Modul 'Ke stažení' versus pokročilí uživatelé

Vše kolem webu a diskuzního fóra. Připomínky a kritika (i pochvala). Návrhy na vylepšení,struktura témat, návrhy nových apod. Případné návrhy pro komunitu jachting.info . Problémy s přihlášením a jiné potíže.

Moderátoři: MARIS, Pepa, david, smike, windward, vilma

Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » stř říj 24, 2007 10:09 pm

ja mam pro vas zacatecniky dalsi tip:

potrebovali bychom podstatne rozsirit mistni napovedu, ponevadz dost lidi dodnes nevi
jake jsou moznosti ovladani tohoto webu atd. - dokonce to nevi ani nekteri mistni
pardalove - napr. postup pri citovani prispevku ve foru :P nebo moznosti formatovani,
atd. atd.
inspirovat se muzete v modulu FAQ a ve vlaknu navody .... chtelo by to udelat
ve stylu alffy - tedy s obrazky.
a zrovna zacatecnici jsou proto nejvhodnejsi - napr. ja uz nektere, pro me uplne jasne, veci
nevidim cili jsem deformovan a prave novy lidicky to zkoumaj, tak proc to nenapsat ?
a medaily v jachtingu na tohle mit nemusite :whist:

muzu vam za to slibit nake body, pripadne muzeme udelat zvlastni skupinu (neco jako jsou
moderatori, admini - treba skupina podpora) ve ktere budete a tim budete plnohodnotnou
soucasti tymu jachting.info. ale uznavam, ze si za to nic nekoupite.

a zaroven doufam, ze mi nejvyssi neda napit za ty sliby :P
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř říj 24, 2007 10:16 pm

dana píše:Libore sorry, ale ted s tebou nemuzu souhlasit. Paklize k necemu nemam co fundovaneho dodat, nedodavam radsi nic. Velka spousta temat me neoslovila natolik (a je jedno jestli tematem, ci jak tematu pristoupili aktivni uzivatele), aby me to nutilo k nim nejak prispet ;) Takze celkem chapu ze zde zaznivaji ohlasy na to aby veci ktere je mozno ziskat free, byly volne i zde.

V tomto máš úplnou pravdu.
Konečné rozhodnutí , jak jsem psal, o přístupových právech náleží tomu, kdo daný soubor nahrál. Pokud se výslovně nevyjádří jak, vše zůstává automaticky pro pokročilé, jako celý modul "Ke stažení". Je to nastaveno v systému. Jiné práva musí admin nastavit ručně, proto je nutná žádost.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř říj 24, 2007 10:27 pm

jerryx píše:ja mam pro vas zacatecniky dalsi tip:


a zaroven doufam, ze mi nejvyssi neda napit za ty sliby :P


Moc dobrej tip :good:
Ono to není vidět, ale černou práci tu dělají 3 lidé, kdyby se jen pár těch nedočkavých nováčků zapojilo do zlepšování webu, o joj to bychom se měli .....
Mám ještě jeden tip, co už nosím delší dobu v hlavě.
Web je už celkem košatý, velký, jeden člověk ho v rozumné době neproleze v rozumné době.
Jak je (nebo není) známo, ne všechny obrázky (odkazy) jsou na tomto webu, ale odkazují jinam. A to co mi vždycky vadilo (a vedlo i ke vzniku těchto stránek) je, že se po nějaké době z různých důvodů některé věci z webu prostě vypaří a nejsou (a už nikdy nebudou). Snažíme se vše, co lze nahrát sem, abychom se těchto ztrát vyvarovali, ale přesto z různých (třeba časových) důvodů to vždy nelze. A tak se běžně stává, že je na tomto webu neplatný odkaz, nefunkční obrázek atd. Chtěl jsem založit topic něco ve smyslu - hlášení chyby, kam by ten kdo na něco narazí, napsal ...tam a tam je závada.
To je další příležitost jak se zapojit a pomoci ;).
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » stř říj 24, 2007 10:46 pm

dana píše:Libore sorry, ale ted s tebou nemuzu souhlasit. Paklize k necemu nemam co fundovaneho dodat, nedodavam radsi nic. Velka spousta temat me neoslovila natolik (a je jedno jestli tematem, ci jak tematu pristoupili aktivni uzivatele), aby me to nutilo k nim nejak prispet ;) Takze celkem chapu ze zde zaznivaji ohlasy na to aby veci ktere je mozno ziskat free, byly volne i zde.

i ty brute ? :evil:
to, ze te neco neoslovi to chape asi kazdy. nicmene to neni duvod k tomu, aby jsi nemel
bodiky - je spousta jinych moznosti, ktere zde zaznivaji.
ale to, ze .. je mozno ziskat free, byly volne i zde. s tim nesouhlasim. kdyz se to totiz
da sehnat i jinde, tak at si to ty reptajici sezenou sami - kdyz to udelaji, tak uz nemusi
reptat a mozna zjisti, ze kdyby tu praci s tim hledanim venovali zde webu, tak uz tech
bodiku maji mraky 8) - a navic tim ziskaji vice.

Libor píše:V tomto máš úplnou pravdu.
Konečné rozhodnutí , jak jsem psal, o přístupových právech náleží tomu, kdo daný soubor nahrál. Pokud se výslovně nevyjádří jak, vše zůstává automaticky pro pokročilé, jako celý modul "Ke stažení". Je to nastaveno v systému. Jiné práva musí admin nastavit ručně, proto je nutná žádost.

s timhle, ale za svoji osobu vubec nesouhlasim a budu vzdy proti (ale beru, ze vyjimka
potvrzuje pravidlo :P). spravnejsi by melo byt, ze za upload necehe uzitecneho (rozumej
adminem schvaleneho
) budou zase ty body - bohuzel to jeste neni hotovo :oops:
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř říj 24, 2007 10:54 pm

jerryx píše:spravnejsi by melo byt, ze za upload necehe uzitecneho (rozumej
adminem schvaleneho
) budou zase ty body - bohuzel to jeste neni hotovo :oops:

No to je ta lepší varianta, ale když ještě neexistuje tak o ní nemluvím. To se pak ale nemusíme o tom dohadovat a bude to jasné a spravedlivé.
A ještě k tomu, ten co něco poskytne, vždy může žádat o nastavení práv pro všechny, to je jeho nezpochybnitelné právo, v tom s tebou jerryxi nesouhlasím, otázkou druhou pak je zda mu některý admin vyhoví :D
Uživatelský avatar
dana
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 15, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dana » stř říj 24, 2007 11:00 pm

jerryx píše: chtelo by to udelat ve stylu alffy - tedy s obrazky.


castecne nesouhlasim:smash: chce to zprehlednit uvod fora, zestrucnit a bez zbytecnych obrazku. udelat FAQ s obrazkama a pouze doplnovat :thankyou:
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » stř říj 24, 2007 11:05 pm

dana píše:
jerryx píše: chtelo by to udelat ve stylu alffy - tedy s obrazky.


castecne nesouhlasim:smash: chce to zprehlednit uvod fora, zestrucnit a bez zbytecnych obrazku. udelat FAQ s obrazkama a pouze doplnovat :thankyou:


to si nepochopil. stylem alffy myslim ten vzhled (proste jak to udelal), ale samozrejme
potom by to bylo primo ve FAQu (ve foru se to casem ztrati)
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » stř říj 24, 2007 11:08 pm

Libor píše: to je jeho nezpochybnitelné právo, v tom s tebou jerryxi nesouhlasím, otázkou druhou pak je zda mu některý admin vyhoví


a tak to jo, ja jsem jednoduchej clovek, ja neumim cist mezi radky :rofl:

ps: mala rada pro vsechny : v tomto musite tedy na libora, on vam dovoli vsechno :rofl:
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř říj 24, 2007 11:34 pm

Už niekolko hodín čítam túto dynamickú diskusiu a chcem niečo napísať, akože svoj názor, ale vždy sa zhaltujem. Aj som už 2x zmazal čo som napísal. Takže do tretice. Musím dať za pravdu Liborovi, Allfovi a Jerryxovi v ich argumentácii a snahe aktivovať neaktívnych. Dávam Vám za pravdu, ale nesúhlasím s tým. To je dobrá blbosť, čo? Tak to skúsim nejako vysvetliť. V každej spoločnosti sú ludia aktívny a pasívny, sú vodcovské osobnosti a ostatný, jeden potrebuje druhého, tak to je. Označiť neaktívnych ako násoskov, alebo tak nejako, sa mi zdá neadekvátne. Na to tento web predsa je, skúsenejší píšu svoje poznatky a zážitky a menej skúsený si ich čítajú. Ta výzva Libora aby fundovaný nováčkovia pomohli zachovať na webe miznúce informácie je v tomto kontexte, to je OK. Ja vidím problém inde ako v začínajúcich jachtároch ktorým fandím a držím palce, problém je v skutočných námorníkoch ktorý sa tu zaregistrujú, vysondujú čo s toho môžu získať a zvysoka serú na tento web aj na túto našu ctenú komunitu. A preto si hlboko vážim napr. príspevok od Alcata, ktorý napísal všetky svoje kontakty, alebo Montyho ktorý natočí ako sa vlní more a zavesí to sem a ďalšie príspevky ktoré mi spravili vskutku radosť. Raz tu niekto napísal o preplavbách, asi tak že hladajú niekoho do partie. S kamošom sme nad niečím takým uvažovali a tak som im napísal súkromnú správu. Dal som im pár otázok, napr. či to je prenajatá loď, alebo to je preplavba za úhradu a pod. Neodpísali mi. Nenapíšu ako sa plavia, kde boli, svoje postrehy a zážitky. Proste nič. Serú na nás. Alebo som v zozname videl www stránky ako plávali v karibiku, alebo kde kade v čertoch v psej materi, ale nenapíšu nič. Serú na nás. Samozrejme okrem Fandu Sýkoru a Ivana Orla. A oproti nim stoja začiatočníci, túžiaci sa plaviť. Tak ako ja pred rokmi majú z toho v hlave poriadny guláš. A komerčné firmi ich lákajú podte k nám do kurzu, s nami je to hračka. Chlapci skončia kurz a po kurze musia ísť na na plavbu kapitánov, lebo nevedia samostatne ovládať loď !!! Bol som na kurze rádiooperátorov a prednášajúci na naše otázky odpovedal asi tak,: ja som tu na to aby som vám vysvetlil otázky čo sú na skúškach a nie na to aby som odpovedal na vaše otázky! Partia začiatočníkov mi po kurze poďakovala, že za 10 minút čo som rozprával ja sa dozvedeli viac ako v celom kurze. A to som im len povedal ako je to na mori z vysielačkou v praxi. Takže preto začiatočníci hladajú info na webe a pre nich to píšem/e/. To sú naši ludia.
Takže by so to uzavrel, admini majú pravdu! Aj začiatočníci napíšte, napíšte o svojom kurze, ako to bolo prvý krát na mori, čo na to Vaša manželka, frajerka, rodina, kamoši. Aké máte plány, vaše postrehy a podobne. Vaše zážitky sú rovnako zaujímavé ako tie od tých skúsenejších a verte že sa tešíme keď ich napíšete a rady si ich prečítame. A to že neviete písať, na to kašlite. Slovenský intelektuáli čo čítajú moje príspevky sú hotový s tých gramatických hrubiek, ale verím že si radi prečítajú čo napíšem a tie chyby mi odpustia.
Takže moje motto: som večný začiatočník a všetkým začiatočníkom držím palce.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř říj 24, 2007 11:40 pm

Denisi děkuji ti za tento vzácný příspěvek k této diskuzi. Vystihl jsi to přesně...
Uživatelský avatar
Milos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 668
Registrován: pát zář 14, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Bratislava

+hodnotenie+

Příspěvekod Milos » čtv říj 25, 2007 11:02 am

Denis, tvoje výstižné slová možno kľudne zarámovať. :)
Spomínalo sa tu hodnotenie príspevkov .... keby som vedel ako, tak pridám hodnotenie
"jednička s krúžkom, prúžkom, hvezdičkou a výkričníkom" ;)
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » čtv říj 25, 2007 5:48 pm

jeste jednou se vratim k tomuto nespravedlivemu systemu. cituji nekolik vet z prispevku:

Pre mna ako zacinajuceho jachtara, ktory je hladny po informaciach, je dost problem nazbierat potrebne body, kedze nemam vela skusenosti, ktore by som mohol dat "do placu".

to jsme si tedy snad uz napsali, ze to neni pravda. nejen jachtar muze psat do fora, nejen jachtar muze pomahat - jestli toto jeste nekdo nechape, tak doporucuji si znovu precist predchozi prispevky ;-)

Jsem jen blázen kterého uráží vnášená nerovnost.

to prave neni o rovnosti. v tyhle republice uz to zkouseli - si byt rovni a nekteri si byli dokonce rovnejsi :-(. my si rovni jako uzivatele jsme, jsou dana pevna pravidla, ktera plati pro vsechny (dokonce muzete i povysit nad obycejne uzivatele, ponevadz pomoc potrebujeme stale - ale to uz tu take zaznelo)

Když jsem přicházel poprve mezi vodáky, vždy mě překvapovala a uchvacovala přátelská, kamarádská a nezištná pomoc, které se mi dostávalo.

a to souvisi s vyse uvedenym. ty nase tipy to neberte jen jako tipy, to jsou zadosti o pomoc a kolik lidi z tisice pomaha ? trochu mi to pripomina tu rovnejsi rovnost :-(
jeste jedna vec: mezi zavodnima jachtarema to bylo taky, ale kdyz jsem tam byl novacek, tak mne nikdy nenapadlo si vyzadovat neco vic, byl jsem vdecen za to co jsem dostaval (a automaticky jsem se snazil to vracet) - a ono to navic prislo casem samo a taky nejak automaticky (a to je tady taky)

Takze ostava iba do zblbnutia hodnotit clanky, len aby som dosiahol body a mohol ist dalej.

a do zblbnuti neco hodnotit opravdu nechceme, hodnot jen kdyz ti to zaujme (at negativne nebo pozitivne) - ja osobne bych za hodnoceni nedaval zadne body (to je ale zase jina) ;-)

  • ty citace co jsem si vypujcil nemaji slouzit k odpovedim jejich autorum (take byly vytrzeny jen casti) - pouzil jsem je, abych odpovedel vsem
  • lidicky ten limit je docela maly a spise mi prijde, ze jste jen netrpelivy ;-)
  • chapu, ze zacinajici jachtari jsou lacni po informacich - ale jen nez projdete cele forum, tak vam to zabere hodne casu a to by bylo, aby vas neco nezaujalo tak, ze budete mit nutkani odpovedet (odpovidat se muze i na velmi stara temata)
  • ted mam jeste jeden tip na ziskani bodu pro novacky (starousi muzou taky) na foru: kdyz budete prochazet ty temata, tak by stalo za to udelat vytahy z nekterych temat a udelat z nich clanek - uz tady padlo dost dobrych veci a takhle by neupadly v zapomeni
  • ty pravidla plati pro vsechny. i ja jsem zacinal s 0 body. i ja jsem si myslel, ze jsem nepsavec ;-)


timto bych to videl jako jednou vyreseny, jen jsem se snazil jeste naposled vysvetlit nas postoj ...
[hr]
... po teto agitaci by se zajemci s pratelskou, kamaradskou a nezistnou pomoci meli jen hrnout :lol:

ps: doufam, ze mi ostatni admini prideli aspon dalsich 37 a pul bodu - jinac to totiz smaznu, rozkouskuju a budu postovat znova po jednotlivych slovech! :rofl:
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » čtv říj 25, 2007 8:31 pm

zdt píše:Admine,
někde na tomto webu jsem četl, že je možné poukázat finanční příspěvek poslanou SMS. Je tento příspěvek ohodnocen body? Zdeněk (zdt)

Asi jsi to četl na jiném webu.
Alespoň pro mě by to byla novinka, svědčící o tom, že levá ruka neví co dělá pravá.

Je ale pravdou, že nad nějakým SPONZORSKÝM programem se v teamu uvažuje.
Jen to na chvilku trochu zamrzlo (tak asi půl roku), momentálně jsou na programu jiné věci k řešení.

Nicméně alespoň já, bych příspěvky přes SMS nedoporučoval.
Operátor SMS sežere 90%, na web samý, zbude prd.

Jinak je to dobrá připomínka.
Vzhledem k nárůstu uživatelů se web zpomaluje (načítání).
Bude se to muset řešit, to bude pochopitelně něco stát.
Je jasné že to nemůže do nekonečna táhnout Libor sám.
Takže díky za upozornění, alffa
Uživatelský avatar
Komín
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 225
Registrován: sob říj 20, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Komín » čtv říj 25, 2007 8:43 pm

Často kladené otázky:

http://jachting.info/modules.php?name=F ... &id_cat=21

ale fakt to asi nebude moc dobrý způsob "dosažení, zajištění a udržení příjmů" :)
Uživatelský avatar
Komín
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 225
Registrován: sob říj 20, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Komín » čtv říj 25, 2007 9:47 pm

Když se tam podíváš, dočteš se, že:

"Pokud si myslíte, že tento portál si zaslouží Vaši finanční podporu, můžete tak učinit zasláním DÁRCOVSKÉ SMS následujícím způsobem:"

Kdo něco daruje, obvykle neočekává protihodnotu. Pak by to totiž nebyl dar.
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » čtv říj 25, 2007 10:16 pm

zdt píše:Hm. Skvělá odpověď. Znamená to, že diskusní příspěvky, články a fotografie tomuto webu prodáváme a za to dostáváme body?
Zdeněk (zdt)

  • momentalne za sms nic nedostanes (a myslim, ze ani v budoucnu) - je to dar.
  • tomuhle webu nic neprodavas ! to by si taky potom mohl platit za cteni ;-)
  • body jsou hodnoceni aktivity uzivatele !
  • ale uz sis vybrecel tri body, jen kdyby to bylo za neco uzitecneho :cry:
Uživatelský avatar
Frantisek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 265
Registrován: čtv srp 24, 2006 9:00 pm
Reputace: 0
Bydliště: Presov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Frantisek » čtv říj 25, 2007 10:25 pm

páni, zase tu moc špekulujete, ak chcem, prispejem článkom, novinkou, diskusným príspevkom fotografiami... atď, na oplátku sa dostanem do ďalších častí webu, tak to funguje na množstvách iných stránok a nik sa nad tým nepozastavuje, lebo sa to osvedčilo, čo viac ešte chcieť... :?:
mopadji
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 51
Registrován: ned pro 18, 2005 8:33 pm
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Příspěvekod mopadji » čtv říj 25, 2007 10:27 pm

Nejsem ani jachtar zacatecnik, more sem videl jednou, lod nemam, lode me ucarovaly, snazim se sbirat zkusenosti jak na to , jak a jakou poridit lod ale to co by me asi zajimalo a myslim i pomohlo je v sekci +40 bodu, jak ma sbirat body zacatecnik (spis ten co chce zacnout)?
Uživatelský avatar
Frantisek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 265
Registrován: čtv srp 24, 2006 9:00 pm
Reputace: 0
Bydliště: Presov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Frantisek » čtv říj 25, 2007 10:31 pm

mopadji píše: jak ma sbirat body zacatecnik (spis ten co chce zacnout)?


nic jednoduchsie, pytaj sa na to co ta zaujima, sleduj aktualne dianie doma aj vo svete, prispej sem v novinkach, admini a redaktori aj tak vsetko neobsiahnu, vytiahni nejake archivne veci napis clanok, moznosti je dostatok, len nesed so zalozenymi rukami...
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » čtv říj 25, 2007 10:41 pm

mopadji píše:Nejsem ani jachtar zacatecnik, more sem videl jednou, lod nemam, lode me ucarovaly, snazim se sbirat zkusenosti jak na to , jak a jakou poridit lod ale to co by me asi zajimalo a myslim i pomohlo je v sekci +40 bodu, jak ma sbirat body zacatecnik (spis ten co chce zacnout)?


lidicky, vzdyt je to furt dokola :hmm: mozna by stacilo pro zacatek naucit se cist a precist si tohle vlakno a netvrd mi potom, ze tady neni dost prikladu.

to nejhlavnejsi je chtit, nezlob se na mne, ale ses registrovan uz skoro dva roky a mas 1 bod. to moc nechces :(

vetsinu tech veci v sekci +40 jsem tam dal ja a libor, takze kdyz to smazeme, tak asi budeme mit na svedomi vsechny zajemce o jachting - to je trochu blbost nebo ne ?
Uživatelský avatar
Milos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 668
Registrován: pát zář 14, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Milos » pát říj 26, 2007 10:18 am

Ale páni!
Nič sa predsa nekonzumuje zahorúca ihneď po uvarení ... ;)
Treba tiež chápať, že takéto fórum bez aktivity účastníkov zahynie!
No a ten mierny limit má asi za úlohu nováčikov trochu spoznať a - čo je najdôležitejšie - naštartovať ich aktivitu alebo inak povedané, zapojiť ich do diskusií v komunite. Nie je to IBA o nasávaní skúseností jedným smerom, tých čo nejakú skúsenosť či užitočnú info poskytnú určite poteší spätná väzba - ako to nováčikovi pomohlo a ako si skúsenosti modifikuje alebo aj vylepší. Všetci raz začínali ....
AKO JA - prihlásil som sa ledva pred mesiacom, sem tam som poslal nejaký príspevok sledujúc fórum vo voľných chvíľach (a vôbec nie kvoli nejakým bodom) A AJHĽA - PRÁVE PÍŠEM SVOJ 40 PRÍSPEVOK! :)
Prajem všetkým príjemný a kľudný deň!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů