Je něco nefunkční?!

Vše kolem webu a diskuzního fóra. Připomínky a kritika (i pochvala). Návrhy na vylepšení,struktura témat, návrhy nových apod. Případné návrhy pro komunitu jachting.info . Problémy s přihlášením a jiné potíže.

Moderátoři: MARIS, Pepa, david, smike, windward, vilma

Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvekod Zdenda12345 » pon kvě 26, 2014 12:56 pm

Já teda patřim mezi lidi, kteří nesnáší změnu pravidel hry v průběhu hry. A symbolické poplatky nesnášim vyloženě bytostně. Ať je služba buď placená, nebo neplacená. Nic mezi.

Fórum tu pravděpodobně vzniklo, jako podpora eshopu a dalších aktivit, které mají vydělávat. Bez toho fóra by to tu byl jen eshop, jako desítky jiných, který nikdo nezná.
O každej byznys je potřeba se nějak starat. Tady to bohužel dospělo ze stádia koukněte kolik už nás tu je :clap: do stavu koukněte kolik je tu robotů :thmbdn:

Je to už dávno, co se tu řešilo, jak omezit registrace robotů, kteří pak na server útočí.
Podle mého laického názoru to neni primárně o penězích. Domnívám se, že by postačilo udělat několik kroků (netušim, jak náročné to je).

1. Zpřísnit pravidla pro registraci. Už tu zazněly nápady typu napiš jak dělá koza apod.
2. Deaktivovat všechny účty. Pro opětovnou aktivaci by po přihlášení každý musel zodpovědět nějakou podobnou otázku.
3. Možná i nastavit pravidlo pro automatické odhlášení při nečinnosti. (jen kdyby první dvě nestačily)

Tyhle dvě jednoduchá opatření by podle mého laického názoru vyřešila drtivou většinu problémů přetížení. Určitě by to ani nedalo tolik práce.
Uživatelský avatar
FerenCS
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 637
Registrován: pát srp 10, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FerenCS » pon kvě 26, 2014 1:03 pm

Bilardos píše:
ferdas píše:řešení:
1. - nechat to tak a Ji pomalu umře
2. - dát se do toho zgruntu. Řeknu možná blbou myšlenku: Všichni přeregistrovat, za jednorázový poplatek třeba 30 Kč. Jako u doktora. Budou peníze na adminy a provoz vůbec, na modernější platformu webu (či co to je) a pokud bude někomu z daleka stát zato, aby registroval tisíce nových uživatelů, alespoň to něco přinese.
Za sebe můžu říct, že jsem tady našel tolik užitečných informací, že těch 30 Korun je úplný prd.

Na poplatky jsem asi alergický. Ale Ty si vážně myslíš, že je to o penězích, že je JI v takovémto stavu?
Vážně si myslíte, že ty reklamy jsou zde zadarmo, když se na webu neroleruje ani náznak komerce?
V první řadě je to o lidech (včetne regatky) Chtít se tomu věnovat, udělat něco proto aby to fungovalo. A ne jen kasírovat za reklamu a neinvestovat do zlepšení.
Je mě celkem jasné, že Libor sám není programátor, aby si s tím poradil. (tu registraci by zvládl, jenom chtít) Nejspíše spoléhá na Jerryxe.
Ano, to je super profík a o jeho schopnostech snad nikdo nepochybuje, ale přiznejme se, kolik znás by se tomu bez větší motivace věnovalo?

Ťažko k tomu niečo dodať, je to tak ako sa tu píše, je to v o ľudoch a v ľuďoch písal som o tom už TU
FerenCS píše:Tak ako ďalej s regatkou?
.... Je to o ľuďoch a v ľuďoch. Tam treba zmeny. A najviac tam chýbajú ľudia, čo to tam po minulé roky organizovali, zabezpečovali a ťahali. Regatka a možno aj toto fórum pláva teraz kurzom, ktorý vedie do náveternej pasce... breh sa blíži... to nie je dobré...

Kto je tu vlastne kapitán a čo má v úmysle? Prečo sa toto fórum ocitlo tam kde sa ocitlo? Nie je to moja loď a nenesiem zodpovednosť, takže by mi to mohlo byť jedno. Len som sa na nej chvíľu plával. Bolo to pekné a plné zážitkov. Tak mi je ľúto, že to smeruje do tej záveternej pasce...
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2504
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » pon kvě 26, 2014 1:19 pm

Zdenda12345 píše:Fórum tu pravděpodobně vzniklo, jako podpora eshopu a dalších aktivit, které mají vydělávat. Bez toho fóra by to tu byl jen eshop,jako desítky jiných,.....


Zdendo12345, nemáš pravdu, fórum založil Libor v roce 2005 (a díky mu za to !) a ešop je tu max. tři roky...? ...a věřím, že to není bůhvíjaký kšeft... :? určitě to není na velké zbohatnutí.... :?
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvekod Zdenda12345 » pon kvě 26, 2014 1:52 pm

geronimo
Neni to o tom, kdo má, nebo nemá pravdu. Já jsem psal, že fórum vzniklo pravděpodobně jako podpora eshopu. Možná to bylo i naopak, když už tu ti lidi byli a jsou, tak se přidal i eshop. Ale jak jsem psal, to je jedno. Nebýt tohoto fajn fóra, tek je to jen další neznámá adresa.

O tom jakej to je a neni kšeft nediskutuju. To ví jen Libor. Přál bych mu, aby to kšeft byl.

To podstatný o co mi šlo, a to jsi vynechal, jsou jednoduchá a snad i levná opatření k tomu, aby to tu zase fungovalo.
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2504
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » pon kvě 26, 2014 1:58 pm

Tak v tom máš naopak pravdu, ale mám pocit, že je to všem nějak jedno ! bohužel... :cry:
Uživatelský avatar
FerenCS
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 637
Registrován: pát srp 10, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FerenCS » pon kvě 26, 2014 2:09 pm

geronimo píše:Tak v tom máš naopak pravdu, ale mám pocit, že je to všem nějak jedno ! bohužel... :cry:

... keby to bolo všetkým jedno, tak by sa tu o tom nepísalo.
Toto písanie mi tu pripadá, ako by sa hrach o stenu hádzal... :(
Uživatelský avatar
jsekera
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 413
Registrován: ned úno 03, 2008 1:00 am
Reputace: 5

Příspěvekod jsekera » pon kvě 26, 2014 2:37 pm

NENÍ TO VŠEM JEDNO :gun:

" Akurát mi to pripadá, ako by sa hrach o stenu hádzal... Sad "

tak takový pocit mám už od nástupu výše zmíněných robotích
spoludiskutujících, kdy se k tomu nikdo nevyjádřil, ten postoj
bych nazval "bokem ke zdi" buď se jedná o podcenění situace
nebo o záměr, který se tak trochu vymknul kontrole............

kucí administrátorský , vyjádřete se nějak, pak tu vznikají různé
zbytečné konspirační teorie..............
jakákoliv odpověď je lepší než mlčení............
třeba - nestíháme to, žije si to vlastním životem a podle toho to vypadá....
- je problém s úložištěm, pracuje/nepracuje se na tom....
- nejsou lidi.....
- nejsou prachy na lepší web.....

POKUS O JAKÉKOLIV VYSVĚTLENÍ BY BYL FAJN.........

nejde o to, že bych měl pocit, že nám to vysvětlení někdo dluží, já jsem
"krom drobných v eshopu" tady nikdy za nic neplatil a díky té spoustě informací
ke které jsem se zde dostal se cítím jako dlužník já - a tak se vždy snažím i o to málo co vím podělit, pomoci,pokud můžu........ ale mořit se s čímkoliv a pak to umístit někam,
kde to devět lidí z deseti vzdá, protože se jim nechce čekat.......
to není dojem, to je info i od neregistr.uživatelů "dřív jsem tam chodil, ale teď jim to nechodí,
tak na to p.r.d.i.m" to jsem si poslechl již víckrát......
sek
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2504
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » pon kvě 26, 2014 2:51 pm

Myslel jsem samozřejmě "všem", co s tím můžou něco dělat... :?
Uživatelský avatar
FerenCS
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 637
Registrován: pát srp 10, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FerenCS » pon kvě 26, 2014 3:10 pm

Baharis píše:Tyto problémy jsou dlouhodobého rázu a vypadá to že to nikoho nebolí....
... Já vím. Je to můj problém a nikdo mě nepomůže. případně to nikoho ani nemusí zajímat. Ale prostě mám nepříjemný pocit, že nám byl hozen obstarožní i když hezký balón (fórum) a kluci hrajte si a moc nezlobte....
....chodím sem stále méně a méně a méně, až to bude nejméně...
.... :( Jenom mě to je trochu líto a jednou to už muselo všechno ven. :hmm:


Som na tom podobne, cele je to smutné, veľmi smutné. :hmm: :cry:
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon kvě 26, 2014 4:29 pm

Krátké info pouze za mne:
- nejsou lidi
- ano je to o lidech a hlavně prioritách (jejich)
- problém s registracemi je větší než malý (nejde jen o zaregistrování ale celý systém přihlašování).
- celé to dělá jenom Petr (nedávno změnil zaměstnání tak s časem na tom není bůhví jak...a to nemluvím o motivaci)
- pokud by to mohl začít dělat na "zelené louce" už dávno není co řešit
- zasekl se na převodu celého fóra. Toto už bylo bohužel 2 x přenášeno a pokaždé je nějak poškozeno nedokonalostí systému/přenosu (stačí se podívat na první příspěvky z roku 2004 - mají špatně diakritiku a to je ten nejmenší problém). Problémem jsou uživatelské účty, dnes již 2 (tady v novém)....Přidáme třetí? Ne, ale zrovna tak nechci tento obsah celý hodit přes palubu.
- web má ponteciál, ale dnes si vydělá jen na provoz. Několikrát již byl posílen výkon, dnes aktulně virtuální server a jak to vypadá už to nestačí (specifikaci zná Petr) a další možnost už je jen pronájem servru (či vlastní). Na to si web nevydělá a já to nebudu dodovat.

- je to špatné, dělá se na tom (Petr o volných chvílích), termín zatím není..
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Bilardos » pon kvě 26, 2014 4:57 pm

Libor píše:- problém s registracemi je větší než malý (nejde jen o zaregistrování ale celý systém přihlašování).

Tady Libore nesouhlasím. Pokud jim zamezím možnost se registrovat, dají BOTi pokoj = tato malá úprava opravdu pomůže
Libor píše:- pokud by to mohl začít dělat na "zelené louce" už dávno není co řešit
- zasekl se na převodu celého fóra. Toto už bylo bohužel 2 x přenášeno a pokaždé je nějak poškozeno nedokonalostí systému/přenosu (stačí se podívat na první příspěvky z roku 2004 - mají špatně diakritiku a to je ten nejmenší problém).

I tady se dá řešit. Předpokládám, že se jedná jen a pouze a fórum.
Pošli db, opravím
Libor píše:Problémem jsou uživatelské účty, dnes již 2 (tady v novém)....Přidáme třetí? Ne, ale zrovna tak nechci tento obsah celý hodit přes palubu.

Někdy je holt nutné si vybrat menší zlo. Starý by se od určitého data stopnul a přešlo by se na nový. Ani třetí registrace by nebyla tak tragická.
Věř, že nás uživatele více štve nedostupný web než to, že by bylo nutné se nově registrovat.

Libor píše:- web má ponteciál, ale dnes si vydělá jen na provoz. Několikrát již byl posílen výkon, dnes aktulně virtuální server a jak to vypadá už to nestačí (specifikaci zná Petr) a další možnost už je jen pronájem servru (či vlastní). Na to si web nevydělá a já to nebudu dodovat.

Není virtuál jako virtuál. Hodně hraje roli i velikost přidělené RAM. Každopádně za 1500 se dá pořídit slušný virtuál, který si s tím poradí. Servery (managed) se dají vph sehnat za nějakých 1700.
Neříkej mi, že tohle JI nevydělá. Pokud ne, dát prázdné bannerys textem, zde může být vaše reklama, dát přijatelné ceny a máš dle mě minimálně 5000 co Ti zůstane a to můžeš dát Petrovi jako alespoň malinkou náplast za práci. (To se klidně vsadím, že web vydělá)
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » pon kvě 26, 2014 7:34 pm

Jestli mám správné informace, tak JI jede na WEDOSu a ten měl od pátku problémy.
http://www.lupa.cz/clanky/wedos-ma-od-p ... omunikaci/
Takže za to provozovatel serveru asi tak úplně nemůže.
Teď to pořád žádnej trysk není, to je pravda, ale už to tu celkem funguje.
Že to vypadá, že 1% obyvatelů České republiky je registrováno na tomhle webu, to je jiná záležitost. To jsem nevěděl, že je u nás tolik jachtařů :D
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Bilardos » pon kvě 26, 2014 8:40 pm

Strycek_Bidlo píše:Jestli mám správné informace, tak JI jede na WEDOSu a ten měl od pátku problémy.
http://www.lupa.cz/clanky/wedos-ma-od-p ... omunikaci/
Takže za to provozovatel serveru asi tak úplně nemůže.
Teď to pořád žádnej trysk není, to je pravda, ale už to tu celkem funguje.
Že to vypadá, že 1% obyvatelů České republiky je registrováno na tomhle webu, to je jiná záležitost. To jsem nevěděl, že je u nás tolik jachtařů :D

Nevím, zda JI běží u Wedosu. Naše firemní weby (je jich několik) ano. Na webu výpadky nebyly.
Problémy byly jen o mailů.
Takže tato spojitost je pouze :offtopic:
Uživatelský avatar
jsekera
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 413
Registrován: ned úno 03, 2008 1:00 am
Reputace: 5

Příspěvekod jsekera » úte kvě 27, 2014 1:19 am

Libore díky za reakci.
sek
Uživatelský avatar
Omen
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1418
Registrován: pon říj 15, 2012 2:00 am
Reputace: 159
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod Omen » úte kvě 27, 2014 7:27 am

Libore taky děkuji za reakci.

Libor píše: Na to si web nevydělá a já to nebudu dodovat.

Přiznám se, že pořád nejsem svými prořídlými šedinami schopen pochopit, proč se tolik uživatelů brání zpoplatnění. Vím, že škrabu pro někoho citlivou vyrážku, ale platíme přece za jiné chuj.viny a děláme to dobrovolně a skoro automaticky. Já třeba přispívám do Winfguru, bych měl čerstvé (nezpožděné) info - a přijde mi to normální. Kdybych to nechtěl, neplatím!
A komu jsou finanční příspěvky proti srsti ? ....... nikdo k tomu přece nebude nucen ... prostě sem přestane chodit, jestliže stokoruna převáží zájem o komunitu, zájem o informace.
Naposledy upravil(a) Omen dne úte kvě 27, 2014 9:17 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon črc 16, 2007 2:00 am
Reputace: 36
Bydliště: Znojmo

Příspěvekod ferdas » úte kvě 27, 2014 8:44 am

Myslel jsem něco jako jednorázovou injekci, aby web mohl běžet na lepší úrovni po stránce HW i SW. Nakonec by se to vyplatilo všem.
Uživatelský avatar
webholding
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 69
Registrován: stř říj 12, 2011 2:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Nemecko
Kontaktovat uživatele:

Vytíženost serveru

Příspěvekod webholding » úte kvě 27, 2014 8:45 am

Mno, abych také přidal něco ze znalostí a dovedností. Ano, VPS běží u Wedosu a také jsem na svých VPS, které spravuji pro své projekty a pro klienty neměl naprosto žádný problém.

