, že? Rozebíral jste to někdy někdo? Nemáte někdo někde nějaké fotky či obrázky jak na to?či manuál na člun? Přeji krásný den a předem děkuji za jakékoliv informace.
Uživatelský avatar
lada0712
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 165
Registrován: pát lis 02, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod lada0712 » pát říj 08, 2010 9:10 pm

Lepeni zodiacu nejlíp lepidlem od výrobce, je dost drahé kupoval jsem velkou pikslu z tužidlem za 100Eur, něco mi zbylo.
S podlážkou nepomůžu protože jsem nepochopil s čím máš problém, fotka by napověděla víc.
K ventilům: Pravděpodobně ti asi uchází jen krytka ventilu která má gumové těsnění ta se dá vyměnit za novou , nebo vyměn celé ventily za nové,teď se dělají celé z plastu. Ventil se dá rozšroubovat a vyměnit, ale chce to nějaké zkušenosti.
Manuál bys mohl najít na internetu, pokud bys znal typ člunu, ten by měl být napsaný na štítku na zrcadle člunu.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » pát říj 08, 2010 9:32 pm

Další možnosti:

Lepidla GUMEX

Nebo:
Ahoj,
nerad bych zpusobil trapas, kdyby ta pani uz nezila. Naposled mi neco lepila pred par lety a trapilo ji zdravi. Snad ji zdravi jeste slouzi. Tady je adresa:
LiLep - Libuse Francova
Na pecich 30
Praha 8 Kobylisy
tel. 607 880 514, 284 690 869


Je plastikarka s dlouhou praxi a vi co cim slepit. A jinak- jeji manzel dela do motoru a syn do lodi (nebo naopak, uz si nepamatuji). S pracovni dobou nema problem, pry kdyz hasici pichnou gumak pri zasahu ve 2 v noci, tak ji ho privezou taky hned, kdyby ho rano zas potrebovali. Tak to sama rikala, proto mi to ten gumak pripomnel.
Martin

Převzato z potápěčské konference. Jak jsem koupil, tak prodávám. ;)
alffa
Uživatelský avatar
george9
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 59
Registrován: stř bře 25, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod george9 » pát říj 08, 2010 9:57 pm

ahoj,

O paní Francové jsem slyšel, ale Praha je dost daleko. I když... no také varianta, ale zatím zkusím jinak.
Typ člunu - na štítku jsou čísla. Oslovil jsem zastoupení a sdělili mi, že tak staré modely nemají v tabulce a nemohou mi říct ani materiál. Na jednom webu jsem našel jak rozeznat Strongan a hypalon. Pokud tedy není víc materiálů na zodiac. .
Již jsem zkusil dotaz na potápěčské konferenci a doporučení vulkanizačních lepidel GUMEX ¨, tady si jen nedovedu představit, jak dosáhnout plošně teploty 147 stupňů. A nepoškodit materiál.

K podlážce - jak to znovu rozložím, nafotím. Viděl jsem hliníkové profily od zrcadla po špici. Uvažuji o něčem podobném. Jen si nemyslím, že výrobci nejsou chytří. No originál podlahách jsou první 3 díly z boku svázány hliníkovým profilem. Další díly do špice jsou spojeny volněji - kyvně. Snad pro pohlcení energie vln? Když to udělám napevno, nebude nepřiměřeně namáhaný materiál kýlu? Jinak všem moc děkuji za rady.
-
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » pát říj 08, 2010 10:10 pm

george9 píše:Již jsem zkusil dotaz na potápěčské konferenci a doporučení vulkanizačních lepidel GUMEX ¨, tady si jen nedovedu představit, jak dosáhnout plošně teploty 147 stupňů. A nepoškodit materiál.

Tak jsi se na té konfeře musel dočíst, že když na té stránce GUMEXU sroluješ krapet níže, tak tam najdeš lepidla "za studena". ;)
alffa
Uživatelský avatar
george9
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 59
Registrován: stř bře 25, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod george9 » pát říj 08, 2010 10:24 pm

dočetl. Ale něčím takovým se kolega pokoušel na ten PVC či co to je za materiál lepit tažné oko. Odpadlo samo třetí den schnutí. tudy asi cesta nevede.
Uživatelský avatar
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1983
Registrován: stř pro 23, 2009 1:00 am
Reputace: 41
Bydliště: pri Malom Dunaji

Příspěvekod Ozzie » sob říj 09, 2010 8:29 am

Keď ten Zodiac je z PVC, tak s lepidlom Gumex nič neviriešíš. Treba stopercentne zistiť či je ten čln z PVC, alebo z Hypalonu. lepidlá na Hypalon, alebo na PVC predává každý obchod kde majú nafukovacie člny.
Píšeš že ten gumák má 30 rokov. Keď je z hypalonu tak možno nejaké roky môže ešte slúžiť, ale keď je z PVC tak veru je už na konci životnosti. ďalší problém bude asi prihlásenie. Bez CE to Ti nikto neprihlási.
Obrázek
Na fotke výstuha podlahy.
Uživatelský avatar
lada0712
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 165
Registrován: pát lis 02, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod lada0712 » sob říj 09, 2010 10:20 am

Ohledně materiálu člunu ti zaručeně poradí zde, ofoť štítek a pošli jim maila


servis člunů
Uživatelský avatar
samoliter
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 336
Registrován: stř dub 30, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Ústí nad labem

Lepení člunu.

Příspěvekod samoliter » sob říj 09, 2010 11:37 am

Ahoj George9. Najdi si v tabulce materiály a lepidlo. Tady jsou i příklady lepení: http://www.rakoll.cz/HBFuller/index.php ... -technicka .
A tady je lepidlo Ultraflex a tvrdidlo: http://www.nafukovacicluny.cz/doplnky.htm .
A tady: http://www.boatpark.cz/lepidlo-ultraflex-700ml-z1755/ .
A tady: http://www.vodaci.sk/vodak/eshop/18-1-Dopl...lex-700-ml .
Jinak je o tom něco napsáno ve fóru tady: http://jachting.info/modules.php?name=F ... c&start=25 .
A tady: http://jachting.info/modules.php?name=F ... sc&start=0 .
samoliter.
Uživatelský avatar
lada0712
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 165
Registrován: pát lis 02, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod lada0712 » ned říj 10, 2010 11:15 am

george9-i Podle tvého popisu by člun měl vypadat asi takhle:

old zodiac

a ještě návod od výrobce jak rozeznat druh materiálu a postup opravy

http://www.zodiac.fr/advices/Zodiac+repairs+advices
Uživatelský avatar
george9
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 59
Registrován: stř bře 25, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod george9 » pon říj 11, 2010 8:07 am

ahoj všem,
Lado, ano, to je on. A že to není hypalon jsem identifikoval právě podle tohoto návodu. myslíš, že na odlkaz se štítkem se mohu obrátit anglicky? Moc děkuji.

Ozzie - se člunem problém nebyl, v ČR pouze s motorem. A ten je podstatně novější. Nejdéle však trvalo odhlášení v Blave s nutností osobní ho předání kolků. Ale papíry mám a to dost čerstvé. S tou výztuhou, pokud to není fotka originálu - moc nerozumím. a životnost - snad pár let ještě vydrží. v itálii jsem jich viděl jezdit plno.

děkuji i samolitrovi, postupně obvolám a projdu. Dík všem. Jirka
Uživatelský avatar
lada0712
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 165
Registrován: pát lis 02, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod lada0712 » pon říj 11, 2010 10:00 am

Já jsem jim psal německy, ale němci anglicky umí. Pošli jim tam fotku člunu a štítku, ale vlastně na co , však už všechno víš.
Lepidlo použij na PVC koupíš v obchodě s lodním příslušenstvím i s návodem v češtině.
Ten tvůj gumák mě zajímá až budeš mít čas nahoď pár fotek, viděl jsem jezdit starší gumáky , ale tak starý jak máš ty ani jeden. Říká se že životnost PVC člunu tak 10 let+- a hele všechno je jinak.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů