Je něco nefunkční?!

Vše kolem webu a diskuzního fóra. Připomínky a kritika (i pochvala). Návrhy na vylepšení,struktura témat, návrhy nových apod. Případné návrhy pro komunitu jachting.info . Problémy s přihlášením a jiné potíže.

Moderátoři: MARIS, Pepa, david, smike, windward, vilma

Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Bilardos » čtv kvě 29, 2014 8:49 am

Omen píše:No ale toto už snad neééééé !!!!!! To už je hnus velebnosti :x
Konec JI se nejspíše urychluje, navzdory dřívějším varováním :?

caca123 :gun: :gun: :gun:

Když se neřeší problém s registrací, můžeme být jen rádi, že je toho zatím tak málo :-(
Uživatelský avatar
Pema
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 126
Registrován: čtv zář 15, 2011 2:00 am
Reputace: 5

Příspěvekod Pema » čtv kvě 29, 2014 8:57 am

To přijde, útočník si vyzkoušel, že mu bude fungovat script a v dohledné době to spustí naplno. :(
Uživatelský avatar
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1805
Registrován: čtv zář 27, 2007 2:00 am
Reputace: 152
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Je něco nefukční?!

Příspěvekod Felix » pon lis 28, 2016 6:43 am

Nějak divně jsou nastavené hodiny, určující čas přidání příspěvku. Ve vláknu „Setkání ČANY“ jsem poslední příspěvek zadal včera ve 23:13. Dívám se do vlákna dnes v 6 ráno a vidím, že tam je po mně příspěvek od Jarda885, u kterého je čas „12:14 am“ a od Libora, u kterého je čas „12:38 am“ – v obou případech to tedy ukazuje čas, který teprve nastane za nějakých 6 hodin.
Uživatelský avatar
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1805
Registrován: čtv zář 27, 2007 2:00 am
Reputace: 152
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Je něco nefukční?!

Příspěvekod Felix » pon lis 28, 2016 6:46 am

Ejhle! Poté, co jsem se přihlásil, to ukázalo korektní čas - 0:14 a 0:38.
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Re: Je něco nefukční?!

Příspěvekod Bilardos » úte lis 29, 2016 8:34 am

Včera 28.11.2016 jsem měl přes den (večer už jsem nezkoušel) problémy se na JI vůbec dostat. Odeslat příspěvek bylo téměř nemožné :-(
Uživatelský avatar
Bord
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 101
Registrován: sob čer 27, 2009 2:00 am
Reputace: 0

Re: Je něco nefukční?!

Příspěvekod Bord » úte lis 29, 2016 10:14 am

Včera mi šlo načíst forum také až večer.To samé jěště jeden den minulém týdenu nepamatuji který.
Uživatelský avatar
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon črc 16, 2007 2:00 am
Reputace: 36
Bydliště: Znojmo

Re: Je něco nefunkční?!

Příspěvekod ferdas » úte říj 31, 2017 11:17 am

Rád bych na základě dlouhodobé zkušenosti poprosil o možnost zvážit následující úpravy na fóru JI:

- kliknu na domů > jakékoliv vlákno > poslední příspěvek (chci se dostat na konec vlákna). Ona 3mm šipka, do které se mám myší trefit na více než půlmetrovém monitoru mě přivádí k zoufalství. Kdyby byla možnost ji změnit na něco výrazně většího, byl bych vděčný. Na webu JI jsem několikrát denně a celkem jsem v obraze. Zajímají mě poslední příspěvky.

- kdysi v každém vláknu byly pouze náhledy obrázků. Plná velikost až po klikntí. To znamená, že mám o prohlídnutí zájem. Nyní s přechodem na flash se zobrazují skoro vždy ve stejné velikosti, jako originál. Náhledy se načítají viditelně pomaleji. Takže kliknu na konec vlákna, které naneštěstí obsahuje (například) patnáct fotografií, konec vlákna poskakuje tak, jak se postupně načítají další a další obrázky. Je to o nervy.

Ale nevím, třeba jsem v tomhle sám..
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Re: Je něco nefunkční?!

Příspěvekod david » úte říj 31, 2017 11:30 am

Nejsi. Je to jak zpomalenej film. :lol:

Jo a když si JI pustím v chytrý televizi, tak se musím pokaždé znovu přihlásit. Taky oprc honit písmenka myší po obrazovce. Neví někdo co s tím??
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3502
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 410
Bydliště: Praha

Re: Je něco nefunkční?!

Příspěvekod lynx » úte říj 31, 2017 11:52 am

ferdas píše:- kliknu na domů > jakékoliv vlákno > poslední příspěvek (chci se dostat na konec vlákna). Ona 3mm šipka, do které se mám myší trefit na více než půlmetrovém monitoru mě přivádí k zoufalství.

Jen malé upozornění: Stejnou službu udělá odkaz Nové příspěvky za názvem tématu – trefuje se trochu lépe než šipka:

nove_prispevky.png


P. S. Pokud od posledního přihlášení přibylo více příspěvků, zobrazí se poslední nepřečtený.
P. S. 2 Já dřív, já dřív! :-)
Naposledy upravil(a) lynx dne úte říj 31, 2017 11:58 am, celkem upraveno 2 x.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: Je něco nefunkční?!

Příspěvekod Anonym » úte říj 31, 2017 11:56 am

ferdas píše:- kliknu na domů > jakékoliv vlákno > poslední příspěvek (chci se dostat na konec vlákna). Ona 3mm šipka, do které se mám myší trefit ...
Netuším jaká šipka. Chci se dostat na poslední příspěvek, kliknu na "Poslední příspěvek". :shock:

Nevím proč Petr zvolil tuto formu vkládání fotek. Nelíbí se mě a nepoužívám ji. Jedu přes postimg. Obrázek níže je jednak příklad pro první větu a pak příklad jak si představuju presentování obrázků/fotek. Rozumím tomu že je vůle aby fotky byly na portále a neztratily se jako v minulosti. Ale takto..... :?
Obrázek
---------------------------------------------------------------------------------------
EDIT: :x
Uživatelský avatar
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon črc 16, 2007 2:00 am
Reputace: 36
Bydliště: Znojmo

Re: Je něco nefunkční?!

Příspěvekod ferdas » úte říj 31, 2017 12:08 pm

Nejsem přihlášený, můžu kliknout na POSLEDNÍ PŘÍSPĚVEK. Jsem přihlášený, někde je POSLEDNÍ PŘÍSPĚVEK a někde POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY. Jsem pravák, takže myší najíždím zprava a první se nabízí šipka u nicku posledního diskutujícího. Možná je to moc sofistikované, ale jasně, uznávám, že tomu musím věnovat víc úsilí. Jinde tomu říkají "user-friendly". To stejné s obrázky, mám si počkat.. :) Nemyslím to ve zlém, ani ironicky. Hezký den všem.
Uživatelský avatar
olin
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 827
Registrován: úte zář 16, 2008 2:00 am
Reputace: 96

Re: Je něco nefunkční?!

Příspěvekod olin » úte říj 31, 2017 2:37 pm

K těm fotkám...
Já si foto ukládám na Rajče, odkud je případně dávám i sem. Bohužel nejde dávat pouze náhledy. Ostatní stránky, kde se dá sdílet foto nepoužívám, protože fotky za nějaký čas zmizej.
Pokud hledám mezi staršími příspěvky na jiných fórech něco, co mě zajímá, nebo inspiraci a místo fotek je pouze odkaz na prázdnou stránku uložiště, tak bych vždy vzteky vylít z kůže. Proto používám Rajče.

P.S. Omlouvám se všem, které tímto se.u, ale i já si raději počkám, než abych při hledání ve starších příspěvcích narážel na prázdné odkazy.
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2504
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Je něco nefunkční?!

Příspěvekod geronimo » úte říj 31, 2017 3:22 pm

Externí úložiště se zde používalo v době, kdy fotky nešlo vkládat rovnu sem. Taky jsem našel vlákna, kde fotky chybí a chtěl jsem je znovu nahrát ve svých příspěvcích, ale nejde to....nedá se editovat, to by musel moderátor, ale chápu, že se to nedá zvládnout.....
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: Je něco nefunkční?!

Příspěvekod Anonym » stř lis 22, 2017 11:05 am

Nebylo by marné, napsat sem "Provozní dobu portálu". Jako že od kdy do kdy a které dny bude funkční.

To je už třetí den, co skoro celé dopoledne funkční nebyl. Nebylo by slušné, alespoň kváknout co se děje???? :x
Uživatelský avatar
LadaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 575
Registrován: stř říj 09, 2013 2:00 am
Reputace: 97
Bydliště: Praha

Re: Je něco nefunkční?!

Příspěvekod LadaM » stř lis 22, 2017 11:21 am

Kváknout jak, když je portál nefunkční?
Vzhledem k chování to nevypadá na plánovanou odstávku, tak proč ten rýpavý tón? :?

Pokud je problém se serverem nebo konektivitou - nestálo by za to zauvažovat nad _err-ovou nabídkou hostingu?
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2504
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Je něco nefunkční?!

Příspěvekod geronimo » stř lis 22, 2017 11:31 am

Baharis píše:Nebylo by marné, napsat sem "Provozní dobu portálu". Jako že od kdy do kdy a které dny bude funkční.

To je už třetí den, co skoro celé dopoledne funkční nebyl. Nebylo by slušné, alespoň kváknout co se děje???? :x


Snad se nic tak hrozného nestalo, že JI půl dne neběželo, přece nejsi takový závislák !!! :lol: :lol: Věřím, že to někdo řeší, jak může.... :good:
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Re: Je něco nefunkční?!

Příspěvekod Libor » čtv lis 23, 2017 5:46 pm

No tak se domluvte.

Je extrémně přetížená databáze (přístup do ní), je to vidět jak se nejdříve zpomalí načítání stránky předtím než to vypadne.

Navrhuji přístup podle rodných čísel, kdo má poslední číslo sudé dopoledne a lichá odpoledne... :D

Co mám písnout a kam když to vypadne?

Petr to ví a řeší, resp. ladí jak mi psal.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: Je něco nefunkční?!

Příspěvekod Anonym » čtv lis 23, 2017 9:50 pm

Nepotřebuji se na ničem domlouvat a rýpavý tón považuji za příhodný dané situaci.

Jako já, možná že i jiní máme zájem zájem o vše co se kolem portálu děje. Když vypadne, tak vypadne. Stává se někdy a nic neříkám. Ale když vypadne tři dny po sobě na celé dopoledne, dá se tušit ze se děje něco vážnějšího. Mám dojem že v dřevných počátcích fóra bylo dobrým zvykem informovat co ce děje.

Nikdo nechce zdržovat od práce. Ty dvě myšlenky "kam psát když portálu nejede", při vší úctě, ty jsou dost ... (raději ne).

Deset patnact vteřin napsat server nešel : Máme taký a taký problem, je to už vyřešeno/řeší se to, může se to ještě opakovat, makáme na tom. A všichni komu nám na portále záleží bychom byli v klidu.
Zabilo by to někoho?

Odesláno z mého SM-T719 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
LadaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 575
Registrován: stř říj 09, 2013 2:00 am
Reputace: 97
Bydliště: Praha

Re: Je něco nefunkční?!

Příspěvekod LadaM » čtv lis 23, 2017 11:02 pm

Pozastavil jsem se nad formou, nikoli obsahem. Ten Tvůj první příspěvek vůbec nepůsobí, jako projev zájmu nebo účasti, ani jako žádost o informaci o stavu. Jestli jsem jediný, komu to tak přijde, tak se Ti omlouvám. Přesně tyhle situace totiž znám ze své profese - když se řeší, tak se prostě řeší a mail se pošle, až se to vyřeší (nebo nevyřeší). A tady nejde o žádný business.
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Re: Je něco nefunkční?!

Příspěvekod jerryx » pát lis 24, 2017 10:20 pm

takze specielne pro @Baharis : KVAAAK - uz zase jedeme ...

byla bohuzel z nejakeho duvodu nakopnuta db - musel jsem ji obnovit ze zalohy z dnesniho rana, resp. zkombinovat dnesni a vcerejsi :-(

ale jinak:
1) nemusim nic vysvetlovat nikomu, nikdo me za to neplati, nikomu nejsem nicim zavazan
2) nemam cas a uz ani chut byt neustale na portalu
3) a po tehle kecech (a podobnych) opravdu uz nemam zadnou motivaci neco delat
4) pricinu opravdu neznam, takze vlastne ani nevim, co bych vysvetloval - bohuzel me stare zadosti o pomoc nebyly vyslyseny z duvodu, ze tomu nikdo nerozumi (mam nabidky pomoci, ale spise s udrzbou obsahu) - systemaci nejsou a programatori si hrabou na vlastnim pisecku :-(
5) v drevnich dobach bylo vse jine, bylo i mnohem vice slusnosti
6) BTW ty si to Jirko vzdal uz davno ... :sorry:
Uživatelský avatar
LadaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 575
Registrován: stř říj 09, 2013 2:00 am
Reputace: 97
Bydliště: Praha

Re: Je něco nefunkční?!

Příspěvekod LadaM » pát lis 24, 2017 11:00 pm

Přes všechnu tu skepsi Ti Petře gratuluji ke zdařené opravě a díky, že portál zase běží :clap:
Uživatelský avatar
vilma
moderátor
Příspěvky: 3179
Registrován: pon kvě 28, 2007 2:00 am
Reputace: 46
Bydliště: Olomoucko

Re: Je něco nefunkční?!

Příspěvekod vilma » sob lis 25, 2017 3:16 am

Diky, jerryxi !
Uživatelský avatar
Omen
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1418
Registrován: pon říj 15, 2012 2:00 am
Reputace: 159
Bydliště: Olomoucko

Re: Je něco nefunkční?!

Příspěvekod Omen » sob lis 25, 2017 6:23 pm

Jerryxi, jsme občas protivní - včetně mě - ale před tvým kumštem (programátorským i jiným) se skláníme :good:
Uživatelský avatar
webholding
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 69
Registrován: stř říj 12, 2011 2:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Nemecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Je něco nefunkční?!

Příspěvekod webholding » sob lis 25, 2017 9:39 pm

jerryx píše:4) pricinu opravdu neznam, takze vlastne ani nevim, co bych vysvetloval - bohuzel me stare zadosti o pomoc nebyly vyslyseny z duvodu, ze tomu nikdo nerozumi (mam nabidky pomoci, ale spise s udrzbou obsahu) - systemaci nejsou a programatori si hrabou na vlastnim pisecku :-(

Uprimne se me tvuj prispevek Jerryxi dosti dotyka. Tady mozna nebude ani problem v tom, ze by nikdo nechtel pomoci, ale ze kdyz uz nekdo poklada otazky nebo pomoc primo nabizi, tak na ni z vysoka ...

Je tomu neco pres 3 roky, co jsem zde primo v tomto vlakne (o jednu stranku drive) vznesl nekolik dotazu a i navrhu, jak serveru ulevit. Naprosto bez tve reakce. A hodne pochybuji, ze prave toto vlakno jsi si necetl. Oproti tomu, ja jsem naprosto nikde nezaznamenal tvou zadost o pomoc. Jen obcasne stezovani a vylevy jak se na to muzes vykaslat a ze te nikdo neplati.

Na serveru JI je dost schopnych lidi s hodne dobryma schopnostma. Neni nic jednodussiho, nez zalozit vlakno "Programatori a Admini pomozte!". A ver tomu, ze se dost lidi prihlasi. Ale pokud zde clovek jen cte, jak ti nikdo neplati, a ze ti nikdo nepomuze a ze vsichni prgaci tady si hrabou jen svoje... To moc chuti pomoct nevzbuzuje. Jen z fleku pri sklence vina ti ja mohu pomoci s PHP, instalaci serveru, databazi... _err tady mluvil o samotnych serverech... Kontaktoval jsi nekoho? Ta iniciativa musi byt od tebe. Treba jen zalozenim toho vlakna.

Zkus se zamyslet nad tim, jak tu potrebnou pomoc hledas. Ja kdyz potrebuji od nekoho pomoc, tak si o ni jednoduse s velkou davkou pokory reknu. Ale ta pokora tam musi byt. Jinak to nefunguje.
Uživatelský avatar
err_
bez hodnocení
Příspěvky: 2652
Registrován: ned črc 14, 2013 2:00 am
Reputace: 177

Re: Je něco nefunkční?!

Příspěvekod err_ » ned lis 26, 2017 2:15 pm

On ten Baharis zas tak mimo neni, jak pisete. Nejaky pristup to zde ma, zcela nekomercne pojate to take neni, takze by to nejkou peci asi i potrebovalo. A pokud nelze provoz v radu par tisic a jednotek desetitisic ufinancovat z duvodu maleho zajmu o reklamu apod., pridejte button na prispevky (donate) a jsem si jist, ze se na poskladame hned.

Jinak me nabidky samozrejme stale plati take.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů