Modul 'Ke stažení' versus pokročilí uživatelé

Vše kolem webu a diskuzního fóra. Připomínky a kritika (i pochvala). Návrhy na vylepšení,struktura témat, návrhy nových apod. Případné návrhy pro komunitu jachting.info . Problémy s přihlášením a jiné potíže.

Moderátoři: MARIS, Pepa, david, smike, windward, vilma

Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Modul 'Ke stažení' versus pokročilí uživatelé

Příspěvekod jerryx » sob čer 23, 2007 12:50 pm

ponevadz se predelava modul fora Ke stazeni, tak dnes obcas nebudou pristupny soubory z tohoto - az do celkove predelavky.
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » ned čer 24, 2007 11:31 pm

modul 'Ke stazeni' je hotov 8) - najdete zde ruzne zajimave soubory. muzete sem i nahravat soubory pro ostatni - zpristupneny budou ovsem az po schvaleni adminem.
pro stahovani souboru musite mit vetsinou uroven 'pokrocili uzivatele' :-(

zaroven byl zrusen modul HFTP (FTP transfer) :-(
Uživatelský avatar
Autoit
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 13
Registrován: stř srp 08, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod Autoit » stř srp 08, 2007 6:34 pm

Kdo je pokrocily uzivatel?
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » stř srp 08, 2007 6:41 pm

Uživatelský avatar
Large
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 12, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Dunajská Lužná

Ke stazeni

Příspěvekod Large » úte srp 14, 2007 11:01 am

Len mala pripomienka k modulu "Ke stazeni". Z pohladu novych ucastnikov fora to myslim nie je dobry napad limitovat pristup k zaujimavym info v tomto module poctom bodov - tzn. "aktivitou" ucastnika. Pre mna ako zacinajuceho jachtara (zatial dva krat ako clen posadky, o mesiac sa chystam prvy krat ako kapitan), ktory je hladny po informaciach, je dost problem nazbierat potrebne body, kedze nemam vela skusenosti, ktore by som mohol dat "do placu". Takze ostava iba do zblbnutia hodnotit clanky, len aby som dosiahol body a mohol ist dalej. Ak sa to tu uz riesilo na inom mieste, tak sa omluvam. Ahoj
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte srp 14, 2007 11:37 am

To Large:
podnětná připomínka. Máš nějaký lepší návrh?
Jak ošetřit toto:
V modulu "Ke stažení" jsou užitečné a praktické soubory pro uživatele. Vše funguje ve smyslu "něco za něco". "Já udělám něco a vyměním to za něco co jsi udělal ty". Ne všichni, co vynaložili nějaké úsilí k získání či vytvoření takového souboru, souhlasí s jeho volným šířením. Chtějí za něj získat obdobnou hodnotu ve formě jiného souboru, či jiných materiálů a zkušeností. :exclaim:

Jinak netřeba jen hodnotit. Stačí se také ptát ve fóru, jako jsi se zeptal teď. A ty informace co hledáš, takto částečně také získáš.
Nebo třeba tvůj komentář k tomu co si zde přečteš a prohlídneš (fota, články, atd. atd.)
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Re: Ke stazeni

Příspěvekod jerryx » úte srp 14, 2007 12:09 pm

:admin: ja jeste navazu na libora

Large píše:Len mala pripomienka k modulu "Ke stazeni". Z pohladu novych ucastnikov fora to myslim nie je dobry napad limitovat pristup k zaujimavym info v tomto module poctom bodov - tzn. "aktivitou" ucastnika.

a z pohledu starych uzivatelu a lidi delajicich toto forum je to dobry
napad - neni zajem o sosace, chces-li jen je sosat, tak dej pozadavek
na jinym foru :?

Large píše:Pre mna ako zacinajuceho jachtara (zatial dva krat ako clen posadky, o mesiac sa chystam prvy krat ako kapitan), ktory je hladny po informaciach, je dost problem nazbierat potrebne body, kedze nemam vela skusenosti, ktore by som mohol dat "do placu".

to neni jen o zkusenostech starych morskych vlku (.. a duchodcu :P), ani
oni vse nevedi a navic je spousta temat okolo jachtingu - treba muzes
pridat recept na nakou namku ;-)
.. a navic pises, ze ses zacinajici, ale ze uz si 2x byl na lodi - muzes udelat
treba clanek na tema zacatecnik na lodi, co te k tomu vedlo atd. atd.
to muze byt hodne zajimave. jde jen o to chtit a pak to jde, a ne chtit zacit
hned jen sosat. tento web nas stoji hodne prace a chceme nove uzivatele,
ale zive a ne jen mrtve duse.

Large píše: Takze ostava iba do zblbnutia hodnotit clanky, len aby som dosiahol body a mohol ist dalej.

do zblbnutia hodnotit clanky = za to si naopak muzes vyslouzit ban :evil:

Large píše:Ak sa to tu uz riesilo na inom mieste, tak sa omluvam. Ahoj

v pohode. neni to nejlepsi system, ale je to neco. demokracie taky neni
dokonala, ale zna nekdo neco lepsiho ? 8)

tvym prispevkem ses zase blize k tomu sosani .. :whist:
(jenom, aby pak jeste nekdo prispival ..)
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod Wlady » stř srp 15, 2007 2:25 am

Ahoj.
to jerryx: Přestaň se neustále otírat o náš velevážený klub :gun: . Mimochodem, nemáš zaplacený příspěvky a členství je, jak víš, povinný :evil:

Stejně, musím se domluvit s předsedou, ale uvažuju, že z moci úřední adminům, moderátorům a jiným individuům, která nás tady svými nevyžádanými glosami neustále peskují a utalčují, zdvojnásobím příspěvky :crazy:

Jedinej, u koho bych udělal výjimku, je alffa. Dokonce jsem ho chtěl navrhnout na čestnýho místopředsedu (zejména proto, že jeho nick je s tím cigárem jak by mi z oka vypadl), ale on se k nám jaksi nějak nemá, odpadlík jeden. :cry:

PS: také jsem se kdysi trochu rozčiloval a na SZ s Liborem diskutoval o limitu pro stahování. V té době jsem měl 71 započítaných příspěvků a přesto mě to nechtělo pustit, což mě popravdě trochu nakrklo... Nevím, jak je to nastavené teď....ale přimlouval bych se za snížení limitu. Na druhé straně jeho potřebu naprosto chápu, zejména od doby kdy jsou tam návody od Pepy, které musely dát neskutečnou práci a za který by se snad mělo i platit. Mimochodem, co kdybychom mu za odměnu prominuli placení příspěvků... :jupi: :clap:

Wlady
Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Stránky

Příspěvekod MARIS » stř srp 15, 2007 7:43 am

To Wlady,všechny tvé návrhy si nechám projít hlavou :whist: ,ale stejně je již máš schválené.s Pepou se možná potkáme asi za deset dnů na vodě,tak to s ním proberu :P ,ale ten Allfa mě ....,nevím proč na nás ....,i tu funkci mu jednohlasně přidělíme,i to cigáro,co si ještě přeješ Allfíčku?
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » stř srp 15, 2007 8:14 am

Wlady píše:Ahoj.
to jerryx: Přestaň se neustále otírat o náš velevážený klub :gun: . Mimochodem, nemáš zaplacený příspěvky a členství je, jak víš, povinný :evil:

ja se o velevazeny klub neotiram, ja ho pouze vyzdvihuji
ja je platil, fakt. posilal jsem to potrubni postou ..

Wlady píše:PS: také jsem se kdysi trochu rozčiloval a na SZ s Liborem diskutoval o limitu pro stahování. V té době jsem měl 71 započítaných příspěvků a přesto mě to nechtělo pustit, což mě popravdě trochu nakrklo... Nevím, jak je to nastavené teď....ale přimlouval bych se za snížení limitu. Na druhé straně jeho potřebu naprosto chápu, zejména od doby kdy jsou tam návody od Pepy, které musely dát neskutečnou práci a za který by se snad mělo i platit. Mimochodem, co kdybychom mu za odměnu prominuli placení příspěvků... :jupi: :clap:
Wlady

vim, ze to neni dokonaly - lepsi by byl system penez. na zacatku (jako novacek) by jsi
nejake dostal (a potom dle tve aktivity) a pak by jsi je utracel dle sveho (treba za soubory).
jenze je to komplikovane a zatim asi zbytecne .. :?
jde jen o to omezit pouhy sosace ;-)
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř srp 15, 2007 8:57 am

Wlady píše:PS: také jsem se kdysi trochu rozčiloval a na SZ s Liborem diskutoval o limitu pro stahování. V té době jsem měl 71 započítaných příspěvků a přesto mě to nechtělo pustit, což mě popravdě trochu nakrklo... Nevím, jak je to nastavené teď....ale přimlouval bych se za snížení limitu.
Wlady

"Tvůj boj" byl velmi úspěšný, od té doby je limit snížený na 40.

Ale musím upozornit všechny, že s přibývajícím počtem uživatelů a jejich bodů se bude limitní hodnota opět zvýšovat. Stejný princip jako uplatňuje Google u PageRanku. Jinak by došlo k rozředění nastavené úrovně a pořád by klesala, nastala by inflace.
Cituji:
Dokonce se často stává, že toolbarový PageRank stránky poklesne. To nemusí být jenom tím, že stránka ztrácí odkazy. Spíše je to tím, že Google ten přepočet mění, a jak je v síti stále více stránek, neustále jej zpřísňuje, aby toolbarový PageRank vyjadřoval relativní důležitost dané stránky. Kdyby to Google nezpřísňoval, nastala by inflace (opět zjednodušuji).
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » stř srp 15, 2007 10:02 am

:offtopic: Ahoj Wlady,
Členem klubu jsem již dávno. Ale tak utajeným členem, že to ani vedení ještě neví.
Jerryxe pochopitelně zkrouhnem. Už mě pije krev dlouho. :crazy:
O tom ale podrobněji až v klubu. Jerryx nemusí všechno vědět. :whist:

To all,
K tomu stahování:
Také mě to tam jeden čas nechtělo pustit, ba dokonce ani nešlo nahrávat.
No byl to jen technický zádrhel. To už dal Jerryx dávno do pořádku. Kluk jeden ušatá. :thmbup:

Jinak ono tady nejde jen o to, že něco za něco.
Je to také otázka ochrany webu. :!: To by jste nevěřili, co se na netu pohybuje nejrůznějších škodičů.

Registrace je zde zdarma, zcela anonymní, nikdo nikoho neprověřuje,
lehce se může zaregistrovat kdokoli.
Při tisíci uživatelích ani technicky nelze posuzovat každého jednotlivě.
Nějak se to muselo zautomatizovat.
Základem této automatizace je právě počet příspěvků.
No nemylte se dámy a pánové. Nejde pouze o počet, jde také o kvalitu příspěvků.
Jak je psáno v Bibli: „podle ovoce jejich, poznáte je“.
Ten kdo někam naseká třicet smailíků či jiných spamů, nedočká se přístupu do srdce webu.
Naopak dočká se banu, :!: jak výše popsal Jerryx.

Jinak se pochopitelně těšíme na další kolegy. Ať již zkušené, nebo úplné nováčky.
Proto byl tento web zřízen, abychom si vzájemně pomáhali a předávali zkušenosti.
Zdravím všechny a ať se vám zde líbí, :) alffa
Uživatelský avatar
smike
moderátor
Příspěvky: 1384
Registrován: pon bře 19, 2007 1:00 am
Reputace: 18

Příspěvekod smike » stř srp 15, 2007 10:04 am

k sosání:
a co ponechat stávající stav ( limit, pak stahuj)
a pro nedočkavce (nebo lidičky co nejsou komunikativní nebo zatím nemají potřebu se realizovat na webu)
zavést jednorázově (a napořád) zaplacený přístup.
Tak by každý měl na výběr...
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř srp 15, 2007 10:16 am

To smike
Zajímavý to návrh, že nás to nenapadlo dřív :lool:
A na jakou částku by jsi ocenil takový přístup :?:
Naposledy upravil(a) Libor dne stř srp 15, 2007 10:31 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » stř srp 15, 2007 10:29 am

alffa píše:... Už mě pije krev dlouho. :crazy:

budu muset nekde vystrachat upirskyho smajlika, ty upiri se hrozne mnozi :rofl:

alffa píše:... Kluk jeden ušatá. :thmbup:

to by mne zajimalo, jak muzes vedet, ze mam usi :?

:sorry::offtopic:
Uživatelský avatar
smike
moderátor
Příspěvky: 1384
Registrován: pon bře 19, 2007 1:00 am
Reputace: 18

Příspěvekod smike » stř srp 15, 2007 10:43 am

Libor píše:
A na jakou částku by jsi ocenil takový přístup :?:


tak to je na dlouhou zimní diskuzi :D , a tak dám první číslo do placu: 500,-
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » stř srp 15, 2007 10:54 am

Díky smike za podnětný návrh.
Je vidět že o tom přemýšlíš.
No; to že má někdo peníze, ještě neznamená že jde o jedince s dobrými úmysly.
Tudíž ochranu webu, to neřeší.

Také by to skřípalo s doktrínou tohoto webu a jachtařským duchem, že si totiž vzájemně pomáháme na základě dobrovolnosti a nezištnosti.
Mě osobně by se příčilo někomu něco prodávat, co jsem sám nevytvořil.
O autorských právech a ostatních zákonech ani nemluvě.

Pokud je někdo nekomunikativní, bude to mít halt těžké v každé komunitě.

My se naopak snažíme pro naše uživatele vymoci u různých inzerentů nejrůznější výhody (slevy) a ne abychom od vás ještě vybírali. :!:

Pozor netýká se klubu důchodců. Budete solit mazánkové. :mad:
alffa
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř srp 15, 2007 10:54 am

smike píše:tak to je na dlouhou zimní diskuzi :D , a tak dám první číslo do placu: 500,-

Skvělé, máme tedy první odrazový můstek. :good: Necháme kolovat.
A ještě jeden dotaz. Jak by jsi rozdělil vybranou částku? Pokud bys si ji nenechal pro sebe :lol:
Uživatelský avatar
smike
moderátor
Příspěvky: 1384
Registrován: pon bře 19, 2007 1:00 am
Reputace: 18

Příspěvekod smike » stř srp 15, 2007 11:25 am

to alffa:
ochranu webu to neřeší, ale kdo když bude chtít škodit za to zaplatí...
autorská práva si myslím není potřeba řešit, jde o přístup do sekce, ne prodej čehosi...
a s duchem webu souhlasím, v rekreačním jachtingu to tak má být a pokud si pamatuju (a docela pamatuju :( ) tak v minulosti tak bývalo...
Můj návrh řešil pouze nedočkavce nebo spíš více zaneprázdněné.....

to Libor:
částku si pro sebe ponechat nemohu, asi nepřijde na můj účet, že... :D :D
nedělil bych ji, snažil se zvolit takovou, která by zaplatila nějaký provoz webu.
Nemyslím ale, že tato platba se bude týkat mnoha lidí. Proč ji ale jako možnost nezavést.
Uživatelský avatar
DB2
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 69
Registrován: úte lis 14, 2006 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Odkaz na www.yachnting.info

Příspěvekod DB2 » stř srp 15, 2007 11:44 am

[quote="Libor"]To Large:
podnětná připomínka. Máš nějaký lepší návrh?
Jak ošetřit toto:
[i] V modulu "Ke stažení" jsou užitečné a praktické soubory pro uživatele. Vše funguje ve smyslu "něco za něco". "Já udělám něco a vyměním to za něco co jsi udělal ty".

Na moju www stánku som dal na základe e-mailu admin... Logo yaching.info s odkazom na www.yachnting.info ,hneď na uvodnú stránku aj do odkazou ,tiež aktivita nie? ,čo iný?

Edit admin: www.jachting.info
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Re: Odkaz na www.yachnting.info

Příspěvekod jerryx » stř srp 15, 2007 11:52 am

DB2 píše:Na moju www stánku som dal na základe e-mailu admin... Logo yaching.info s odkazom na www.yachnting.info ,hneď na uvodnú stránku aj do odkazou ,tiež aktivita nie? ,čo iný?


no to mas pravdu, to je taky aktivita a dobra ... to by se melo tez nejak ocenovat - asi se budeme
muset do budoucna nad timto zamyslet :?
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Re: Odkaz na www.yachnting.info

Příspěvekod Libor » stř srp 15, 2007 11:54 am

DB2 píše:Na moju www stánku som dal na základe e-mailu admin... Logo yaching.info s odkazom na www.yachnting.info ,hneď na uvodnú stránku aj do odkazou ,tiež aktivita nie? ,čo iný?

Záslužný počin !!! :good:
Jen je to třeba vždy zkontrolovat. Tam to nikdo asi nepoužije, protože se to otevře v prťavém okénku (nelze maximalizovat), kde nikdo nic nepřečte a ne každý si z toho web adresu vypreparuje. ;)
Uživatelský avatar
smike
moderátor
Příspěvky: 1384
Registrován: pon bře 19, 2007 1:00 am
Reputace: 18

Re: Odkaz na www.yachnting.info

Příspěvekod smike » stř srp 15, 2007 12:04 pm

DB2 píše:Na moju www stánku som dal na základe e-mailu admin... Logo yaching.info s odkazom na www.yachnting.info ,hneď na uvodnú stránku aj do odkazou ,tiež aktivita nie? ,čo iný?


tady bych to viděl na nezištnou podporu tohoto webu... jako všechny další odkazy na tyto stránky :)
Uživatelský avatar
orko
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: čtv bře 29, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod orko » stř srp 15, 2007 1:05 pm

To smike
Já bych nechal systém tak jak je.Pokud někdo si myslí že zaplatí a tím získá výhodu zavání mě to snobstvím.A tím že sleduješ tyto stránky a můžeš přispět do debaty se hodně učíš možná víc než když zaplatíš třeba 500,-Kč a stáhneš si něco.Dnes je všeho dost i informace si můžeš koupit jinde tak proč komerci zatahovat sem.Nebo že bys loboval za jachtařské zbohatlíky kteří mají jachting jen na předvádění a dávání na obdiv :whist: :whist: :whist: okolí co si vše mohou dopřát ale jejich největší nepřítel je vítr jak foukne refujou a startujou motory a rychle do přístavu aby se jim nepřevrátila sklenka sektu s jahodou a nespadla nabubřelá kuna(=podnikatelská panička,přítelkyně,milenka,.....) z paluby při opalování. Já těch příspěvků také moc nemam a stáhnou bych si něco chtěl ale taková jsou pravidla a respektuji je. To je můj názor na na tvůj návrh nic víc.
Uživatelský avatar
smike
moderátor
Příspěvky: 1384
Registrován: pon bře 19, 2007 1:00 am
Reputace: 18

Příspěvekod smike » stř srp 15, 2007 1:48 pm

to orko
já měnit system nepotřebuji, já už se propříspěvkoval za hranici limitu... :D ,
Jen se řešila otázka přístupu do sekce, tak jsem něco navrhl.
A "jachtařům", o kterých píšeš tento web nic říkat nebude.

Na druhou stranu je pravda ta, že hranice limitu mě vyburcovala k určité aktivitě. :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů