HR průkaz - kategorie C

Pořád stejný problém: kde a jaký průkaz na loď je potřeba, je či není uznáván atd.

Moderátoři: MARIS, Pepa, windward, vilma

Uživatelský avatar
jachtingFAN
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 17
Registrován: čtv črc 12, 2007 2:00 am
Reputace: 0

HR průkaz - kategorie C

Příspěvekod jachtingFAN » pát črc 13, 2007 8:00 am

Dobrý den všem. Na úvod bych rád upozornil, že jsem na moři nikdy nebyl a jen mám o jachytingu něco přečteno. Snad to vyjde za rok.

Vím, že se mě to netýká, ale rád bych věděl nějaké informace o HR průkazech kategorie C. Jediné, co jsem našel je toto:
http://www.bemexboot.eu/index.jsp?link=^780

Když se tak dívám na ten průkaz a porovnávám jej s kategirií B, tak vidím pouze jeden zásadní rozdíl v popise oprávnění. A to, že u "C" je vypuštěn text o omezení při převážení osob.
Proto mě napadá, jaký by mělo teoretický význam mít právě "C"?
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Kategorie HR průkazů

Příspěvekod Libor » čtv srp 16, 2007 4:37 pm

KATEGORIE A:
Obrázek

Obrázek
- loď do 6m
- motor do 8 KW
- do 6 Nm od pobřeží, ostrova
- neobsahuje oprávnění k používání vysílačky !

Pozn.: V HR je potřeba pro všechny lodě s motorem průkaz - tedy i pro tender s motorem!

KATEGORIE B: (předchozí verze Boat Leaders Licence)

- loď do 12m (komerčně užívaná)
- jachty do 20 BRT
- kompl. pobřežní vody, včetně řek a fjordů
- komerční plavby do 3 Nm od pobřeží, ostrovů
- bsahuje oprávnění k používání vysílačky

Pozn.: původní Boat Leaders Licence (včetně rádia) jsou nadále platné a nemusí se vyměňovat! Zcela staré BLL bez oprávnění pro vysílačku jsou také platné, pokud na lodi není vysílačka a byl vystaven až v poválečném období, nebo lze vyměnit. (V chartru požadují vyjímečně oprávnění pro vysílačku)

KATEGORIE C: (nástupce "mořského motoristy")

- jako B, jen bez omezení oblasti pro komerční plavbu.

Pozn.: staré průkazy už neplatí a lze je vyměnit za C ! Vyplatí se jen pro komerční plavbu dále jak 3Nm.

Dále ještě existuje tzv. YACHTMASTER do 100 a 500 BRT,
který lze získat na námořní akademii - školení a zkouška trvá týden a je v angličtině!


A ještě pro zájemce:
Průkaz Boat Skipper - Kategorie C - vydaný chorvatským ministerstvem je platný pro jakékoliv lodě do 30 BRT v oblasti plavby I. tj. neomezeně moře a oceány. Průkaz platí na dobu 5 let, k prodloužení stačí doložit aktuální lékařskou prohlídku pověřeného lékaře. Rozšiřující kurz je určen držitelům nižšího stupně chorvatského průkazu B.
V rámci kurzu je ze zákona nutno abslovovat dvou a půl denní teoretický kurz na učebně (25 hodin), prováděný pověřenými chorvatskými lektory, většinou pracovníky kapitanátu. Tento výklad je kompletně v chorvatštině! Probíhá v sobotu a v neděli od 8.00 do 13.00 hodin a od 14.30 do 19.30 hodin, v pondělí od 15.15 do 20.15 hodin (až po skončení běžné pracovní doby pracovníků kapitanátu). Zkouška pak následuje obvykle ve čtvrtek odpoledne, zpravidla ve 13.00 hodin. Nástup na kurz je stanoven na pátek navečer tak, aby účastníci měli možnost se po dlouhé cestě řádně vyspat a nerozlítili lektora (kapitána z kapitanátu) hned ze startu spaním při výkladu, neb kurz je v sobotu již od 8.00.
Pro držitele průkazu B a aktivní jachtaře by však chorvatský výklad měl být pouze jazykovým procvičením chorvatštiny, neboť probíraná látka se téměř neliší od té, jež by měli všichni dávno znát.
Průkaz je vydáván v Záhřebu a zaslán cca dva týdny po zkoušce.
Nutné doklady: doklad o dosaženém vzdělání (výuční list, maturitní vysvědčení, diplom), 2x foto, pas, zdravotní osvědčení (prohlídka v Zadaru - pouze zrak a sluch).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host