Nepsaná pravidla na lodi

Krátkodobé i dlouhodobé pobyty na lodi / hausbótu z různých úhlů pohledu.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » čtv črc 15, 2010 9:24 pm

Pepik píše:
ficcus píše:Jsou-li v posádce ženy, musí být usměvavé, nekonfliktní, poddajné, ...

.

Toto jsem slysel trochu v jine verzi (nevim zda se to hodi):
"Na lodi smi byt pouze jedna zena a to pouze s podminkou, ze da vsem ..." :D


Někde jsem četl, že nebýt lidské závisti, tak stačí 2-3 ženské na celou vesnici :lol:
Uživatelský avatar
vitrvevlasech
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 71
Registrován: čtv črc 15, 2010 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Žižkov

Příspěvekod vitrvevlasech » pát črc 16, 2010 1:34 pm

Další z nepsaných pravidel, či tedy skoro Murphyho vodních zákonů.
* Je-li v širokém okolí jeden jediný kámen vězte, že pohladí dno právě vaší lodi
* uvelebíte-li se spokojeně ve zdymadla a s úsměvem očekáváte zavření vrat, začnou přijíždět další vodáci, jenž vás donutí (zcela po právu) opustit ideální pozici
* poziční světla fungují do té doby, než je máte ukázat plavební kontrole (policii)
* moře se tváří mírumilovně do té doby, než vyrazíte z přístavu
* mačkáte-li se ve zdymadla, pak právě ty lodě, které jsou vám nejblíže mají ty nejostřejší hrany.
* kotva by měla být tak těžká, aby udržela loď a tak lehká aby šla manuálně vytáhnout ;) to se týká malých plavidel :) ikdyž na Enterprise USS předpokládám kotvy manuálně nevytahuji.
* důležité věci na lodi máme na různých místech v několikera vyhotoveních.
* nyní aktuální - kupte si schůdky z mola na loď, ne všichni členové posádky mají 2 metry výšky jako vy a jeřáb přijde draho.
Uživatelský avatar
Majsner
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 10
Registrován: ned lis 29, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Mladá Boleslav

přípitek

Příspěvekod Majsner » stř srp 18, 2010 11:25 am

Napadlo mě ještě několik dotazů k přípitku na lodi / úlitbě bohům.
Kdy připíjíme? Před prvním vyplutím, nebo každý den před plavbou a po návratu?
Čím si připíjíte? Historicky rumem nebo vínem (brandy, portským), ale jak dnes?
Jak se přípitek slučuje s nulovou tolerancí alkoholu u vůdce plavidla (kapitána)?
Úlitbu bohům odlévá kapitán ze zvláštní "Neptunovy" skleničky, nebo ze své, nebo každý ze své?
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Re: přípitek

Příspěvekod david » stř srp 18, 2010 12:05 pm

dávat úlitbu bohům při každé plavbě do hospody by se mohlo negativně projevit na jejich játrech
já cvrnknu Honzovi Nepomuckému ( jsem patriot ) když plavu za čáru

a to mi někdo tvrdil, že to Mikuláš – Felixi, kdo to je na stráni nad Žlebem?
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř srp 18, 2010 2:04 pm

Připíjíme pouze jednou, těsně před odvázáním lan. Neptun má svou vlastní sklenici (v mém držení) a dopřáváme mu moravskou slivovici, kterou na každou plavbu vozím. Protože se zbytkem pak každé ráno pálím červa.
S nulovou tolerancí to mám vyřešené tak, že slivovica není alkohol, to je meducína! (a ještě když je s medem....). Vážně: to je fakt jen slza a nepočítám, že bych za hodinu něco nafoukal.
Uživatelský avatar
FerenCS
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 637
Registrován: pát srp 10, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FerenCS » stř srp 18, 2010 2:58 pm

Baharis píše:Připíjíme pouze jednou, těsně před odvázáním lan. Neptun má svou vlastní sklenici (v mém držení) .. .

Teda jednu máš pre seba a druhu pre Neptuna. Prosím ťa a s tou druhou urobiš čo? Daš sa mu napiť/vyleješ ju do mora?
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř srp 18, 2010 3:07 pm

:cry: Slza mě někdy ukápne, pod bůdama to nesmím vzpomínat, ale vyleju. :(
Jsem myslel, že to je standard, běžně používaný. Nic mimořádného tu nevidím. :)
Uživatelský avatar
Lucifer
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 397
Registrován: úte říj 06, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lucifer » stř srp 18, 2010 5:31 pm

Já už radši připíjím všude. V červnu jsme poprvé vyrazili s Ochechulí za Slap na Orlík a připíjeli jsme slapským, kamýckým i orlickým bůžkům - ať si dá kterej zrovna chce a jsou nám všichni nakloněni. Na cestě zpět jsme asi už byli tak nafoukaní, že pod orlickým výtahem jsme jaksi pozapomněli... :hmm: A nechytl nám motor ani po půlhodině intenzivního přemlouvání.
Vzpomněli jsme si, připili a motor chytl na první škub. Kamýckej bůh je očividně na Becherovku :lol:
Uživatelský avatar
fishmaster
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 755
Registrován: úte bře 09, 2010 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Libčice na Vltavou

Příspěvekod fishmaster » stř srp 18, 2010 7:10 pm

Tak jak je to s nulovou tolerancí alkoholu?Při dělání VMP jsem nenarazil na pravidlo,kde je alkohol zakázán.Prosím zkušenější o upřesnění.Při svých plavbách si na pivko klidně skočím.Samosřejmě s Mírou.PS:Jmenuji se Míra. :D :?
Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » stř srp 18, 2010 7:28 pm

Lucifer píše:Já už radši připíjím všude. V červnu jsme poprvé vyrazili s Ochechulí za Slap na Orlík a připíjeli jsme slapským, kamýckým i orlickým bůžkům - ať si dá kterej zrovna chce a jsou nám všichni nakloněni. Na cestě zpět jsme asi už byli tak nafoukaní, že pod orlickým výtahem jsme jaksi pozapomněli... :hmm: A nechytl nám motor ani po půlhodině intenzivního přemlouvání.
Vzpomněli jsme si, připili a motor chytl na první škub. Kamýckej bůh je očividně na Becherovku :lol:

Na uvedených místech se ulévá místním vodníkům.Kde jaký bydlel a odkud kam měl rajón se dá nastudovat z literatury. Ale pozor někteří místo alkoholu měli rádi třeba sůl. Např.ten co bydlel na Slapech v ústí Mastníku.
Uživatelský avatar
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1805
Registrován: čtv zář 27, 2007 2:00 am
Reputace: 152
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: přípitek

Příspěvekod Felix » stř srp 18, 2010 11:12 pm

david píše:... kdo to je na stráni nad Žlebem?


Svatý Vojtěch, patron plavců.
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » čtv srp 19, 2010 9:10 am

Lucifer píše:Já už radši připíjím všude. V červnu jsme poprvé vyrazili s Ochechulí za Slap na Orlík a připíjeli jsme slapským, kamýckým i orlickým bůžkům - ať si dá kterej zrovna chce a jsou nám všichni nakloněni. Na cestě zpět jsme asi už byli tak nafoukaní, že pod orlickým výtahem jsme jaksi pozapomněli... :hmm: A nechytl nám motor ani po půlhodině intenzivního přemlouvání.
Vzpomněli jsme si, připili a motor chytl na první škub. Kamýckej bůh je očividně na Becherovku :lol:


Abych doplnil... možná taky trochu zabralo, že jsme vyměnili svíčku... ;)
Uživatelský avatar
MirekE
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 61
Registrován: pát zář 03, 2010 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod MirekE » úte zář 07, 2010 12:22 pm

A co na Lipně? Usídlil se tam někdy nějaký vodník? Strejda Google o něm neví.
Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » úte zář 07, 2010 12:42 pm

Budeš muset popátrat v místních kronikách. Nebo prostě ulej a ať si to tam vodníci podle svých rajónů přeberou. Jinak o Slapech vyšla knížka "Slapy - průvodce pro rekreanty a potápěče", kde je to všechno uvedeno. Nové rozšířené vydání "Po dně staré řeky", obsahuje i kus Orlíka. Autor David Vondrášek.
http://www.aquasport.cz/kontakt.html
Uživatelský avatar
Ondrais
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 124
Registrován: čtv úno 18, 2010 1:00 am
Reputace: 20
Bydliště: Břevnov

Re: Nepsaná pravidla na lodi

Příspěvekod Ondrais » sob led 20, 2018 3:10 pm

Já jsem převzal od bývalého kapitána některá pravidla které držím.

Například ohledně mávání - Mává se jednou, tj. ve stejnou chvíli. Kdo z posádky ten moment prošvihne, už nemává.

Zvláštní že mě ani nenapadlo se ptát proč ( bylo mi to jasné ) a posádky s tím mívají takové problémy to vůbec pochopit. Protože to někdy vyvolá nevoli hraničící se vzpourou, zavedl jsem další pravidlo / zákon, že kapitánovi se neodmlouvá a pravidlům se nevysmívá jinak platí zákaz vstupu na palubu. :-)

Připíjím vždy těsně po vyplutí a připíjíme ideálně johny walkerem, jinak čímkoliv co je zrovna k mání. Odlévám ze svého pohárku Neptunovi s prosbou o příhodné počasí. Dostávám tedy předem více :-)
Dvakrát jsme zapomněli a dvakrát z toho byly maléry, takže připíjet se musí vždy.

Dodržuji ještě že jakmile tě něco napadne, hned to udělej, žádné potom.

Na palubě nic nesmí být volně a prádlo, ručníky při plavbě jen v podpalubí.

Dál ještě všechny upozorňuji že pokud chtějí mluvit z přídě na někoho v kokpitu ať se otočí, jinak si plýtvají hlasivky. :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů