zkoušky na chorvatské papíry

Pořád stejný problém: kde a jaký průkaz na loď je potřeba, je či není uznáván atd.

Moderátoři: MARIS, Pepa, windward, vilma

Uživatelský avatar
pavelmicek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 175
Registrován: pon čer 06, 2016 3:05 pm
Reputace: 18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod pavelmicek » stř čer 22, 2016 9:01 am

Já si pro ně jedu v pátek do Splitu osobně a pak hned v sobotu hurá na loď. Při zkoušce mi opakovaně tvrdili, že mi průkaz vydají do 15:00, po včerejším telefonickém utvrzení, že opravdu je můj průkaz fyzický připravený mi řekli do 13:30, ach jo, jsem zvědavý co mě ještě čeká za překvapení, doufám, že se nedozvím, že mi ho taky poslali poštou :-) no aspoň si vychutnám ten moment nervózně čekajících nových skiperů na zkoušku
Uživatelský avatar
Michal1
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 111
Registrován: ned úno 16, 2014 1:00 am
Reputace: 10
Bydliště: Nové Zámky

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod Michal1 » stř čer 29, 2016 12:15 am

Ahojte, dnes som urobil skusky kategoria A v Sibeniku, je to skutočne tak ako to opisovali ostatní. Rozumeli mojej ceskoslovenskoanglickej hatlanine :D . Otázky typu čo je to mapa, kompasova ruzica, maják, charakteristika majáku, prednosti, určiť polohu lode na mape... tam sa skusajuci kapitán nevedel dohodnúť sa nejakou pani a komisie, ktorá tvrdila, že na kategóriu A nemusím vedieť polohu na mape. Nakoniec som im to odcital a asi dobre lebo to okomentovali že veľmi dobre. Celá skúška asi 2 _ 3 minúty. Prístup super.... odporúčam.
Uživatelský avatar
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1721
Registrován: pon lis 26, 2012 1:00 am
Reputace: 102
Bydliště: Ostrava

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod Jarda885 » stř čer 29, 2016 9:53 am

Voditelj brodice kategorije A
Platí pro maximální délku lodi do 6 m a výkonu motoru do 8 kW, ve vnitrozemských chorvatských vodách, vnitřním moři, pobřežních vodách a chorvatských teritoriálních vodách do vzdálenosti 6 námořních mil od linie pobřeží nebo ostrovů.

Informace je převzatá z webu Zindulky.


Nevím, jestli je to ten průkaz, který jsi chtěl dělat. Vetšinou se dělá Voditelj brodice kategorije B. Ten už stačí na všechny běžné lodě čártrované v Chorvatsku.
Uživatelský avatar
Michal1
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 111
Registrován: ned úno 16, 2014 1:00 am
Reputace: 10
Bydliště: Nové Zámky

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod Michal1 » stř čer 29, 2016 7:04 pm

Ahoj. Kategória A. loď do 7 metrov a motorom do 15 kw do 6 námorných míľ od pobrežia a ostrovov. Tak je to napísané na preukaze....... :D
Mne a mojim plánom to do budúcnosti úplne stačí. :crazy:
Uživatelský avatar
jajarin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 423
Registrován: pon srp 15, 2011 2:00 am
Reputace: 25
Bydliště: Nymburk

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod jajarin » stř čer 29, 2016 10:33 pm

Michal1 píše:Ahoj. Kategória A. loď do 7 metrov a motorom do 15 kw do 6 námorných míľ od pobrežia a ostrovov. Tak je to napísané na preukaze....... :D
Mne a mojim plánom to do budúcnosti úplne stačí. :crazy:


Budoucnost je velice krátká doba a potom musíš dělat znovu další budoucnost.
Uživatelský avatar
pavelmicek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 175
Registrován: pon čer 06, 2016 3:05 pm
Reputace: 18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Zkoušky ve Splitu : shrnutí

Příspěvekod pavelmicek » úte črc 05, 2016 8:13 am

Tak na průkazu jsou vlivem české diakritiky a chorvatské klávesnice hned dvě chyby, v mém jménu i místě narození. Už jsem to neměl sílu řešit, zcela určitě by to byl problém zas na několik dnů. Vzhledem k tomu, že po tom všem vnímám chorvatský průkaz jako neprofesionální frašku, si nemyslím, že by to v praktickém životě přinášelo nějaké nepříjemnosti.
Poslední kapka do této komedie je i samotná velikost průkazky, která je o pár milimetrů větší než stará česká občanka, takže se vám ani nevejde do peněženky.
Vtipné je, že historku jak se dá získat kapitánský průkaz vykládám na počkání všem známým i kolemjdoucím a všichni nevěřícně zírají. Toto opravdu neangažovaného laika, který závistivě kouká každý rok na jachty z přeplněné pláže nenapadne ani ve snu.
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Re: RE: Zkoušky ve Splitu : shrnutí

Příspěvekod Bilardos » stř črc 06, 2016 6:24 pm

pavelmicek píše:Poslední kapka do této komedie je i samotná velikost průkazky, která je o pár milimetrů větší než stará česká občanka, takže se vám ani nevejde do peněženky.

To jsi asi nevidel CZ prukaz, ktery ma velikost cca A5!!!


Odesláno z mého SM-J500F pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
pavelmicek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 175
Registrován: pon čer 06, 2016 3:05 pm
Reputace: 18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod pavelmicek » stř črc 06, 2016 6:31 pm

Myslíš MDČR? Páč moje VMP ma sympatickou velikost řidičáku


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Re: RE: Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod Bilardos » stř črc 06, 2016 6:33 pm

pavelmicek píše:Myslíš MDČR? Páč moje VMP ma sympatickou velikost řidičáku


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ano MDCR

Odesláno z mého SM-J500F pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
jajarin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 423
Registrován: pon srp 15, 2011 2:00 am
Reputace: 25
Bydliště: Nymburk

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod jajarin » pon úno 13, 2017 8:39 pm

Ahoj, nevím kam to napsat. Nepojede někdo do května do Zadaru? Kamarádovi ukradli doklady a samozřejmně i kapitánskej průkaz. Byl by někdo tak ochotnej a na kapitaniátu v Zadaru nechal udělat kopii průkazu? Foto a poplatky dodám.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod Anonym » pon úno 13, 2017 9:39 pm

Ověřte si s kamrádem, jestli je nutné aby to bylo přímo v Zadaru. Případně co je pro to potřeba když tam nebude osobně. Kontakty na jednotlivé kapitanáty jsou na Ministerstvu mora.
Vedu na kapitanát v Šibeniku dva kurzy v dubnu (18. a 25.) a dva v květnu (9. a 16.). Pokud budu schopen pomoct, pomůžu rád.
Uživatelský avatar
jajarin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 423
Registrován: pon srp 15, 2011 2:00 am
Reputace: 25
Bydliště: Nymburk

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod jajarin » pon úno 13, 2017 9:55 pm

Nejlepší nebo nejhorší, nevím. Už se mu to stalo před 5lety. Jel do zadaru taky kurz a tam to bez problémů se dvěma fotkama a malým poplatkem to udělali na počkání. Zkoušky dělal v Zadaru, nevím jestli to vydá i jiný kapitaniát. Za zkoušku by to stálo.
Uživatelský avatar
pavelmicek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 175
Registrován: pon čer 06, 2016 3:05 pm
Reputace: 18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod pavelmicek » čtv bře 16, 2017 11:05 am

Když jsem se loni připravoval na Voditelj Brodice B, tak jsem si sepsal všechny otázky, které tady v diskuzi zazněly snad od roku 2007 do 2016. Otázky jsou pořád ty samé. Do tohoto souboru jsem vložil i odpovědi + komentáře, odkaz na stranu učebního materiálu apod. U některých otázek si správností nebo úplností odpovědí jistý moc nejsem. Takže doporučuji zdravý selský rozum a nastudovat si odpověď sám podle sebe z učebních materiálů.

Jelikož si o soubor píšete v soukromých zprávách umístím jej ZDE volně ke stažení.

Pokud naleznete chybu, nepřesnost nebo doplnění rád to do souboru doplním, aby odkaz byl stále aktuální.
Uživatelský avatar
Angerthas
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 57
Registrován: čtv pro 19, 2013 1:00 am
Reputace: 3
Bydliště: Okres Kolín

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod Angerthas » čtv bře 16, 2017 12:19 pm

Loni jsem řešil duplikát chorvatských papírů.
A) nutno je tam zajít osobně
B) musíš tam, kde jsi zkoušky dělal - hledala to v knize
C) zaplatíš pár poplatků - muselo se do nějaké banky a tam zaplatit dva poplatky a koupit kolek
D) vyřídí to napočkání
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod Anonym » čtv bře 16, 2017 12:26 pm

Se zájmem Pavle sleduji tvé snažení a počínání. Se zájmem, tu s úsměvem, tu s podivem čeho je nováček schopen. A s nadhledem člověka, který nějakých deset let přivádí před zkušební komisaře ročně desítky nových adeptů. Nejsem sám, je nás tu více.

V prvé řadě, bez ohledu na to že jsem na této činnosti osobně zainteresovaný, čistě z pohledu a potřeb nováčků, vždy doporučuji zaplatit si kurz. Organizací je spousta, já preferuji místní YachtNet. Kromě toho že je člověk pečlivě připraven na zkoušku v konkrétním místě, užije si pěkný týden dovolené s partou (většinou) příjemných přátel stejného zaměření. Naučí se přístavním manévrům, zdokonalí se v ovládání lodě, má praktický náhled na to jak kdo loď vede, dostane se mu upozornění na co si dát pozor, jak číst vodu, atd. atd.......
Instruktor provede celým kurzem, přihlášením, vyzvednutím papírů. Vysvětlí kde co a jak.

No a k těm zkouškám. Nepočítám kolik kurzů a kolik frekventantů, ale opravdu mnoho. Převážně v Šibeniku a po deset let tam znám každou otázku, každý chyták a všechny správné odpovědi, tak jak si je přejí slyšet. Samozřejmě že okruhem otázek ke zkouškám to nekončí a po zkouškách se teorie dál prohlubuje.

Zkráceně, heslovitě k Šibeniku:
Platí se v bance na světelné křižovatce, kolek v trafice na nábřeží, skenování pasů naproti parku, fotky jejich formátu 3x2,5 vedle divadla. Přihlášky do jedenácti, na pořadí nezáleží, berou to na přeskáčku. Začátek zkoušky v 15:00 , průkazy druhý den v 11:00 (pozor, od jedenácti mají přestávku, takže mírně před). Zdarma se dá vyvázat a počkat na posádku u mola napravo od benzinky. Pro průkazy může jít jeden, dávají to každému na základě podepsaného protokolu o provedené zkoušce.
Pantofle, plavky, nátělník, samozřejmě. Kompasová růžice, námořní mapa, deklinace, míle - metry, kabel. Přednost motor/motor, tři motory, motor plachetnice, předjíždění a míjení motoru. Značky na mapě, hlavně typy dna, hloubka, isobáta, kámen na hladině a 2m pod, kardinální isolované, charakteristika majáků. Vzdálenost, pozice, náměr (pozor, za toto běžně vyhazují), u pozize buďte připraveni že vám nepůjčí odpichovátko (nikoliv kružítko), ale ukáže vám přímo průsečík poledníku a rovnoběžky. První čteme šířku, pak délku.
Tím pádem zkouška pomalu skončila. Vzdálenost plavby od pobřeží motor ve skluzu a plachetnice, max. vzdálenost plavce, plavba v kanále (míjení), rychlostní omezení v kanálech (třeba sv.Ante), Jugo, Bóra, Nevera, Bríza, K čemu kanál 16, kdy May-Day, Pan-Pan (medico), Securité, příkladné volání May-Day v anglickém jazyce. Našrotit jedno vzorové volání, nejlépe důvod sinking, pozice severně od ostrova Žirje.

To je vše :lol:

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
pavelmicek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 175
Registrován: pon čer 06, 2016 3:05 pm
Reputace: 18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod pavelmicek » čtv bře 16, 2017 1:05 pm

Baharis píše:...kolek v trafice na nábřeží...

Zajímalo by mě jak se v Šibeniku v trafice objednávají kolky. Ve Splitu mi to trvalo půl hodiny běhání po nábřeží a tři trafiky než mi v té čtvrté ruply nervy (před zkouškou je člověk náchylnější :-) )a česko chorvatsko angličtinou jsem křičel po trafikantovi "kolek 40kuna... známka... stamp, forty kuna for exam voditelj brodice" ani po tom netušili co chci. Kolek jsem nakonec samozřejmě sehnal.
Čekal bych že trafiky vedle kapitanátů budou k podobným "nechorvatským" objednávkám poučenější.

Za kružítko se stydím.
Naposledy upravil(a) pavelmicek dne čtv bře 16, 2017 1:08 pm, celkem upraveno 1 x.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: RE: Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod Anonym » čtv bře 16, 2017 1:08 pm

Čti.....

Na přihlášce to máš napsané. Državnu pristojbu...

Ťapkám z Galaxy S7
Uživatelský avatar
seemann
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 305
Registrován: čtv led 17, 2008 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Pardubicko

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod seemann » čtv bře 16, 2017 3:35 pm

pavelmicek píše:
Baharis píše:...kolek v trafice na nábřeží...

Zajímalo by mě jak se v Šibeniku v trafice objednávají kolky. Ve Splitu mi to trvalo půl hodiny běhání po nábřeží a tři trafiky než mi v té čtvrté ruply nervy (před zkouškou je člověk náchylnější :-) )a česko chorvatsko angličtinou jsem křičel po trafikantovi "kolek 40kuna... známka... stamp, forty kuna for exam voditelj brodice" ani po tom netušili co chci. Kolek jsem nakonec samozřejmě sehnal.
Čekal bych že trafiky vedle kapitanátů budou k podobným "nechorvatským" objednávkám poučenější.

Za kružítko se stydím.


Stačí Smart Phone a překladač. Šikovná aplikace, vyfotíš text-dokument a ono ti to přeloží, nebo nadiktuješ text do founu a zobrazí se překlad, nebo přehraje nahlas přeložený text.
Uživatelský avatar
pavelmicek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 175
Registrován: pon čer 06, 2016 3:05 pm
Reputace: 18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod pavelmicek » čtv bře 16, 2017 3:49 pm

seemann píše:..Stačí Smart Phone a překladač...

Jaký překladač používáš ty? Ten můj totiž slovo "kolek" přeloží do chorvatštiny jako "marka" (mimochodem tohle slovo jsem taky "křičel" na trafikanta a k ničemu)
A kdybych znal pojem "Državnu pristojbu" (doslovný překlad "státní daň") tak bych žádnou aplikaci nepotřeboval ;-) ale já ten pojem neznal, protože tady na fóru ho nikdo nevyslovil a ani tu přihlášku jsem v ruce neměl, vyplnil ji za mě Chorvatský úředník.
Uživatelský avatar
seemann
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 305
Registrován: čtv led 17, 2008 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Pardubicko

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod seemann » čtv bře 16, 2017 7:09 pm

Můj tedy "Prihoda pečat", ale uznávám, že je zatraceně těžký stát se za 10 minut kapitánem a ještě k tomu ty kolky. :D
Uživatelský avatar
qwer
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 42
Registrován: pon úno 10, 2014 1:00 am
Reputace: 7
Bydliště: Kdyně

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod qwer » pát bře 17, 2017 9:13 am

Máte někdo povědomí, co obnáší voditelj brodice C? Hledal jsem to na netu a našel jen omezení do 30BT. O vzdálenosti od pobřeží nikde nic. Máte to někdo?
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod Anonym » pát bře 17, 2017 9:51 am

Uživatelský avatar
JaOCZ
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 682
Registrován: pon dub 20, 2015 2:00 am
Reputace: 110
Kontaktovat uživatele:

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod JaOCZ » čtv dub 06, 2017 12:06 am

Pratele, nemohu najit spravne vlakno, davam tedy dotaz sem. Kamaradka ztratila Chorvatske papiry (B). Kde ji vydaji prosim duplikat a co k tomu potrebuje?

Muze na libovolny kapitanat nebo tam, kde je delala?

Diky moc za radu.

H.
Uživatelský avatar
pavelmicek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 175
Registrován: pon čer 06, 2016 3:05 pm
Reputace: 18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod pavelmicek » čtv dub 06, 2017 8:02 am

Nevím jestli si četl pár přispěvků zpět?

Angerthas píše:Loni jsem řešil duplikát chorvatských papírů.
A) nutno je tam zajít osobně
B) musíš tam, kde jsi zkoušky dělal - hledala to v knize
C) zaplatíš pár poplatků - muselo se do nějaké banky a tam zaplatit dva poplatky a koupit kolek
D) vyřídí to napočkání
Uživatelský avatar
JaOCZ
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 682
Registrován: pon dub 20, 2015 2:00 am
Reputace: 110
Kontaktovat uživatele:

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod JaOCZ » čtv dub 06, 2017 8:13 am

Diky moc. Priznavam bez muceni, ze necetl :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů