High Sea

Pro ty co chtějí, nebo plují dál...daleko....

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Uživatelský avatar
toms
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 244
Registrován: stř kvě 09, 2007 2:00 am
Reputace: 10
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod toms » pát čer 15, 2007 1:15 pm

Toto beru drobný pokus o návrat k tématu. Určitě jedna z nejpřístupnějších možností jak se dostat na pořádnou plavbu na otevřeném moři je přidat se k někomu kdo má loď, ale nemá posádku, jako třeba Pajas. Zindulka tedy www.yachtcharter.cz je jedním (a jeden z mála) kdo se tím u nás zabývá. Nicméně třeba letos na jaře jsme měly v plánu sehnat plavbu z Ameriky do Evropy a nesehnaly jsme žádnou příležitost. Takže to štěstí a trpělivost jsou potřeba. Hlavní problém lidí současnosti je čas. A chtít po někom aby řekl jestli má za půl roku nějaký měsíc čas je většinou bez šance. To každý řekne to je daleko - nevím a měsíc předem už zase ví že nemůže.

Jinak k lodi pod americkou vlajkou. Jednou jsem měl takovou loď půjčenou. Stačilo někam přijet a člověk už viděl jak si ostatní myslí: „Ááá Američani“ A to bylo ještě těsně po nějakém teroristickém útoku - myslím londýnské metro?? A tak aby se člověk stále koukal do kýlové brázdy jestli se neblíží nějakej gumák s chlapíkem vykřikujícím „Inšaláh“, opásaným divnýma věcma a vypadajícím jak Usama bin Ladin. Zase ale jednu výhodu to mělo, každý se námi rovnou pokouší bavit anglicky - jediný cizí jazyk který ovládám. A tak to neskončí tak že pochopíme, že nás chce zastavit francouzská hlídka, až podle toho že mám skáčou na palubu a ne z toho že to co se ozývá z rádia jsou pokyny k tomu abychom zastavily. A do třetího světa bych se pod americkou vlajkou nevadal asi vůbec.
Uživatelský avatar
Pajas11
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: úte kvě 15, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Modra koule kousek od hvezdy nazyvane Slunce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pajas11 » pát čer 15, 2007 4:30 pm

To Alffa,ja hledal vsude mozne.Malta vypada dobre,jen mam pocit,ze napred tam musis doplout a potom registrovat.Pokud registrujes na Vanuatu(coz je celkem unikum)jde to postou a dokonce ti poslou vlajku az domu a platis $800 na 5 let.Vim,ze jsou vyhody registrace v evrope ,na druhou stranu,ja v evrope nechci skoncit.Cert vi kde spolknu kotvu.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » pát čer 15, 2007 4:58 pm

To Pajas11,
máš asi správný pocit.
Netušil jsem že to budeš registrovat už z USA.
Měl jsem za bernou minci, že se do Evropy budeš plavit pod jejich registrací.

Myslel jsem že to chceš přeregistrovat někde cestou.
Ta Malta mě přišla taková kulantní. Nikdo proti ní nic nemá a ještě je považována za seriozní.
No ale vidím že to máš docela vymyšlený. :wink:
alffa
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » pát čer 15, 2007 7:51 pm

to Denis:clo by melo byt neco kolem 20 procent.no ale vychazi se z bill of sale,kupni smlouvy,u mne to byl papir vytrzeny z bloku,na ktery jsem prupiskou napsal cenu,datum,a svuj podpis no a pak jsem to dal ve svetle chvilce mezi dvema drinky podepsat majiteli.podpisy nemusi byt ani notarsky overene.no a tohle potom s dalsimi papiry posles licencovanemu forwarderovi,ktery ti nachysta papiry pro cesky celniky.to xtoms:pokud chces mit lod registrovanou u DNR,coz je v podstate vnitrostatni registrace,tak obcan byt nemusis,ale stejne musis mit alespon US ridicak,na cesky pas ti to nikdo neda.U coast guard bys mel mit zelenou kartu nebo mit US pas kvuli immigracnim zakonum,ale mozna se to da nak obejit,co se taky ve statech neda,ze jo :D .Jinak o registraci na malte jsem taky slysel a uvazoval,ale asi je to fama,na informacnich strankach maji uvedeno ze pro rekreacni plavidla musis byt obcan nebo mit residency,tak nevim,u komercnich lodi to muzou mit jinak.
Uživatelský avatar
Johny
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 1
Registrován: pon čer 11, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Johny » ned pro 09, 2007 8:25 am

Zdravim. Pokud mate nekdo zajem o preplavbu lode ze Statu nekam do Karibiku (nebo i do EU) a pak ji pouzivat, podivejte se na Bazar/Privatni charter. Lod je registrovana u Department of motor vehicles. Predesly majitel ji mel taky u dept.of motor vehic. a ten pred nim i u Coast guardu. Mam bill of the sale, agreement (oba notarsky overene notarem v Atlantic city NJ). V marine mam docelka veliky dluh 2750usd a narusta 250mesicne. Mam invalidni duchod, a tady ho cely minu abych mohl mit pronajatou chatu (spise boudu) u Prahy a mel inet, moh telefonovat a obcas se i najist (protoze tady se vcelku neda uzivit loveni ryb jako v zivotem prekypujicim teplem Karibskem mori, tady spise vsechno umira nebo se musi mutit k zivotu). Tedy nemuzu vubec platit ten narustajici dluh tam. Kdyby to uz nekdo vzal pryc, tak jedu do Karibiku a dam si tam nekde stan a do doby nez bude ten clovek pouzivat moji lod, bydlim temer zdarma a minu minimum na jidlo takze muzu jeste i splacet. Ta lod je muj sen a i nevyhnutnost, zivot a pohoda zacina vysoko v horach nebo vice jak 100 mil od brehu, totalni vnitrni pohoda a radost... no to se da jenom s dobrou pevnou lodi. Hledal jsem ji 3 roky. Tezko se hleda dobra odolna lod na mnoho let. TOhle delala firma co dela pracovni 9m a 8tunovy motorovy laminatky pro komercni rybolov - mala lod pro jednoho rybare na 100 let. Je to rucne delane, prokladany laminat, hrube vlakno (minimalni osmoza) a z jednoho kusu, dlouhej kyl. 30ft a 6 tun ! Tady v EU maji 9m tak 2.5-3t ty nejpevnejsi... tohle ma vsechno doubled - zdvojene :))) proste tank :) to je lod co si vazim a cenim ,ne nejaka charterovka s 8mm laminatem co je spise plovouci rakev,kdyz pujde v silne dlouhotrvajici bouri do tuheho. Moje lod ma 2cm hruby laminat. Jakub Havelka (lod HEBE) mi slibil ze pro to pujde, ale on dela u otce a vpodstate jako kazdy pravy dobrodruh nema penize, takze musim zaplatit dluh a jemu letenku do Statu a zpatky z Bermud..coz cini temer 100tis dohromady i s rezervou ,jerabem na vodu (200usd). Banka mi nepujci,duchod na urovni ziv, minima..rodicum taky ne duchody dobry ale maji 73 a 79 let ,no chance...no a nakonec ta banka to jsou zlodeji a zdimaci v oblecich, na pujcenych 100tis. chteji 150 spatky i kdyby je clovek prines zitra (tak jeste pokutu za predcasne splaceni 5%). Ja pocitam ze ta suma se da vydelat charterem do roka, ale pro banku moje slovo samozrejme neni nijaka zaruka.
Pokud se chcete s tou lodi plavit, klidne ji mejte za ten dluh i na 9 mesicu, uz se to tahne dlouho. Lidi na dlouhodobou preplavbu nejsou.. Jakub by tomu venoval jenom 14 dni - veme to na Bermudy tam uz muzu bez viza - vizum mi nedali kuli nizkemu duchodu -pokud meta oficialni prijem pod 600usd mesicne jste v kategorii potencialni imigrant z ekonomickych duvodu - co tam chce pracovat a vizum Vam nedaji. Ja jsem celej zivot vyvijel elektroniku a soft a jsem z toho unavenej na smrt a duchod mam uz leta. To neni prirozenej zivot. Normalni zivot je lod, svoboda, vsechno z prirody a nejaky charter, a otravovat se s nekym , to jenom kdyz uz fakt kdyz uz neni ani halir a je potreba opravit lod svepomocne. Pokud mate zajem ,nebo posadku na preplavbu. a Co by pak chtela v Karibiku odpocivat a plout z ostrova na ostrov..ozvete se , ted mam nove cislo 773086707.Nebo nekoho, kto by investoval abych zaplatil dluh a Jakubovi letenky a napisu jako zaruku 50% vlastnictvi nebo nejaky dluzni upis a pak to muzu treba pozdeji tomu cloveku pojcit a tim se snizi dluh. Kdyz uz jsem na lodi temer celej duchod odlozim a muzu to dat jako splatku.. V tom inzeratu je stare telef.cislo. Snazim se nejak sehnat ty penize, ale dobrodruzi co by mne podporili sami nemaji ,kazdy se stara a udrzuje svoji lod jak muze ze vseho co ma..takze je to docela tezky najit spravne lidi a co maji chut ale hlavne cas na takovouhle dlouhodobou preplavbu.
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » ned pro 09, 2007 3:37 pm

Od minuleho mesice mame bezvizovy s Kanadou.Vzdalenost mezi atlantic city a torontem je asi 450 mil,do kigstonu na rece svateho vavrince je to jeste blize.shippingove spolecnosti si vetsinou uctuji 1.5 az 2 dolary za mili,alespon tomu tak bylo pred dvema lety,takze preprava by te pri dnesnim kurzu mela vyjit asi na 17 000 kc plus jerabovani.Da se to objednat i zaplatit pres net a pri nakladce tam vubec nemusis byt.Letenka do toronta je asi za 7000kc.nasledna plavba do karibiku by se ti dost protahla a urcite by byla dost narocna,no ale pokud je ta lod tak dobra jak pises tak by to asi slo.Akorat tam tedka bude pekna kosa :mad:
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » ned pro 09, 2007 6:36 pm

dan píše:... Letenka do toronta je asi za 7000kc. ...

sorry za OT, ale ta letenka - to je cena z cech ? jestli ano, moc by mne zajimalo u koho ? ja loni sehnal nejlevnejsi bez prestupu asi za 17k
Uživatelský avatar
Komín
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 225
Registrován: sob říj 20, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Komín » ned pro 09, 2007 8:29 pm

Ono záleží na tom, na kdy to letenku sháníš a se kterou společností. Na dvaměsíce dopředu s ČSA se do 10000 vejdeš. Ale pozor, po 17. lednu nelétají přímo do Toronta.
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » ned pro 09, 2007 10:32 pm

nejlevnejsi varianta je vetsinou pres londyn,kam litam z brna s www.ryanair.com i za 0.9 CZK+letistni poplatky 297 CZK napr.16.1.2008 zatim maji jednosmernou letenku za 300 CZK vcetne poplatku,paradni prilezitost navstivit Londynskou Boatshow,13.1.az 20.1.je treba si vyhledat web price.no a z londyna jseu levne letenky do celeho sveta,do kanady je dobra spolecnost napr. www.airtransat.com,pred chvili tam meli zpatecni letenku londyn toronto za 190 liber vcetne poplatku tzn.asi 6800 CZK,taktez na 16.1.2008 navrat o tyden pozdeji.je nutne to vzdy hned koupit,za hodinu to treba uz neni.v lete to je samozrejme drazsi.taky je dobry www.iglucanada.com. Podobnym zpusobem se da udelat i napr. karibik pod 10000 CZK,ale vzdy je nutna urcita flexibilita.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů