ATOL - moje první lodička

Zde se můžete představit a ukázat svou loď ...

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Ready
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 13
Registrován: sob lis 22, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Ready » ned lis 23, 2008 2:27 pm

Lukasi dik za fotky. S tou vahou fakt nevim. Ale myslim ze to tak nejak asi bude-soude dle vah jednotliovych komponentu privesu. Priznam se ze je mi to fuk. Osobak to stejne uveze jen tezko a plave to velmi dobre.
zdravi radim
Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » ned lis 23, 2008 3:32 pm

Vítám dalšího Slapského vlka. Tak takovou Ready jako je na fotce č. 5 si přesně pamatuji. Byl jsi s ní na Vánočce v roce 2000. Tenkrát pěkně fučelo. Já v té době měl Evropu a zvětšený Atol byl můj sen. Byli jsme u tebe v Ready s mojí manželkou na exkurzi a moc se nám líbila. Tehdy byla nová jako z fabriky. Stáli jste se všemi "Cholínskými" Atoly na pláži pod kempem. Regatu jsi jel myslím tenkrát s dědou na Skaláru. Pamatuji jeho žluté plachty, samopřehazovací kosatku a velké nerezové kormidlo. Od dědy jsem také sbíral rozumy ohledně stavby. Mám to vše natočeno na VHS, včetně té exkurze. Pak jsem přestal vaše Atoly na Slapech potkávat, akorát jednou jsi se už myslím bez lodě stavoval u Kozla a to byla tvoje manželka těhotná. Ten čas tak hrozně letí, ale je dobře, že jsi začal s návratem na vodu. Určitě se budeme na Slapech potkávat.
Uživatelský avatar
Ready
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 13
Registrován: sob lis 22, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Ready » ned lis 23, 2008 5:41 pm

Ahoj Bobes, ani netusis jak obrovskou radost jsi mi udelal. Myslim ze si dokonce vzpominam, jenze jsem byl tenkrat docela vyplasenej, ze vseho.I z tehotenstvi :D.Deda uz neni, ale jeho skalar stale zije.
Radim
Uživatelský avatar
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 321
Registrován: pát dub 21, 2006 1:07 pm
Reputace: 0
Bydliště: Předklášteří

Příspěvekod Ferdinand » ned lis 23, 2008 10:15 pm

Pokusím se taky o pár fotek od Atolka.
Setkání všech na vodě by byla dobrá věc, například příští léto na přelomu července a srpna na Vranovské přehradě - příjemné a přátelské prostředí, ceny mírné, velký výběr restaurací a dobře přístupný skluz do vody.

ObrázekObrázek

ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
firewall
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 107
Registrován: čtv črc 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

vějička

Příspěvekod firewall » stř črc 15, 2009 10:26 pm

Zdravim :) Měl bych takový menší dotaz. Koupil jsem si novou vějičku na stěžeň, je to obyčejná vějička od Suhomel Yachting, chtěl jsem se zeptat, jestli mam tu vějičku nechat celou (30cm) dlouhou od spodku nahoru. Nebo jestli jí mám zkrátit. Dole na tom drátu jsem udělal závit a přidělal na stěžeň. Mám takový pocit, že je to dost dlouhé a vějička by ve větru vibrovala, je z takového drátu nic moc silného. Přikálám foto ;)

Vějička :

Obrázek

foto2:

Obrázek

Děkuji moc za jakýkoliv názor či radu.

Lukáš
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř črc 15, 2009 10:32 pm

Jaký si to uděláš takový to máš...... :whist:
Uživatelský avatar
firewall
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 107
Registrován: čtv črc 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

jj

Příspěvekod firewall » stř črc 15, 2009 10:40 pm

jj, vim že jaký si to udělám, takový to budu mít. Ale byl bych rád kdyby jste mi řekli svůj názor někdo, kdo tomu rozumí :) Jestli to bude vibrovat nebo jestli bude lepší kratší než 30cm atd. Děkuji
Uživatelský avatar
smike
moderátor
Příspěvky: 1384
Registrován: pon bře 19, 2007 1:00 am
Reputace: 18

Příspěvekod smike » stř črc 15, 2009 10:53 pm

když drát zkrátíš cca o 10 cm nic se nestane, on je dlouhý, protože se většinou strká do takového účka z plechu, které je přidělané z boku na stěžni...
Uživatelský avatar
firewall
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 107
Registrován: čtv črc 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod firewall » stř črc 15, 2009 11:20 pm

smike píše:když drát zkrátíš cca o 10 cm nic se nestane, on je dlouhý, protože se většinou strká do takového účka z plechu, které je přidělané z boku na stěžni...


Oki, děkuji za radu Smike, zkrátím to o cca 10cm, bude to tak lepší. Kdyby jste ještě někdo měl názor či radu sem s ním :-) děkuji
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » čtv črc 16, 2009 5:31 am

Já bych to určitě zakrátil, tak nějak aby to bylo akorát, 30cm je dost dlouhé.

Jinak kdy razíš na vodu? Jsem si zrovna o víkendu říkal, že jsem tě ještě letos nepotkal.
Uživatelský avatar
firewall
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 107
Registrován: čtv črc 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

orlík 2009

Příspěvekod firewall » čtv črc 16, 2009 10:32 pm

Díkes za radu Charlie, už jsem to zkrátil na vaše doporučení tady :) Jinak na vodu konečně razim v sobotu, aspon doufám, musel jsem ji ještě trochu poupravit, upravoval jsem nátěr paluby atd.

Ještě přemýšlím jestli to přes barvu nevezmu lakem - je to LODNI LAK od BALAKOM.
Mátě někdo zkušenosti s tímto lodním lakem?časem chci dělat kompletní renovaci plachetnice, tak abych tam zbytečně nedával lak který půjde hodně špatně dolu. Používate tento lak někdo? Děkuji . Lukáš
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » čtv črc 16, 2009 11:06 pm

Ahoj firewale, nevím jak jde odstranit když se to chce, ale z palubek venku slezl sám, ale vevnitř ještě zůstal :good:
Uživatelský avatar
firewall
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 107
Registrován: čtv črc 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

lodní lak od Balakom

Příspěvekod firewall » čtv črc 16, 2009 11:17 pm

marks píše:Ahoj firewale, nevím jak jde odstranit když se to chce, ale z palubek venku slezl sám, ale vevnitř ještě zůstal :good:


Dík Marks za zkušenosti. četl jsem na foru pár článků o lodním laku od Balakom a píše se tady že to není moc kvalitní lak. Asi ho zkusím a myslím že to aspon na jednu sezonu bude stačit. A potom by tedy měl jít dolů v pohodě.

Asi lepší použít aspon Lodní lak než nechat jenom bílou barvu.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv črc 16, 2009 11:28 pm

S lodním lakem mám zkušenosti jen ty nejhorší. Nevydrží nic moc a když jsem jej chtěl odstranit tak ani ťuk. Při broušení zbytků vibrační nebo pásovou bruskou se teplem táhnul, roztékal a zanášel papír bez toho, aby se pustil dřeva. Nakonec jsem to vyřešil radikálně - ručním hoblíkem. Jednalo se o borové hranoly (stěna chatky) a půlkuláče akát 40cm (lavky u ohniště). Nikoliv tedy loď.

Před lety jsem přešel na vodou ředitelné laky Akzo Nobel a ještě jsem je nepřetíral. Venkovní má číslo 46180 a vnitřní 46125. Distributor Silvi Nova CS a.s. Praha. Nevím jak na lodě, ale pro běžné dřevěné stavby nevím o ničem lepším.
Uživatelský avatar
firewall
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 107
Registrován: čtv črc 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

lodní lak Balakom

Příspěvekod firewall » pát črc 17, 2009 12:37 am

Děkuji Baharis za info.

Asi to s ním zkusím, uvidím jak moc bude dobrý a potom až to budu dávat dolu tak to snad půjde dobře sundavat když to bude nakou dobu na sluníčku atd. Na ochranu lodě je to asi lepší než kdybych tam měl jenom barvu. Sice je to barva na dřevo na ven a mělo by to asi taky vydržet ale s tím lakem to bude lepší. Kdyby jste měl ještě někdo naké zkušenosti, tak písněte. Lukáš
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » pát črc 17, 2009 5:38 am

Tak s tímhle lakem mám jen nejhorší zkušenost, osobně bych ho tam nedával. Přetřel jsem jím bílou barvu na limátu a pak toho litoval, první sezonu jakš takš držel, to se mi snad ani neloupal, ale zimu nepřežil a pěkně se z lodi odlupoval v celkem velkých kusech. Takže už nikdy více. Za tenhle lak to budou vyhozené peníze.
Uživatelský avatar
Josef
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 397
Registrován: pon lis 06, 2006 1:00 am
Reputace: 3
Bydliště: Chomutov,ČR

Příspěvekod Josef » pát črc 17, 2009 5:53 am

Natři to obyčejným Balakrylem, nebo jinou podobnou vodou ředitelnou barvou (Labar atd.) Ta se neloupe jenom časem zmatní a zvětrá.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » pát črc 17, 2009 7:24 am

No ono má jako vždy všechno svý pro a proti, balakryl například špatně reaguje na případné opalování horkovzdušnou pisolí.
Uživatelský avatar
Josef
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 397
Registrován: pon lis 06, 2006 1:00 am
Reputace: 3
Bydliště: Chomutov,ČR

Příspěvekod Josef » pát črc 17, 2009 10:33 am

To máš pravdu marksi, ale laminátová vrstva, kterou je loď olaminovaná na horkovzdušnou pistoli také špatně reaguje.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » pát črc 17, 2009 10:55 pm

jasně pepo, já se nehádám, jen jsem chtěl upozornit na různosti, firewall musí roznodnout sám, já mu nepomůžu ani s natíráním ani renovací :P
Uživatelský avatar
Petr26
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 55
Registrován: ned čer 20, 2010 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Šlapanice

Re: foto - Radimo plachetnice - Ready

Příspěvekod Petr26 » úte črc 06, 2010 4:12 pm

firewall píše:Tak tady je pár fotek Radimovo plachetnice Ready.

Foto č.1 - na vleku

ObrázekObrázek

Foto č.2 - nova zad

ObrázekObrázek

Foto č.3 - po amputaci :)

ObrázekObrázek

Foto č.4 - pohledy na Ready

ObrázekObrázek

Foto č.5 - lod před rekonstrukcí

ObrázekObrázek

Snad je to takhle OK. Klidně můžeš Radime doplnit naké info k fotkám.
Lukáš


Tak tato plachetnice je teď moja.
Koupil jsem jí odRadima a doufám že se s rekonstrukcí nějak poperem.
je to kráska,hlavně ten upravenej zadek :good:
Uživatelský avatar
firewall
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 107
Registrován: čtv črc 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Re: foto - Radimo plachetnice - Ready

Příspěvekod firewall » úte črc 06, 2010 11:30 pm

Ahoj Petře, tak to je super, že jsi koupil Atola. Atol je fajn lodička a já jsem maximálně spokojený, sice to mám dost předělané, ale to nevadí :-) Kde budeš jezdit? nyní asi budeš dělat rekonstrukci že?Já budu tento týden dávat na vodu svojí plachetnici. Je to docela pozdě, ale dříve jsem bohůžel nemohl. A co ostatní?Kdo je letos na Orlíku :-)Lukas

Petr26 píše:
firewall píše:Tak tady je pár fotek Radimovo plachetnice Ready.

Foto č.1 - na vleku

ObrázekObrázek

Foto č.2 - nova zad

ObrázekObrázek

Foto č.3 - po amputaci :)

ObrázekObrázek

Foto č.4 - pohledy na Ready

ObrázekObrázek

Foto č.5 - lod před rekonstrukcí

ObrázekObrázek

Snad je to takhle OK. Klidně můžeš Radime doplnit naké info k fotkám.
Lukáš


Tak tato plachetnice je teď moja.
Koupil jsem jí odRadima a doufám že se s rekonstrukcí nějak poperem.
je to kráska,hlavně ten upravenej zadek :good:
Uživatelský avatar
fishmaster
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 755
Registrován: úte bře 09, 2010 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Libčice na Vltavou

Příspěvekod fishmaster » stř črc 07, 2010 6:16 pm

Od jednoho mýho známýho Angličana,který zde v Čechách staví zajímavou loď jsem na otázku jak se pracuje s Lodném lakem od Balakomu dostal zajímavou odpověď.Cituji:Tato lak je taková divná hmota.Nejde pracovat s tím.Po pár pokusech jsem pochopil co chtěl říct. :)
Uživatelský avatar
Petr26
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 55
Registrován: ned čer 20, 2010 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Šlapanice

Příspěvekod Petr26 » stř črc 07, 2010 7:18 pm

Čau,
myslím že jsem snad koupil dobře.
Bude na ní sice opravdu moc práce,ale je to pěkná práce :)
Projde kompletní rekonstrukcí a z dílny vyjede až jako uplně nová,takže na vodu nespíchám.Radši si počkám.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » stř črc 07, 2010 9:06 pm

To by Petře mohla být trošku chyba, pokud máš jen trošku možnost nejdřív se svez. Nejjenom že vychytáš mouchy konkrétní lodi a zjistíš o lodi víc, než ti dá jakákoli psaná zkušenost. Navíc můžeš před rekonstrukcí trošku riskovat, chybami se člověk učí nejvíc a po generálce už by jsi mohl mít přecitlivělé obavy.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů