Chinook 34 Falcon trup c.6

Zde se můžete představit a ukázat svou loď ...

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Pajas11
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: úte kvě 15, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Modra koule kousek od hvezdy nazyvane Slunce
Kontaktovat uživatele:

Chinook 34 Falcon trup c.6

Příspěvekod Pajas11 » úte kvě 15, 2007 7:01 am

Chci se pochlubit svoji kraskou.Vice na www.saltydog.esmartguy.com Dneska jsem objevil tyhle stranky a vidim,ze snad by se daly sehnat dobre rady od zkusenych.Mimochodem jsem uplna lama,ja se jen zamiloval do plachet a kdyz jsem videl Falcona tak jsem ho koupil i kdyz byl v dost zubozenem stavu.Tak je cas splnit si detske sny.
Ta moje holka ma 34 feet,rok 1957 a je to vubec prvni kus na svete vyrobeny komercne ze sklolaminatu.
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » úte kvě 15, 2007 8:43 am

Ahoj Pájo,
početl jsem si na Tvém webu a držím palce :wink:
Snad se po nekonečném broušení a jiných kratochvílích dočkáš i samotné plavby :lol:
Uživatelský avatar
Pajas11
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: úte kvě 15, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Modra koule kousek od hvezdy nazyvane Slunce
Kontaktovat uživatele:

Diky,moc.To nejhorsi je skoro za mnou.Teda doufam.

Příspěvekod Pajas11 » úte kvě 15, 2007 2:38 pm

Toho antifoulingu tam bylo snad 100 vrstev a kazda jina.Kazdopadne tobe taky preju fair wind.Na vodu chci jit pred zacatkem zari a na pristi mesic mam slibeno potrenovani s majitelem mariny,P.Cramerem na jeho Chinooku - Lyre.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » úte kvě 15, 2007 3:53 pm

Nádherná loď. Držím palce.

K tvojmu sklamaniu z návratu do vlasti, my čo sme nikdy neodišli sme zažili tiež podobné sklamania. Ja som mal jedno porekadlo: nie je to až tak zlé, tiež som sa mohol narodiť v Guinei-Bisau, sedieť s oštepom a holou riťou pod banánovníkom a čakať až tie banány dozrejú. Po čase som to porekadlo zmenil na povzdych: prečo som sa len nenarodil v Guinei-Bisau, mohol som sedieť s oštepom a.......

Môj dobrý kamarát mal ženu s neskutočným talentom na šitie dámskych šiat, vrátane návrhu. Šila nádherné šaty, ako talentovaná amatérka, a aj ona bola velmi pekná. Raz ju muž donútil aby išla na výstavu, s tými šatami. Boli tam aj amíci, z Newijorku, a tý s toho boli úplne hotový a pozvali ju na platenú pracovnú stáž do ich módneho atelieru. V živote nebola v cudzine, len v NDR, nevedela po Anglicky, tak slušne poďakovala a ponuku neprijala. Ale oni jej potom vypisovali nech si to rozmyslí a príde. Muž jej vysvetloval že je to jej životná šanca, možno jediná a prihlásil ju do kurzu angličtiny, učil sa s ňou a skúšal ju slovíčka. Dodával jej odvahu až nakoniec do štátov vycestovala. To bolo slávy. Po čase oznámla, že má našetrených kopec doláčov, super sa jej darí a ešte o tri mesiace môže zostať dlhšie. Potom napísala, že má rozrobené nejaké roboty, ešte sa trochu zdrží, ale na vianoce je doma. Celá rodina bola na ňu hrdá a z nadšením ju očakávali. Bohužial tie zakázky sa jej nepodarilo dokočiť a musela chudinka makať aj cez vianoce. A po novom roku zavolala že tam zostáva, zakrátko rozvod na dialku a potom si zobrala nejakého domorodca. Pajasi, to len tak, aby si nebol sám.
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » úte kvě 15, 2007 6:53 pm

Pájo11 :D , asi to tam budeš blbě shánět, ale kdybys sehnal, doporučuji knížku Oldy Karáska Jak (po)řídit loď.
Stačí úvod, který se jmenuje Vyznání.
Snad mě nikdo nesežere kvůli autorským právům, když tady kousek opíšu, protože to stojí za to.
Nikdy jsem sice nedosáhl na nějaké mety společenského života, neudělal jsem žádnou oslnivou životní kariéru. Teď, když už jsem v důchodu, jsem ale rád, že jsem žil a žiji tímto způsobem života. Hodně lidí se denně štve, aby si mohli pořídit náhražky toho, co jim příroda nabízí v mnohem barevnější formě. Mým domovem je po většině roku plachetnice... Zadarmo, resp. za důchod 6000Kč, jsem schopen žít kdekoliv na světě. Při své první plavbě jsem spotřeboval 80 litrů nafty z Bratislavy do Austrálie - za dva roky. Mohu se cítit skutečně svobodným. Snad jediná, i když zásadní, nevýhoda zde je. Velice těžko se pro tento styl života dá sehnat životní partnerka. A tak nakonec za svoji svobodu platím. Stejně bych neměnil.
Máš krásnou loď, máš partnerku.
Můžeme ti závidět.
Uživatelský avatar
Pajas11
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: úte kvě 15, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Modra koule kousek od hvezdy nazyvane Slunce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pajas11 » úte kvě 15, 2007 11:04 pm

Diky Lidicky.Potkal jsem tady hodne lidi s podobnym osudem.Kazdy se s tim vyrovnal posvem.Na svoji lod jsem az nezdrave pysny a opravdu jsem se asi zamiloval.A k te partnerce,mam jednu,ktera je vlastne taky volna.Jen prozatim se snazi v CR.Porad to v ni zapasi,ten volny zivot,ale bez zabezpeceni a nebo sice zivot plny stresu,na druhou stranu s lekarskou peci a podporou statu.Ja uz to vzdavam a Karaskovu knizku nekde sezenu.Ten chlap vypada jako opravdovy chlap stareho stylu.Fair wind.
Uživatelský avatar
Axel5
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 6
Registrován: pon dub 30, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Axel5 » ned kvě 20, 2007 6:57 pm

Ahoj,
Krásná loď a musím se přiznat že jsem si s velkým zájmem přečetl tvůj deník oprav. Už se těším až přidáš další pokračování.
Co mě překvapilo byla cena lodi, která byla více méně krásná ... na druhou stranu ale zase vykoupená vidinou dlouhé dřiny.

P.S. Těším se že brzy na tvých stránkách uvidím kromě deníku oprav také loď spuštěnou na moře ... a držím palce ať ti vyjde plánovaný termín spuštění.
Uživatelský avatar
Pajas11
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: úte kvě 15, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Modra koule kousek od hvezdy nazyvane Slunce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pajas11 » čtv kvě 31, 2007 5:52 am

Jezisi lidi,diky moc za prispevky.Drina je to hrozna a za chyby se plati,a ze jich bylo.Tu kniku Oldy Karaska opravdu neni mozne sehnat.Snad Mi nekdo da odkaz.Omlouvam se za posledni tyden,nedal jsem zadne pokracovani,nebylo pomalu co.Jenom jsem opravoval co se nepovedlo.Na druhou stranu,nejen plavba je jachting,je to i opravy a trocha zklamani.Bez toho by snad ani ten zivot nebavil. :lol:
Uživatelský avatar
ycskipper
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 45
Registrován: úte úno 20, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Štěchovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ycskipper » čtv led 31, 2008 11:05 pm

Teda koukám na tohle vlákno až teď poprvé a taky jsem si se zájmem přečet deník oprav ale co ten konec proboha? Ještě jsem ti Pajasi chtěl napsat že máš kliku na tak krásnou loď a teď abych ti spíš teda vyjádřil
Upřímnou soustrast! :cry:

To že si navrátil tak krásnou loď do života, za to ti patří metál! To jak to skončilo, někdo může říct - blbec jede bez hloubkoměru a bez map ale mě je naprosto jasný jak jedná natěšenej člověk co sotva dokončil práce a chce si zaslouženě užít za tu dřinu co ho to stálo! A asi bych skončil stejně... Máš muj obdiv i přes to jak to dopadlo!
Uživatelský avatar
Pajas11
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: úte kvě 15, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Modra koule kousek od hvezdy nazyvane Slunce
Kontaktovat uživatele:

Diky moc.

Příspěvekod Pajas11 » pát úno 01, 2008 2:14 am

ycskipper píše:Teda koukám na tohle vlákno až teď poprvé a taky jsem si se zájmem přečet deník oprav ale co ten konec proboha? Ještě jsem ti Pajasi chtěl napsat že máš kliku na tak krásnou loď a teď abych ti spíš teda vyjádřil
Upřímnou soustrast! :cry:

To že si navrátil tak krásnou loď do života, za to ti patří metál! To jak to skončilo, někdo může říct - blbec jede bez hloubkoměru a bez map ale mě je naprosto jasný jak jedná natěšenej člověk co sotva dokončil práce a chce si zaslouženě užít za tu dřinu co ho to stálo! A asi bych skončil stejně... Máš muj obdiv i přes to jak to dopadlo!


Diky moc. Ted zrovna laduju veci do auta a mazu si to na Floridu neco podelat na svoji nove krasce. Neni to sice to co predtim, ale jedine co jsem si mohl dovolit. 30' Irwin 1976. Takze, muzu pokracovat.
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » pát úno 01, 2008 9:31 am

Pájo, s chutí do toho :good:
Uživatelský avatar
Johna
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 207
Registrován: pon bře 05, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Čelákovice - Roztoky - Liberec

Příspěvekod Johna » pát úno 01, 2008 1:12 pm

Držím palce do další práce. A obdivuju tě že jsi do toho šel znova tak brzo. To je odhodlání...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů