Dotaz k používání člunu v Chorvatsku

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
fernando
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: ned črc 01, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Dotaz k používání člunu v Chorvatsku

Příspěvekod fernando » ned črc 01, 2007 10:42 pm

Jsem krátkou dobu majitelem nového gumového člunu délky 3.80 m s motorem 5 HP se kterým se chystám jet na dovolenou do Chorvatska. Může mi prosím někdo poradit co všechno k tomu potřebuji co se týče přihlášení člunu, zaregistrování u nás v republice a náležitosti, které je třeba učinit v Chorvatsku při dojetí na místo, než začnu člun používat. Předem děkuji za radu. :good:
Uživatelský avatar
RudaK
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 24
Registrován: sob dub 07, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Liberec

Příspěvekod RudaK » ned črc 01, 2007 11:02 pm

Zaregistruj si člun na státní plavební správě (bližší informace na www.spspraha.cz) mimo českého osvědčení si nech udělat ještě Mezinárodní osvědčení pro rekreační plavidla. V chorvatsku si s doklady člun přihlásíš na kapitanátu (Lučka Kapetanska), tam po tobě budou chtít ještě pojištění odpovědnosti tzv. "modrá karta" u nás ji dělá Allianz, ale prý se dá pořídit v chorvatsku laciněji (letos to poprvé zkusím v chorvatsku, protože nenažranost allianzu nezná mezí- u nás není pojistka poviná a tak ji v ČR nepotřebuješ-8 let jsem platil allianzu a po letošním zdražení pohár přetekl- když se mi na dotaz ohledně poskytnutí bonusu vysmáli s tím, že na toto pojištění ho neposkytují).
Ahoj Ruda :)
Uživatelský avatar
fernando
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: ned črc 01, 2007 2:00 am
Reputace: 0

dotaz na Rudu

Příspěvekod fernando » ned črc 01, 2007 11:24 pm

Díky Rudo za informaci. Člun který jsem zakoupil i s motorem je úplně nový. Mám doklad o zakoupení, který zřejmě budu muset doložit, musím s člunem na nějakou kontrolu na SPS ?
Uživatelský avatar
kojot
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 61
Registrován: úte čer 05, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha-západ

Příspěvekod kojot » pon črc 02, 2007 5:19 pm

Tak jsem dnes byl na SPS Praha a chtěl jsem zaregistrovat gumák s motorem 5 HP.Slušnou formou mě poslali do pr...e,že člun nepodléhá registraci,takže žádné papíry nedostnu. :cry: Jenže v Chorvatsku plavidla nad 2,5 m musej platit znamku a bez papírů od lodi mi nic nedaj.Je to začarovaný kruh.Prej nějakou registraci dělá Český lodní a průmyslový registr v Praze.Nevíte o tom něco? :thankyou:
Naposledy upravil(a) kojot dne úte črc 03, 2007 5:53 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 526
Registrován: úte dub 11, 2006 12:57 pm
Reputace: 0
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » pon črc 02, 2007 6:35 pm

Ahoj,
mé informace nebudou úplné, ale to co vím je, že pro potřeby Chorvatska a dalších států, které se náhodou zbláznili :whist: , ti zaregistruje tento gumák Lodní a průmyslový registr. Pokud si ho kupuješ nový, dá se to prý udělat přímo u prodejce, který tam odešle papíry s údaji o výrobním čísle motoru a parametrech gumáku a oni ti pak pošlou osvědčení platné i pro Chorvatsko. Pokud ho máš starší, tak musíš dát dohromady nabývací doklady ke gumáku a motoru a obrátit se znovu na Lodní a průmyslový registr http://www.czechregister.cz/. Určitě ti dají přesné informace. Něco to i stojí, ale sumu neznám (mělo by se to pohybovat ve stokorunách). SPS to opravdu nedělá, to mají pravdu.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon črc 02, 2007 8:30 pm

Kojote, si si istý, že ti v HR nedovolia zaplatiť poplatky ak máš loď čo nemusí mať lodné osvedčenie?
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2504
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » pon črc 02, 2007 8:42 pm

Když je řeč o pojištění,nemá někdo zkušenost s touto pojišťovnou ?
http://www.pojisteniveritas.cz/pojisteni_lodi.php
Uživatelský avatar
kojot
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 61
Registrován: úte čer 05, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha-západ

Příspěvekod kojot » úte črc 03, 2007 5:51 pm

Pro Denise. No nevim jak kde,ale konkrétně v Biogradu mě ženská na kapitanátě řekla že to nejde,protože nemám evidenční číslo lodě.Měl jsem starší typ gumáku Metzeler 3,5 m a motor 5 HP. Řekla mi že můžu jezdit ale myslim si že jsem dost riskoval,protože poplatek jsem nezaplatil a nevim jak bych to vysvětloval policii,že ženská na kapitanátu říkala že můžu v klidu jezdit....Ještě mě napadlo jestli při evidenci lodě na SPS zapisují do lodního osvědčení i výr. číslo motoru nebo ne.No že bych si pujčil silnější motor k evidenci a pak jezdil se svým 5HP.A v HR bych v klidu mohl zaplatit poplatek. :?
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » úte črc 03, 2007 6:06 pm

kojot píše:Ještě mě napadlo jestli při evidenci lodě na SPS zapisují do lodního osvědčení i výr. číslo motoru nebo ne. :?


Pokud nějaké má, tak zapisují.
Je to i určitá výhoda. Dokazuješ tím, že jsi ho neukradl. ;)
alffa
Uživatelský avatar
teista
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 767
Registrován: úte srp 14, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Znojmo

Příspěvekod teista » stř čer 25, 2008 10:38 am

Ahoj, chtěl bych se zeptat za kamaráda co nemá internet: jede do HR do Omiš s novým gumákem a neví, jestli je v Omiš možnost člun řádně přihlásit, nebo má jet do Splitu.
Neznáte to tam někdo?
teista
Uživatelský avatar
teista
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 767
Registrován: úte srp 14, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Znojmo

Příspěvekod teista » čtv čer 26, 2008 11:58 am

Halo halo, zkouším ještě jednou. Nevíte někdo jak je to s přihlášením v Omiš, či Splitu?
Zítra odjíždějí. Do toho největšího šramlu prokristapána. Ale kamarád neměl s termínem na vybranou.
Díky teista
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » čtv čer 26, 2008 12:11 pm

teista píše:Halo halo, zkouším ještě jednou. Nevíte někdo jak je to s přihlášením v Omiš, či Splitu?
Zítra odjíždějí. Do toho největšího šramlu prokristapána. Ale kamarád neměl s termínem na vybranou.
Díky teista

No ve Splitu 100% a do Omiše je to kousek. :)
Pavel
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 6
Registrován: pát úno 24, 2006 12:04 pm
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pavel » pon srp 18, 2008 9:00 pm

Pridam dotaz k clunum, chci si do Chorvatska dovest jen motor 5hp - musim si ho tedy u nas registrovat? Diky Pavel
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » pon srp 18, 2008 9:17 pm

Pavel píše:Pridam dotaz k clunum, chci si do Chorvatska dovest jen motor 5hp - musim si ho tedy u nas registrovat? Diky Pavel

V podstatě potřebuješ jaký-koli doklad, že jsi ho neukradl. Třeba pojištění, doklad o koupi, atp. ;)
alffa
Uživatelský avatar
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2380
Registrován: ned bře 02, 2008 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod tataS » pon srp 18, 2008 9:52 pm

Já motory do HR vozím na držáku na kouli již více než 10 let a nikdy na mě na žádné hranici tam i zpět nic nechtěli. A při jediné
kontrole kapitanátu (že jsem jel blízko břehu i když ve výtlaku) jsem jenom pořád tvrdil, že mám člun 3m a motor 5HP (k tomu není
třeba viněta) a tak mě nechali s poučením abych jezdil dále. Ovšem pokud dáš ten 5HP motor na místní člun delší 3m, tak budeš
asi muset na kapitanát pro vinětu. Něco jiného je pokud ten člun má registraci HR, to bych asi přihlášení neřešil. Podle celních
předpisů by měl být na HR hranicích přihlášen aby nebyli problémy při vývozu. Neznám ale nikoho, kdo by to dělal mimo majitele
velkých lodí. Možné je ale vše.
Uživatelský avatar
peter
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 36
Registrován: pát srp 10, 2007 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod peter » stř črc 13, 2011 12:11 pm

Zdravim vospolok.
Ma niekto konkretnu, aktualnu skusenost s kupou vinety pre neregistrovany cln? Rad by som zobral do Chorvatska 3,80m dlhy gumak s motorom 4ps.
Povinne rucenie problem nie je (Pantaenius). Na modrej karte bude moje meno, adresa, cisla clnu a motoru.
CS Lloyd som kontaktoval, podmienky pre certifikat/registraciu su v danej situacii pre mna neprijatelne.
Dakujem Peter
Uživatelský avatar
jsekera
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 413
Registrován: ned úno 03, 2008 1:00 am
Reputace: 5

Příspěvekod jsekera » stř črc 13, 2011 12:50 pm

ahoj,
stačí se podívat o příspěvek výše, od 2,5 metrů MUSÍŠ,

LIDI BDĚTE!!! , teda co to kecám ČTĚTE !!!!!
SKORO VŠECHNO TU NA FORU UŽ JE,
KDO SE PAK MÁ V TÉ ZÁPLAVĚ ZDVOJENÝCH,ZTROJENÝCH A
KDOVÍKOLIKRÁT OPAKUJÍCÍCH SE TRIVIÁLNOSTÍ VYZNAT!!!!!!!!!!!!!!
to se pak z našeho (nejen námi)ceněného a ceného zdroje informací
stává jen hromada opakující se vaty.
sek

edit: 3m.......2,5m
Naposledy upravil(a) jsekera dne stř črc 13, 2011 1:57 pm, celkem upraveno 1 x.
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 570
Registrován: pon kvě 19, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvekod Macek0585 » stř črc 13, 2011 12:51 pm

Ahoj, já jsem kupoval vinětu pro nafukovací katamaran, který je rozměrově mimo toleranci. Paní na kapitanátu stačila faktura na moje jméno a udělala mi vinětu, je ale fakt, že se známe, protože tam chodím jak do houslí.
Uživatelský avatar
peter
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 36
Registrován: pát srp 10, 2007 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod peter » stř črc 13, 2011 1:01 pm

Uživatelský avatar
jsekera
: skutocne sa ti ospravedlnujem, ze som svoj prispevok neformuloval omnoho jednoduchsie.
to fakt nie je jasne, ze o skutocnosti, ze vinetu potrebujem viem, ale ide mi o kupu vinety pre NEREGISTROVANE !!!!!plavidlo? Nepytam sa predsa, ci na kapitanat ano, alebo nie. A dakujem za slusne a priatelske vysvetlenie.

Uživatelský avatar
Macek
: dakujem
Peter
Uživatelský avatar
jsekera
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 413
Registrován: ned úno 03, 2008 1:00 am
Reputace: 5

Příspěvekod jsekera » stř črc 13, 2011 1:26 pm

o to jestli je plavidlo registrované nebo není nejde, i kdyby jsi měl
nafukovací matraci delší jak 2,5m s modelářským motorkem, tak vinětu
potřebuješ.
rozhodující je v chorv. rozměr a síla motoru.
To jestli je plavidlo registrované, či ne, je dané
podmínkami v TVÉ domovině, zákonnou normou
tvého státu a v chorv. tohle nikdo řešit nebude,
důležitá je pouze délka a počet Hp.
Motorem jsi pod, dýlkou přes, takže doporučuji koupit.
otázka jestli se při nákupu viněty chorvat spokojí s tvým pojištěním,
nebo se ti bude snažit za každou cenu natlačit jejich, jak se to kamarádovi stalo vloni,
poj. měl dobré, přesto chorvat řekl,že jedině s jejich pojištěním.


Citace:
"
Uživatelský avatar
jsekera
: skutocne sa ti ospravedlnujem, ze som svoj prispevok neformuloval omnoho jednoduchsie.
to fakt nie je jasne, ze o skutocnosti, ze vinetu potrebujem viem, ale ide mi o kupu vinety pre NEREGISTROVANE !!!!!plavidlo? Nepytam sa predsa, ci na kapitanat ano, alebo nie. A dakujem za slusne a priatelske vysvetlenie. "

nevím za co se omlouváš, cítím trochu jízlivosti, ale emoce nechme spát, mě šlo opravdu pouze o fakta,
nic neslušného ani nepřátelského v mé odpovědi nenacházím, jde pouze o fakt ( a teď to neber osobně)
, že my lidi jsme od přírody líní a spousta čtenářu zde to řeší tak, že položí rovnou dotaz,
který je zde již několikrát položen a zodpovězen, místo toho, aby si dali trošku práce,
pohledali a postudovali. nic jiného, ani osobního ani neosobního v tom není, šlo mi jen o přehlednost fora.
Nečti mezi řádky něco, co tam není. sek
Naposledy upravil(a) jsekera dne stř črc 13, 2011 1:58 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
peter
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 36
Registrován: pát srp 10, 2007 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod peter » stř črc 13, 2011 1:53 pm

praveze skutocnost, ze plavidlo nie je regitrovane, je ta podstatna v mojej otazke.
preto som vyuzil toto vlakno, lebo "kojot" nizsie pise, ze v Biograde mu na neregisrtrovane plavidlo odmietli vinetu predat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů