Počet osob na lodi - děti

Krátkodobé i dlouhodobé pobyty na lodi / hausbótu z různých úhlů pohledu.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Počet osob na lodi - děti

Příspěvekod Bilardos » pon črc 16, 2007 5:55 pm

Jak je to s počtem osob na lodi. Pokud je loď, řekněme Bavaria 30. Ta je pro 6 lidí. Je to počítáno stále stejně bez ohledu věku, nebo je nějaká věková hranice, kdy se dítě nepočítá apod. Moc to neumím napsat, ale snad to chápete, co tím myslím.
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Re: Počet osob na lodi - děti

Příspěvekod jerryx » pon črc 16, 2007 8:22 pm

Bilardos píše:Jak je to s počtem osob na lodi. Pokud je loď, řekněme Bavaria 30. Ta je pro 6 lidí. Je to počítáno stále stejně bez ohledu věku, nebo je nějaká věková hranice, kdy se dítě nepočítá apod. Moc to neumím napsat, ale snad to chápete, co tím myslím.


s detmi jezdim a do tohoto dotazu jsem byl presvedcen, ze se pocitaji kusy (:D) bez ohledu na vek - ale nicim to podlozeny nemam :-(
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte črc 17, 2007 12:09 am

Přesné znění nemám po ruce. Ale jsem přesvědčený (pohledám to), že v Chorvatsku (to nebylo řečeno), se počítají pouze osoby starší 12 let.
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Bilardos » úte črc 17, 2007 7:12 am

Myslel jsem doatz obecně bez ohledu na místo, ale je pravda, že to může být různé. Proto bych byl rád za upřesnění alespoň pro HR.
To Libor: Ono jedna věc je, že se počítají děti od 12 let, ale asi těžko dá člověk na B-30 třeba 10-takových capartů, co se nepočítají. Já spíš počítám, že je to na "ks". No je pravda, že třeba jedno až dvě by se tam vešly navíc.
Uživatelský avatar
Venca
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 42
Registrován: ned dub 22, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Venca » úte črc 17, 2007 1:20 pm

Ahoj :) , taky jsem se o to zajímal, kamarád mi poslal tuto informaci.
Seznam osob
Velitel plavidla, který má v úmyslu měnit posádku během plavby v Chorvatské republice, je povinen na kapitanátu (pobočce) zařídit seznam osob, které budou pobývat na plavidle v době platnosti nálepky a celkový počet osob uvedených na seznamu může být větší od dvojnásobné kapacity navýšené o 30% jednotkové kapacity plavidla.

Kapacita plavidla se určuje v souladu s doklady plavidla, vydaných od pověřených institucí země původu. Pokud v dokladech plavidla nejsou údaje o kapacitě, bude vypočítána v souladu se Směrnicemi pro čluny a jachty, a Technickými pravidly pro statutární certifikaci člunů a jachet.
Seznam osob se potvrzuje ústřižkem nálepky.
Seznam osob se může vyplnit celkově při obstarávání nálepky, ale i sukcesivně, nejpozději při příležitosti prvního naloďování jednotlivé osoby, uvedené v seznamu.
Pokud se seznam vyplňuje sukcesivně, při každém novém záznamu se musí ověřit na kapitanátu (pobočce).
Počet výměn osob uvedených na seznamu je neomezen.
Do seznamu osob se nezapisují osoby, které pobývají na plavidle během jeho pobytu v přístavu nebo na kotvišti.
Do seznamu se nezapisují osoby mladší 12 let a nezapočítávají se do maximálního počtu osob.
Seznam osob plavidel, která přijíždí mořskou cestou není nutné ověřit při obstarávání nálepky, ale lze jej zařídit i dodatečně, když dochází ke změně posádky v Chorvatsku.
Uživatelský avatar
dana
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 15, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dana » úte črc 17, 2007 7:42 pm

Deti se do urciteho veku se sice nepocitaji (ten vek si nepamatuju), ale stav posadky je dan crewlistem a tam ty decka byt musi.
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » úte črc 17, 2007 9:54 pm

Ahoj
Za ta létaco jezdím charter v HR, si troufám říci, že chartrovky jsou celkem benevlontní k mírnému převisu členů posádky proti počtu lůžek, a to nejden ve vztahu k dětem, ale i k dospělím. Rozhodně to funguje, pokud jste dlouhodobí zákazníci - osobně ověřeno. Pokud vás chrtrovky pustí s větším počtem osob, pak už to asi nikdo neřeší.

To Dana - To co jsi napsala, bych do své poslední plavby podepsal bez mrknutí oka a vzdy to tak bylo. Tentokrát jsem seznam posádky poslal chartrovce v předstihu e-mailem, abych se vyhnul úřadování na místě. Crewlist jsem měl jíž připraven a potvrzen, ale bez nejmladšího člena posádky - 14 měsíčního Michela. Byl jsem dost utahaný po 18 hod jízdě a tak jsem se rozhodl to neřešit, tedy také proto že měl na palubě oba rodiče. I to se může tedy stát. faktem je že byl 11 členem na elanu 45 /10 osob/. Co bylo důvodem tohoto postupu moji domovské chrtrovky opravdu nevím
Mimochodem
10 člen...4 letá Dorotka
9 člen...8 letá Magdalénka
takže se považuji za místního odborníka v otázce dědi na palubě :whist:
ovšem cena za to je adekvátní, jsem asi o 5 let starší :(
Pepa [/list][/list]
Uživatelský avatar
koudy
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 73
Registrován: ned zář 03, 2006 10:36 pm
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Příspěvekod koudy » úte črc 17, 2007 10:01 pm

jak je to s dětmi uplně přesně nevím, ale loni nás bylo v Itálii na charterový lodi o jednoho víc, samozřejmě do crewlistu jsme ho nepsali a jelikož za námi přijel až večer po převzetí lodě, nic se nedělo. Když jsme vyplouvali nikdo po nás nekoukal ani nás nepočítal. Při návratu, jak to bývá, stál člověk od naší společnosti na molu aby nám pomohl s vyvázáním, a jak jsme se tam všichni hemžili tak si hned všiml že nás je o jednoho víc a dostali jsme takový menší spucunk. Udajně největší problem by byl při náhodné kontrole na moři a šlo mu taky o to že ten devátý neměl žádný záchraný prostředek (vestu, harmes), prý jsme mu to měli říct před vyplutím a on by nám něco půjčil. Takže s tím počtem osob to určitě bude souviset i s bezpečností a záchranejma prostředkama
Uživatelský avatar
dana
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 15, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dana » úte črc 17, 2007 10:13 pm

Osobne sem problem deti este neresil, pac to beru co decko to kus. Vychazim z toho co sem se docetl v 808. Je otazka jak by na benevolenci charterovky nahlizela mistni policie.
Uživatelský avatar
vektor
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 100
Registrován: úte led 30, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Příspěvekod vektor » stř črc 18, 2007 12:27 pm

Ahoj, mám dotaz. 22.9. jedem ze Sukošanu a plánuji vzít syna .... což není nic divného, ale bude mít v září dva měsíce. Myslíte, že to půjde, manželka proti tomu nic nemá. Samo, že jede taky. Jsme blázni? Co Pepa jako znalec dětí na palubě? :) Dík
Uživatelský avatar
Sarah
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 01, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Sarah » stř črc 18, 2007 12:45 pm

To je, myslím si úplně v pohodě. Pokud je dítě zvyklé na nošení v šátku, tak nepřijdete ani o jedny ruce. Pokud ne, tak může být v autosedačce a jedna zodpovědná osoba k němu. Tam bych hlídala hlavně sluníčko a to, aby se dítě mělo kde protáhnout, protože dvouměsíční dítě potřebuje ke zdravému vývoji většinu času ztrávit na rovné podložce. Určitě to bude jednodušší letos než příští rok. My vždycky k malým dětem přidělujeme jednoho dospělce, protože když to neuděláme, máme pocit, že hlídají všichni a on nehlídá nikdo. Taky je dobře když se vystřídají, já si minule sice užila omalovánek, básniček a písniček až do aleluja, ale na kormidlo a lana jsem mohla jen mlsně koukat. Můj muž zase v 6 bf mírně šílel, protože měl k ruce jen jednoho naprosto nezkušeného člověka, ale děti chtěli jen maminku :)
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » čtv črc 19, 2007 12:44 am

To Vektor - Ahoj
Domnívám se, že k tomu co napsala Sarah lze již těžko něco dodat.
Je to přesně tak. Dvouměsíční děco není na palubě vůbec žádný problém.
Obecně vzato je to jen jedna taška navíc, na kterou si nikdo nesmí sednout a nesmíš ji nechat ležet na sluníčku, takže žádné obavy a syna klidně ber sebou.
Zato příští rok to bude, jak Sarah rovněž píše, všechno jinak. To naše 14 měsíční „šidlo“ nemohl nikdo ani na vteřinu zpustit z očí. Byl samozřejmě jen v kokpitu /pokud se s ním někdo po lodi neprocházel/ ale vylezl sám na sedačky, pak na opěrák a už se mohl koulet do vody. Z domova jsme vezli kšíry-tedy vlastně jeho harmesy, za ty jsme jej přivázali k biminitopu, ale moc to neřešilo, protože by si ten úvaz za chvilku namotal na krk….
Dokázal sám vylézt ze salonu po schodech až do kokpitu, ale zpět to již nedokázal, takže stál nad schody, díval se dolu do 1.5 m díry a maminka jej v klidu pozorovala ze 2 m, spoléhajíc na jeho pud sebezáchovy, že ten krok do prázdna neučiní – no a mě za kormidlem šedli vlasy.
Samozřejmě měl vlastní záchranou vestu PŘESNĚ ODPOVÍDAJÍCÍ VELIKOSTI./ cca 300,- Kč/ tu měl vždy na sobě, když jsme jej brali do vody.

Se čtyřletou Dorotkou nebyl vůbec žádný problém, oni ty holky jsou fakt uvážlivější a klidnější – škoda že z toho postupně vyrostou /osobní názor/.
Pro tu byla důležitá síť, kterou jsme namotali na zábradlí. K té síti. Loď jsem převzal v sobotu odpoledne, technik jako vždy od mne dostal malou pozornost – hezkou sadu 6 velkých plzní.
Až v 9 hod v neděli ráno jsem si na síť vzpomněl a poprosil o ni technika. Velmi se mi omlouval, že mají jen dvě a obě jsou již půjčené. Asi oprávněně mě poučil, že síť je nutno objednat předem a byla by určitě připravena. Za 30 min přišel s velkou taškou v které byla fungl nová síť i s vázacím lankem a zároveň mi přinesl i tři malé dětské vesty, o ty jsem mu neříkal ale viděl tři děti na palubě a nemohl vědět že pro každého máme vlastní vestu správné velikosti.Prý si vše půjčil od jiné charterovky. Neměl jsem to srdce je odmítnout, tak jsem za vše děkoval a toho osobního přístupu si opravdu vážil. Netvrdím, že to muselo být jen tou pozorností, ale chybu tím nikdy neuděláte. /toho provázku k síti bylo málo – vzít vlastní - mám vždy malou tašku různých provázků, vozím i plátěnou střechu 3x4 m proti sluníčku-nejdůležitější věc/ S napnutou sítí a s vestou, mohla se Dorotka v klidném počasí bez problému pohybovat po celé lodi.

No a poslední osmiletá Majda? Prví den jsem si ověřoval co umí. Při koupání dokázal ve vestě doplavat k uvázanému člunu za lodí a i se vrátit 5+5 m.Bez vesty tak dvě nejistá tempa. Měla ale sebou opravdu kvalitní vlastní a velikosti odpovídající ABC /maska, šnorchl, ploutve/. Poprosil jsem syna, aby se ji věnoval a něco ji naučil /na jiných místech jsem zde již naznačil, že se spolu se synem věnujeme přístrojovému potápění/ Desátý den se Majda sama potápěla 60 m od lodi do 3m hloubky. Naprosto bez problémů a bezpečně. Nemusím snad dodávat, že bez vesty. Teprve tehdy se její otec rozhodl, že to půjde zkusit s ní a málem se utopil, nedokázal to co ona, nic o tom nevěděl, nic se neučil. Majda se uměla na hladině zlomit, přefukovat, vylít vodu z masky pod hladinou, správně vyfouknut vodu ze šnorchlu, správně dýchat. Naměřil jsem ji, že patnáct minut vůbec nevystrčila hlavu z vody, viděli jsme jen vršek jejího šnorchlu. Za půl hodiny se vracela s taškou plnou lastur a skořápek ježků. Z vody jsme ji dostali jedině s bičem. Její rodiče z toho byly šokovaní. Já ne, bylo to již třetí děcko v tomto věku, které se to takto při našich plavbách naučilo.

To-Vektor. Jednu radu ti však ještě dám. Sklidím zde za to nejspíš trochu posměch, ale ty na to nedej. Každou posádku vždy učím, mimo jiné, aby dokázala během jediné minuty opustit lod´. Samozřejmě v noci, řekněme v 0,5 m vlnách a s dětmi to až tak jednoduché není, Dospělý slušný plavec je schopen i bez vesty /v HR/ udržet se nad vodou relativně dost dlouho, ale s dítětem v náruči to už asi nezvládne. Proto dětské vesty jsou vždy na dětech nebo sponkami cvaklé na zábradlí vedle kormidelního kola všem na očích, vždy připraveny. Nikdy jinak. Dvouměsíční dítě vestu samozřejmě mít nemůže. Udělej, použij nějakou tašku z neprodyšného plátna /voda/ nahoře zip, uvnitř deka, ze spodu a z boku k ní přivaž „amerikou“ – stříbrná lepící páska - jednu nebo dvě záchrané vesty. Tu tašku měj po ruce a vždy připravenou. Máš záchranný vor pro svého syna, který v nouzi budeš ve vodě jen stabilizovat. Tento poslední odstavec bych asi nenapsal, kdybych při této naší poslední plavbě nebyl jen centimetr od toho, že jsme všichni do té vody šli.
Jednoho večera jsme zakotvili na bóji, 40 m za zádi jsem měl útesy. V noci se rozfoukalo tak 18-20 kn přímo do zátoky. Spal jsem se synem na palubě. Ve 2,30 ráno se utrhl z bóje elan 45 pře námi. Utržená Loď i s její spící osádkou, hnána větrem a vlnami napíchla se bokem na naší špici ……ale to už je vlastně jiný příběh a jiné povídání, nejspíš bych dostal za uši, že jsem ve špatném topicu.
Pepa
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » čtv črc 19, 2007 12:16 pm

Pepa píše:..
Se čtyřletou Dorotkou nebyl vůbec žádný problém, oni ty holky jsou fakt uvážlivější a klidnější – škoda že z toho postupně vyrostou /osobní názor/.
Pro tu byla důležitá síť, kterou jsme namotali na zábradlí.
..

teda hluboka zavist. kdy ty holky (v jakym veku) zacnou byt uvazlivejsi ? ja ma pocit, ze nase Luca (pri posledni plavbe oslavila 3 rok) na palube ubehne odhadem tak 5x vice mil nez my uplujem. no mozna, ze uz ten uvazlivy vek ma za sebou :lol:.
ALE na druhou stranu musim priznat, ze i kdyz je ero-pero a site v zabradli mam kvuli ni vzdycky, tak ona ty site zatim nepotrebovala (na rozdil od ostatnich :D).
Jura
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 182
Registrován: sob úno 25, 2006 10:10 am
Reputace: 20
Bydliště: Brno, Motor sailer Tralaren 31

Děti na lodi

Příspěvekod Jura » pát črc 20, 2007 10:41 am

Ahoj, chci odpovědět na dotaz ohledně dvouměsíčního mimina na lodi. My jsme se nedávno vrátili z Chorvatska, kde jsme byli tři týdny na naší 8 m plachetnici. Když jsme odjížděli, bylo naší dcerce Elče 9 týdnů. Samozřejmě jsme se trošku obávali jak to bude snášet, ale protože máme ještě 5 letou Emu, se kterou jsme jezdili na moře od 4 měsíců, ještě na 4 m gumáku, věřili jsme, že to bude v pohodě. A bylo to výborný, jakmile jsme pustili motor okamžitě usnula, vedra snášela z nás všech nejlépe, samozřejmě jsme jí maximálně chránili před sluníčkem a mazali 50 OF krémem, když bylo nejhůř, spala v podpalubí, kde to alespoň trochu profukovalo. Jinak jsme měli v kokpitu takové to lehátko, ve kterém dítě leží, ale je trochu zvednuté, takže vidí, na které jsem vyrobila sklápěcí stříšku (viz foto). To opravdu doporučuju, je to mnohem lepší než autosedačka. To naše lehátko má navíc zapínací popruhy, takže když přišel mazec, zapnuli jsme Elču jako kosmonauta, připnuli lehátko na k palubě, starší Emu připnuli za vestičku, čímž byly holky zajištěný, navíc na větších vlnách okamžitě usnuly a my s manželem jsme se mohli věnovat lodi. Koupání mimča jsme zajistili pomocí malého nafukovacího bazénku a solární sprchy - naprosto to stačilo.
Myslím, že na nás musel být úžasný pohled - na přídi kočárek (určitě doporučuju vzít s sebou - na večerní procházky, na nákupy, apod.), zábradlí ověšené pokakanými plínkami - nechávala jsem malou co nejvíc rozbalenou, jenom jsem pod ní podkládala složené klasické pleny - všude hračky, pastelky, apod. Jediné dvě "stinné" stránky byly, že se Ela navykla "na ramínko", kde vydržela s vyvalenýma očima trávit hodiny a hodiny, a taky to, že ve vedru vyžadovala kojení po hodině a trošku nám z toho ztloustla. Samozřejmě jsme náš program museli podřídit dětem, ale protože jsme byli sami, na nikoho jsme se navázali a nikam nespěchali, tak nám to vůbec nevadilo. Celkově jsme najeli asi 270 nm a byla to moc vydařená dovolená, na kterou určitě nikdy nezapomeneme.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Re: Děti na lodi

Příspěvekod alffa » pát črc 20, 2007 12:47 pm

Jura píše:Jinak jsme měli v kokpitu takové to lehátko, ve kterém dítě leží, ale je trochu zvednuté, takže vidí, na které jsem vyrobila sklápěcí stříšku (viz foto). .

Kam jsi zašantročila to foto. :?:
alffa
Jura
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 182
Registrován: sob úno 25, 2006 10:10 am
Reputace: 20
Bydliště: Brno, Motor sailer Tralaren 31

Foto

Příspěvekod Jura » pát črc 20, 2007 2:46 pm

Aha,... tak se mi ty fotky nepodařily připojit, jak mám postupovat??? :?
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Re: Foto

Příspěvekod alffa » pát črc 20, 2007 4:10 pm

Jura píše:Aha,... tak se mi ty fotky nepodařily připojit, jak mám postupovat??? :?


Tady máš celý postup:
http://jachting.info/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=599
Pokud by se vyskytla nějaká nejasnost, ptej se tam. ;)
alffa
Uživatelský avatar
vektor
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 100
Registrován: úte led 30, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Příspěvekod vektor » pon črc 23, 2007 7:13 pm

Děkuji všem za příspěvky ohledně mrněte na palubě (jo, bude to Ondra). No, ještě není na světě, dnes byl termín .... tak asi bude mít míň než dva měsíce :) když jedem od 22.9., ale i z vašich postřehů a zkušeností to musíme zvládnout. Ta plavací kabela je dobrý nápad. Kočár berem. No a pak už jen přípit Neptunovi :) Ale jestli ještě někdo něco má, sem s tím. A musím říct, že Pepa je vážně znalec :) i ostatní. Ještě jednou dík
Uživatelský avatar
vektor
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 100
Registrován: úte led 30, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Příspěvekod vektor » úte črc 31, 2007 10:12 pm

Chtěl jsem oznámit, že dnes v 4.53 ráno, rozšířil řady nás jachtařů (doufám), nejmladší člen Ondra. A+O jsou v pořádku a zdraví. Už se těším, jak ho budu vepisovat v září do crewlistu :)
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte črc 31, 2007 10:21 pm

Tým jachting.info blahopřeje :good:
A veď ho hned od mala... ;)
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » úte črc 31, 2007 10:39 pm

Všetkým trom gratulujem a želám vela šťastia, zdravia a božieho požehnania.
Uživatelský avatar
vektor
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 100
Registrován: úte led 30, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Příspěvekod vektor » čtv srp 09, 2007 10:02 am

Děkujem za přání :) kluk se má k světu, no moc toho nenaspíme .... ale den ode dne to je lepší :) a čím víc přemyšlím, plavba se mi zdá opravdu realizovatelná ....
Uživatelský avatar
tomaskre
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 166
Registrován: čtv úno 15, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tomaskre » ned zář 16, 2007 10:38 am

ahoj Vektore,

plavba za dveřma, už máš napsaný crewlist? i s Ondrou? Dáš vědět jak to dopadlo? Přeju příjemnou a bezpečnou plavbu.

V srpnu jsem měl svou 8 měsíců starou holku na Orlíku, společně s kamarádovým 9 měsíčním kulkem. Prvně, že je svezeme jen kousek a na motor. No finále od hráze po Orlík a zpět n a plachty. A docela i foukalo. No nemělo to chybu! Oba hned za píňu a jelo se :)
Uživatelský avatar
vektor
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 100
Registrován: úte led 30, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Příspěvekod vektor » úte zář 18, 2007 9:30 am

Ahoj tomaskre, dík za přání. Zatím nám nic nebrání v cestě. Mám kamarádku pediatričku, taky jachtařka, tedy má pro pochopení :) vyslechl jsem několikahodinovou přednášku, co dělat v krizových situacích, mám seznam všech možných příznaků nemocí a balík léků na ně (doufám, že nebudou potřeba) a hlavně, kdyby něco bude celý týden na telefonu. Abych řek pravdu, nevím, co už víc udělat .... Když bude zájem, určitě se o zkušenosti s devíti týdenním mrnětem na palubě podělím.
Uživatelský avatar
tomaskre
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 166
Registrován: čtv úno 15, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tomaskre » úte zář 18, 2007 12:34 pm

Ahoj,

TO VÍŠ ŽE ZÁJEM JE A BUDE!!!!! aspoň u mě! jó a klidně si přečtu i tu přednášku ;)

Jen já mám ještě malej problém, moje ženská na lodi(na moři) ještě nebyla a když jí tam hned´vemu i dětsko? No nevím, ale Orlík se jí líbil. :) Když sem se pomulu začínal už bát, tak že prej se už konečně něco děje, tak nevím.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů