NAVTEX NA MOBIL PRO OBLAST JADRANU

Počasí je jednou z nejvíce sledovaných témat při plavbě. Vše kolem počasí a jachtingu.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

NAVTEX NA MOBIL PRO OBLAST JADRANU

Příspěvekod alffa » pon čer 04, 2007 11:13 am

Přijmeme NAVTEXOVÉ hlášení za Vás, přeložíme je do češtiny, doplníme o další meteorologické informace a zašleme Vám zpět jako zprávu SMS přímo na Váš MOBIL.
Stačí si aktivovat zahraniční roaming, aby jste zprávy mohli přijímat.

Cena služby
700 Kč včetně DPH za každý započatý 1 týden plavby.

. Obrázek

Komplet nabídka:
http://www.bluecap.cz/navtex/

Pro vlastníky lodí to moc nebude ale na charter dostačující. :wink:
alffa
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » pon čer 04, 2007 12:09 pm

hacek je v tom, ze je to trochu predrazene !:-(
to uz se mi vyplati si to stahnout sam a rozhodne usetrim !!
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » pon čer 04, 2007 12:48 pm

jerryx píše:hacek je v tom, ze je to trochu predrazene !:-(
to uz se mi vyplati si to stahnout sam a rozhodne usetrim !!

Háček je v tom, že to nebylo míněno jako doporučení ale jako informace, že nějaká taková služba vůbec existuje.
Pokud ovšem víš jak stáhnout do momilu meto-info navtex bez navtexu, tak se s námi poděl.
Mě osobně by to moc zajímalo. :?:
alffa
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » pon čer 04, 2007 1:07 pm

se hned necerti, zkus tohle http://www.seefunkschule.at/navtex/. funguje super. v mobilu jako wap ;-)
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » pon čer 04, 2007 1:28 pm

jerryx píše:se hned necerti, zkus tohle http://www.seefunkschule.at/navtex/. funguje super. v mobilu jako wap ;-)

Nikdo se nečertí.
Takto je tvá informace ale hned lepší. Člověk aby z tebe všechno páčil. :lol:
alffa
Uživatelský avatar
toms
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 244
Registrován: stř kvě 09, 2007 2:00 am
Reputace: 10
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod toms » úte čer 05, 2007 8:17 am

to jerryx:
Nemáš ještě nějaké podobné stránky s Navtextem i pro jiné oblasti?
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » úte čer 05, 2007 9:48 am

toms píše:to jerryx:
Nemáš ještě nějaké podobné stránky s Navtextem i pro jiné oblasti?


zkus googlovat a neco treba najdes 8)

nasel jsem jeste oblast NAVAREA I+II (nejsou cele - proste okolo UK) a je to tady: html a wap. ale uz se mi tolik nelibi, je okolo hodne bordelu
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv čer 07, 2007 9:03 am

jerryx píše:se hned necerti, zkus tohle http://www.seefunkschule.at/navtex/. funguje super. v mobilu jako wap ;-)

Takový skvělý odkaz už dávno měl být mezi užitečnými www a v odkazech!!!!!
Uživatelský avatar
Fufunka
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 28
Registrován: čtv kvě 31, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Fufunka » čtv čer 07, 2007 11:30 am

http://www.seefunkschule.at/navtex/
Diky za odkaz!

Ta stranka ma ovsem 9KB nebylo by levnejsi nez WAP si ji stahnout do mobilu radeji pres GPRS a prohlizec typu OperaMini v Jave (to vetsina mobilu uz dnes umi)? I kdyz signal je v hrvatsku slusny, macata 12-16dB antena pro mobil take neuskodi.. Mozne by bylo take zkopirovat dynamicky na jinou stranku pouze tu kratsi cast o pocasi a tu si pak sliznout z mobilu GPRS za par haliru..

Jinak pro Jadran staci stahovat predpoved a fax od nemcu (DWD) pres SSB radio, treba starsi "zahradkarske" radio Yachtboy Grundig, ale na to je tu myslim na foru uz vlastni vlakno. Pak to jen zapnete pro dany cas, nebo nechate nahravat na pozadi do poce po cely den..

Dobra sranda je si take nechat posilat na mobil ty tydenni predpovedi ze supercomputeru NOAA ve formatu .grib (do 10KB), ty udavaji smer a silu vetru v uzivatelem zadanem prostoru, necha se to animovat. Pro Jaderko to spis brat jako celkovy trend, tam hraje vice lokalnich vlivu cleniteho pobrezi, ktere nejsou modelovany.. Na volnem mori to umi i celkem presne predpovedet vlny.

Pekne jsou take ty krabicky na prijem fotek primo ze satelitu (zadarmo), jeden kit asi 3tis. Kc se dela i v CR, za 7tisic i s prijmem hires obrazku z novych druzic. Je to vizualne velice pekne, ale pokud nejste vice ponoreni do meterologie, aby vam to neco reklo tak je to jen takova kratochvilna hracka.. Ta highres verze take potrebuje uz slusne PC, aby jste vyuzili potencial vsech tech softwarovych zazraku interpretace dat..
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » čtv čer 07, 2007 11:47 am

Libor píše:
jerryx píše:se hned necerti, zkus tohle http://www.seefunkschule.at/navtex/. funguje super. v mobilu jako wap ;-)

Takový skvělý odkaz už dávno měl být mezi užitečnými www a v odkazech!!!!!


no tak sorac, ja myslel, ze je to proflaknuty :D
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » čtv čer 07, 2007 11:54 am

Fufunka píše:http://www.seefunkschule.at/navtex/
Diky za odkaz!

neni zac :D
Fufunka píše:Ta stranka ma ovsem 9KB nebylo by levnejsi nez WAP si ji stahnout do mobilu radeji pres GPRS a prohlizec typu OperaMini v Jave (to vetsina mobilu uz dnes umi)? I kdyz signal je v hrvatsku slusny, macata 12-16dB antena pro mobil take neuskodi.. Mozne by bylo take zkopirovat dynamicky na jinou stranku pouze tu kratsi cast o pocasi a tu si pak sliznout z mobilu GPRS za par haliru..

tady, ale nemas pravdu: ta stranka nema 9kB - to ma pouze html stranka, ale ja jsem psal, ze tam je i wap a ten ma mene (a vypada trochu jinac). takze wap se vyplati ;-) musis si to nejprve zkusit nez neco napises :D
Uživatelský avatar
Fufunka
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 28
Registrován: čtv kvě 31, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Fufunka » čtv čer 07, 2007 1:49 pm

No ja to psal obecne proste WAP-scam zasadne nepodporuju..
Kdyz si pres jinou dynamickou stranku sliznu jen ten obdelnik s textem tak se vsad ze v roamingu to bude LEVNEJSI v GPRS/OperaMini/email nez ta WAP verze.. :twisted:
Uživatelský avatar
Frantisek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 265
Registrován: čtv srp 24, 2006 9:00 pm
Reputace: 0
Bydliště: Presov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Frantisek » sob čer 09, 2007 6:29 am

Fufunka píše:No ja to psal obecne proste WAP-scam zasadne nepodporuju..
Kdyz si pres jinou dynamickou stranku sliznu jen ten obdelnik s textem tak se vsad ze v roamingu to bude LEVNEJSI v GPRS/OperaMini/email nez ta WAP verze.. :twisted:


Objem prenesenych dat cez Opera mini 3.0 = 5kB

Objem prenesenych dat cez WAP = 9kB

Tarifikácia dátových GPRS prenosov v zahraničí je jednotná vo všetkých krajinách, kde je sprístupnený GPRS roaming. Účtovná jednotka pri prístupe na internet a intranet, ako aj pri prístupe na WAP v rámci služby Orange World je 10 kB. Cenu za každých aj začatých 10 kB prenesených (odchádzajúcich i prichádzajúcich) dát je možné zistiť na internetovej stránke www.orange.sk alebo na Zákazníckej linke 905. Cena za odoslanie obrazových správ zo sietí GPRS roamingových partnerov je rovnaká ako zo siete Orange Slovensko, a.s. Prijatie obrazovej správy v sieti GPRS roamingového partnera je bezplatné.

Z uvedeneho vypliva, ze ci prenesiem data jednym alebo druhym sposobom a prerusim spojenie s datovou sietou, pri znovunadviazani prenosu bude mi uctovane novych 10kB. Uz bolo zopar pripadov kedy si tuto skutocnost zakaznici neoverili a boli prekvapeny fakturou ktora ich cakala doma.
Uživatelský avatar
Fufunka
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 28
Registrován: čtv kvě 31, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Fufunka » sob čer 09, 2007 11:10 am

T-mobil, happy roaming, oblast 2 (Evropa-Chorvatsko):

GPRS 0,24 (0,29 s dph) Kč/kB
WAP 1,40 (1,67 s dph) Kč/kB

minimalni zuctovaci jednotka za WAP je 10kB za ciste GPRS 100kB!
http://t-mobile.cz/Web/Residential/Tari ... ovani.aspx
(pak to lze jeste zlevnit - existuji ruzne zvyhodneni, ale to se furt meni takze to sem nedavam)

No jak jsem uvedl drive, zasilam si vice veci najednou, takze napr. v Opere Mini, mam v zalozce DWD nemecke pocasi pro Severni a Jizni Jaderko, predpoved hrvatskeho hydro institutu a ted tam pridam tenhle Navtex. Pripadne pres automaticky mail se nechaji zasilat ty tydeni predpovedi ze supercomputeru NOAA/NASA, nebo vycucy z dynamicky stranek o pocasi od anglanu nebo cokoliv zajimaveho. Takze clovek muze do tech 100kB nacpat co v konkretni situaci potrebuje uplne s prehledem.

Dale nejde jen o jeden den, ale kumulativni odber dat v tom roamingu, napr. loni jsem tam v jednom tydnu mel pres pul mega, protoze sem resil neco pracovniho po emailech (bez priloh), ale bezna vymena surovych meteo dat je podstatne mensi..

(>20kB faxy a vetsi obrazky pro animaci je lepsi tahat pres SSB nebo NOAA satelity z radia zadarmo..)

I odbery kolem mega/tyden je v GPRS porad skoro zadarmo oproti napr. data satelitu nebo vsem tem celkovym nakladum a omezenim spojenym s datovou komunikaci pres HAM radio (ta se vyplati/ma opodstatneni spis na otevrenem mori a dlouhodobejsich pre-plavbach)..

PS jinak jste asi slyseli, ze to EU narizeni o snizeni cen roamingu se v budocnu bude tykat i prenosu dat, takze je jen otazka casu kdy to prijde i na Jadran..
Uživatelský avatar
dana
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 15, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dana » sob čer 09, 2007 4:13 pm

Nechci kverulovat, ale ten WAP tahas pers GPRS. Nebo se pletu :?:
Uživatelský avatar
Fufunka
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 28
Registrován: čtv kvě 31, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Fufunka » sob čer 09, 2007 9:22 pm

To sice ano, ale tarifikace je rozdilna viz. ten priklad cen T-mobilu,
stejny rozdil je u vsech operatoru. WAP je stara technologie z doby
kdy se nepredpokladalo mit v mobilu graficky internetovy prohlizec ala MiniOpera natoz windows jako dneska, apod...
Uživatelský avatar
gtpraha
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 23
Registrován: čtv kvě 29, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gtpraha » úte čer 03, 2008 4:30 pm

Tak se zdá, že zéfunkšúle už moc nefunguje... :(
Uživatelský avatar
hanes
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 67
Registrován: čtv čer 21, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Hodonín

Příspěvekod hanes » stř čer 04, 2008 6:37 am

Budeš si muset pořídit navtexový přijímač na loď :-)
Je takřka na věky pokud ho neutopíš a funguje po celém světě.
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Bilardos » stř čer 04, 2008 7:33 am

Takm jsem náhodoun zabrouzdal na web T-Mobile a u roaminového "zvýhodnění" Cestovatel mají:
- internet 0,10 bez DPH (0,12 s DHP za kB) - bohužel stále účtovací jednotka: 100 kB
No mít za 12Kč předpověď... to není tak špatná cena :-)
Uživatelský avatar
hanes
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 67
Registrován: čtv čer 21, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Hodonín

Příspěvekod hanes » stř čer 04, 2008 7:44 am

I ty brouzdale :-)
Jenom nezapomeň uvést co že to máš za mobil. Zatím není zcela standartem mít mobil s operačním systémem a MiniOperou.
Uživatelský avatar
erar
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 105
Registrován: stř říj 24, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod erar » stř čer 04, 2008 8:55 am

hanes píše:I ty brouzdale :-)
Jenom nezapomeň uvést co že to máš za mobil. Zatím není zcela standartem mít mobil s operačním systémem a MiniOperou.


já zase neznám moc lidiček který nemaj operční systém v mobilu. :? :? budu se muset poptat.
Uživatelský avatar
hanes
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 67
Registrován: čtv čer 21, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Hodonín

Příspěvekod hanes » stř čer 04, 2008 9:04 am

Mám na mysli Symbian či mrkvosoftí WinMobile
Samozřejmě, jakýs takýs browser má i moje Motoroura, ale to je spíš nic jak moc :-(
Uživatelský avatar
janekz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 176
Registrován: čtv zář 20, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod janekz » stř čer 04, 2008 2:38 pm

OperaMini je i ve verzi pro javu - na SonyEricssonu ji úspěšně používám asi rok a půl.

V Chorvatsku na počkání koupíte výhodně SIM kartu s datovým tarifem. Já takhle letos v květnu v Šibeniku koupil Simpa karticu T-Mobile s předplacenýma 100MB (sto megabajtů) za 100kun. To se mi zdálo zadarmo a furt jsem hledal, kde je nějaký skrytý potíž (znáte to, T-Mobil umí zákazníka stáhnout s peněz). A ono nic - karta funguje přímo v mobilu (i s OperaMini) a rozchodil jsem i připojení notebooku přes mobil s touto karticou (notebook s mobilem spojeny přes Bluetooth). Jediný problém vznikl tím, že v návodu k instalaci chorvatští témobiláci opomněli uvést jméno přístupového bodu APN. Jelikož jsem nastavení prováděl až na moři (a ne v prodejně což by bylo bývalo snazší) i jal jsem se volat na zákaznickou linku operatéra. Jenže oni maj jen nějaké krátké číslo, které z českého mobilu volat nešlo a ta chorvatská karta hlasové služby nemá. Nakonec jseme se připojili pekelně draho přes českýho vodafouna a na webové stránce t-mobile.hr kýžený údaj našli (ale asi to dost stálo, neboť jejich webové stránky rozhodně nejsou z nejmenších).

Mám pocit, že obdobné karty nabízí i VIPnet operátor. Takže platit někomu za posílání zpráv na mobil je blbost, za 700,- máte 200MB na brouzdání a pokud používáte např. Operu, která umí snadno nezobrazovat obrázky apod tak máte na dovču internet zajištěný...

Ahoj, Janek
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř čer 04, 2008 3:18 pm

Kontrolní otázka: V jakém typu prodejen lze HR datovou SIMkartu koupit? Asi bych do toho šel. Pokud někdo má typ na prodejnu v oblasi Zadar-Sukošan...
Já mám toho Shifta, s Hanesem jsme jej rozchodili na GPRS roaming a testovali na Plavbě kapitánů. Při dotazu na předpověď to ještě šlo. Došla vždy SMSka na nějakých 45 Kč. Když to tak pěkně chodilo, napadlo nás podívat se na model Aladin. A než jsme se nadáli, předbitých 500 bylo v ....li.
Uživatelský avatar
janekz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 176
Registrován: čtv zář 20, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod janekz » stř čer 04, 2008 3:59 pm

to Baharis: na webu t-mobile.hr je seznam prodejen. Já kupoval přímo v T-Centaru (firemní prodejna t-mobilu) v šibeniku. V Zadaru je T-Centar na adrese Polačišće 2.

Teď má onu kartu windward, za týden jsme totiž nevyčerpali skoro nic a tak si ji ode mně koupil.

Ahoj, Janek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů