Ženy na palubě

Krátkodobé i dlouhodobé pobyty na lodi / hausbótu z různých úhlů pohledu.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
Terra
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 171
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Re: Žádná žena

Příspěvekod Terra » sob črc 28, 2007 8:49 pm

jerryx píše:
ja nevim, jak ty, ale my mame nejvic kolizi na tech WAITPOINTECH :rofl:


Bojím se zeptat, jak je to myšleno. U tebe jeden nikdy neví...
Uživatelský avatar
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 526
Registrován: úte dub 11, 2006 12:57 pm
Reputace: 0
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » sob črc 28, 2007 8:50 pm

Terro, abych byl upřímný, mám přítelkyni, která umí řídit plachetnici lépe než já a většinu času ji nechávám kormidlovat. I v přístavu je podstatně lepší. Ale když jdeme na motorák, tak se to obrátí, tam s tím bojuje víc. Ale alespoň můžu taky někdy kormidlovat. :)
Uživatelský avatar
Terra
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 171
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod Terra » sob črc 28, 2007 8:59 pm

libor.janko píše:Terro, abych byl upřímný, mám přítelkyni, která umí řídit plachetnici lépe než já a většinu času ji nechávám kormidlovat. I v přístavu je podstatně lepší. Ale když jdeme na motorák, tak se to obrátí, tam s tím bojuje víc. Ale alespoň můžu taky někdy kormidlovat. :)


Místo toho abys byl rád, že tě k tomu občas pustí, ještě hudruješ. :P

Motorák prostě není sranda. To je pro chlapy jako to auto. Podle mého motoráka ženský takhle nějak vnímaj...
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Re: Žádná žena

Příspěvekod jerryx » sob črc 28, 2007 9:14 pm

Terra píše:
jerryx píše:
ja nevim, jak ty, ale my mame nejvic kolizi na tech WAITPOINTECH :rofl:


Bojím se zeptat, jak je to myšleno. U tebe jeden nikdy neví...


to je jednoduche : normalne se planuji WAYPOINTy, ale musim rict, ze WAITPOINTy se mi mooc libi :lol:. od tedka, kdyz budu chtit do hospody, tak planuji WAITPOINT :thmbup: :rofl:
Uživatelský avatar
Terra
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 171
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod Terra » sob črc 28, 2007 9:19 pm

Ježiš no jó :mad:

No, já prostě na těch bodech spíš čekala, než jsem se dozvěděla co dál. Ne, dělám si srandu. Prostě jak jsem to řekla, tak jsem to napsala coby wait. Uznávám, je to kravina a díky tobě i kdyby mně vzbudili ve tři ráno, polili ledovou vodou a zeptali, jak se speluje waypoint, tak odpovím dvojté vé á ypsilon pé ó í en té. Doufám, že spokojený. Neuděláš nic. Občas se prostě stane. Když je to ještě ke všemu o blondýnce, pak je tu pravděpodobnost vyšší... :P
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » sob črc 28, 2007 9:31 pm

Terra píše:Ježiš no jó :mad:

No, já prostě na těch bodech spíš čekala, než jsem se dozvěděla co dál. Ne, dělám si srandu. Prostě jak jsem to řekla, tak jsem to napsala coby wait. Uznávám, je to kravina a díky tobě i kdyby mně vzbudili ve tři ráno, polili ledovou vodou a zeptali, jak se speluje waypoint, tak odpovím dvojté vé á ypsilon pé ó í en té. Doufám, že spokojený. Neuděláš nic. Občas se prostě stane. Když je to ještě ke všemu o blondýnce, pak je tu pravděpodobnost vyšší... :P


tak vidis, vse spatne je pro neco dobre ...
- ty si to budes pamatovat :lol:
- ja mam nove omluvne slovicko, kdyz pojedu do hospody (a mozna, ze i dalsi :good:)
- a urcite si potesila i baharise :rofl:
Uživatelský avatar
Terra
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 171
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod Terra » sob črc 28, 2007 9:44 pm

jerryx píše:
- ty si to budes pamatovat :lol:
- ja mam nove omluvne slovicko, kdyz pojedu do hospody (a mozna, ze i dalsi :good:)
- a urcite si potesila i baharise :rofl:


Kluci co bych pro Vás neudělala. čekám, kdy mi kdo nahodí samostatné označení co by blondýna... :lol:
Uživatelský avatar
jenda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 103
Registrován: pát srp 11, 2006 2:26 pm
Reputace: 0

Příspěvekod jenda » ned črc 29, 2007 1:07 pm

Kluci co bych pro Vás neudělala. čekám, kdy mi kdo nahodí samostatné označení co by blondýna...

BRIGHTPOINT? :crazy:
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » ned črc 29, 2007 8:31 pm

ficcus píše:Chlap či ženská? Vždyť je to fuk. Hlavně, když jsou to pohodáři/ky.
Nějak se mě do tohoto tématu nechtělo. Ficcus to napsal hned na za začátku. Krátce, jasně a taková je pravda. Není mnoho co dodat, ale pokud není žádné vážné téma, dá se plácat i o tomto. Tak teda taky něco přidám.
- Je jedno na jaký post se ženská/ký přiřadí. Zvládnou naprosto všechno a rozlišovat posádku na ženské a chlapy je falešné.
- Nejdůležitější je, pokud jich je na lodi víc, aby se snesly. To je naprosto největší nebezpečí. Není nic horšího, když si začnou dělat naschvál, nebo proti sobě tlačit své partnery. Naprosto stejné jako v životě.
- Přirozené lidskému pokolení je, že muži gentlemani dělají tu těžší práci a ženy tu lehčí. Žen typu Johanky z Arku je málo a třeba nebudete mít tu smůlu mít je na lodi. Celkem samozřejmě se staví do kuchyně a my muži jsme jim za to vděční. Přirozené také je, že nakrmeni, rádi jim pomůžeme s nádobím.
- Nemám a neměl jsem problém s ženami na palubě. (Měl jsem jej, když jsem šéfoval asi 15ti ženským v expedici v masokombinátě. Až tam jsem poznal, čeho jsou vůči sobě schopné) Ale přesto si dovolím tvrdit, že jeden týden v roce bez nich vydržím a naše každoroční expedice Apalucha má nepsané pravidlo, že jedeme jen sami chlapi.
Naposledy upravil(a) Anonym dne ned črc 29, 2007 9:05 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Terra
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 171
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod Terra » ned črc 29, 2007 8:57 pm

To baharis: amen. Dekuji :D
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned črc 29, 2007 9:29 pm

Nejdůležitější je, pokud jich je na lodi víc, aby se snesly.

Svatá pravda!!!!! Podtrženo, podepsáno.
Obecně platí , důležité je, aby se lidi snesly. To je právidlo č.1 a pak dlouho nic...a až pak vše ostaní
Znám případ, kdy se 2 rodiny po společně strávené dovolené na lodi už nikdy v životě více nepotkaly. .... :?
Uživatelský avatar
vilma
moderátor
Příspěvky: 3179
Registrován: pon kvě 28, 2007 2:00 am
Reputace: 46
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod vilma » pon črc 30, 2007 6:01 pm

Milá Terrinko,
píšeš, že moc inteligence se od holek, co se chytí na novou jachtu, očekávat nedá. Jistě to již také tušíš, ale dovol, abych Ti jako pravá a stará bruneta nezištně připomenula, že zrovna inteligence není to, co muži u žen hledají. Až Ti tento poznatek opravdu vleze pod kůži, budeš ještě více v poho než teď. 8)
Uživatelský avatar
RobertN
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 13
Registrován: čtv črc 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod RobertN » pon črc 30, 2007 6:24 pm

vilma píše:nezištně připomenula, že zrovna inteligence není to, co muži u žen hledají. 8)


No, přestává to být o jachtingu a začíná to připomínat bulvární diskuzní server. :x Ale třeba já dávám vždy přednost inteligenci před krásou. Nemluvě o tom, že když nastane problém na jachtě, určitě se více osvědčí holka s mozkem než holka bez mozku.

Naopak, holka bez inteligence vás může na moři dost ohrozit. Nemusí si na dálku hrát šachy s Deep Blue ani přemítat nad vlivem Abelárda na Tomáše Akvinského. Ale když umí i jiné věci než se opalovat, smát se a popíjet alkohol, je to dost velká výhoda.
Uživatelský avatar
vilma
moderátor
Příspěvky: 3179
Registrován: pon kvě 28, 2007 2:00 am
Reputace: 46
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod vilma » pon črc 30, 2007 7:03 pm

Ahoj Roberte EN :
Každý má svůj cíl, proč jede (kamkoliv). Když si tohle uvědomíš a dobře předpokládáš cíle ostatních, sám nejlépe si odpovíš, jestli Ti to stojí za to. Stejně tak jen Ty z nás, co jsme zde, víš, co je to za "kolektiv".
Jedná-li se o starou sehranou partu zakládajících členek jachtařského kroužku, pak neváhej a jeď.
Jedná-li se o akci typu firemní výlet, tak pomni, že fungování ženského kolektivu se dá zkoumat i jinde než na lodi, kde nemůžeš utýct. Chtěla jsem Ti původě napsat něco o skupinové dynamice na expedicích, (považuju se v tomo směru málem za odborníka) ale asi postačí Baharisova a jiných věta, že hlavní je - aby se snesly...
No, krizový bude tak 3. den, kdy na každého padne únava z přetvářky.
Taky slovo "pohodový" je dost ošemetné, protože každý k té své pohodě potřebuje odlišné fyzické i psychické podmínky. Je fakt, že většina zralých osobností s pohodou nemá zásadní problém, smůla je, když se vyskytne osoba, která potřebuje ke své pohodě, aby ostatní v sobě vařili emoce.
Plně souhlasím s Terrou, že bych na lodi plné bab být nechtěla. Příroda počítá s vyvážeností, žádné extrémy nejsou žádány.
Ale to nejdůležitější, proč Ti, Roberte N. , píšu, je že pokud se jedná o partu začátečnickou či jachtařením netknutou, tak bych si na Tvém místě především zjistila, jak se třeba přivolává pomoc či jak a proč se ta loď posunuje po vodě nebo tak něco. Představ si situaci, že kapitán, starý mořský vlk, unavený frajeřením před mladýma holkama (kdo by odolal), za poledního slunce, zcela dehydratován, padne k zemi a co teď budeš jako dělat ? Tak to vidím já, ač jsem jachtařské telátko, cestovatelských zkušeností obecně mám celkem aji dost a do podobných situací jsem se na cestách dostala.
Moje jedno z hesel sice zní : Nikdy nelze být připraven !... Ale pokus se aspoň o něco, to je ta moje dobrá rada.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon črc 30, 2007 7:09 pm

Roberte, to bola od teba pochvala že to tu začína byť ako na bulvárnom diskusnom servry. To znamená, že až do tvôjho príspevku sme boli seriózne fórum, nie? Tak seriozne, že raz tu niekto dával príspevok a dopredu sa ospravedlňoval že nie je kapitán, ale aj on by chcel niečo napísať. :) Tak to sme sa teda dožili. Celý život je o sexe, chvalabohu nie sme moslimovia a môžme sa o tom slobodne vyjadrovať. Čo je na tom bulvárne? Vsťah muža a ženy nie je o inteligencii, súhlasím s Vilmou. Čo je na tom zlé, keď sa ženy opalujú, umývajú si vlasy, natierajú sa krémikmi a voňavkami? Chcú sa páčiť, to je predsa super, nie? A samozrejme že sa nám / nie všetkým / páčia ženy ktoré učeše vietor keď stoja za kormidlom.
Roberte, keď vznikne na lodi problém, tak ho riešim ja ako skiper a v živote by som neposlal ženu na mólo odtláčať loď a ja by som pokrikoval od kormidla. Testosterón nemáme v sebe len skrz rozmnožovanie, ale aj preto, aby sme dokázali bojovať keď je to treba.
Uživatelský avatar
vilma
moderátor
Příspěvky: 3179
Registrován: pon kvě 28, 2007 2:00 am
Reputace: 46
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod vilma » pon črc 30, 2007 7:23 pm

Roberte, teprve teď jsem si všimla, že píšeš o bulváru,
No, pravda je, že si můžeš překliknout i na jiná témata, kde je to mnohem více jachtařštější (a taky pro jachtaře užitečnější). Zařadila jsem rozvernou odpověď "pro Terru", neb se ráda směju (klidně sama), ale mezitím jsem v hlavě chystala zodpovědnou odpověď pro Tebe, který jsi toto téma (opravdu spíše sociání), vyzdvihnul. Jak to téma asi mohlo skončit ???
P.S. Dej vědět, jak sis to na lodi užil, ať máme zpětnou vazbu, co vše se dá na lodi zažít.
Uživatelský avatar
RobertN
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 13
Registrován: čtv črc 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod RobertN » pon črc 30, 2007 8:13 pm

Ad bulvár: Pokud se bavíme, jaké jsou ženy na jachtě, je to OK. Když začínáme hovořit o výběru partnera a zda-li jsou lepší brunetky nebo blondýnky, to už je IMHO mimo téma jachtingu - a to je "bulvární" (nikoliv v negativním slova smyslu).

Jinak myslím, že kapitán má zkoušky asi tak rok. Posádku moc neznám. Jedna holka se párkrát plavila, ale zbytek budou asi začátečnice. Takže až kapitán po třídenním předvádění se padne za poledního slunka k zemi, vrhnu se ke kormidlu s příručkou "Kapitánem snadno a rychle" a řevem "Vzhůru, psanci této země! Se mnou se poplavíme do země zaslíbené."

:lol:

Na vodu jedu až v září, takže mezitím můžeme teoretizovat. ;)
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon črc 30, 2007 9:02 pm

Ak je to tak ako píšeš, tak tam nechoď. Resp. choď len vtedy ak sú tie dievčatá pekné a páčia sa ti. Moc neplávte a ak áno, tak hlavne na motor. Kotvite len v marínach, alebo tam kde sa dá vyviazať na bóju. Najlepšie je vrátiť sa na noc vždy do tej maríny odkial máte loď. Nie je to hanba a istotne nebudete sami. Ak nevieš ovládať plachetnicu, tak si niečo naštuduj aspoň teoreticky, ale ver mi, že moc ti to nepomôže. Hlavne sa nespoliehaj na svoju inteligenciu, ani na inteligenciu dievčat na palube. Ak nebudete vedieť pristať v maríne, tak zavolajte mobilom, vysielačkou, alebo hlasným pokrikom zriadencov maríny nech prídu gumákom na vašu loď a zakotvia Vám ju. Je to síce hanba veliká, ale stále lepšie ako sa zamotať do múringov. A hlavne si poistite kauciu.
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » pon črc 30, 2007 10:00 pm

:lol: fakt se bavím, jak se tu míchaj rady a myšlenky vážný s nevážnýma. Robert aby nad tím pak do rána přemýšlel ...
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod Wlady » úte črc 31, 2007 1:25 am

Ahoj.
No, já dělal první zkoušky v roce 93 (tehdy stačila pouze teorie), půjčil si Atolka i s přívěsem (ženskou=manželku mám vlastní, pro pobavení : tenkrát ještě neuměla plavat...!!!) a vyrazil rovnou na moře. S odstupem času to považuji za veliký hazard a má-li mě někdo komu se svěřím za pitomce, nijak se nepřu. Nicméně proti Robertovi jsem byl notorický opatrník (to po různých zkušenostech DNES opravdu jsem) a vřele bych mu doporučoval se Denisovy rady naučit nazpaměť a od prvních hodin na palubě se intenzivně věnovat snaze pochytit z praxe co nejvíc...
Wlady
Uživatelský avatar
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 558
Registrován: stř črc 25, 2007 2:00 am
Reputace: 3

Příspěvekod jirkaM » úte črc 31, 2007 5:54 pm

zansky na palubu patri, ale vzdy jich musi byt vice nez chlapu - jinak ti hrozi, ze nezabodujes:)
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » úte črc 31, 2007 6:15 pm

jirkaM píše:zansky na palubu patri, ale vzdy jich musi byt vice nez chlapu - jinak ti hrozi, ze nezabodujes:)


Zřejmě vlastní, bohaté zkušenosti. :lol: :whist: :lol: :crazy:
Uživatelský avatar
Terra
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 171
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod Terra » úte črc 31, 2007 8:17 pm

vilma píše:Milá Terrinko,
píšeš, že moc inteligence se od holek, co se chytí na novou jachtu, očekávat nedá. Jistě to již také tušíš, ale dovol, abych Ti jako pravá a stará bruneta nezištně připomenula, že zrovna inteligence není to, co muži u žen hledají. Až Ti tento poznatek opravdu vleze pod kůži, budeš ještě více v poho než teď. 8)


Ahoj, no problem je v tom, ze asi nebylo pochopeno, co jsem tou inteligenci myslela. Reagovala jsem na inzerat, ktery uverejnil RobertN (Dokážete si představit reklamu, kde by bylo poselství ve smyslu: "S koupí této jachty, milá dámo, snadno sbalíte svalnatého, pozorného, věrného, bohatého a inteligentního muže - a možná i dva?"). To ze vsichni chlapi nepotrebuji vedle sebe inteligentni zenu, je bohuzel znama vec, ale znam jich dost, kteri by nechteli zenskou, ktera se jim nevyrovna intelektualne. Ale tohle sem nepatri. Vetsinu casu si delam z barvy svych vlasu srandu, vzdyt je to ve finale jedno a zivot by byl o moc chudsi, kdyby srandy nebylo...
Uživatelský avatar
Terra
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 171
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod Terra » úte črc 31, 2007 8:22 pm

RobertN píše:Ad bulvár: Pokud se bavíme, jaké jsou ženy na jachtě, je to OK. Když začínáme hovořit o výběru partnera a zda-li jsou lepší brunetky nebo blondýnky, to už je IMHO mimo téma jachtingu - a to je "bulvární" (nikoliv v negativním slova smyslu).

Jinak myslím, že kapitán má zkoušky asi tak rok. Posádku moc neznám. Jedna holka se párkrát plavila, ale zbytek budou asi začátečnice. Takže až kapitán po třídenním předvádění se padne za poledního slunka k zemi, vrhnu se ke kormidlu s příručkou "Kapitánem snadno a rychle" a řevem "Vzhůru, psanci této země! Se mnou se poplavíme do země zaslíbené."

:lol:

Na vodu jedu až v září, takže mezitím můžeme teoretizovat. ;)


No, uprimne, ja bych s temahle lidma nejela. Zazila jsem dobry sajgon s kapitanem, ktery mel vedet co delat a ono to VUBEC nebyla sranda. Predstava, ze to zaziju s nekym, kdo je skipperem rok, by mne jemne receno desila. I kdyz zalezi, kolik ma najeto a jak se tomu dlouho venuje... Mam najeto pres 4,5 tisice mil, ale nedovedu si predstavit, ze bych jela s lidma, kteri lod videli poprve, nebo alespon na obrazku (trochu prehanim, ale je vzdy lepsi mit tech lidi, kteri uz maji neco na mori za sebou, na lodi vic nez min). Zkracene, chtela bych minimalne jednoho partaka, ktery bude vedet v nejhorsim co a jak.
Uživatelský avatar
Terra
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 171
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod Terra » úte črc 31, 2007 8:25 pm

Denis píše:v živote by som neposlal ženu na mólo odtláčať loď a ja by som pokrikoval od kormidla. Testosterón nemáme v sebe len skrz rozmnožovanie, ale aj preto, aby sme dokázali bojovať keď je to treba.

Vsichni nejsou takovi gentlemani jako ty ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů