Ženy na palubě

Krátkodobé i dlouhodobé pobyty na lodi / hausbótu z různých úhlů pohledu.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
vilma
moderátor
Příspěvky: 3179
Registrován: pon kvě 28, 2007 2:00 am
Reputace: 46
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod vilma » úte črc 31, 2007 8:33 pm

ahoj Terro, bylo to pochopeno. :)
a myslela jsem to jen a jen v dobrém, doufám, že Ty to takto také bereš.
Naposledy upravil(a) vilma dne úte črc 31, 2007 9:55 pm, celkem upraveno 1 x.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte črc 31, 2007 8:58 pm

Terra píše: Mam najeto pres 4,5 tisice mil, ale nedovedu si predstavit, ze bych jela s lidma, kteri lod videli poprve, nebo alespon na obrazku (trochu prehanim, ale je vzdy lepsi mit tech lidi, kteri uz maji neco na mori za sebou, na lodi vic nez min). Zkracene, chtela bych minimalne jednoho partaka, ktery bude vedet v nejhorsim co a jak.
No dobře, ale s kým budou jezdit ti, co jedou poprvé? :mad:
Pokud se nabavíme o oceánské plavbě, což by mělo být výsadou těch zkušených a nováček by tam neměl co dělat, tak mě je naprosto jedno, jestli mám loď plnou chlapů, ženských, nebo smečku psů. Už jsem to několikrát psal, při příbřežní plavbě dokáži loď vést sám, nikoho k tomu nepotřebuji a 80% mých plaveb tak i probíhá.
Uživatelský avatar
Terra
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 171
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod Terra » úte črc 31, 2007 9:19 pm

To Baharis: s kym maji jezdit novackove? Podle meho s temi zkusenejsimi. Je to hodne o cviku. Kazdy den na mori se muzes naucit neco jineho a vzdy se najde situace, ktera te prekvapi. Ja jsem proste takova, ze se nerada spoleham na ostatni a snazim se rizikum predchazet, to by mel i skipper - ted to neberu proti tobe, je to proste podle meho jeden z rysu skippera. I u pobrezi te muze chytnout poradny poryv vetru a pak jsi rad, ze jsi rad. Kdyz nevis jak refovat, nebo se kapitanovi neco stane, je to pak prusvih. Proste zkracene receno, alespon dva lide na palube v pripade vetsi skupiny by meli vedet co a jak. Nepodcenuji nici jachtarske schopnosti, jen rikam na co bych byt novackem vlezla ja... Je na Robertovi, co si z toho vybere.
Uživatelský avatar
Terra
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 171
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod Terra » úte črc 31, 2007 10:04 pm

vilma píše:ahoj Terro, bylo to pochopeno. :)
a myslela jsem to jen a jen v dobrém, doufám, že Ty to takto také bereš.


Nooooo, priznam se, ze zacatku to tak nevypadalo. Ale to je ta moje horka hlava. Ve finale jsem to pochopila v tom dobrem... 8)
Uživatelský avatar
vilma
moderátor
Příspěvky: 3179
Registrován: pon kvě 28, 2007 2:00 am
Reputace: 46
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod vilma » úte črc 31, 2007 10:16 pm

Ahoj Terro !
Myslím, že jsme si velmi pěkně v soukr. zprávách popovídaly, já teda aspoň jo!!
Nevím, jestli je to náhoda nebo se to obecně týká žen aspirujících na jachting, ale já stejně jako Ty cítím, že bych se nechtěla při jachtingu jen tak bezelstně na kohokoliv spolehnout a nechat se vozit. Nejde mi o nezávislost, ale tak trochu o strach o mou bezpečnost. Aspoň mít tu iluzi, že nejsem úplně vydaná náhodě na pospas. (I když neočekávám a ani se nikdy nesnažím vyrovnat se chlapům.)

Teď mě vlastně napadá otázka, jaké mají (jestli vůbec) očekávání od žen na palubě chlapi ? Chlípné odpovědi se nepřijímají, ty znám dobře. Něco nového, hoši.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » úte črc 31, 2007 10:19 pm

O tom to je kapitáne. Už sme sa viac krát na túto tému bavili a dávam ti za pravdu. Ale čerstvý skiper zoberie velkú loď, sedem dievčat a dvoch pomocníkov. Toto nie je téma o žene na palube, ale o skiprovi na palube. :?
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod Wlady » úte črc 31, 2007 10:37 pm

Ahoj.
I já jsem toho názoru, že na lodi by měli být vždy alespoň DVA lidé, kteří jsou schopni základního ovládání lodi pod plachtami i na motor a pokud možno, alespoň maličko, i navigace. Mám pocit, že charterovky v Řecku na tom i trvají...Totéž jsem měl na mysli ve svém příspěvku. Protože jezdím většinou jen ve dvou s manželkou, musel jsem ji ty základy naučit a děkuju pánubohu, že moc neprotestuje a docela jí to i baví. Snažím se jí to vynahradit a v mimosozónní době s ní "dobrovolně a rád" navštěvuji butiky...a všechno jí kupodivu děsně sluší...:-)
to Baharis: za normálních okolností samo loď vedu taky v podstatě sám, ale je důležité, že má kdo zaskočit v případě potřeby...Protože jsem pověrčivej a nechci nic zlýho přivolávat, nebudu se pouštět do sáhodlouhého výčtu možných potenciálních průšvihů a jen prohlásím, že si umím bohužel představit celou řadu situací, ve kterých se ti může tvůj singlismus nepěkně vymstít....! To ostatně ty nepochybně taky. Nechci dělat chytrýho. Vozíš-li platící diváky, musíš brát co se nabízí a pokud někdo nejeví snahu zbavit se jachtařského analfabetismu, asi nic nenaděláš. Spíš mi jde o to, že díky tomu MUSÍŠ DOBROVOLNĚ podstupovat určitou zvýšenou míru rizika (posádka ostatně taktéž, jenže jim to pravděpodobně v tom případě nedochází) a asi to není vhodné dávat "za příklad". Píšu to hlavně proto, že předpokládám a doufám, že tohle fórum pro poučení sledují i začátečníci a nemyslím, že by bylo rozumné vytvářet dojem, že VELCÍ FRAJEŘI VŽDYCKY VŠECHNO ZMÁKNOU SAMI . Je mi naprosto jasné, že tohle jsi ani ty na mysli neměl, ale pro povrchního čtenáře to tak trošičku mohlo vyznít.
Wlady
Naposledy upravil(a) Wlady dne úte črc 31, 2007 10:45 pm, celkem upraveno 1 x.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte črc 31, 2007 10:40 pm

Ano Denisi máš pravdu. Taky někdy potřebuji postrčit. Není to o ženách, je to o skipperovi. :whist:
Musel jsem jít od začátku a připomenout si: Robert není skipper, na lodi bude deset lidí, tzn. velká loď a skipper má papíry jeden rok.
Ten poslední údaj mě trochu unikl. No, záleží na tom, co ten rok náš skipper dělal, že? Jestli nestrávil alespoň 3-4 týdny na moři, tak to opravdu potěž pánbůh.
Důležité asi bude, aby celá posádka od vyplutí po přistání byla pernamentně narvaná. Nad ožralýma prý drží ochrané křídla andělíčci.... :crazy:
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » úte črc 31, 2007 10:49 pm

Vilma, rôzny ludia majú rôzne očakávania. Niektorí /mnohí/ očakávajú a dúfajú že ju ten jachting bude aspoň trochu baviť.
Uživatelský avatar
vilma
moderátor
Příspěvky: 3179
Registrován: pon kvě 28, 2007 2:00 am
Reputace: 46
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod vilma » úte črc 31, 2007 10:58 pm

tak to je dobře, to zvládnu.
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod Wlady » úte črc 31, 2007 11:34 pm

Ahoj.
to Vilma : Mladné, vnadné, pohledné, povolné, inteligentní (není nezbytnou podmínkou), skvělé a ochotné kuchařky.... BRÁT všemi deseti, po houfech a až do povoleného zatížení lodě :good:
To je velmi prosté, jenže jsou bohužel silně nedostatkovým artiklem i v normálním životě :cry:

NEBRAT hádavé a nesnášenlivé (nejen na loď) a pak takové ty "porcelánové lady". Posloužím příkladem. Pomáhal jsem v maríně vyvazovat nějakého Němce, který všechny přihlížející zaujal už svými podivuhodnými manévry při zaplouvání do stání, takže na okolních lodích byl vyhlášen nejvyšší stupeň ohrožení. Když se mu konečně povedlo jakžtakž zacouvat, lehce přitom trefil jen dvě lodě, začal poměrně zmateně spolu s jediným dalším mužem v posádce pobíhat po lodi, nevěda zda dřív mooringové či vyvazovací lano...V rámci této činnosti ještě utopili jeden lodní hák, čímž by byl seznam škod úplný, protože dvě na lodi polehávající dámy si během jeho přistávacích manévrů své předlouhé rudé nehtíky dokonale naleštily a jejich případné poškrábání (ó hrůza) při jakékoli činnosti nebyly ochotny riskovat. Zato po vyvázání lodě vyrazily v nejlepší náladě a v gala na své odpolední jahody se šampaňským...Tak takové ZEJMÉNA NIKOLI !!!

