Dotaz k nafukování fendrů

Zajímavosti o lodích, rady a tipy atd.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Sarah
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 01, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Dotaz k nafukování fendrů

Příspěvekod Sarah » pon kvě 21, 2007 6:29 pm

Ahoj všichni,
koupili jsme nové fendry s tím, že se nafouknou u pumpy. Mně ale připadá, že jsou moc měkké, málo nafouknuté. Věděli byste co s tím?
Díky
Uživatelský avatar
Terra
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 171
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod Terra » pon kvě 21, 2007 8:02 pm

Ahoj, co se tyce fendru... Asi hodne zalezi na typu, ktery jste koupili. Na vetsine z nich je to napsano. Ja mam zkusenost s tim, ze i kdyz je fender min nafouknuty, tak se de facto nic nestane. Pokud je fender hodne placaty, pak bych jej asi dofoukla. Muzes taky pouzit tzv. fender board, to rozlozi tlak, ale neznam nikoho, kdo by to pouzival pravidelne.
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

to Sarah

Příspěvekod Wlady » pon kvě 21, 2007 11:00 pm

Ahoj.
Tomu dotazu moc nerozumím. Jde-li ti o samoné nafukování, lze v podstatě ve všech jachtařských zásilkových obchodech koupit pumpičku za cca 10 e, kterou můžeš mít na lodi pro případ potřeby.
Pokud se ptáš jak moc nafukovat, tak nikoli příliš. Musí se pod přiměřeným tlakem mírně deformovat. nedej se zmást hloupým českým názvem odrazník. Tak by opravdu fungoval kdybys ho přefoukla a to by bylo pochopitelně špatně :!: . Má fungovat spíš jako tlumič nárazu a proto se musí pod tlakem mírně plasticky deformovat. Exaktněji to bohužel formulovat neumím. Ale třeba se tu najde někdo, koho napadlo změřit ve správně nafouknutém fendru tlak nebo zná nějakou mazáckou fintu.
Wlady
Uživatelský avatar
Sarah
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 01, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Sarah » úte kvě 22, 2007 6:09 am

Omlouvám se, špatně jsem se vyjádřila. Koupili jsme prázdné fendry, snažili se je nafouknout u pumpy, ale nešlo to. jsou poloprázdné. Ruční pumpička to trochu vylepšila, ale ne o moc. Takhle jsou v podstatě nepoužitelné. Je na to nějaký fígl? Díky
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte kvě 22, 2007 6:44 am

Mám podobný problém s jedním druhem fendru. Velice záleží na použítém ventilku. Jeden dofukuji čímkoliv bezproblémů. Ten druhý nemá ventilek, jen jakousi šroubovací zátku a ten nejde a nejde nafouknout. Po nafouknutí, při nasazení uzávěru, uteče vždy do poloprázdna. Zatím se mi to nepodařilo vyřešit a asi je vyhodím a koupím jiné.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » stř kvě 23, 2007 10:30 am

Já mám fendry s ventilkem, jako mají fotbalové míče krytým ještě čepičkou. Nafukovat se asi mají správně speciální dutou jehlou ale pozor, jehla musí být hladká a čistá, aby nepoškrábala a nezanesla dosedací plochy ventilku a ten by potom netěsnil.
Já je nafouknul kompresorem a bez jehly, jde tu i u benzínky, ale musí to být takový, jehož koncovka půjde silně přitisknout na díru do ventilku fendru. Tlak vzduchu překoná odpor ventilku a vletí dovnitř. "Přítlak" ale musí být velmi silný a tlak dostatečný. Pak to jde hodně rychle a fendr je za pár vteřin jak kámen, což asi není žádoucí. :) takže opatrně. Upouštet pak asi jedině tou dutou jehlou. :(
Obrázek
Uživatelský avatar
Standa*
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 82
Registrován: sob lis 12, 2005 8:46 pm
Reputace: 0
Bydliště: Bilina

Příspěvekod Standa* » stř kvě 23, 2007 5:04 pm

Ahoj také mám trochu problém s fendry mám na nich ventilek s trnem nafouknu je a na ten trn jsem dal normální o kroužek a už neuchází je fak jak se přefouknou tak je nomohu dostat do košů jsou tam na knop.
Nevím proč ale po každé sezóně je normálně umyji saponátem opláchnu a uložím.
Když je na sezónu vyndám tak mají v místě úvazu rezavou skvrnu která nejde ničím pomálu omejt /toulen,aceton,apod./ nechám to bejt a po 3 dnech v chorvatsku skvrny zmizí vylezou zase až za rok.
Už to neřeším když vím že to sleze samo ale omejt to nejde ahoj Standa
Uživatelský avatar
georgem
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 7
Registrován: ned kvě 27, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod georgem » čtv čer 14, 2007 12:32 am

Ahoj,
asi jsem koupil stejny druh jako Libor, sroubovaci uzaver s trnem na nem je O krouzek, nafouknu a nez zavru je poloprazdny. Zatim jsem neprisel jak na to.
Uživatelský avatar
RadekS
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 253
Registrován: úte črc 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Nové Veselí

Příspěvekod RadekS » čtv črc 12, 2007 9:18 am

Já jsem fendr nafukoval jen jednou v životě a byl to takovej jako na obrázku od Lubora. Měl jsem štěstí na čerpačku, trefil jsem na takovou, kde byla u kompresoru hadice. Tu jsem těsně přitiskl k ventilku a normálně nafoukl. Po oddálení hadice jsem byl zvědav co se stane. Tlak normálně držel, tak jsem zašrouboval zátku a hotovo. :whist:

Možná jste měli smůlu na vadný výrobek.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host