V čem problém vidím já:
- Na tomto VPS, na kterém běží JI neběží pouze JI. Ale dalších x domén, u kterých samozřejmě nemám tušení, jak ony vytěžují celý VPS
- Server běží na ISP configu. Tento systém je sice super klikačka pro neznalé uživatele, ale sám o sobě bere značnou výkonost serveru samotného. Nehledě na to, že tam je bambilion služeb, které jsou spuštěny z defaultní instalace zbytečně.
- Také předpokládám že je server nastaven do defaultních hodnot přidělené paměti konkrétním službám.
- Předpokládám, že zde není naprosto žádná serverová ochrana proti robotům typu mod_evasive, mod_security a jiné základní moduly pro první linii firewallu.
- Poslední a několikrát propíraný problém je samozřejmě celý systém sam o sobě. Ať už je to využití MySQL místo PostgreSQL, Extrémní náročnost generování samotné stránky (kdo je online, statistiky, součty příspěvků.... Všechno toto, co nikoho nezajímá ubírá hodně z výpočetní kapacity)

Ale v tomto má prostě Libor pravdu. Dělat něco zadarmo je velmi nevděčná práce, na kteoru poté ostatní jen nadávají a ne každý si může dovolit vysadit na 3 týdny nebo měsíc vlastní práci. A poté se věnovat dobročinosti. Jen bych rád ostatním nastínil, že kvalitnější programátor si vezme za měsíc práce 40 - 60 000 Kč.

A upřímně by mě vážně zajímalo na kolika modulech tento VPS běží. Podle toho bych mohl minimálně říci, jeslti je opravdu někde problém s nastavením nebo server nestíhá.
Uživatelský avatar
Finn
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 545
Registrován: stř úno 21, 2007 1:00 am
Reputace: 16
Bydliště: Penčice

Příspěvekod Finn » úte kvě 27, 2014 8:49 am

Plně souhlasím s Omenem. Než jsem se sem dostal, trvalo věčnost, to načítání je už často katastrofální.
Uživatelský avatar
modrymax
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 165
Registrován: ned úno 28, 2010 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Hranice

Příspěvekod modrymax » úte kvě 27, 2014 11:12 am

Omen :)
myslím že jsi to přesně trefil, naprosto s tebou souhlasím :good:
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Bilardos » úte kvě 27, 2014 11:30 am

Tak já vám to napíšu ještě jednou a naposled, snad to pochopí všichni.
1) požadavek na peníze žádáný není, tak neřešte, co není třeba řešit
2) pokud by byl, je to jen nechopností Libora. Respektive jeho nezájmem s tím něco dělat, tím myslím peníze zajistit.
Je pouze zakladatel, který si přeje pouze bezzásahový provoz. (promiň Libore, ale tak to na mě působí)
Pokud sem dám prázdné bannery, jsem si jistý, že to své klienty najde.
3) již dříve jsem při problémech Liborovi nabídl, že server zajistím. Jak to dopadlo vídíte všichni. Je to stále dle vás o penězích?
4) pokud je pro další inzerenty problém vazba na Yachtnet, je potřeba si vyhodnotit, zda je tato spolupráce na tolik výhodná, abych odmítal jiné zájemce
Podrobnosti neznám, ale nemyslím si, že je výhodné se upnout k jednomu.
5) Opět říkám, že se klidně vsadím, že JI musí být schopno generovat měsíční zisk na úrovní min. 5000 Kč.
I kdybych odečetl náklady na server cca 1500-2000, máme 3000 měsíčně navíc, co můžu dávat programátorovi.
6) neznám placené fórum (ač jednorárově). Povede to jen k odlivu lidí, kteří půjdou tam, kde dostanou totéž zadarmo.
7) JI má jediné štěstí (smůlu), že neexistuje konkurence, která by Ji donutila se více snažit
Uživatelský avatar
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1721
Registrován: pon lis 26, 2012 1:00 am
Reputace: 102
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jarda885 » úte kvě 27, 2014 11:46 am

Libor napsal:

- nejsou lidi
- ano je to o lidech a hlavně prioritách (jejich)
- celé to dělá jenom Petr (nedávno změnil zaměstnání tak s časem na tom není bůhví jak...a to nemluvím o motivaci)


Vidím to tak, že pokud se něco nezmění, fórum JI spěje k zániku díky zastarání technického zázemí, následně nebude zajímavé sem chodit.

Ajťáci se zrovna neženou s nabízením svých služeb. Že by někdo Petrovi pomohl nebo tuto řeholi převzal.

Já nejsem ajťák, mohu nabídnout jedinou možnost, peníze.

Časem se otázka vyprofiluje do dvou variant.
1. platit
2. zaniknout

Přimlouvám se za uvažování o variantě platit.
Uživatelský avatar
skyline
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 98
Registrován: úte bře 16, 2010 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod skyline » úte kvě 27, 2014 12:55 pm

Neviem ci sa tato debata cita alebo sa len tak odpoveda... Lebo ten pocit mam skor....
Ak si to precitame tak vidime ze napr. Bilardos ponukol niekolko krat v celej debate pomocnu ruku....
Nechcel od Libora aby mu zaplatil 40 az 60 tisic....
Cele je to postavene zle...
Samozrejme ze sme uzivatelia a pouzivame forum na to aby sme si pomohli, stretli sa, poklabosili...
No pristup dajme peniaze bude to lepsie ano...
Je to ako so statnym rozpoctom sak dajme peniaze nejako sa to zalata na oko sa tomu pomoze...
Kupi sa novy server alebo sa inac tomu pomoze ale ked sa na to bude dalej kaslat tak sa to za pol roka, za rok vrati do starych kolaji a nepomozemu ani financna dotacia...
Nejsom pocitacovy genius... No nejsom ani prvy ani posledny kto sa spyta niekoho kto tomu rozumie a povie ze je tu vela veci ktore by sa jednoducho a lacno bez problemov dali vyriesit...
Nejsom ani zgrlos ze by som nemal na to aby som dal nejaky rocny poplatok za to ze to tu bude fungovat....
Ale to by sa muselonajprv chciet... Ked uvidim snahu prispejem...
No stale vyhovorky vzdy sa najde vyhovorka ako to nejde a nehlada sa moznot ako by to mohlo ist...
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvekod Zdenda12345 » úte kvě 27, 2014 1:15 pm

Bilardos píše:7) JI má jediné štěstí (smůlu), že neexistuje konkurence, která by Ji donutila se více snažit


Částečná konkurence tu je např. v podobě www.plavidla.cz. I když to je bohužel zaměřené převážně na motory.
Uživatelský avatar
jsekera
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 413
Registrován: ned úno 03, 2008 1:00 am
Reputace: 5

Příspěvekod jsekera » úte kvě 27, 2014 1:23 pm

nejsem ajťák, takže za mě -
jsem pro poplatek,
nevím, jak jinak bych mohl přispět.....
sek
Uživatelský avatar
Omen
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1418
Registrován: pon říj 15, 2012 2:00 am
Reputace: 159
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod Omen » čtv kvě 29, 2014 7:16 am

No ale toto už snad neééééé !!!!!! To už je hnus velebnosti :x
Konec JI se nejspíše urychluje, navzdory dřívějším varováním :?

caca123 :gun: :gun: :gun:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů