Kam do HR, Když se nejede na jachtu?

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
jachtingFAN
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 17
Registrován: čtv črc 12, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Kam do HR, Když se nejede na jachtu?

Příspěvekod jachtingFAN » čtv črc 19, 2007 6:42 pm

Omlouvám se za offtopic, ale snad mě prominete. Říkám si, že jachtaři mají zmapováno pobřeží mnohem lépe, než suchozemci. Mohl by dát někdo Tip, kam se vydat do HR (počítáno ubytování v soukromí).
Ideálně, aby to bylo v přijatelné vzdálenosti, pěkná pláž, možnost někam vyjet na výlet a aby to tam nebylo hlava na hlavě.
Moc děkuji.
Uživatelský avatar
dumber
1. DONÁTOR
1. DONÁTOR
Příspěvky: 96
Registrován: úte čer 05, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dumber » čtv črc 19, 2007 6:59 pm

Ak idem len na nejaky predlzeny vikend, tak chodim Rovinj, alebo na Krk.
Okrem toho som bol este na Dugom otoku v mestecku Bozava. Je to celkom kludne miesto, podla mna idealne miesto na dovolenku s rodinou. Je tam aj potapacska skola.
Alebo potom niekam od Splitu smerom na juh.
Uživatelský avatar
Sarah
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 01, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Sarah » pát črc 20, 2007 9:36 am

Božava je hezká, ale nám ten jeden večer stačil, nějak tam nic moc není. Ale to je asi obecně problém jachtařů ;)
Na pevnině je výhoda, že je to blízko, ale na některých místech není čistá voda a v sezoně bývá narváno. Ostrovy jsou v tomhle lepší, ale trochu problém je doprava. Musíš mít zjištěno kdy a kam ti jede trajekt a mít cestu propočtenou tak, abys ho stihnul, případně nemusel čekat moc dlouho.
Uživatelský avatar
tomaskre
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 166
Registrován: čtv úno 15, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

plážovka

Příspěvekod tomaskre » pon zář 10, 2007 12:19 pm

... nejvíce se mi líbilo na Pagu( Novalja), je to ostrov, trajekt jezdí každou hodinu. Tam si pučím skútr a jezdím po celým ostrově. Ceny v pohodě, teda na poměry HR, policajti nemají problém, teda pokud ještě stojíš na nohách, nebo jedeš od jeho bráchy z jeho konoby. Ubytování na slepo, přímo u moře.
Letos sem byl na plážovce v Jezerech v SAY. Ubytování super! Ale městečko o ničem, však asi znáte. Tak sem projel dalších 600km autem. Pořád sem chodil kolem přístavu a koukal, že si pučím aspoň pramičku :) Ale za 170 Eur?

Příště, když na pláž, tak jedině zase na ostrov.

Čao TOm
Uživatelský avatar
vektor
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 100
Registrován: úte led 30, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Příspěvekod vektor » pon zář 10, 2007 4:09 pm

Jezdíme s prknama (ws) na Murter, kemp Slanica. Ale doporučuji raději mimo sezonu, jinak narváno. Krásné okolí, moře .... Murter je moje srdeční záležitost :)
Uživatelský avatar
jojoch
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 127
Registrován: úte dub 17, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jojoch » úte zář 11, 2007 3:51 pm

do Chorvatska jezdím nejraději na lodičku, ale mám vytipovaná dvě pěkná místa, kde jsem se cítil moc dobře i na souši:

Lukovo - spousta apartmánů, vesnička tři kilometry od magistrály, zátoka otočená k severu, takže do ní bóra ani yugo nefučí, teplá voda, dlouhá upravená oblázková pláž, klídek .. poloostrůvek Malta je zcela kamenitý, pod ním jsou nějaké vykopávky, a na jeho jižní straně se dá opalovat a koupat v naprostém soukromí na hambato a také šnorchlovat
Lukovo

Stari Grad - spousta apartmánů, také tak tři kiláky z magistrály (vedou tam úplně suprové serpentiny, cestička tak pro půl auta, nezpevněný okraj, žádná svodidla), jen kousek za Lukovem (po pobřeží pěkná procházka po kozí stezce), 300m vedle vesnice romantická chráněná zátoka (Grbačka) s upravenou pláží .. nad vesnicí na kopci je zřícenina
Starigrad

do Lukova i Gradu se dostanete po dálnici na Karlovac, dál na Rijeka/Split, na rozdvojení odbočit na Split a po pár kilometrech za tunelem Mala Kapela na Senj, přes horské sedlo se sjede na pobřeží a po magistrále dolů asi dvacet kiláků .. je to fakt kousek .. v Senji je úžasná pevnost, obchody, večerní diskošky, zhruba v půlce srpna známý karneval

a koho nebaví rochnit se týden na jednom místě, do nedalekého okolí jsou pěkné výlety:

- pro milovníky opravdového písku je ta nejkrásnější a největší písečná pláž na dosah .. uděláte si jednodenní výlet na Rab .. po magistrále 20km do Jablanacu, tam trajektem (levnej, asi 15 min) na Rab, ostrovem projet z jihu na sever do Loparu (taky dvacet kiláků), zastavt před velkým kempem (asi San Marco, nebo tak nějak, je tam jenom jeden a všechny cesty vedou k němu), a v tom kempu je pláž, tak dva kiláky dlouhá, 100 metrů široká a dalších až 300metrů do vody je jenom po kotníky .. pak klesá víc, ale stále zvolna .. voda jako čajíček, můžete si stavět hrady, zahrabávat se, písek pálí jak sviňa, je čistý a voda nezkalená, na protějším břehu čumíte právě na Stari Grad .. do kempu se neplatí vstupné (pokud nezajíždíte dovnitř autem), je tam papání, hajzlíky, sprchy, a taky spousta Homolkových... .. na zpáteční cestě nevynechejte město Rab s ruinami a vykopávkami všech historických období, marinou, pevností a skvělou atmosférou .. volný vstup je na zvonici s výhledem

- a pro nadšence do hor - vyrazit do Velebitského pohoří .. buďto na Zavižan nebo na chatu Sveti Alan .. Zavižan je zajímavější, autem se ze Sv.Juraje dostanete do výšky 1600 mnm (takže jako na Sněžku), dostanete se do alpdského světa sněhobílých skal, kousek od chaty je nejvzácnější část národního parku, Velebitski Vrt, "alpinská" botanická zahrada .. na Sveti Alana je odbočka kousek před Jablanacem .. od obou chat se dá projít po Premudžičově stezce, vybudované na vrstevnici, nebo odbočit na značené stezky ke skalám, kde se už téměř "leze"
Uživatelský avatar
Fufunka
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 28
Registrován: čtv kvě 31, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Fufunka » ned zář 16, 2007 9:45 pm

vektor píše:Jezdíme s prknama (ws) na Murter, kemp Slanica. Ale doporučuji raději mimo sezonu, jinak narváno. Krásné okolí, moře .... Murter je moje srdeční záležitost :)


Jo o tom jsem uz slysel, take viz. jejich propagacni fota, stan primo u vody (ne desitky metru jak je vetsinou obvykle), parada! Ale opravdu to chce na sklonku sezony -davy

Ale radeji opravdu spis schovavacku na tech severozapadnich ostrovech, ktere tur prumysl jeste zcela nestacil "upravit"..
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » pon zář 17, 2007 8:16 am

Tak se mi po letech "poštěstilo" jet do Chorvatska na "nenajachtu". Na 4 dni, na koupačku. Jel jsem úplně na slepo. Murter mě nenadchl, tak jsem sjel jen kus dolů do Tribunje a naprostá spokojenost. Na jedné straně štěrková pláž bez ježků. A na druhé skalnaté pobřeží. Na kraji Tribunje vybetonované plácky, dál už jen hezká divočina.
Ubytování nepřeberně, markety, bankomat, zmrzlinárny (obzvlášť jedna byla výtečná), oslí stezky kolem (naproti na ostrově je oslí rezervace:-), ...
Fakt pohoda. A celodenní výhled na marinu a rybářský přístav ...
Uživatelský avatar
prezident
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 101
Registrován: čtv čer 07, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bratislava

Podla seba odporucam Biograd na Moru

Příspěvekod prezident » čtv pro 27, 2007 4:03 pm

Ked sme sa tam valali tyzden po tyzdni na jachte, vsetko po ruke. Hekticke letovisko aj kludna ticha kupačka. Male konoby aj vychytene bary na promenade. Vodne sporty, stred odkade sa da ist na mnozstvo vyletov, ci uz lodou alebo carom. I ked sme sa tam pohadali jak psi (nikdy nechodte najprv na lod a potom na statiku :) ) ale to robili tie jachty s plachtami pred zapadom slnka. Ale keby som mal ist do Chrovatska iba na valacku tak Biograd. Vsetko pekne pokope. Jo a aby som nezabudol. Promenada Kontiki Bar , capovany budvar :D :D , teda aspon toto leto bol, ked sme tam prirazili cestou do Sukosanu na jedno
Uživatelský avatar
mysacek
s/y Kirké
Příspěvky: 752
Registrován: stř říj 24, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Martinique
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » čtv pro 27, 2007 6:05 pm

kamaradi jezdi jiz dlouhe roky do Paklanice, pres den se koupou a pozdeji odpoledne, kdyz uz slunko nepali na skaly, jdou si zalest, ale je to tak pro skalaky, no :(
Uživatelský avatar
frantik
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 10
Registrován: pon lis 05, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod frantik » čtv pro 27, 2007 8:29 pm

muzupotvrdit oblast okolo Paklenice hezka jak na koupacku, jachting (Zadar) tak i na turistiku.
Uživatelský avatar
kanic
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 840
Registrován: ned led 06, 2008 1:00 am
Reputace: 21
Bydliště: Hukvaldy

Příspěvekod kanic » stř led 23, 2008 6:19 pm

Punta Križa na Cresu.Je tam klid a výběr z několika spojených zátok,které se dají projet i na kanoi.Nikde jinde jsem neviděl kotvit plachetnice pod stromy v tak komorní zátoce jako v Punta Križi.Taky dalo práci ji tam objevit.Potom město Hvar,Lopar a Medulin.
Uživatelský avatar
mirinekk
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 646
Registrován: čtv led 08, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kamenický Šenov

Příspěvekod mirinekk » pon led 31, 2011 12:00 pm

Ahoj, tak pročítám starší témata a i když už jsem dva roky nikdo nepřispěl tak si neodpustím jeden příspěvek ;) Poloostrov Čiovo, vesnice Slatine. Pár kilometrů do Trogiru, ubytování pár metrů od moře a pokud budete pokračovat po silnici dál za Slatine, za závorou krásné pláže bez lidí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů