ATOL - moje první lodička

Zde se můžete představit a ukázat svou loď ...

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Ready
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 13
Registrován: sob lis 22, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Atol

Příspěvekod Ready » sob lis 22, 2008 2:01 pm

Ahoj vsichni Atolari,
musim priznat ze se diskuzi na internetu nezucastnuji, ale tahle debata o Atolech-i kdyz uz starsi- me donutila k registraci. Atola jsem stavel v letech 94-97. V 98 sel poprve na vodu-na Orlik.Plany byly take od p. Zouhara, ale ja sel po dohode s konstrukterem do zvetseni vsech rozmeru. Vznikla lod o delce 6,2m a sirce tusim 2,55, zvetsilo se proste uplne vsechno. Na vode to byla sila, protoze pred tim jsem brazdil Slapy na dedove Carananu a ten byl malicko stabilnejsi. Tohle se nahybalo az hruza. Myslel jsem ze to prodam hned po prvni sezone, ale jeste jsem nechal presit plachty s tim ze pokud by se vlastnosti nezlepsily tak pujde z domu. Muzu rict ze po vyraznem zplosteni hlavni i kosatky(oproti vykresu) se z Atola stal beranek. Naklony jsou polovicni a hlavne to uplne jinak jezdilo. Treba to nekomu prijde vhod pokud by se tahle debata jeste nekdy rozproudila :) .
Preji staly vitr do plachet a treba nekdy na vode....
Radim
Uživatelský avatar
Josef
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 397
Registrován: pon lis 06, 2006 1:00 am
Reputace: 3
Bydliště: Chomutov,ČR

Příspěvekod Josef » sob lis 22, 2008 2:17 pm

Ahoj Radime.
Nebyla by nějaká fotka tvého maxi Atola.
Uživatelský avatar
firewall
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 107
Registrován: čtv črc 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

maxi atol

Příspěvekod firewall » sob lis 22, 2008 2:56 pm

Ahoj Radime,

děkuji za příspěvěk o tvém Atolovi, nevím jestli jsi koukal na celý obsah tohoto tématu o mém Atolovi a díval jsi na mého Atola. Můj Atol je také zvětšený a každý kdo mojí plachetnici viděl, tak by řekl že to není Atol, je dost předělaný. Také by mě zajímalo jak vypadá tvůj Atol. Pokud můžeš tak sem dej fotku prosím. Ty jinak plachtíš také na Orlíku? Já tam letos byl již druhou sezonu. Na Orlíku je opravdu krásně. Lukáš
Uživatelský avatar
Ready
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 13
Registrován: sob lis 22, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Ready » sob lis 22, 2008 7:04 pm

Pro Lukase: Mam neodbytny pocit ze lod-mimochodem pekna- neni Atol o kterem je zde rec. Linie zadni casti trupu Tve lodi utika pomerne vyrazne dolu, coz puvodni atol nema. Malo ktery rekonstrukter se pousti do takovych zmen.Hlavne ze to drandi a funguje. Na Orliku nejsme protoze jsme se presunuli na slapy. Na cholin.Je to moje srdecni zalezitost.Mimochodem jsme jiz 5 let na suchu protoze se nejak vyskytnul dalsi clen-clenka- posadky. Kvuli ni jsem rozboril celou zadni cast trupu a upravil ji pro snadne koupani. Tato verze je v tuto chvili pred lakem.Fotky mam, ale fakt nevim jak je sem dotlacit.Jsem tu chvilku, takze pokud bude zajem a me se to podari tak Vas zahltim.
Pro Pepu: To neni maxi Atol :D .To je proporcne uplne normalni Atol. Fotek mam kopec, jen se je musim pokusit dostat je sem.
Zdravi Radim
Uživatelský avatar
Ready
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 13
Registrován: sob lis 22, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Ready » sob lis 22, 2008 8:15 pm

dalsi pokus s fotkama. Mejte strpeni :shock. Tak mi to nejde a ztracim trpelivost.Klidne Vam to poslu na Vase e-maily. Takovou zad u Atola jeste fakt nikdo nevidel :D .
Radim
Uživatelský avatar
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 689
Registrován: úte bře 18, 2008 1:00 am
Reputace: 15

Příspěvekod vovsky » sob lis 22, 2008 8:49 pm

Také jsem měl Atola.Stavěl jsem jej v r.1988-9 podle plánů od p.Zouhara z Blanska.Měli jsme tenkrát v plánu s panem Zouharem a ještě asi pěti dalšími Atoláři sjet Dunaj z Regensburgu až do Černého moře.Přípravy byly v plném proudu ale /pánbůhzaplať/ přišla revoluce a z plavby bohužel sešlo.V r.1990 jsem byl s Atolem v Polsku ve Štětíně a doplul jsem až do Třebieže.Měl jsem v plánu doplout až do Swinoústí,ale trochu s náma zamávala bouřka a manželka odmítla plout dále.V r.1990 jsem ještě přeplul Balaton z Balatonfuredu do Kesthely a zpět.Pak se začalo podnikat,nebyl čas a Atola jsem prodal.Dodnes toho lituji.
Stavěl jsem jej přesně podle plánů,jen ploutev jsem vyrobil z 15 mm silného železného plátu o váze asi 90 kg.Jako genuu jsem použil kosatku z Dutschmena,která tam přesně sedla.Loď byla stabilní dobře vyvážená a rychlá.Škoda jí.
Uživatelský avatar
firewall
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 107
Registrován: čtv črc 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

foto

Příspěvekod firewall » sob lis 22, 2008 8:51 pm

pro Radima: moje plachetnice je opravdu Atol, nestavěl jsem jí já, ale chlápek od kterého jsem to koupil, on jí měl na vodě pouze 1x. V papírech mam normálně Atol Z r.v. 1997. Vím že je předělaný,prodloužený apod. a dodělávaný některé věci, ale je to pěkná lodička a jsem s ní moc spokojený. Hlavně je originální! Má velký kokpit tak je i velice pohodlná. V budoucnu plánuji několik úprav. Jako např. nové plachty, vnitřek atd.

S těmi fotkami to ještě zkus. Nebo mi je můžeš poslat na mail firewall@seznam.cz

Lepší by bylo je dát sem. Tady se píše jak vložit fotky tady na foru: vložení fotografie na foru

Tak to zkus podle návodu nebo mi to zašli na mail.

Lukáš
Uživatelský avatar
Ready
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 13
Registrován: sob lis 22, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Atol

Příspěvekod Ready » sob lis 22, 2008 8:57 pm

No to je uplne neskutecny. Co tady na tech nasich vodach bylo a je Atolu. Pamatuji si okamzik kdy pan Zouhar kotvil na Choline a s mym dedou projednaval moznosti stavby.to je opravdu drahne let.Faktem je ze my jsme staveli ty zvetsene atoly tri.Ja deda a otec-muj ;) .Dodnes vsechny lode existuji, jen se tomu uz uplne naplno nevenuje nikdo z nas. Myslim ze jediny z nas planuji navrat se znacne modifikovanou zalezitosti, ale to uz je jina pisnicka. Faktem zustava ze ta lod je dost jezdiva a snad i vdecna na uzivani.
radim
Uživatelský avatar
Ready
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 13
Registrován: sob lis 22, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Ready » sob lis 22, 2008 9:17 pm

Pro Lukase: Nejak se to pokusim dat dohromady a poslat. Tu novou zad mam v mobilu tak to nejak naperu do pc a poslu.Snad zitra.Jsem strasne prekvapeny kolik tech Atolu tady brazdi vody. tatovi ho ukradli a ja do vyhledavaciho letaku psal ze jich tu je cca 5. To je hodne prijemny prekvapko. Myslim ze i na sraz Atolaru ;) .
radim
Uživatelský avatar
firewall
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 107
Registrován: čtv črc 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

atol

Příspěvekod firewall » sob lis 22, 2008 9:30 pm

Ok v pohodě Radime, až to dáš všechno dohromady tak ty fotky zkus dát sem na forum nebo mi je pošli na mail. Atolů je myslím docela dost. Tady na foru už mi pár lidí psalo, že mají taky atola. V budoucnu bych rád udělal internetové stránky, takovej klub Atolu a lidí co plachtějí na Orlíku kde je opravdu moc krásně ;) .

Lidičky co mají taky Atola tak at sem klidně dají také příspěvěk, aspon budeme mít trochu přehled kolik nás je. Stačí klidně pár základních informací o své lodi Atol. Idealní by byla i fotka :) .

Lukáš
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » sob lis 22, 2008 9:42 pm

Vím o třech Atolech tady
Ferdinand, Halladin, radekS
RadekS má o svém atolu článek
http://jachting.info/modules.php?name=F ... opic&t=708
Uživatelský avatar
Ready
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 13
Registrován: sob lis 22, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Ready » sob lis 22, 2008 10:17 pm

Pro Lukase: To by asi bylo uplne paradni. Nic takovyho jeste neni. A takovy setkani......Hotova basterada stejne postizenejch..... :D .Do toho bych sel!!! I bych treba pomohl s organizaci, bylo li by treba. Moc prima napad
Uživatelský avatar
firewall
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 107
Registrován: čtv črc 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Atol

Příspěvekod firewall » ned lis 23, 2008 12:33 am

Pro halladin: jj.. o těchto třech vlastnících atola : Ferdinand, Halladin, radekS vím , každý má naky příspěvek v tomto vlákně. Myslím že by bylo opravdu fajn mít stránky o Atolech, celkově co je to za lod, fotogaleria a tak :)

Pro Radima: jj, určitě by jsme náké to setkání mohli udělat, čím víc lidí tím lépe :-) Mám na tebe ještě menší dotaz, psal jsi že se vyskytnul nový člen posádky, přesně nevím kdo, z tvého psaní to není poznat, jestli človíček nebo třeba pejsek :-) Jak moc jsi předělal tu zád? Jakou hmotnost má tvůj Atol, když je zvětšený? Máš pevný kýl jako já? Už se těšim na fotky.

Jinak další členové at už majitelé nebo co Atola měli at se klidně přidají k diskuzi.

Vovsky tvůj Atol musel být také moc pěkný a dobře vybavený když jsi s nim byl na moři. :) Klidně můžeš taky napsat o svém byvalém Atolovi pár vět :)
Uživatelský avatar
Ready
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 13
Registrován: sob lis 22, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Ready » ned lis 23, 2008 9:04 am

Dobre rano,
Lukasi moje lod vazi asi tunu, vazil jsem to i s podvalem-ten ma v papirech 650kg vahy.A jeste transportni vlek, ten ma asi metrak.Cele to vazilo 1780kg.Lod je ploutvova, ale ploutev neni drevena.Nechal jsem ji vypalit z plechu, takze ma mozna metrak.Kdyz to taham z vody, zajedu transportakem pod lod na kdejake naplavce,uvazu ji a cele to pak navijakem natahnu na platak na auta a jedem.Jednou jsem to vezl osobakem, ale bylo to na hranici zdravyho rozumu.Jinak s tim jezdi off road a je to uplne v poho.Clen posadky je dnes uz sesti leta dcerka, ktera mi klade otazky stylu:Tati kdyz mame lod, proc nejezdime?Takze ji davam do kupy.Nejhorsi pro drevenou a olaminovanou lod je zabalit ji na par let do neprodysne plachty.To odejde i to co by bezne vydrzelo spoustu let.Lod bylo v tomhle zabalu cca 4 roky a treba povrch je uplne death.Zkusim znovu ty fotky.Jsou tam i fotky i z te prepravy.
Radim
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » ned lis 23, 2008 9:26 am

Sakra , moje loď má v papírech 250 kg, i když teď , po doplnění nerez zábradlím to je určitě víc. Ale maximální výtlak mám 650 kg...
Ale je to nezvětšená verze, 5.25 m dlouhá.
Uživatelský avatar
Ready
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 13
Registrován: sob lis 22, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Ready » ned lis 23, 2008 9:34 am

Zdravim halladina,
Jako sakra ze tuna? Ja vubec netusim jaky to muze mit vytlak,ale pravdou je ze ponor je presne tam kde ma byt. Mam taky nekde ty puvodni vykresy, protoze to zvetsovani probehlo prepocitanim vsech kot ve stejnem pomeru,ale cara ponoru zustala.Bylo to fakt mravenci prace.Dnes uz bych do neceho podobnyho nesel ani nahodou.I kdyz ta rekonstruce zade byla taky lahudka a slo to
:)
Radim
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » ned lis 23, 2008 9:44 am

Radime,
Ty k té lodi nemáš techničák od státní plavební správy ? Tam jsou všechny údaje, stačí kouknout.......
Uživatelský avatar
Ready
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 13
Registrován: sob lis 22, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Ready » ned lis 23, 2008 9:47 am

Lukasi fotky mas na svym mailu,pokud budes mit naladu a pujde to tak je klidne zverejni.Tedy budes li mit dojem ze to je k necemu. Ta fotka na vleku je tesne pred zacatkem rekonstrukce-stav strasny.
Radim
Uživatelský avatar
Ready
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 13
Registrován: sob lis 22, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Ready » ned lis 23, 2008 9:52 am

v technicaku je jen vytlak, vaha ne. Buh vi kolik ve skutecnosti vazi ten udaj je odpoctem tech vleku z celkove vahy.Hlavne ze to plave
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » ned lis 23, 2008 10:00 am

Sakra, fakt :-) Tu váhu mám z plánů, a jak koukám, je to 300 kg, Sakra, kde jsem vzal těch 250 ?
No někdy je dobré i kecnout blbost, aspoň se dojde k pravdě. :D
Uživatelský avatar
firewall
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 107
Registrován: čtv črc 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Atol - foto

Příspěvekod firewall » ned lis 23, 2008 10:43 am

ahoj,

Fotky dorazili v pohodě Radime, máš moc pěknou lod. Sice je ted ještě nedodělaná, ale na fotkách kdy byla hotová vypadá moc pěkně. Jsi dobrej, že jsi se pustil do tak velké rekonstrukce zádi. Opravdu se ti ta zád moc povedla. Zkusím sem nahrát teda ty fotky. Aby i ostatní viděli jak vypadá tvoje plachetnice :)

S hmotností mého Atola opravdu nevím. Tipoval bych tak kolem cca 700kg. Ale může to být i více a dokonce i méně. Musím to někdy opravdu zvážit přesně ;)

Hmotnost tvojí lodi mě opravdu překvapila a ještě když nemáš pevný kýl.

Lukáš
Uživatelský avatar
firewall
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 107
Registrován: čtv črc 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

foto - Radimo plachetnice - Ready

Příspěvekod firewall » ned lis 23, 2008 10:56 am

Tak tady je pár fotek Radimovo plachetnice Ready.

Foto č.1 - na vleku

ObrázekObrázek

Foto č.2 - nova zad

ObrázekObrázek

Foto č.3 - po amputaci :)

ObrázekObrázek

Foto č.4 - pohledy na Ready

ObrázekObrázek

Foto č.5 - lod před rekonstrukcí

ObrázekObrázek

Snad je to takhle OK. Klidně můžeš Radime doplnit naké info k fotkám.
Lukáš
Uživatelský avatar
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 689
Registrován: úte bře 18, 2008 1:00 am
Reputace: 15

Příspěvekod vovsky » ned lis 23, 2008 1:31 pm

to firewall

posílám pár fotek ze spouštění mého Atola na vodu.Omlouvám se za kvalitu,protože fotky byly naskenovány z diapositivů z r. 1989


ObrázekObrázek


ObrázekObrázek

příprava ke spuštění na vodu

ObrázekObrázek


první dotek Atola s vodou

ObrázekObrázek

Atol v plné parádě


Jestli byl pěkný nevím,ale plavební vlastnosti měl vynikající.Vybavení bylo podle tehdejších předpisů,což bylo nutné ke kolaudaci.O plavbě po moři bych také moc nemluvil,protože,jak jsem již psal,dopluli jsme pouze do Třebieže,a něco čemu se již dá říkat moře začíná až za Třebieží.Pluli jsme hlavně v rozšířeném ústí Odry /říkají tomu Odřaňská roztoka/ ,v řece Odře a v jezeře Dabie.
Můj Atol se jmenoval Tarkus a měl reistrační číslo P4 70374.Jestli jej někdo ze čtenářů jachting fora vlastní,ať se ,prosím,ozve.
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » ned lis 23, 2008 1:50 pm

Tak tady je můj Atol na Dunaji před vytažením na vozík v Hainburgu

http://img2.rajce.idnes.cz/d2/0/990/990 ... G_0660.JPG
Uživatelský avatar
firewall
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 107
Registrován: čtv črc 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Atol - fotografie

Příspěvekod firewall » ned lis 23, 2008 2:13 pm

Vovski a halladin, děkuji Vám za poslání fotek. Vaše lodě jsou typický Atol. Za to moje lod je dost předělaný Atol. Čím víc koukám na jiné plachetnice Atol, tím více mám pocit, že ta moje plachenice nemá s Atolem nic společného. Ale ty základní rysy by tam měli být :) . V každém případě jsem s mojí plachetnicí moc spokojený a má výborné plavební vlastnosti :).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů