Je něco nefunkční?!

Vše kolem webu a diskuzního fóra. Připomínky a kritika (i pochvala). Návrhy na vylepšení,struktura témat, návrhy nových apod. Případné návrhy pro komunitu jachting.info . Problémy s přihlášením a jiné potíže.

Moderátoři: MARIS, Pepa, david, smike, windward, vilma

Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Příspěvekod Bilardos » čtv kvě 29, 2014 8:49 am

Omen píše:No ale toto už snad neééééé !!!!!! To už je hnus velebnosti :x
Konec JI se nejspíše urychluje, navzdory dřívějším varováním :?

caca123 :gun: :gun: :gun:

Když se neřeší problém s registrací, můžeme být jen rádi, že je toho zatím tak málo :-(
Pema
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 2

Příspěvekod Pema » čtv kvě 29, 2014 8:57 am

To přijde, útočník si vyzkoušel, že mu bude fungovat script a v dohledné době to spustí naplno. :(
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 139
Kontaktovat uživatele:

Re: Je něco nefukční?!

Příspěvekod Felix » pon lis 28, 2016 6:43 am

Nějak divně jsou nastavené hodiny, určující čas přidání příspěvku. Ve vláknu „Setkání ČANY“ jsem poslední příspěvek zadal včera ve 23:13. Dívám se do vlákna dnes v 6 ráno a vidím, že tam je po mně příspěvek od Jarda885, u kterého je čas „12:14 am“ a od Libora, u kterého je čas „12:38 am“ – v obou případech to tedy ukazuje čas, který teprve nastane za nějakých 6 hodin.
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » pon lis 28, 2016 6:46 am

Ejhle! Poté, co jsem se přihlásil, to ukázalo korektní čas - 0:14 a 0:38.
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Příspěvekod Bilardos » úte lis 29, 2016 8:34 am

Včera 28.11.2016 jsem měl přes den (večer už jsem nezkoušel) problémy se na JI vůbec dostat. Odeslat příspěvek bylo téměř nemožné :-(
Bord
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod Bord » úte lis 29, 2016 10:14 am

Včera mi šlo načíst forum také až večer.To samé jěště jeden den minulém týdenu nepamatuji který.
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Zakázaná vlákna?

Příspěvekod Felix » úte črc 18, 2017 4:17 am

V upozorněních vidím, že Vilma ohodnotila některý z mých příspěvků. Kliknu na upozornění a otevře se mi stránka s nápisem "Nejste oprávněn číst toto fórum." To jako že nemám právo vidět, kdo, který a jak můj příspěvek hodnotil?
vilma
moderátor
Reputace: 27

Příspěvekod vilma » úte črc 18, 2017 5:17 am

Uz si tak pulhodinku premyslim, cim by to mohlo byt. Konecne me orisek cvrnknul do nosa.
Je to tim, ze mnou - pozitivne hodnoceny ! :) - prispevek je soucasti vlakna, ktere jsem odsunula z verejne casti fora do neviditelne...
Je to vlakno, negativne hodnotici druhou osobu, aniz by dodalo jakakoli fakta ci dukazy....
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » úte črc 18, 2017 6:36 pm

Takže to nebyla technická chyba a nefunkčnost, ale úmysl a vědomý čin?

Ano, na to vlákno si vzpomínám. Odsunutí do nepřístupné části webu znemožnilo jak osočené osobě, tak dalším zmíněným se k tomu vyjádřit, ale to je politika webu, do které mi celkem nic není. Do čeho mi je, to je skutečnost, že zjevně mohou nadále "ti rovnější" číst a hodnotit moje příspěvky ve vláknu, do kterého já nemám právo vstoupit. A to mi připadá jako hodně nadutá arogance. Jistě, i na tu má majitel webu právo, jen si v té souvislosti vzpomínám, proč sem před pár lety přestali chodit lidé do té doby aktivní, znalí a pro ostatní užiteční.
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 104
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » úte črc 18, 2017 7:15 pm

Sledoval jsem to Felixi, "osočená osoba" byla od prvního příspěvku do odsunutí vlákna přihlášená a nevyjádřila se. Buď neměla co, nebo se mohlo stát že to vlákno nezaregistrovala...

Nejsou žádní "rovnější". Pokud tím není myšlen majitel a moderátoři. A ti asi mají právo hodnotit vhodné a nevhodné příspěvky či vlákna. Je to právo dané jim od boha (ftip). No a pokud vyhodnotí že něco není vhodné, mají dvě možnosti. Příspěvek/vlákno smazat, nebo jej odklidit do archivu, odkud jej lze případně opětovně vrátit.

Nevidím v tom nic špatného a urážejícího a naopak vím že na požádání lze cokoliv z historie, byť i nepříjemné, dohledat.
vilma
moderátor

Příspěvekod vilma » úte črc 18, 2017 8:14 pm

Felix píše:Takže to nebyla technická chyba a nefunkčnost, ale úmysl a vědomý čin?

Ano, na to vlákno si vzpomínám. Odsunutí do nepřístupné části webu znemožnilo jak osočené osobě, tak dalším zmíněným se k tomu vyjádřit, ale to je politika webu, do které mi celkem nic není. Do čeho mi je, to je skutečnost, že zjevně mohou nadále "ti rovnější" číst a hodnotit moje příspěvky ve vláknu, do kterého já nemám právo vstoupit. A to mi připadá jako hodně nadutá arogance. Jistě, i na tu má majitel webu právo, jen si v té souvislosti vzpomínám, proč sem před pár lety přestali chodit lidé do té doby aktivní, znalí a pro ostatní užiteční.

:D Felixi, "umyslny cin " to jsou dost silna slova
Musim si zas ja tedy rici, ze za dobry skutek (rozumej "plus body") dobre mi tak ? ... Predstava, ze nekdo z tymu si bude chodit prohlizet a analyzovat odsunute vlakno, je vsak zcela mylna. O vlakna, kde se lidi vyjadruji o jinych negativne a nijak to nepodlozi a nedolozi, nemame opravdu zadny zajem. Viz tez stanovisko JI ke sporum v sekci Spatne zkusenosti.

(Nebranime vsak nikomu, aby provozoval svuj web, na kterem si lidi budou vyrizovat ucty, pomlouvat se ci bez dukazu, ale s dobrym umyslem :) , upozornovat na neci nedostatky a provineni. Akorat, ze pro trestny cin pomluvy nebude mit moc casu jezdit na vodu.)

A kvuli cemu hned vse nemuzeme z databaze vymazat ? Kvuli tomu, ze obcas se najde nekdo, kdo zpetne trochu prekrucuje, lici vse v jinem svetle, nez to ve skutecnosti bylo ci spojuje veci, ktere spolu nesouvisi.
vilma
moderátor

Re: Zakázaná vlákna?

Příspěvekod vilma » úte črc 18, 2017 9:04 pm

Felix píše:........nemám právo vidět, kdo, který a jak můj příspěvek hodnotil?

Kdyz chci videt u kohokoli, jak je hodnocen, kliknu na jeho nick, objevi se profil-panel uzivatele, v nem jedu dolu az na "reputaci uzivatele" a tam si i rozkliknu blizsi udaje....
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » úte črc 18, 2017 11:02 pm

Vilmo,
je něco nesrozumitelného na tom, že vidím jako hrubou aroganci, pokud někdo čte a hodnotí mé příspěvky ve vláknu, do kterého nemám právo vstoupit a podívat se, co vlastně hodnotí?

A ony "bližší informace" si možná rozklikneš Ty, ale nikoliv obyčejný BFU - tomu se tam neukáže ani název vlákna, ve kterém to hodnocení je, pokud do něj nemá právo vstoupit. Slez ze své moderátorské výšiny a zjisti si, jak funguje JI uživatelům, než začneš rozdávat velkopanské rady.
vilma
moderátor

Příspěvekod vilma » úte črc 18, 2017 11:41 pm

Felixi, ohodnotila jsem tvuj prispevek v dobe, kdyz visel verejne. Bylo to videt mnoho dni. Od te doby jsem se k nemu nejak nevracela....
Krome toho bylo verejne videt, jak hodne uzivatelu, vcetne me, zadalo doplneni chybejicich informaci ve vlakne. Kdyz se tak nestalo, bylo predem oznameno, ze vlakno zmizi. Po vyckavami par dni vlakno zmizelo.
Mrkva
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Mrkva » úte črc 18, 2017 11:48 pm

Ahoj,
vim ze jsem tady prakticky neznama figurka, ale ctu to tu uz hezkych par mesicu.. A uz parkrat se mi neco podobneho stalo - aktualizoval jsem nejaky nacteny tab/zalozku v prohlizeci a prestal byt citelny), pripadne se vlakno na vic stranek smrsklo na jednu a podobne.
Nevim presne jak to tu funguje, jake jsou vztahy mezi uzivateli, moderatory a provozovatelem, ale prijde mi, ze takhle tvrda forma moderovani skonci skoro vzdycky spatne.

Je pochopitelne kdyz moderator edituje prispevek a "vypipa" z nej vulgarismy, smaze reklamu a podobne. Ale je nefer s jednim vlaknem "odpalit" i prispevky uzivatelu, kteri pravidla nijak neporusili. Onen clovek stravil nejaky cas tim, aby ten prispevek sepsal, a moderator ho pak naprosto nekompromisne bez jakehokoliv vysvetleni, zduvodneni nebo zminky smaze. A prehlednosti to taky moc neprispiva.

Co takhle zavest neco jako "Kos" (predpokladam, ze ted uz to existuje, akorat je to pristupne jen moderatorum, takze by stacilo upravit prava), kam by moderator vzdycky presunul "zavadny prispevek" (a idealne rovnou napsal proc to presunul). Klidne muze byt nepristupny neregistrovanym uzivatelum a klidne muze mit znemozneno psat dalsi prispevky. Co vy na to?

Mejte se famfarove!
M
EDIT: P.S.: Kdo si vsiml, ze to vlakno uz bylo jednou editovane? Puvodne tam bylo plne jmeno, a pak to nekdo zmenil na inicialy (mozna proto se dotycny nevyjadril?).
Mimochodem, tak nejak plati ze co internet schvati, to uz nikdy nenavrati a tak se puvodni vlakno da najit treba v googli cache na adrese: https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:http://www.jachting.info/viewtopic.php%3Ff%3D11%26t%3D10579&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gws_rd=cr&ei=I4NuWfWsIsrJ6ATA2qWgDA
vilma
moderátor

Příspěvekod vilma » stř črc 19, 2017 12:09 am

Mrkva,
beru to tak, ze jsi nyni plne odpovedny za uverejnovani informaci, ktere muze osoceny pravne kvalifikovat jako pomluvu.
Ja nerozporuji, co se stalo ci nestalo, protoze nehodnotim, u ceho jsem nebyla.
Ale vidim tve rozhodne jednani a tak bych te rada poprosila, jestli i ty bys zde mohl uvest sve cele jmeno a prijmeni.
Mrkva
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Mrkva » stř črc 19, 2017 1:00 am

Ahoj vilmo,
ano, jsem (a vzdycky od nabyti svepravnosti jsem byl) plne odpovedny za sve nazory a informace. Ale ja nejsem autor onoho problematickeho prispevku, stejne jako JI (a dokonce onen prispevek ani nezverejnuji na svem webu, pouze poukazuji na to jak internet funguje). A ani provozovatel JI ani ja se (podle meho skromneho nazoru) zadneho protipravniho jednani nedopousti.

Pokud je pro tebe z nejakeho duvodu rozdil mezi tim ze se bavis s nekym kdo si rika "mrkva" a s nekym kdo se jmenuje "Radek Pilar" (posledni r je s hackem, nechce se mi prepinat klavesnici), tak prosim, usetril jsem ti asi 5 minut hledani.

Ale nehadejme se o zbytecnostech. Vsimni si ze ja take neresim pravdivost nebo opravnenost prispekvu, jen jsem navrhl jak by se temto nedorozumenim dalo do budoucna predejit. Nemusite ten navrh prijmout, nemusite na nej ani reagovat a klidne ho jako provozovatel muzete bez dalsi zminky smazat. A ja s tim nemuzu delat nic jineho nez to respekovat.

To je z me pozice doted nezucastneneho divaka vse.
Hezky vecer / dobrou noc vsem!
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 104
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » stř črc 19, 2017 1:13 am

Jak já jsem rád že už tam nejsem.... :lol:

Promiň Felixi, chovám k tobě velkou úctu, ale teď ti vůbec nerozumím. V každém případě jsem dalek toho, dostat se do hodnocení onoho vlákna, přispivatele, moderátora, nebo posuzovat úroveň občanských svobod ve vztahu ke globálnímu oteplování. Na to tady je spousta jiných moudřejších. Jenom mě vrtá v hlavě, co ti vlastně vadí?
- To že se odstranilo vlákno do kterého jsi přispěl?
- To že se přesunulo do neviditelné sekce a nesmazalo úplně?
- To že k němu mají přístup jenom moderátoři?
- To že tam máš kladné hodnocení a nemůžeš si je zkontrolovat?

Fakt nevím a jsem z toho trochu zmaten. Mě nijak neuráží že můj pracně vytvářený příspěvek padnul za vlast zájmům nestrannosti. Moderátor rozhodl a udělal. Nikoho tím nepoškodil a pokud by se ozvala ona osočená osoba s vyjádřením, vlákno se může vrátit a může se pokračovat. Podle mě je všechno v cajku.

Vidět hodnocení kohokoliv pro nás - plebs je asi myšleno toto. Vidí to každý a není to tuším nic víc než vidí moderátoři. Tvé hodnocení je i z toho přesunutého vlákna. O čem to vlastně celé je???
Obrázek
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » stř črc 19, 2017 3:16 am

Baharis píše:... že tam máš kladné hodnocení a nemůžeš si je zkontrolovat?

To je z možností nejpřesnější: my to vidíme, my to hodnotíme, ale tobě není nic do toho, co jsme vlastně hodnotili - ty nemáš právo to vidět.

Je pravděpodobné, že jsem přecitlivělý vůči deontické autoritě. To je dáno režimem, ve kterém jsem musel strávit větší (stále ještě) část svého života. Je docela dobře možné, že jsem velmi citlivý na uplatňování takové autority právě zde, protože mne odradilo na dlouhou dobu a řadu vážených diskutérů odradilo trvale.

Ještě jinak řečeno, bavit se o někom za jeho zády, dokonce ho na to upozornit, a neříci mu, oč jde, ani na přímou otázku, pokládám za vrcholně nezdvořilé. Znemožnit mu z pozice síly, aby se to dozvěděl, považuji za škodolibé hulvátství. Chápu, že i moderátor je jenom člověk a něčím se bavit musí, pokud se ale takhle uspokojuje na můj účet, beru to osobně.
vilma
moderátor

Příspěvekod vilma » stř črc 19, 2017 5:19 am

No, kazdy mame sve videni sveta. Interpretovat se da vse do nekonecna, vzdy je to ovlivneno uz pocatecnimi vstupy.
Podsouvat si, ze cinim na zaklade nadutosti a pocitu nadrazenosti, nebo ze jiz neexistujici zalozky jsou vysledkem tvrdeho moderovani atd., to si nenecham.
Jestli i ja mam rici pravdu, je to tady uz pro mne ztrata casu. Mela jsem dobrou vuli neco vysvetlit a tim to zde pro mne konci.
Omen
vytrvalý návštěvník
Reputace: 78

Příspěvekod Omen » stř črc 19, 2017 7:48 am

Felixi, velmi si vážím tvých zkušeností a znalostí, které nám tady poskytuješ .......
Myslím, že už to trochu zbytečně hrotíš ;)
Libor
bez hodnocení
Reputace: 70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř črc 19, 2017 9:33 am

Ač nerad musím do toho vstoupit.

Zde se jedná o velké nedorozumění. Nikdo se Felixi nebaví za tvými zády...to bych nedovolil.

Vilma konala v dobré víře i s mým souhlasem.

I hodnocení jistě v dobrém úmyslu dala a ty se zlobíš že jsis ho nestihl přečíst?

Vše vyplynulo z technických možností systému na kterém fórum běží. Lze pracovat s jednotlivým příspěvkem, nebo celým vláknem (mazat, přesouvat, zamykat atd.).

Nikdy však žádný zásah neudělá zpětně změnu obsahu (vyjma komplet smazání), tedy přesunutí vlákna se nedotkne již uděleného hodnocení (že by jako bylo zrušeno, vymazáno, vzato zpět...).

Po jistých nemalých zkušenostech s uživatelem jménem Šustr jsme velmi citliví a pozorní na podobné problémy a problematické témata se zásadně nemažou, jen se háží do koše, který není uživatelům přístupný (jakoby to bylo smazané). A to z toho důvodu že může vyvstat potřeba buď obnovit, nebo z něj citovat...

Co pro tebe můžu udělat abys byl spokojený?

Obnovit vlákno zpět jak bylo?
Vrátit a zamknout ho, aby tady jeden uživatel nekydal bezdůvodně hnůj na druhého...?
Poslat ti celé vlákno mailem abys sis zkontroloval to inkriminované hodnocení..?

Pověsit to tady a nechat vyhnít časem, kdy nové témata odsunout neaktivní do propadliště dějin...?

Nějak mi uniká podstata tvého problému a rád bych jej vyřešil tak aby nemohl vzniknout opětovně někdy v budoucnu u tebe či kohokoliv dalšího.
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » stř črc 19, 2017 9:46 am

vilma píše:... je to tady uz pro mne ztrata casu. Mela jsem dobrou vuli neco vysvetlit a tim to zde pro mne konci.

Omen píše:Felixi, ... myslím, že už to trochu zbytečně hrotíš ;)

Ehm... kdybybych ve své profesi zveřejnil glosu, ale autorovi utajil, který jeho výrok glosuji, byl bych před kolegy i čtenáři za totálního blba. Proto jsem situaci původně považoval za technickou chybu (proto toto vlákno), později se ukázalo, že jde o chybu lidskou. Nyní, po více než celém dnu diskuse a patnácti příspěvcích k tématu, stále nevidím a nevím, který z mých příspěvků byl natolik dobrý, že si vysloužil moderátorčino kladné hodnocení. Místo této, v kontextu věci jistě logické informace, se dozvídám, že si nevážím "dobré vůle něco vysvětlit" a diskuse "už je jen ztrátou času." A já jsme ten, kdo to hrotí?

Jistěže s tím dovedu žít :) a pravděpodobně i dovedu někde v archivech webových stránek najít, o který příspěvek se jednalo. Nejspíše to dokážu rychleji, než zbavit se pachuti z nabubřelé přezíravosti, o které jsem si myslel, že odtud po zkušenostech s jejími důsledky již zmizela.
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » stř črc 19, 2017 10:08 am

Libore,
psali jsme příspěvky asi ve stejném čase, takže jsem na Tvůj nestihl reagovat už v předchozím příspěvku.

Technicky by asi řešením bylo v případě, kdy v ještě nepřečtených upozorněních visí nějakému uživateli zpráva, že jeho příspěvek byl hodnocen a diskusní vlákno přitom bylo znepřístupněno, ponechat uživateli do onoho vlákna přístup. Slyším už ovšem dosti zřetelně, co by Jerryx řekl na takovou úpravu pro případ, který zřejmě nastává jednou za několik let :)

Mnohem jednodušší mi tedy připadá příspěvky v neviditelném vláknu nehodnotit a pokud se to stane a uživatel se ozve, vykopírovat z toho vlákna onen příspěvek buď ke zveřejnění, nebo k zaslání privátní zprávou. Přinejmenším za sebe mohu prohlásit, že při takovém postupu by diskuse nevznikla. Ostatně, její příčinou nebyla má bezpodmínečná potřeba vidět hodnocený text (takový samožer fakt nejsem), ale bohorovná nabubřelost ve smyslu "prostě nemáš právo to vědět a nějak se s tím smiř." S tou se smiřuji opravdu špatně.

EDIT: tímto za sebe považuji diskusi za uzavřenou a co se mne týče, může být smazána, aby toto vlákno zůstalo čisté pro hlášení technických problémů.
vilma
moderátor

Příspěvekod vilma » stř črc 19, 2017 10:38 am

Prispevky v neviditelnem vlakne nikdo nehodnoti. Uz jsem Ti to psala. V Tvych prospevcich za poslednich 24 hodin opakovane chybi cit pro vnimani casove posloupnosti.

Pro mne bude vzdy zasadni se ridit Stanoviskem ke sporum (tj. nemame zajem o takova vlakna).

Preji Ti hezky slunecny den, (i kdyz od blbe a arogantni zeny to asi nema zadnou hodnotu).

Zpět na