Z uvedeného je snad celkem patrné, že duo zde diskutujících příslušnic zdánlivě slabší poloviny lidstva může býti poměrně snesitelným členem jakékoli posádky...tedy dle mého mínění.
Wlady
Uživatelský avatar
dana
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 15, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádná žena

Příspěvekod dana » stř srp 01, 2007 9:04 am

RobertN píše:Zase vidět pánské akvabely je osmý div světa. :D Někde jsou prostě muži, jinde ženy.


Rozhodne se nejedna o osmy div :lol: Tito aquabelaci byli nafoceni letos v cervnu nedaleko Zlarinu.
Uživatelský avatar
Terra
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 171
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod Terra » sob srp 04, 2007 5:32 pm

vilma píše:Ahoj Terro !
Myslím, že jsme si velmi pěkně v soukr. zprávách popovídaly, já teda aspoň jo!!
Nevím, jestli je to náhoda nebo se to obecně týká žen aspirujících na jachting, ale já stejně jako Ty cítím, že bych se nechtěla při jachtingu jen tak bezelstně na kohokoliv spolehnout a nechat se vozit. Nejde mi o nezávislost, ale tak trochu o strach o mou bezpečnost. Aspoň mít tu iluzi, že nejsem úplně vydaná náhodě na pospas. (I když neočekávám a ani se nikdy nesnažím vyrovnat se chlapům.)

Teď mě vlastně napadá otázka, jaké mají (jestli vůbec) očekávání od žen na palubě chlapi ? Chlípné odpovědi se nepřijímají, ty znám dobře. Něco nového, hoši.


Ahoj Vilmo, pokecaly jsme výbroně. 8) Takhle byla přesně myšlena ta moje nezávislost, prostě se nespolehnout jen na sebe, a nechat se vozit. Přesně jak jsi psala. Pustit se do takového neznáma a nevědět co a jak mi přijde nezodpovědné vůči sám sobě a také vůči těm, kteří tě mají rádi a pro které znamenáš hodně. Ale to už tady probíráme jiné téma...
Uživatelský avatar
Terra
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 171
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod Terra » sob srp 04, 2007 5:33 pm

Wlady píše:Z uvedeného je snad celkem patrné, že duo zde diskutujících příslušnic zdánlivě slabší poloviny lidstva může býti poměrně snesitelným členem jakékoli posádky...tedy dle mého mínění.
Wlady


Ó díky za poklonu, toho si vážím. :good:
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod Wlady » ned srp 05, 2007 12:27 am

Milá Terrinko,
není celkem zač. Psal jsem pro jistotu ..."POMĚRNĚ"... :crazy:

Vzhledem k tomu, že jsi zde několikrát zmínila svou již nikoli zcela perfektní znalost Češtiny pro vysvětlení dodávám, že toto slovo může v dané souvislosti nabývat docela široké škály významů.... :D :good: :D
Ale taková hrůza, jako mnou popisovaný příklad, by to ve vašem případě snad opravdu nebyla....:-)

Wlady
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » ned srp 05, 2007 1:08 am

Wlady píše:Milá Terrinko,
není celkem zač. Psal jsem pro jistotu ..."POMĚRNĚ"... :crazy:

Vzhledem k tomu, že jsi zde několikrát zmínila svou již nikoli zcela perfektní znalost Češtiny pro vysvětlení dodávám, že toto slovo může v dané souvislosti nabývat docela široké škály významů.... :D :good: :D
Ale taková hrůza, jako mnou popisovaný příklad, by to ve vašem případě snad opravdu nebyla....:-)

Wlady


to je, ale fakt hruza: DUCHODCE a jeste ALIBISTA !! :P
Uživatelský avatar
Frantisek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 265
Registrován: čtv srp 24, 2006 9:00 pm
Reputace: 0
Bydliště: Presov
Kontaktovat uživatele:

Skupinová dynamika na expedíciach

Příspěvekod Frantisek » ned srp 05, 2007 9:39 am

To Vilma: Skupinová dynamika na expedíciach. Možno by táto téma stála za plnohodnotný článok pre tento web, aspoň mňa čo by úplného laika určite by zaujala, štýl tvojho písania je tiež zaujímavo vypísaný (zrelý a osobitý) tak určite by článok zaujal aj ostatných čitateľov, preto ťa chcem poprosiť, či by si takýto článok nepripravila. Vopred ďakujem. ;-)
Uživatelský avatar
Terra
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 171
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod Terra » ned srp 05, 2007 2:22 pm

Wlady píše:Milá Terrinko,
není celkem zač. Psal jsem pro jistotu ..."POMĚRNĚ"... :crazy:

Vzhledem k tomu, že jsi zde několikrát zmínila svou již nikoli zcela perfektní znalost Češtiny pro vysvětlení dodávám, že toto slovo může v dané souvislosti nabývat docela široké škály významů.... :D :good: :D
Ale taková hrůza, jako mnou popisovaný příklad, by to ve vašem případě snad opravdu nebyla....:-)

Wlady


Wlady,
já nejsem nováček na lodi, takže vím co a jak dělat, někdy není potřeba ani nic říkat, jen takové pojmy jako je spinnakerový peň mi příjdou prostě legrační a u některých bych se asi opravdu musela zeptat. Některé názvy jsou opravdu podobné a když víš co a jak a v kontextu se objevuje slovo, které znáš, tak ti dojde, co tím chtěl básník říci. Pokud ne, řekne ti to polopaticky, jak už to u chlapů bývá... Teď to nemyslím nijak zle, ale myslím, že většina tady mi dá za pravdu, že pokud někdo neporozumí tomu, co ten druhý myslí, vysvětlí to slovy laika... Když jsem začínala, nevěděla jsem co znamená gybe, tack, forestay ani main halyard. To přišlo až když se to párkrát zopakovalo, tak si nemyslím, že by byl v tomhle problém. S Čechem jsem na lodi nikdy nebyla...
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod Wlady » pon srp 06, 2007 2:13 am

Ahoj.
to Terra : Panebože promiň, mě ani nenapadlo, že by jsi to moje tlachání vzala vážně. Můj minulý příspěvek byl zcela v duchu několika rozverných předchozích...Ale ani v něm jsem se neodvážil zpochybňovat tvé jachtařské dovednosti, pouze jsem si dovolil polemizovat o možné významové škále slůvka "poměrně". :sorry:

Myslím, že správně mě pochopil jerryx, ačkoli jeho nemístné poznámky znevažující náš nově ustavený a velevážeý KLUB DŮCHODCŮ, jehož mám čest být demokraticky zvoleným pokladníkem, si s ním na jiném místě budu muset vyřídit. :gun: Prozatím ještě nemám na mysli kozí pastvisko za svítání, ale pouze příslušný topic. :evil:

Wlady
Uživatelský avatar
Terra
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 171
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod Terra » pon srp 06, 2007 7:03 pm

To Wlady: ahoj, stane se. Nic se nestalo ;)
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon srp 06, 2007 11:06 pm

Terrka, asi by bolo dobré s tebou niekedy vyraziť na more, aspoň by sme sa naučili jachtárske výrazy po Anglicky. Samozrejme musela by si tomu veliť.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon srp 06, 2007 11:20 pm

Baharis píše:No dobře, ale s kým budou jezdit ti, co jedou poprvé? :mad:
Pokud se nabavíme o oceánské plavbě, což by mělo být výsadou těch zkušených a nováček by tam neměl co dělat, tak mě je naprosto jedno, jestli mám loď plnou chlapů, ženských, nebo smečku psů. Už jsem to několikrát psal, při příbřežní plavbě dokáži loď vést sám, nikoho k tomu nepotřebuji a 80% mých plaveb tak i probíhá.

Teraz mi to je jasné kapitáne prečo nerefuješ :D ono sa to jednému robí dosť blbo.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte srp 07, 2007 7:47 am

Ale to od tebe Denisi nebylo vůpec pěkné..... :mad:
Uživatelský avatar
1thais
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 35
Registrován: pon srp 13, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: hradecko

Příspěvekod 1thais » pát srp 17, 2007 10:53 am

Terra
ano ano,souhlasím s tebou.V Egyptě se nejvíce sprchoval divemaster a kapitán.My nic.
Na lodi nebývají fifleny a když, je to jejich první a poslední plavba.
Příště udělej pokus opačný ty řidíš a velíš a chlap běhá. Docela to funguje a těžkou práci vždy dělala mužská posádka,tak proč se dřít s plachtama.Zavelíš a je to :roll:
Já jsem zažila plavbu kapitánů a to je teprve maso,každý velí každý radí každý řídí(kap. je ten, kdo dal zálohu na lod´)
Uživatelský avatar
vilma
moderátor
Příspěvky: 3179
Registrován: pon kvě 28, 2007 2:00 am
Reputace: 46
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod vilma » pát srp 17, 2007 5:33 pm

ahoj Františku,
díky za důvěru i za to ocenění. Jak se trochu vzpamatuju z dovolené, tak článek sepíšu. V.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů