Počet osob na lodi - děti

Krátkodobé i dlouhodobé pobyty na lodi / hausbótu z různých úhlů pohledu.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
tomaskre
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 166
Registrován: čtv úno 15, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tomaskre » čtv říj 18, 2007 6:18 pm

vektor píše:.... Když bude zájem, určitě se o zkušenosti s devíti týdenním mrnětem na palubě podělím.


Ahoj, jak vám dopadla plavba????? Co prcek???
Uživatelský avatar
vektor
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 100
Registrován: úte led 30, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Příspěvekod vektor » čtv říj 18, 2007 9:01 pm

Ahoj, plavba byla v pohodě, všichni jsme zpět živí a zdraví :) budu do 25.10. ( a jsem) jaksi pracovně mimo, ale pak se rezepíšu ....
Uživatelský avatar
cuch
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 21
Registrován: úte čer 09, 2015 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Prace kousek od Brna

Re: Počet osob na lodi - děti

Příspěvekod cuch » pát říj 30, 2015 10:53 am

Nevíte někdo prosím, jak je to s počtem osob na lodi u nás v ČR? Mám neregistrovanou loď s motorem do 5 HP. Jezdím zatím jen na Baťáku. Na lodi je štítek maximální počet osob 6. Zatím jsme dva dospělí a dvě děti (10 a 2 roky), ale chtěli bychom vzít i kamaráda s dalšími dvěma dětmi. Myslíte, že když bych překročil počet osob o jednu, tedy na 7 ks, ale přitom složení 3 dospělí a 4 děti, že by byl při kontrole problém? Platí prostě v CŘ osoba = kus nezávisle na věku a váze?

Díky.

Cuch
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Re: Počet osob na lodi - děti

Příspěvekod Pepa » pát říj 30, 2015 1:05 pm

Pokud máš loď bez registrace, platí pro tebe formálně pouze jedno omezení - s celkovou hmotností plavidla nesmíš překročit 1000 kg.
Štítek přelep amerikou.
Navíc, každý soudný člověk ví, že za počtem osob se skrývá přípustní hmotnost. Na osobu se uvažuje v průměru 75-80 kg
Se čtyřmi dětmi, je li jedno navíc, uvažovanou hmotnost nemůžeš nikdy překročit.
dedko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 869
Registrován: pát pro 03, 2010 1:00 am
Reputace: 20
Bydliště: Hrušovská Zdrž

Re: Počet osob na lodi - děti

Příspěvekod dedko » sob říj 31, 2015 1:15 am

cuch píše:Nevíte někdo prosím, jak je to s počtem osob na lodi u nás v ČR? Mám neregistrovanou loď s motorem do 5 HP. Jezdím zatím jen na Baťáku. Na lodi je štítek maximální počet osob 6.

Ahoj cuch
Na tom štítku na lodi, máš tak ako píšeš ? (počet osôb 6) ?

Alebo len takéto symboly...
Přílohy
štítky.jpg
štítky.jpg (6.44 KiB) Zobrazeno 5320 x
Uživatelský avatar
cuch
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 21
Registrován: úte čer 09, 2015 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Prace kousek od Brna

Re: Počet osob na lodi - děti

Příspěvekod cuch » sob říj 31, 2015 6:54 am

dedko píše:
cuch píše:Nevíte někdo prosím, jak je to s počtem osob na lodi u nás v ČR? Mám neregistrovanou loď s motorem do 5 HP. Jezdím zatím jen na Baťáku. Na lodi je štítek maximální počet osob 6.

Ahoj cuch
Na tom štítku na lodi, máš tak ako píšeš ? (počet osôb 6) ?

Alebo len takéto symboly...


Ahoj dedko,
na lodí je štítek, kde je italsky napsáno jen 6 persone bez grafických symbolů, dále výrobce, výrobní číslo a váha trupu. Šlo mě jen o to, jestli mě hlídka vydusí na počet osob, nebo jestli 10kg dítě neberou co se týče váhy jako plnohodnotnou osobu zatěžující loď.
Díky.
Uživatelský avatar
Jard1k
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 27
Registrován: ned led 26, 2014 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Re:

Příspěvekod Jard1k » pon dub 03, 2023 8:27 pm

koudy píše:jak je to s dětmi uplně přesně nevím, ale loni nás bylo v Itálii na charterový lodi o jednoho víc, samozřejmě do crewlistu jsme ho nepsali a jelikož za námi přijel až večer po převzetí lodě, nic se nedělo. Když jsme vyplouvali nikdo po nás nekoukal ani nás nepočítal. Při návratu, jak to bývá, stál člověk od naší společnosti na molu aby nám pomohl s vyvázáním, a jak jsme se tam všichni hemžili tak si hned všiml že nás je o jednoho víc a dostali jsme takový menší spucunk. Udajně největší problem by byl při náhodné kontrole na moři a šlo mu taky o to že ten devátý neměl žádný záchraný prostředek (vestu, harmes), prý jsme mu to měli říct před vyplutím a on by nám něco půjčil. Takže s tím počtem osob to určitě bude souviset i s bezpečností a záchranejma prostředkama


A když kontrola na moři zjistí o člena posádky navíc co není v crew listu jde z toho vybruslit že se právě nalodil jako passenger? V Chorvatsku jsou lode s 5ti kajutami což je 5 párů kteří zaberou všechny lůžka a skipper může spát v salonu ale přitom je uvedeno u registrace lodě 10/0 a tudíž 11 členů být v crew listu nemůže...
Uživatelský avatar
vili69
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 64
Registrován: stř pro 03, 2014 1:00 am
Reputace: 28
Bydliště: v létě NL

Re: Počet osob na lodi - děti

Příspěvekod vili69 » úte dub 04, 2023 4:23 pm

No, já si myslím, že ten crewlist je tam právě proto, aby se ti tam nikdo "naprosto náhodně" nenaloďoval. Prostě 10 je 10 a ne 11. Pak by se to totiž zvrtlo. Když by byl jeden navíc ok, proč ne dva? Může spát venku, ten druhý, stejně je v noci vedro... I tři by se vešli, ne? Myslím, že to oficiálně okecat prostě nejde. Jde asi jen o to, kdo tě bude kontrolovat a za jakých okolností a jak ti to dá sežrat. Nevím, jestli se v Chorvatsku něco řeší i domluvou... :)
vojtaharok
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 407
Registrován: stř říj 25, 2017 2:16 pm
Reputace: 83
Bydliště: Zbynická 1566-9
Kontaktovat uživatele:

Re: Počet osob na lodi - děti

Příspěvekod vojtaharok » úte dub 04, 2023 7:21 pm

Ahoj!
Zpět k tématu: Podle mě je osoba jako osoba, i když malá. Když jsem si půjčoval loď u Hacmaců víceméně nesmyslně otypovanou na pouhé 4 osoby a měl jsem tam drobotinu (předškoláky), při návratu jsem dostal seřváno, a že mám štěstí, že nás nekontrolovala SPS, prý jsou na to psi.
Uživatelský avatar
Petr OKIN
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 91
Registrován: pát črc 12, 2019 12:46 pm
Reputace: 4
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Počet osob na lodi - děti

Příspěvekod Petr OKIN » stř dub 05, 2023 6:38 pm

cuch píše:Platí prostě v CŘ osoba = kus nezávisle na věku a váze?
Cuch

Platí a nejen v ČR...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů