Změna pojištění plavidel v Chorvatsku?

Vše co souvisí s předpisy kolem plavby a technickou dokumentací lodí, včetně jejich regisdtrace. Přepravy lodí. Technickými prostředky pro dopravu lodí. Dále pojištění lodí, přívěsů, osob atd.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Uživatelský avatar
berty
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 254
Registrován: sob led 06, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Změna pojištění plavidel v Chorvatsku?

Příspěvekod berty » čtv čer 14, 2007 9:42 pm

Dnes mi to přišlo a nevím o tom, možná je nás víc.


Allianz pojištovna, a, s.
generální ředitelství ' úsek pojištění majetku a odpovědnosti Allianz 1~ občanů a podnikatelů
Ke Štvanici 656/3
1860a Praha 8
Vyřizuje Znamenáček

Navýšení limitů pojistného plnění pro škodu usmrcením a na zdraví při provozování plavidel v Chorvatsku na 15 mil. Kč
Vážená paní, vážený pane,
dovolujeme si Vás upozornit na důležitou změnu týkající se pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem rekreačního plavidla. V průběhu minulého roku došlo v Chorvatsku k úpravě zákona, který upravuje povinné pojištění odpovědnosti pro majitele (provozovatele) plavidel za škodu způsobenou jejich provozem. Zákon sleduje zvýšenou o<hranu třetích osob, které by mohly utrpět zranění nebo být dokonce usmrceny při nehodách způsobených motorovými čluny nebo plachetnicemi. Zmíněné pojištění jsou povinni uzavřít všichni, tedy i zahraniční majitelé (provozovatelé) plavidel,jejichž výkon motoru přesahuje 15 kW. Minimální limit pojistného plnění je nově stanoven na 3 500 000 HRK (přibližně 480 000 Euro,15 000 000 Kč).
V minulé plavební sezoně Allianz pojišťovna. a. s. nabízela pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem rekreačního plavidla
s maximálním limitem pojistného plnění pro škodu usmrcením a na zdraví ve výši 10 mil. Kč. Na základě změny chorvatské legislativy jsme pro Vás připravili navýšení limitů pojistného plnění tak, aby vyhovovaly nové právní úpravě:

Limit pojistného plnění Územní působnost Maximální výkon motoru Roční pojistné
15 mil. Kč pro škodu usmrcením a na zdraví2 mil. Kč pro škodu na věci 80 tis. Kč pro jinou majetkovou škodu Evropa a Středozemní mořeZpůsob užíváníPlavidla : rekreační plavba Do 30 kW 2700 Kč
Do 50 kW 3800 Kč
Do 100 kW 5300 Kč
do 150 kW 7900 Kč
do 200 kW 9500 Kč
Nad 200 kW Na dotaz

V případě, že se chystáte s plavidlem do Chorvatska. doporučujeme Vám změnu Vaší pojistné smlouvy tak, aby vyhovovala nové právní úpravě. Pokud se rozhodnete nabízenou změnu přijmout podepište předtištěný formulář ve spodní části tohoto dopisu a zašlete jej spolu s Modrou kartou, zpět na adresu Allianz pojištovny, a. s.0bratem Vám zašleme potvrzení o provedené změně, novou Modrou kartu a poštovní poukázku s novým pojistným. Další možností je kontaktování obchodního zprostředkovatele Allianz pojišiovny, a. s.:

Navýšením limitů pojistného plnění předejdete problémům, které by Vás mohly potkat přn přihlašování plavidla na kapitanátu. Při předložení Modré karty s nedostatečným limitem pojistného plnění by totiž chorvatské úřadyVaše pojištění neuznaly a Vy byste byli nuceni uzavřít na místě nové odpovědnostní pojištění.
Těšíme se na další spolupráci a přejeme Vám šťastnou plavbu s naším pojištěním.
S pozdravem

Zdeněk Kučera
ředitel úseku pojištění majetku
a odpovědnosti občanů a podnikatelů Žádost o změnu pojistné smlouvy č.

Jiřl Rak
vedoucí oddělení podpory obchodu ÚPMOOP


Souhlasím s navýšením ,limitů pojistného plnění v pojistné smlouvě ………….. k datu 2.6.2007 na: Limit pojistného plnění pro škodu usmrcením a na zdraví-15 mil. Kč
Limit pojistného plnění pro škodu na věci-2 mil. Kč
Limit pojistného plnění pro jinou majetkovou škodu-80 tis. Kč .
a se zvýšením ročního pojistného u pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem rekr, plavidla na 5 300 Kč.
Pojištěný se podílí naplnění z jedné pojistné události l0%, nejméně však částkou 2.500; Kč.nejvýše částkou 20.000: Kč.
Jméno:
Adresa:

Berty
Uživatelský avatar
RudaK
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 24
Registrován: sob dub 07, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Liberec

Modrá karta

Příspěvekod RudaK » čtv čer 14, 2007 10:15 pm

Už to mám taky zvýšené-ptal jsem se co nějakou slevu za bezškodní průběh pojistky za 8let - prý u tohoto typu pojištění žádnou slevu neposkytují :(
Ahoj Ruda :evil:
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » pát čer 15, 2007 8:00 am

Zmíněné pojištění jsou povinni uzavřít všichni, tedy i zahraniční majitelé (provozovatelé) plavidel,jejichž výkon motoru přesahuje 15 kW.


Znamená to že na yachtě s motorem do 15 kW není poviné ručení vyžadováno ? :?:
alffa
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát čer 15, 2007 1:22 pm

MARIS píše:já pojišťuji svou loď vždy při první plavbě v Chorvatsku a tuto pojistku vybaví každý kapitanát.Pro loď do 10 m to stojí 180 Kn + 5 Kn poplatek za zaplacení na poště.Limit pokrytí škod je 1 400 000 Kn.Platnost je 1 rok.

Dej vědět Marisi jak tedy to je letos.
Uživatelský avatar
berty
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 254
Registrován: sob led 06, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod berty » pát čer 15, 2007 5:51 pm

To Maris
Děkuji za informaci, že to jde na kapitanátě jsem věděl jen jsem si nebyl jist řádem (100 nebo 1000). Dnes už ani nevím proč jsem se pojišťoval u Allianz, snad abych měl pojištění platné v ČR. Jak nad tím přemýšlím tak jsem pojistku uzavíral daleko před změnou zákona a to se jěště mohlo lyžovat v hlavní sezoně a ne v zimě. Jsem totiž převážně motorář. Informaci o výši poplatku mohu ověřit buď telefonicky nebo osobně - odjíždím 29.6. směr Hvar a okolí.

Berty
Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

legislativa

Příspěvekod MARIS » sob čer 16, 2007 7:11 pm

Tomu se říká zákon schválnosti.Před dvěma hodinami jsem se vrátil z pracovně-volného pobytu na lodi.Byl jsem tam od pondělí,minimálně třikrát jsem šel kolem kapitanátu na Murteru,ale protože mě povinné pojištění končí až 27.6.tak jsem počítal s tím,že novou pojistku vyřídím až tam za tři týdny zase pojedu.Takže jestli došlo ke změně nevím.Ale k čemu došlo,bylo to,že jak jsem už dříve psal,že jsem při koupi lodi zaplatil daň a nic víc se už neplatí,tak mě právě minulý týden z chrvatského finančního úřadu přišla poštovní poukázka na zaplacení daně za roky 2005 - 2007 á 200Kn za rok plus poplatek za prodlení,tedy celkem 683Kn.I to byl důvod proč jsem hned v pondělí startoval na Murter.No,aspoň je loď kompletně nachystaná,a všechno v pořádku.Budu odjíždět pravděpodobně 3.7. a hned následující den si vyřídím pojistné.Jsem zvědav,co se změnilo.
Uživatelský avatar
tono
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 23, 2007 2:00 am
Reputace: 0

nová vyhláška

Příspěvekod tono » ned čer 17, 2007 12:53 pm

Zdravím všechny!Od r.2006 platí nová vyhláška pro Chorvatsko,našel jsem ji na netu.Neumím detailně chorvátsky,ale porozuměl jsem např.:čl.6-nemusí se sepisovat posádka,když nemá pobyt na plavidle-např,gumové čluny.Podle čl.7-Vinetu musí mít plavidlo od 3m a více a plavidlo kratší s motorem nad 5 kW.To jsou asi nejpodstatnější změny.Nebylo by špatné,kdyby to někdo dokázal přeložit.Ahoj Tono.

www.mmtpr.hr/UserDocsImages/nn-40-06-Ur ... e-more.htm
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon čer 18, 2007 1:16 pm

To berty
Dnes jsem na webu našel toto:

Základní pojištění odpovědnosti

Limity plnění:
základní, dvojnásobný Chorvtasko
Smrt a škoda na zdraví 5 000 000, 10 000 000, 15 000 000 Kč
Škoda na věci: 1 000 000, 2 000 000, 2 000 000 Kč
Jiná majetková škoda: 40 000, 80 000, 80 000 Kč

Pojistné pro plavidlo do 12 m bez motoru:
základní sazba ČR, dvojnásobná ČR, základní Evropa, dvojnásobná Evropa, Chorvatsko
800.-; 1200.-; 1400.-; 2000.-; 2100.-

Pro závody se vybraná sazba násobí 3 x (základní pro ČR 800 x 3 = 2400.- Kč na celý rok)

Pokud chce závodník zkrátit pojistné období, jde o výpočet z roční sazby:
1 měsíc = 70% celoroční sazby
2 měsíce = 80%
3 měsíce = 90%

Pojistnou částku je třeba zaplatit při podpisu.

Předpokládám tedy, že pokud mám motor 8 HP, stačí základní pojištění. odpovědnosti za 1400,-Kč na rok.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » pon čer 18, 2007 3:31 pm

Pojišťovali jste někdy loď přímo na kapitanátu v Chorvatsku? Lze to na nějakou kratší dobu jako třeba měsíc? Za rozumnější peníze? Platím skoro 4 tisíce za povinnou pojistku, kterou potřebuji 3 týdny v létě v Chorvatsku. :cry:
Uživatelský avatar
berty
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 254
Registrován: sob led 06, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod berty » pon čer 18, 2007 9:44 pm

To Libor,
osobně mám plnění:
Smrt a škoda na zdraví 10 mil.
Škoda na věci 2 mil.
Jiná majetková škoda 80 tis.

Asi 6 let jsem platil 2900Kč za motorák 6m + 90 k. Ale také si pamatuji dobu kdy Allianz tuto službu nabízela za 1400 Kč v roce 2000 v plnění: na životě a zdraví 5 mil, na věci 1 mil., majetkové škody 40 tis. Pro kategorii Plachetnice a motorový člun bez omezení, rekreační plavba Evropa.
Jo, časi se mění.
Závěr bude asi takový : Komu nestačí málo- nebude mít nic, tim myslím Allianz. Pojištění příští rok zaplatím v Chorvatsku a kdybych se rozhodl znovu na Korsiku a Sardinii popřemýšlím jak dál. Tam se mě v roce 1996 ptali pouze na informaci zda v případě nehody budu uplatňovat škodu a stačila jen odpověď NE a byl jsem na moři za asistence karabinierů. Možná se časy i tam změnily.

Berty
Uživatelský avatar
Standa*
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 82
Registrován: sob lis 12, 2005 8:46 pm
Reputace: 0
Bydliště: Bilina

Příspěvekod Standa* » pon črc 16, 2007 6:04 pm

Ahoj platím pojištění u Německé pojišťovny Wehring Wolfes GMBH na motorovku 165KW motor pojistka je na 5mil. Euro a platím 116Euro ročně docela rozdíl od Alianc
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » pát srp 03, 2007 9:08 am

Já jsem letos platil pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou třetí osobě (povinné ručení - modrá karta) u Alianz 3 800,- za mot. člun 50HP. Viz dopis pojišťovny v prvním příspěvku topicu. Když jsem se při koupi známky na Chorvatském kapitanátu ptal na možnost pojištění u nich, tak mi řekla že by to bylo za 1 000,-Kun a že to taky dělají jen na celý rok. Takže pro mne by to vyšlo nastejno. Tím si odpovídám na svojí otázku z 18.6. :)
Uživatelský avatar
RudaK
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 24
Registrován: sob dub 07, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Liberec

Příspěvekod RudaK » pát srp 03, 2007 9:31 pm

90HP Allianz 5400Kč : Chorvatsko 1060kn -zaplatil jsem v chorvatsku :(
Uživatelský avatar
Sullaco
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 248
Registrován: pon říj 29, 2007 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Sever Čech

Příspěvekod Sullaco » stř dub 23, 2008 9:16 pm

Ahoj Stando,

prosím tě mohl bys mi dát nějaký kontakt na tebou jmenovanou pojišťovnu? Ten telefon na toho pána je nefunkční.

Díky moc!

Zdenek
Uživatelský avatar
Sullaco
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 248
Registrován: pon říj 29, 2007 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Sever Čech

Příspěvekod Sullaco » čtv dub 24, 2008 1:18 pm

U té Vídeňské pojišťovny dělá povinné ručení pro celou Evropu cca EUR 69,00 (motorový člun 135HP) docela rozdíl oproti Allianz. Jen tak pro info.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv dub 24, 2008 1:54 pm

Sullaco píše:U té Vídeňské pojišťovny dělá povinné ručení pro celou Evropu cca EUR 69,00 (motorový člun 135HP) docela rozdíl oproti Allianz. Jen tak pro info.


Napiš prosím kontakt, to je opravdu zásadní rozdíl. Už ho máš dojednané? Jde to na dálku?
Uživatelský avatar
Sullaco
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 248
Registrován: pon říj 29, 2007 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Sever Čech

Příspěvekod Sullaco » čtv dub 24, 2008 7:24 pm

Ahoj Lubore,

kontakt jsem našel v jiné diskusi zde na fóru. Jedná se o p. Stejskala ze společnosti TPS Centrum, zastupujícího pojišťovnu Pantaenius. Jednání je naprosto super, bude po tobě chtít pouze doklady o lodi, následně ti vystaví předběžnou smlouvu (vše po telefonu a e-mailem). Já teď ještě zvažuji havarijní pojištění, nabízí celkem solidní částku, a to 396,- EUR ročně (výše plnění cca 400.000,- Kč). Máš v tom jak už tu také někdo psal pojištěnou loď na živel, nehodu, vandalismus, odcizení a co je dle mne super i pojištění lodě a vleku při transportu, což jsem zatím nikde jinde nenašel.Pouze mne trochu mrzí, že to nejde uzavřít (havarijní) třeba jen na měsíc, protože tak nějak nevím, jestli se mi to vyplatí když v Chorvatsku trávím cca 10dní ročně. Prý to možná začnou ale časem nabízet. Alianz nabízí havarijko za cca 1500,- na jeden měsíc, akorát nejde pojistit transport. Takže to asi vidím jasně, povinné ručení u Rakušáků a měsíc havarijní u Alianz.

Kontakt:

Ing. Pavel Stejskal
TPS centrum

Tůmova 17, 616 00 Brno
Tel./fax: 543 236 513
Mobil: 602 724 174
E-mail: pavel.stejskal@tpscentrum.cz.
www.tpscentrum.cz
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv dub 24, 2008 8:22 pm

Díky za tip! :good:
Uživatelský avatar
Sullaco
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 248
Registrován: pon říj 29, 2007 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Sever Čech

Příspěvekod Sullaco » pát dub 25, 2008 1:39 pm

Není zač...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host