sextant -přes ebay.com

Po počasí další důležitá součást jachtingu. Vše kolem navigace....

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Uživatelský avatar
skipper
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 261
Registrován: ned črc 01, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod skipper » čtv dub 17, 2008 11:00 pm

Tady je další sextant za 299 USD a kup hned 320 USD. Aukce končí 19.4.
http://cgi.ebay.de/SOVIET-NAVY-MARINE-SEXTANT-SNO
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv dub 17, 2008 11:28 pm

Ale všichni navigátoří budou 19.4. v Brně ... :D , to nepůjde :?

Ale jinak pozor, to je SNO-M, starší verze z roku 1972 :hmm:
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » pát dub 18, 2008 7:24 am

Libor píše:SNO-T za zajímavou cenu a to 150 USD. Jeho nevýhodou je, že má jen 1 teleskop.


Moc pěknej.
Až bude nějakej bez teleskopu, tak za 70 $ US tak na něm ležím. :D
Poučte nevzdělaného. K čemu je tam ten druhý teleskop (nebo ten první?), no prostě ten co tam chybí. :?:
Nešlo by to dobastlit nějakým náhradním zařízením?
Divadelní kukátko, nebo tak něco? :?
alffa
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát dub 18, 2008 8:37 am

Alffe,
jeden za 70,-USD jsem už viděl a neměl žádný dalekohled. :?
Dalekohled by snad šlo doplnit od Freibergu, ale cena kolem 140EUR.....je také dost.
Tak jsem se neodvažoval ten sextant tobě, nebo někomu nabídnout.

Pokud vím tak snad jen SNO-T má dva. Tzv. denní a noční. Ten noční je delší a má větší zvětšení, ale také pozor - obrácený obraz. Chce to trochu praxe. Zatím od školení používám, tak jak nás učil windward, ten základní denní.
Tak nevím co poradit, zda by to šlo nahradit i jiným dalekohledem. Ono asi také bude záležet na přesném uchycení.
Napadá mě, že by šlo koupit také doplňkový dalekohled na Tamayu 7 x 35, je ale drahý. Nebo tzv. ZERO MAGNIFICATION SIGHT TUBE - ale to nevím jak vypadá a zda je to funkční i na SNO-Tu. Zde to je http://celestaire.com/catalog/products/0510.html
To by se musel vyjádřit nějaký znalec.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » pát dub 18, 2008 9:09 am

Libor píše:jeden za 70,-USD jsem už viděl a neměl žádný dalekohled. :? .


No mě teď nejde o nějaké technické (konkrétní) řešení.
Spíš mě jde o princip.
Domnívám se totiž, že v zásadě by stačil místo teleskopu klidně dioptr.
Jen nevím, je-li má domněnka správná.

No já jsem viděl sextanty na ebay i za 39 $.
To ale byly všechno mosazné „vitrínovky“. Nic použitelného. :hmm:
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned dub 20, 2008 9:23 pm

Momentálně jsou v nabídce na prodej 3 ks sextantu SNO-T. Od 349 do 499 USD.
Více: http://search.ebay.com/search/search.dl ... %3D2&fgtp=
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned dub 27, 2008 7:58 pm

Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv kvě 15, 2008 9:16 am

Nyní se nabízí jeden z těch mladších, tentokrát z roku 1991. Kompletní, jako nový a za dobrou cenu:

http://cgi.ebay.com/Marine-Ship-Sextant ... dZViewItem
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3502
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 410
Bydliště: Praha

Příspěvekod lynx » čtv kvě 15, 2008 9:49 am

Vypadá, že je ve výborném stavu, ale nemá dělené zrcátko a zřejmě chybí kartáček a šroubováky.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv kvě 15, 2008 10:18 am

Máš pravdu, kartáček jsem přehlídl, ale to není problém.
A šroubovák tam má málokterý, to neberu jako nutnou povinnou výbavu. Stavěcí tam je.
A to polopropustné zrcátko někomu může vyhovovat, to už si každý musí rozhodnout sám.
Mám pocit, že čím mladší je SNOT, tím častěji je vidět s polopropustným zrcátkem.
Uživatelský avatar
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2380
Registrován: ned bře 02, 2008 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod tataS » čtv kvě 15, 2008 2:03 pm

Ty počty Vám nevycházejí asi proto, že při proclívání s deklarací musíte k ceně zboží připočíst poměrnou hodnotu ceny dopravy
na našem území a z toho se vypočte clo a DPH. Pokud se vejdete do částky pro dovoz bez cla, tak to odpadá. Rozhodující je cena
uvedená v papírech dopravce nebo na faktuře. Ta může být i poslaná faxem ale musí mít shodné údaje. Tak to bylo když jsem
dělal dovozy a pořád platí rozhodnutí celníka. Proti tomu není odvolání.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř zář 17, 2008 11:42 pm

Zimní kurz astronavigace se blíží.... ;)
Tak tu mám opět jeden tip pro budoucí astronavigátory. Na eBay za 18 končí aukce jednoho velice dobrého kousku. Dle popisu "jako nový" a nikdy nepoužitý. Každopádně kompletní.
Zájemcům jsem ochoten pomoci s koupí.

Zde více http://cgi.ebay.com/Marine-sextant-CHO- ... 286.c0.m14

Poznámka
Stojí to samé co nová GPS Garmin Colorado a navíc Vám nikdy v něm nedojdou baterie.... ;)
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3502
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 410
Bydliště: Praha

Příspěvekod lynx » čtv zář 18, 2008 9:27 am

Sákryš, vypadá výborně. Nemít už jeden, tak do toho jdu.
A baterie nedojdou, protože je na sluneční pohon. :D
Uživatelský avatar
moreplavec
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 19
Registrován: čtv črc 23, 2009 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod moreplavec » čtv črc 30, 2009 3:29 pm

Precetl jsem vetsinu tohoto vlakna

http://jachting.info/modules.php?name=F ... pic&t=1044

a zjistil mnoho uzitecnych informaci pro zakoupeni sextantu.
Uvazuji o zkoupeni starsiho sextantu na eBay (SNO-T, Tamaya, Astra IIIB)
Zajimali by mne prakticke zkusenosti s presnosti nebo dalsimy problemy se zakoupenymi sextanty:
- merili jste nejak jejich presnost, meli jste s tim problemy?
- chybelo neco co bylo specifikovano?
- byla poskrabana optika nebo zrcatka?
- kdyz to zpetne vyhodnotite, koupili by jste pouzity na eBay nebo novy?
Mate nekdo dobre/spatne zkusenosti s prodejci na eBay? Prosim muzete je doporucit/nedoporucit?

Diky za pomoc

premistil jsem tvuj prispevek do jineho vlakna. windward
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř říj 07, 2009 1:50 pm

mořeplavše nějak mi unikl tvůj dotaz. Pokusím na něj odpovědět.
- merili jste nejak jejich presnost, meli jste s tim problemy?

Přesnost jsem neměřil, ale jeho stav posoudil windward na školení slovy cca "jako nový, užasný chod alhihády..."

chybelo neco co bylo specifikovano?

nechybělo nic ze specifikace, neměl jsem náhradní zrcátko. To je jen u některých. V mém bylo na pozici 12 uvedno flanel, hadřík tam však nebyl. Nemám také u něj šroubováček, nepamatuji si jak to bylo v popisu, ale na fotce stejně nebyl a není to podstatná položka, lze jej doplnit.

byla poskrabana optika nebo zrcatka?

optika je ve vynikajícím stavu, sextant nebyl asi vůbec používán

kdyz to zpetne vyhodnotite, koupili by jste pouzity na eBay nebo novy?

opět SNO-T na eBay ;)

Dnes se objevil na eBay tento kousek
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... RL:US:1123
Kurz je docela přiznivý, posílají s Litvy, tudíž bez cla. Zda se, že je komplet mimo kartáčku, ale ten není až tak potřeba, nebo ho lze nahradit.

A pak je tam ještě jeden mladší a o 9 USD dražší. Zato naprosto kompletní. Nemít už jeden, neváhal bych.

Co chtít tedy více.

Nějak jich ubývá a ceny plíživě rostou. Možná jak dochází zásoby, klesá dostupnost.

Pokud by ti z nějakého důvodu nevyhovoval ruský SNO-T, je v nabídce ještě zachovalá Tamaya
http://cgi.ebay.com/TAMAYA-Marine-Sexta ... 3ef8ef4b1a
nebo
http://cgi.ebay.com/1970-TAMAYA-NAUTICA ... 518d24415c
a
http://cgi.ebay.com/TAMAYA-JAPAN-MARINE ... 1e588924d2
Uživatelský avatar
windward
moderátor
Příspěvky: 2767
Registrován: pát lis 16, 2007 1:00 am
Reputace: 62

Příspěvekod windward » čtv říj 08, 2009 9:49 am

Libore,

ja jen tak nejak nepatrne poznamenam, ze Moreplavec si jiz sextant na e-Bay poridil. Uz jsme ho i serizovali nekde zde v jinem vlakne. :)
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv říj 08, 2009 9:53 am

Máš pravdu..., ale informace má obecnou platnost a na položené otázky se sluší odpovědět. To může zajímat také další případné zájemce.
Uživatelský avatar
snark
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 69
Registrován: stř bře 18, 2009 1:00 am
Reputace: 5

Příspěvekod snark » stř lis 18, 2009 12:48 am

zdravím - líbí se mi tenhle kousek - pohaňte ho trošku prosím

http://cgi.ebay.com/TAMAYA-Marine-Sexta ... 3efa2aaa29

je mi jasný že je to z indie se všim co k tomu patří - ale týpek má 100% pozitivní feedback z 800 transakcí
díky d.
Uživatelský avatar
JK
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 289
Registrován: pát kvě 11, 2007 2:00 am
Reputace: 6

Příspěvekod JK » stř lis 18, 2009 1:24 am

Tamaya bejvala japonská značka poměrně kvalitní fotografický optiky. O konkrétním sextantu vím pendrek. :whist:
Uživatelský avatar
windward
moderátor
Příspěvky: 2767
Registrován: pát lis 16, 2007 1:00 am
Reputace: 62

Příspěvekod windward » stř lis 18, 2009 5:48 am

Stav uvedeneho konkretniho sextantu ciste vizualne je dobry na to, jakeho je data. Jestli to neni sunt dle obrazku nepozname. Prodavajici nam to vsak nejspise nerekne, protoze pro nej "funkcni" = "vono se to hejbe".

Horni zrcatko (to obdelnikove) ma chyceny silvering, takze mozna se to brzi oloupe. Dalekohled ma zvetseni 7x; na vlne je to ponekud namavavejsi, nez jak to byvava u standardnich dalekohledu 3-4x, ale zase prispiva to k presnosti. Pozor, over si, zda tento konkretni (tj. lomeny) dalekohled dava primy obraz; s prevracenym obrazem se zamordujes k smrti. :)

Ve vybave je staveci klic, par stavecich sroubku (ty maji vice mene vahu zlata) a dve okularove clony (mohou byt vyhodne pro observovani za urcitych podminek). Schazi olejnicka a kartacek na ozubeni, neni to vsak kriticke.

Vice bez komunikace s prodejcem rici neumim. S tim akorat, ze Tamaya patri (absolutne neopravnene) k drazsim sextantum, ktere nejsou o nic lepsi, nez stary znamy sovetsky SNO-T. Ja bych si koupil treba toto (pokud to ma optiku v dobrem stavu):

http://cgi.ebay.com/RUSSIAN-DOUBLE-TELE ... 35a4f7c095

Akorat bych pouvazoval nad cenou, zda neni premstena (staci se podivat, za kolik se kupuji ostatni sextanty nebo se poptat zde na foru u ostatnich majitelu SNO-T).

------------------------------------------------------------------
Je zde jeste jedna Tamaya:

http://cgi.ebay.com/Vintage-Tamaya-Ship ... 5884472d34

O teto se zminuji z ciste zistnych duvodu. Kdyz si ho koupis, budu nesmirne zavazan, pokud mi umoznis si ho vyzkouset. On ma na spodnim zrcatku originalni libelovy umely horizont. :lol:
Uživatelský avatar
snark
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 69
Registrován: stř bře 18, 2009 1:00 am
Reputace: 5

Příspěvekod snark » čtv lis 19, 2009 12:06 am

windward - jo toho zvětšení bych si nevšim - a nedovedu si představit to honit se 7x zvětšením (a úměrně zmenšeným zorným polem)
ad SNO - v tomhle mám osobní problém že nesnáším věci made in CCCP - nemá cenu to rozvádět ale tyhle sextanty jsou pro mě tabu
ta Tamaya z toho nižšího odkazu se mi moc líbí - doufam že nevyskočí na ceně až moc - a kolik max za to zaplatit aby člověk nebyl za lojzíka???
d.
Uživatelský avatar
windward
moderátor
Příspěvky: 2767
Registrován: pát lis 16, 2007 1:00 am
Reputace: 62

Příspěvekod windward » čtv lis 19, 2009 4:23 pm

snark píše:...nesnáším věci made in CCCP...

Tomu lehce rozumim. Ja naprikald nemam rad veci z Polska. A znam jednoho, co neji nic cerveneho. :lol:

Otazku ceny neumim odpovedet; musel bych proto prostudovat aukci, na to ted nemam cas. Zkus najit podobny sextant za pevnou cenu (Bay It Now) a bude ti jasne, kde se asi cena muze pohybovat. Stanov si cenu, nad kterou nepujdes, a pak proste vse hod za hlavu a nic neres - budt budes mit anebo ne.

Jeste k tomu sextantu s horizontem. Mozna jsem se puvodne nevyjadril uplne srozumitlene. Neber to ode mne tak, ze ti ten sextant s horizontem doporucuji. Mne osobne by se tam velice libil prave horizont a ja bych ho pripadne kupoval jako zajimavost a neuvazoval nad tim, zda je zcela funkcni. A v tomto duchu jsem prave rikal, ze se o tom sextantu zminuji ciste ze zistnych duvodu. (Myslim si ale, ze tato masina nemusi byt ve spatnem technickem stavu, pokud mohu soudit dle obrazku. Tezko rict, nakolik ma cista veskera skla. Zkus se na toto specialne zeptat prodavajiciho. Dale si over zvetseni dalekohledu - asi je take 7x. A samozrejme dukladne se zeptej, zda ten umely horizont je opravdu funcni; kdyz ne, tak si najdi sextant asi jiny.)
Uživatelský avatar
snark
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 69
Registrován: stř bře 18, 2009 1:00 am
Reputace: 5

Příspěvekod snark » pát lis 20, 2009 10:37 pm

No je mi jasný že tyhle sextanty svištěj od 250 ale spíš 300 nahoru - viděl sem tamaye i za ceny kolem 500 - proto mi neni zřetelná ta hranice aby člověk nebyl za joudu
bejvaj tam taky pěkný druhoválečný sextanty za v podstatě skoro stejnou cenu - Může to bejt po těch letech ještě použitelný???
rozhodně díky za informace
d.
p.s. měl sem nahozeno 250 a naskákalo to na 311
Uživatelský avatar
snark
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 69
Registrován: stř bře 18, 2009 1:00 am
Reputace: 5

Příspěvekod snark » pát lis 20, 2009 10:47 pm

jo a ještě jeden dotaz - onehdá jsem se kdesi dočet že má cenu kupovat jenom prvotřídní sextant s tabulkou s nulovejma chybama - jak začínam pomalu vstřebávat teorii řikam si že je to jenom jedna operace navíc a když to má po celym oblouku +0,1 ´ tak to nebude taková tragédie - jak je to v reálu???
d.
Uživatelský avatar
windward
moderátor
Příspěvky: 2767
Registrován: pát lis 16, 2007 1:00 am
Reputace: 62

Příspěvekod windward » pát lis 20, 2009 11:57 pm

Pokud vec kupujes v aukci, tak dle me vlastni zkusenosti nastavaji dva pripady: bud vec kupis absolutne necekane levne, anebo zaplatis za ni tu spravnou cenu. Takze, podle mne jediny zpusob jak nebyt za joudu je nasledujici: zjisti si, co od veci ocekavas a rekni si, kolik penez maximalne jsi za to ochoten utratit. Pokud koupis za mene - skvele, pokud se cena prekroci tvuj limit - neda se nic delat. Objektivni cena totiz neni. Pro priklad reknu, ze za tu stejnou vec ty das sto penez, ale ja budu ochoten zaplatit 100 000. O tom to je. (Jen okrajove: ta Tamaya s umelym horizontem by podle mne mela stat tak nekde kolem USD700. Kdybych ty penize mel k dispozici, tak bych se do toho pustil. :) )

Stari sextantu neni rozhodujici. Musis ale umet urcit, zda je to pristroj nebo ozdoba. Pokud takovou schopnost nemas a zrovna neni nikdo, kdo by ti poradil, tak si v zasade kupuj novy sextant. Nebo aspon ne moc stary.

To co ty nazyvas "nulova chyba"... Pravdepodobne mas zmatek v pojmech, porotze polozit otazku tak, jak jsi to udelal, je nemozne. :) Pokud mluvis o nejake "chybe v tabulce", tak pravdepodobne mluvis o konstrukcni chybe. tAto chyba vznika nepresnou vyrobou. Neni to nic hrozneho a pokud sextant nejakou ma, tak to neznamena, ze je polamany. Pokud ona presahne urcitou hodnotu, pak to neni sextant ale srot, ale do te doby - je to normalni pristroj. Ta tabulka, ktera je prilozena k nejakemu pristroji v aukci, je ku hovnu, protoze ty absolutne nevis, jak to doopravdy je. Pro presne observace (ktere hodlas provadet, jinak nac potrebujes "ostry" pristroj?) bude nutne konstrukcni chybu urcit nove, s cimz je dost problem v nasich koncinach. Muj zaver je, ze pokud mas sextant na nauceni, tak si kup plastovy Davis MkIII. Pokud chces opravdovy sextant, tak si porid novou Astru nebo jiz zminovany SNO-T. Jinak se vzdy vystavujes riziku, ze za svoje penize dostanes srot.

Zde je hodne informaci o sextantech:

http://jachting.info/modules.php?name=F ... torder=asc

Hodne uspechu s nakupem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů