Mapy hledám

Mapy námořní, řek a kanálů + odkazy ke stáhnutí. Ale také požadavky na hledané mapy. Třeba je někdo má.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Uživatelský avatar
Frantisek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 265
Registrován: čtv srp 24, 2006 9:00 pm
Reputace: 0
Bydliště: Presov
Kontaktovat uživatele:

Mapy hledám

Příspěvekod Frantisek » ned kvě 06, 2007 10:56 am

Hladal som podobne mapy z Greckeho pobrezia, hlavne Ionske more, ale napodarilo sa mi, nema ich niekto?
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » ned kvě 06, 2007 2:38 pm

Mám Řecko, mám celou Evropu a mám odemklý celý BlueChart Atlantic do Mapcource, ale bohužel v elektronické podobě. Na papír nelze.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » ned kvě 06, 2007 3:26 pm

Mám Řecko, mám celou Evropu a mám odemklý celý BlueChart Atlantic do Mapcource, ale bohužel v elektronické podobě.


Ahoj Baharis,
Nó probléma.
Udělej topic: „BlueChart Atlantic do Mapcource“, či nějak podobně.
Už se na to klepeme. :wink:
alffa
Uživatelský avatar
Frantisek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 265
Registrován: čtv srp 24, 2006 9:00 pm
Reputace: 0
Bydliště: Presov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Frantisek » ned kvě 06, 2007 5:57 pm

Baharis píše:Mám Řecko, mám celou Evropu a mám odemklý celý BlueChart Atlantic do Mapcource, ale bohužel v elektronické podobě. Na papír nelze.


v akej elektronickej podobe? aky format? mozno na to existuje konverzny program... alebo sa to moze dat rozbalit ako davka...
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » ned kvě 06, 2007 6:31 pm

Alffa: Já si myslím, že jsem toho o MapSource a BlueChart dost napsal v sekci "Datová komunikace na lodi". Nevím, co víc bych přidal a pokud někoho něco zajímá, rád odpovím i ukážu v některých stávajících vláknech. Už jsem to i někde nabízel. Ale originální satelitní navigace na moři tu moc nejede, do toho se nikomu nechce investovat.

František: Tak jsem se díval do adresáře Garmin a u BlueChart Atlantic mám 7295 souborů *.img a u BC Pacific mám 1781 souborů se stejnou kocovkou. Jeden soubor na ukázku máš TADY. Jestli s tím něco uděláš....
Uživatelský avatar
Frantisek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 265
Registrován: čtv srp 24, 2006 9:00 pm
Reputace: 0
Bydliště: Presov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Frantisek » ned kvě 06, 2007 7:02 pm

Baharis: dakujem, neviem ci sa s tym bude dat nieco podniknut img sa pouziva na napalovanie pre dvd-cka, ale spytam sa mudrejsieho a uvidim co mi povie.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » ned kvě 06, 2007 7:06 pm

Baharis píše:Alffa: Já si myslím, že jsem toho o MapSource a BlueChart dost napsal


Aha.
Tak promiň,
Já myslel že když to znovu zmiňuješ, ………….. že to sem chceš dát natvrdo.
Škoda, mno.
Uživatelský avatar
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 526
Registrován: úte dub 11, 2006 12:57 pm
Reputace: 0
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » ned kvě 06, 2007 8:24 pm

Podařilo se mi tohlenc sehnat na internetu, je toho bohužel celé CD a jde to nainstalovat na PC i na PDAčko s GPS, případně na originální Garmiňácké GPSky. Takže jedině hledat. Abychom tady neporušovali autorský zákon. :?
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » ned kvě 06, 2007 8:53 pm

Nemám Alffe co sem dávat "natvrdo".
To co mám, je použitelné pouze na mé GPS. Kontrola S/N a ID přístroje.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » ned kvě 06, 2007 9:19 pm

libor.janko píše:Podařilo se mi tohlenc sehnat na internetu,


To Libor J, Baharis,
Moc se omlouvám. Nějak mě nedochází proč nám sdělujete že něco máte, nám že je to ale k ničemu. :?: alffa
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon kvě 07, 2007 12:03 am

Chcú sa pochváliť, né? :)
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » pon kvě 07, 2007 12:45 am

Denis píše:Chcú sa pochváliť, né? :)

Aké lahké; "okolo komína". :cry: alffa
Uživatelský avatar
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 526
Registrován: úte dub 11, 2006 12:57 pm
Reputace: 0
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » pon kvě 07, 2007 6:31 am

Abyste neřekli že jsem škrt, našel jsem to tady: http://www.warforum.cz/viewtopic.php?t=294900&start=45 . Jediné, co po to musíte udělat, zaregistrovat se tam, asi jako tady do fóra (tamto je taky fórum) a pak to tam na tom odkazu máte. Ale je to diskuze, na toto téma, tzn. že pokud je tam na nějaký software odkaz, odpovídá za něj ten, co ho tam uvedl. Co s tím uděláte je Váš problém. :) Jo, jinak, ten soft jsem tam nedal. Někdo to někde asi našel.
Naposledy upravil(a) libor.janko dne pon kvě 07, 2007 12:13 pm, celkem upraveno 1 x.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon kvě 07, 2007 10:16 am

Alffa, Denis:
Ale pánové, pánové.......
- František se slušně zeptal a já mu slušně odpověděl. Pokud mu budu moci poct, věřte že to rád udělám.
- Pokud jste se dotazovali na legální software, podal jsem i vám, rýpalům, dostačující informace.
- Pokud jste se dotazovali na nelegální software a očekávali přímou odpověď, jste dost naivní. Na takto exponovaném fóru, když všichni mají veškeré mé kontakty by to udělal jenom blázen. A to si myslím, že ještě nejsem.
- I kdyby jste se k tomu software jakkoliv dostali, nepředpokládám že disponujete zařízením GPS a věřte, že na kazeťáku ani na telce to určitě nepřehrajete.
- Nadále platí, že rád poskytnu o satelitní navigaci (i automobilové) veškeré své skromné vědomosti. Ale jsou věci, které lze diskutovat pouze přes SZ, nebo jiný soukromý kanál.

Máte ještě nějaké vtipné dotazy? :wink:
xtomp
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 10
Registrován: čtv čer 22, 2006 11:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod xtomp » pon kvě 07, 2007 1:32 pm

No konečně někdo zareagoval rozumě. Šíření nelegálního software sem na toto forum asi opravdu nepatří. Pro ty co touží si "zariskovat" jsou jiné servery. Třeba http://thepiratebay.org tam si může BlueCharty sehnat každý, záleží jen na něm.

Mimochodem Baharisi neděs je zase tak – BlueCharty budou fungovat i bez GPS, ale jen na PC, tj. nelze propojit s GPS. Já používám BlueCharty jenom tak, moje GPS není bohužel routovatelná. A pro Františka – pokusy s *.img soubory BlueChartů můžeš vzdát mám to za sebou a bez výsledku a to se něčím podobným živým.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon kvě 07, 2007 2:33 pm

Baharisi, so všetkým s tebou súhlasím, ale uznáš že na to sa nedalo nareagovať. Nič v zlom.
Kopírovanie Chorvátskych máp je zas jedna záležitosť na ktorú sa vonkoncom neoplatí mrhať energiu, pretože je dostať atlas pobrežia aj s morským navigačným značením vo formáte A5, krúžková vazba.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon kvě 07, 2007 2:53 pm

xtomp píše:Mimochodem Baharisi neděs je zase tak – BlueCharty budou fungovat i bez GPS, ale jen na PC, tj. nelze propojit s GPS.
Ale to oni Tome dobře ví, oni jsou chytří kluci. Toto se řešilo už dávno v Datové komunikaci na lodi a pokud to někdo chce dál probírat, mělo by se pokračovat tam.
Tady to mělo být o Františkovi a mapách do Řecka a zbytečně se to tu pitvá. To co mohlo být řečeno pár příspěvky tu zbytečně bobtná....

Ale šak mě už trochu znáš Denisi, v pohodě. Nejsem urážlivý, nebojím se říct svůj názor dokážu jej i zmněnit(snad :wink: ) a u příspěvků se buď směju, nebo pláču. Proboha obrazně!!!

A pojďme s tématy tam kam patří. Kdo to má pak zpětně vyhledávat. :?
Uživatelský avatar
Frantisek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 265
Registrován: čtv srp 24, 2006 9:00 pm
Reputace: 0
Bydliště: Presov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Frantisek » pon kvě 07, 2007 7:57 pm

Takze chlapi, nechcel som v ziadnom pripade rozputat burku v pohari vody kvoli mapam, alebo nelegalnemu softu, ako zakladne info by som samozrejme prijal dobre mapy, dovod je prozaicky, plan plavby v Ionskom mori zatial pozanam len v hrubych rysoch, kedze idem do posadky a kapitanovy plne doverujem, napriek tomu by som si rad prezrel pobrezie podrobnejsie, legalny soft s mapami planujem zakupit neskor, pravdepodobne s plotrom.
toť vsjo.
takze pokoj zbraniam, nech Jolly Roger ostane uz len historiou.
Obrázek
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon kvě 07, 2007 9:14 pm

Tak to jsme zase někde jinde. Pokud si to chceš jen prohlížet v PC a ne používat v GPS, tak řešení je.
Z důvodů výše popsaných ti pošlu SZ.
Uživatelský avatar
DonEmilio
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 412
Registrován: úte čer 05, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod DonEmilio » úte črc 10, 2007 6:09 pm

Zdravím,
dostal se mi do ruky BlueChart Atlantic, ale nemám zkušenost, jak to spolupracuje s GPS přístrojem. Vím, že je to pro Garmin, tzn. že to nějak musí být nahráno i v tom Garminu. Momentálně k plné spokojenosti používám Male karte naskenované v MDA II compact s externí GPS sondou a OziExplorerem. Tuším, že bude nutno ještě koupit SW do MDáčka, ale uvítal bych právě nejakou radu, jak to pak chodí. Nechce se mi pořizovat GPS Garmin, když to MDA je všestranné...Za každou radu díky. :?
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte črc 10, 2007 7:12 pm

Když nechceš kupovat GPS Garmin, máš vyřešené co s mapami Atlantic Bluechart. Pěkně se na ně dívej v PC a dál spokojeně používej Male Karte v PDA. Brrr
Jinak mapy s GPS přístrojem spolupracují velmi dobšře. Nahraješ je do přístroje a pak podle nich naviguješ. Potřebuješ k tomu jen takovou maličkost. 25ti místný kód, vygenerovaný serverem garmin.com jen pro tvůj přístroj.

EDIT: Abych byl přesnější, existuje SW pro PDA (WM5). Jmenuje se GarminQue, chvíli jsem jej měl i nainstalovaný. Ale jen pár dní, bez nějakého důkladnějšího testování. Nikoliv však kvůli BlueChartu, ale kvůli AdriaRoute. Takže netuším, jak to je s tím kódem....
Uživatelský avatar
DonEmilio
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 412
Registrován: úte čer 05, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod DonEmilio » úte črc 10, 2007 10:26 pm

Dík, už se maličko chytám, Ale ještě pro ten Garmin Que je potřeba mít nainstalovaný GPSProxy, nebo jsou to dvě nezávislé aplikace?
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte črc 10, 2007 11:05 pm

Omlouvám se, ale opravdu nevím. To jen tak prošlo kolem mě a z větší části mě to instaloval kamarád. A hned to šlo pryč.
Jen jsem našel několik screenshotů, tak se podívej: TADY
A musíš zagooglit na netu...
Uživatelský avatar
DonEmilio
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 412
Registrován: úte čer 05, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod DonEmilio » stř črc 11, 2007 11:59 am

No nevím, proč se omlouváš. Jsem vděčen za cokoli a taky, pokud něco ví, tak to rád poskytnu. Už jsem to stáhnul (Que) a nainstaloval na kartu v MDA. Ale teď to horší, pokusím se natáhnout nějakou mapu. Za zkoušku nic nedám. Ale asi to nepůjde odemknout. Dám vědět... ;)
Uživatelský avatar
married
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 20
Registrován: sob lis 11, 2006 1:00 am
Reputace: 0

GPS

Příspěvekod married » stř úno 20, 2008 10:38 pm

libor.janko píše:Podařilo se mi tohlenc sehnat na internetu, je toho bohužel celé CD a jde to nainstalovat na PC i na PDAčko s GPS, případně na originální Garmiňácké GPSky. Takže jedině hledat. Abychom tady neporušovali autorský zákon. :?


Trochu pozdní reakce ale dřív jsem si toho nevšiml. Máš li PDA s GPA které pracuje se systémem Palm, (možné že už existuje verze Win Mobile) můžeš naistalovat program
PathAway. Ukazuje polohu na jakékoli mapě kterou si tam nahraješ pokud je ve formátu
JPEG. Jediné, co ještě musíš udělat, je zkalibrovat mapu tak aby odpovídala skutečné pozici. Na to tam je několik možností jak to provést. Program je na netu i se S/N.
Ahoj.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů