Rybolov v Chorvatsku

Některým z našich uživatelů chybělo spojení jachtingu s rybařením a věcí kolem chytání ryb. Zde mají možnost zveřejnit své názory a postřehy. A také možnost prezentovat svoje úlovky.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » čtv črc 26, 2007 8:08 pm

To geng,
Mě se spíš zdá že o potápění toho moc nevíš (není to žádná ostuda).
Měl by jsi se alespoň mrknout u nás na tento topic:
http://jachting.info/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=568

Není to nijak vyčerpávající ale aspoň něco.
Zrovna jsem slyšel ve správách že se v HR utopil 27letý kluk. (Na nádech.)
Za tu masku (brýle) bych se také přimlouval. ;)
No užijte si to, alffa
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » čtv črc 26, 2007 8:10 pm

Abych tu rybařinu trochu odlehčil, povím vám jak jsem já chytal ryby do síťky.
Asi to většina znáte. Stojíte na molu či na palubě zakotvené lodi /HR/, vyhodíte drobky od snídaně či večeře do vody a ejhle během půl minuty vidíte v čiré vodě asi tak plný kýbl krásných „šprotů“, jak se o ty vaše drobečky těsně pod hladinou přímo rvou, voda se jen vaří.Koukáte a říkáte si,“ mít tak síťku co mají rybáři na chytání nástrahových rybek, s tou by se pánve plnily“. Ta síťka je tak 1 x 1 , vyztužená křížem, nahazujete a vytahujete provázkem, ten může být případně na klacku – možná se tomu říká čeřen.
Loni před odjezdem na dovolenou jsem dokupoval nějaké rybářské věci /rybařím jen o dovolené/ a zase jsem si vzpomněl na tu síťku. Prodavač mě ale zklamal. Byly doprodané. Jednu nakonec přeci jen přinesl, ovšem s omluvou, že je 2,5 x 2,5 m. Srdce mi poskočilo radostí. To bude ono, „rybar primarica“ bude proti mně školní loďka.

O týden později, první den naší plavby končil v klidné a málo obsazené zátoce. Už jsem se nemohl dočkat. Vyložil jsem ráhno až k vantům, přes koncovou kladku jsme spustil vyztuženou síť, dva muž jsem postavil k lanu od sítě, tu jsme potopili tak 3m a já nad ní začal zakrmovat. „Šproty“ se hrnuly ze všech stran. Velká hostina nás nemohla minout. „ Zvedat“ zavelel jsem.
Tahači zabraly a síť stoupala k hladině, nakonec vystřelila nad hladinu plná ….třpytících se kapek mořské vody. Rybka ani jedna, ani šupinka. Znovu a znovu jsme to zkoušeli, i na jiném místě. Nikdy ani rybička.
Když byla síť příliš hluboko, rybky ji v čisté vodě viděly a klidně stačily odplout, když jsem ji dal jen kousek pod hladinu, nikdy jsem je nad síť nedostal.
:cry:
Tak tudy vážení cesta nevede. Už jsem ji prošlapal před Gangem. Pravda, posádka se mi za zády posmívala, ale já vím, pokud to jen troch jde, klukovské sny musíme uskutečňovat.. Běda nám, až se jich vzdáme.

P.S.
Letos kovu harpuny a vyzkouším lehkou nouzovou jachtařsko-potápěčskou výstroj pro Wladyho a spol.
S tím však musím do jiných „chlívečků“. Znáte to, určitě by se zde našel někdo, kdo by mě ochotně mlátil cedulí Admin Power po hlavě. :crazy:
Pepa
Naposledy upravil(a) Pepa dne čtv črc 26, 2007 9:11 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
geng
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 14
Registrován: úte črc 24, 2007 2:00 am
Reputace: 0

hoj

Příspěvekod geng » čtv črc 26, 2007 8:58 pm

mno ,,brejle do vody sem jim samo koupil taky,,myslím že je to bude bavit,,sou sice na to trochu už větší,,ale před dvouma rokama sme byly na stejným místě jako budem ted,,a tak si chtěj vzít něco víc než před tím,mnojn,,mě udivuje jak si tu ze mě děláte všichni srandu,,jo a jak hodně se můžeš asi tak nadechnout stím šnorchlem?hm myslim že bude lepší když se malinko napijou ;)
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Re: hoj

Příspěvekod alffa » čtv črc 26, 2007 9:10 pm

geng píše:mě udivuje jak si tu ze mě děláte všichni srandu,,jo a jak hodně se můžeš asi tak nadechnout stím šnorchlem?hm myslim že bude lepší když se malinko napijou ;)

Nikdo si z tebe srandu nedělá.
Spíš máme (zbytečnou) starost.:sorry:Už se to nestane.
Jinak s tím šnorchlem můžou dýchat třeba půl hodiny.
alffa
Uživatelský avatar
geng
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 14
Registrován: úte črc 24, 2007 2:00 am
Reputace: 0

hoj

Příspěvekod geng » čtv črc 26, 2007 9:14 pm

brejle do vody jsem jim samo koupil taky,,myslim že budou spokojený,sice je to na ně už možná moc trapný,ale oni si s tím vyhrajou,,do chorvatska pojedem podruhý,takže si myslim že to bude vpoho,jak vidím tak si ze mě děláte docela švandu,což? :P
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Re: hoj

Příspěvekod alffa » čtv črc 26, 2007 9:38 pm

geng píše:jak vidím tak si ze mě děláte docela švandu,což? :P

Buďto jsi nějak zamrznul, nebo Ti přeskakuje jehla na desce.
alffa
Uživatelský avatar
geng
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 14
Registrován: úte črc 24, 2007 2:00 am
Reputace: 0

njn

Příspěvekod geng » pát črc 27, 2007 7:28 am

fakt vtipnej :P ,,já vo rybách nemam ani páru,nikdy sem je nechytal a ani na nikoho nekoukal jak chytá,,já tedka teda fakt nevim jestli mám v tom chorvatsku čekat pokutu,nebo to projdem bez potíží, :mad:
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Re: njn

Příspěvekod alffa » pát črc 27, 2007 9:13 am

geng píše:fakt vtipnej :P ,,já tedka teda fakt nevim jestli mám v tom chorvatsku čekat pokutu,nebo to projdem bez potíží, :mad:


To geng,
Vtipnej nebo ne, to je fuk. Záleží na tom, jak si to přebereš.
Já už nevím co Ti ještě poradit. Vše už tady bylo řečeno.
Ty z toho máš ale neustále pocit že si s tebe děláme srandu.

Přitom tady máš jasně popsáno od různých lidí kdy povolenku potřebuješ a kdy ne.
Dokonce i kolik co stojí.

Shrnuto: na šnorchlování se síťkou, nepotřebuješ povolení žádné. :!:
Ten vezírek moc neužijete. Na potápění je zbytečně dlouhý.
Bude se potápěči jenom všude plést. Síťovka je praktičtější.
To si s tebe nedělám žádnou srandu. Je to má osobní zkušenost.
S těmi noži jsem to také myslel vážně. Dobře se s tím loupou slávky a je to i bezpečnostní prvek (až se Ti kluci zamotají pod vodou do toho vezírku.).
O tom že 14letého kluka potěší každý nůž určitě víc než síťka na motýly, se ani netřeba zmiňovat.

Varuj se harpuny (i malé). Podléhá to zvláštnímu režimu. (vysoké tresty !!!).
Víc už není co dodat.
alffa
Uživatelský avatar
geng
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 14
Registrován: úte črc 24, 2007 2:00 am
Reputace: 0

geng

Příspěvekod geng » pát črc 27, 2007 10:08 am

tak díky,,
Uživatelský avatar
geng
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 14
Registrován: úte črc 24, 2007 2:00 am
Reputace: 0

hoj

Příspěvekod geng » sob črc 28, 2007 6:40 am

to alffa ,

etě se chci zeptatt,jak si říkal že ******* ten 27 letej týpek,tak jak jako ****** na nádech? :crazy:
Edit: cenzurováno
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Re: hoj

Příspěvekod alffa » sob črc 28, 2007 9:19 am

geng píše:to alffa ,etě se chci zeptatt,jak si říkal že chcípnul ten 27 letej týpek,tak jak jako chcípnul na nádech? :crazy:

Ano na nádech.
Alespoň to tvrdili v bedně.
Byli tam údajně dvě základní chyby. Potápěl se údajně sám a bez asistence.
Jenom někdo někde na břehu věděl, že se šel potápět a když dlouho něšel tak to nahlásil.
To už bylo pochopitelně pozdě.
To je tak vše co o tom vím. alffa
Edit:
Já jsem neříkal že někdo chcípnul.
To jsi napsal ty. :!: :thmbdn:
Naposledy upravil(a) alffa dne stř srp 01, 2007 7:59 pm, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
geng
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 14
Registrován: úte črc 24, 2007 2:00 am
Reputace: 0

ok

Příspěvekod geng » sob črc 28, 2007 12:47 pm

díky,,tak to sem toho zvás vymačkal docela dost,ale taky ste se docela kvůli mě opakovali,,tak za to sry,,ale prostě jsem neskušenej no,,ččau,,až přijedu to bude 2. srpna ,,tak vám napíšu co sme ulovily a jak sme si pohráli s poldama,čau
Uživatelský avatar
kojot
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 61
Registrován: úte čer 05, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha-západ

Re: hoj

Příspěvekod kojot » úte črc 31, 2007 10:00 am

geng píše:to alffa ,
etě se chci zeptatt,jak si říkal že chcípnul ten 27 letej týpek,tak jak jako chcí
pnul na nádech? :crazy:


Nechci tady moralizovat ale u nekterých výroků genga se musím pozastavit.Gengu jak se můžeš vyjadřit o konkrétní (nebohé) osobě (myslím tím onoho neštastného utonulého šnorchlaře)že chcípnul.To si toho nebožtíka zařadil na úrověn nějakého zvířete.Ze začátku jsi mě udivoval svými přiblblými otázkami ohledně rybolovu a vezírku ale tohle je už moc.Pozůstalí po potapěči tyhle stránky z největší pravděpodobností asi nenavštěvují jinak by Ti už asi dali (lidově řečeno)po hubě. Udělal jsis fakt "dobrou reklamu" a o ostudě raději ani nemluvim.
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Re: hoj

Příspěvekod Pepa » úte črc 31, 2007 8:29 pm

kojot píše:Nechci tady moralizovat ale u nekterých výroků genga se musím pozastavit.Gengu jak se můžeš vyjadřit o konkrétní (nebohé) osobě (myslím tím onoho neštastného utonulého šnorchlaře)že chcípnul.To si toho nebožtíka zařadil na úrověn nějakého zvířete.Ze začátku jsi mě udivoval svými přiblblými otázkami ohledně rybolovu a vezírku ale tohle je už moc.Pozůstalí po potapěči tyhle stránky z největší pravděpodobností asi nenavštěvují jinak by Ti už asi dali (lidově řečeno)po hubě. Udělal jsis fakt "dobrou reklamu" a o ostudě raději ani nemluvim.


To kojot
Naprosto s tebou ve všem souhlasím. Proto jsem také záhy, po počáteční snaze mu pomoci, s ním absolutně přestal komunikovat. Myslím, že tento postoj zaujali i ostatní. Bylo očividné, že jakákoli připomínka k jeho vystupování v kontextu s jeho exhibicionismem /pomíjím velmi nízkou schopnost orientace v problému a vyjadřování/, by situaci k jeho radosti jenom vyhorocovala.
Pepa
Uživatelský avatar
vilma
moderátor
Příspěvky: 3179
Registrován: pon kvě 28, 2007 2:00 am
Reputace: 46
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod vilma » úte črc 31, 2007 9:35 pm

Ahoj Pepo,
ber to jako já, malej budhista. Ten velkej jde po cestě k dokonalosti a shovívavě se usmívá na ty, co jsou na cestě za ním, protože sám nejlíp ví, jak je ta cesta nesmírně složitá. :cry:

Ahoj gangu,
nerouhej se. Nezemřeš zřejmě na přemíru soucítění s bližními svými, neb Ti to není vrozeno, ale buď si jist, že jednou to chcípání přijde i na Tebe a Tvou rodinu. Fakt se nerouhej.
Řečmi o zbytečnosti vezírku se nenech znechutit, dá se z toho ušít docela dobrej sak na ponožky, samozřejmě za rok, až hoši doloví.
Na rozdíl od těch uličníků zde diskutujících se mi náhodou líbí, že jinoši čtrnáctiletí si takto pěkně hrají ve vodě na rybolov na dovolence s rodiči.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » stř srp 01, 2007 8:08 pm

vilma píše:Na rozdíl od těch uličníků zde diskutujících se mi náhodou líbí, že jinoši čtrnáctiletí si takto pěkně hrají ve vodě na rybolov na dovolence s rodiči.


Jo, jó .......... a o Vánocích staví huhulááha. :lol:
Uživatelský avatar
Johna
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 207
Registrován: pon bře 05, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Čelákovice - Roztoky - Liberec

Příspěvekod Johna » čtv srp 02, 2007 8:41 am

a proč taky ne :?: Vždyť rodina je důležitá i když už je potomek starší...
Uživatelský avatar
geng
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 14
Registrován: úte črc 24, 2007 2:00 am
Reputace: 0

ahoj,,

Příspěvekod geng » čtv srp 02, 2007 8:58 am

moc se omlouvám za to jak jsem nazval toho šlorchlaře a podobně. je toho na mě ted nák moc tak jsem to tu skoro neřešil a psal jsem co mě napadlo,,za to bych se chtěl omluvit a doufám že to příště bude lepší,,odjíždíme až 9.srpna takže tu etě chvíli pobudu,tak se moc omlouvám ale prostě mě zrovna nák nešlo do hlavi jak to mam napsat,,tak se mějte
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » čtv srp 02, 2007 9:00 am

Johna píše:a proč taky ne :?: Vždyť rodina je důležitá i když už je potomek starší...

To snad nikdo nezpochybňuje. Nebo že by mě něco uniklo? :?
alffa
Uživatelský avatar
Johna
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 207
Registrován: pon bře 05, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Čelákovice - Roztoky - Liberec

Příspěvekod Johna » čtv srp 02, 2007 9:03 am

Néé, v pohodě, jen jsem to asi blbě pochopil :roll:
Uživatelský avatar
slahoun
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 49
Registrován: pát čer 29, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Mělník

Příspěvekod slahoun » čtv zář 20, 2007 7:27 pm

...ták a přivodili jste mi nepracovní úraz. Spadl jsem pod stůl a chechtal se i tam....
Uživatelský avatar
DB2
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 69
Registrován: úte lis 14, 2006 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod DB2 » pát zář 21, 2007 9:10 am

Po pokusoch s udicou , môj syn chytal tak ako chorváti polystyrén na ňom namotaný vlasec , olovko , háčik napichnuť návnadu a pod loď hodiť prípadne zakrmiť chlebom a pod. a potom čakať poťahovať hore dole .
Dôležité je na háčik dať malého krabíka , tie sa večer pohybujú po zvislých stenách marín a mól vyliezajú zo škár (pozor rýchlo behajú)
musí sa vedieť upevniť na háčik,mi sme to robili niťou - priviazať lebo je krehký a rozpadá sa , na to berú rybky!
Väčšinou to bol po "hr" Pauk,Ušata,Pic,Špar rybky sú to malé ale kto chce môže ich aj jesť treba viac nachytať.
Ale ako večerný program v tichom kúte zátoky.Inak treba isť za rybármi keď vykladajú úlovok na konci niečo predajú lacnejšie!
Napr.v Postire sardinkári!-tam aj kotvia !
http://img440.imageshack.us/my.php?image=ryby01fn7.jpg
http://img296.imageshack.us/my.php?image=ryby03tl0.jpg
http://img296.imageshack.us/my.php?image=ryby02ie6.jpg
Uživatelský avatar
mycroft
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: pát pro 28, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha/Roztoky

Příspěvekod mycroft » stř led 09, 2008 1:34 pm

Uctivě zdravím!
Bylo mi řečeno, že chytám-li z lodi na vlasec bez prutu - "na pytlačku", povolenku k rybolovu nepotřebuji. Můžete to prosím někdo potvrdit či vyvrátit?
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » stř led 09, 2008 3:29 pm

To mycroft
Vítám tě mezi námi.
A pro tebe hned jedna potěšující zpráva. Pochybuji, že jákákoli právní norma bude rozlišovat chytání ryb na prut nebo jen na vlasec. S ohleden na vlastní skušenosti si však dovolím ti navrhnou - neřeš to. Klidně chytej tak či onak. Více opatrnosti bych ovšem doporučoval v národních parcích - lítačka na gumovém člunu jež vybírá mítné. Tam se však stejně nikdo nezdržuje, max propluje.
Nedělej si příliš iluze o úlovcích 8-12 cm čudly, to je tak maximum. Na zábavu to stačí a když jich bude 20, tak se i jeden nají.
Pepa
Uživatelský avatar
mycroft
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: pát pro 28, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha/Roztoky

Příspěvekod mycroft » stř led 09, 2008 4:08 pm

Díky. Opravdu nečekám hojnost masa. :-) Jde mi hlavně o to zabavit kluky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů