ATOL - moje první lodička

Zde se můžete představit a ukázat svou loď ...

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 722
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Dolni Kounice

Re: simone,

Příspěvekod simon » úte zář 18, 2007 11:33 pm

halladin píše:nebyla. Moje se jmenuje Amur, nápis jen na zrcadle vpravo


male nedorozumeni, ten muj popis se vztahoval k moji lodce

amur, jasne :)
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » stř zář 19, 2007 12:12 am

Aha, simone, :D tak to jméno mi utkvělo v paměti, jen tu loď k němu patřící si nepamatuju.
Anebo, že by to byla tahle ?
Okruhovka
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » čtv zář 20, 2007 10:43 pm

Tak mi dnes zrak spočinul na mé zubní soupravě, a stolek ( stolky ) na Atola jsem vyřešil :mad:
Mám na té vertikální tyči, která nese světlo dva plastové stolky, upevněné přišroubovanou objímkou. Asi 20 x30 cm.
Dokonce i vyvýšený okraj to má. A dá se to otáčet.
Jen nejsou nejlacinější - výroba USA. No, ale dolar furt klesá.
Uživatelský avatar
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 321
Registrován: pát dub 21, 2006 1:07 pm
Reputace: 0
Bydliště: Předklášteří

Stolek.

Příspěvekod Ferdinand » pát zář 21, 2007 7:12 am

Ty Halladine já ten stolek mám udělaný, byl připevněný k podpěře stěžně v kajutě, ale tak neuvěřitelně mně překážel, že jsem ho musel z lodě vyhodit.
Uživatelský avatar
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 722
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Dolni Kounice

Příspěvekod simon » pát zář 21, 2007 8:52 am

halladin píše:Aha, simone, :D tak to jméno mi utkvělo v paměti, jen tu loď k němu patřící si nepamatuju.
Anebo, že by to byla tahle ?
Okruhovka


moc pekna lodka :D
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » pát zář 21, 2007 12:26 pm

Ferdinande, nemáš foto ?
V plánech bylo, že se ten stolek dá otočit směrem do příďového prostoru......
No ty moje jsou dost malé, překážet by neměly... Vyzkouším a vyfotím...
Uživatelský avatar
RadekS
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 253
Registrován: úte črc 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Nové Veselí

Příspěvekod RadekS » pát zář 21, 2007 2:54 pm

Když Ti stolek překáží, tak ho zvedni ke stropu.
:crazy:
Uživatelský avatar
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 321
Registrován: pát dub 21, 2006 1:07 pm
Reputace: 0
Bydliště: Předklášteří

Příspěvekod Ferdinand » sob zář 22, 2007 7:19 am

RadekS píše:Když Ti stolek překáží, tak ho zvedni ke stropu.
:crazy:


Se stolkem u stropu bych měl otlučenou hlavu :x
No já jsem ho radši rovnou vyhodil na půdu :lol:

To Halladin: Vydrž, fotku udělám a pošlu.
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Re: Jantar

Příspěvekod Pepa » čtv zář 27, 2007 3:22 pm

firewall píše:Hmm..opravdu zajímavé, že je to tak podobné plachetnici Jantar. Nemáte někdo někde fotky? Snažil jsem se to najít na netu a nepodařilo se mi. Našel jsem naky inzeraty ale bez fotek. Asi stavitel této lodi z toho vycházel, mě se to zdálo naky divný, že to není podobný ostatním Atolum co jsem viděl na fotkách. Děkuji za informaci, rozhodně zajímavé :? . L.



To firewall
Ahoj
četl jsem vaše povídání a chtěl jsem tě ujistit, že Jantar je trochu jiný, ale počkal jsem, až jsem ti jej vyfotil, aby jsi to viděl na vlastní oči. Původní projekt Jantara byl možná s trochu nižší nástavbou a nižšími bočnicemi za nástavbou, které chrání kokpit. V zásadě však toto by měl být Jantar od pana Maximoviče. Měl jsem dokonce kdysi originál projekt, takže jej mám ještě v "oku".
Ovšem je možné, že stavitel vyšel z plánů Jantara a upravil je. Srovnal například lini bortových latí a změnil tvar nástavby. Sám jsem něco podobného v minulosti také udělal. Potom tu loď pozná jen ten, kdo takovou loď stavěl nebo při srovnání původního projektu s konkrétní upravenou lodí. Já například ještě dnes znám z paměti tolik detailů z Jantara, že bych jej i tak poznal.
-žebra z překližky 12 mm
-klounovec z překližky dotažený až k prvnímu žebru
-podélníky 15x20mm, myslím že s roztečí 14 cm
-rozteče žeber 90 cm
-tři prostřední žebra s roztečí 45 cm
Asi to není podstatné, důležité je, aby se ti loďka líbila a plachtila dle tvých představ. Ty hezké chvíle potom přijdou sami.
Pepa

Obrázek


Obrázek


Obrázek
Uživatelský avatar
firewall
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 107
Registrován: čtv črc 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Atol vs Jantar

Příspěvekod firewall » čtv zář 27, 2007 11:05 pm

To Pepa , dík moc za fotky a povídání o lodi. Když kouknu na fotky tak s mojí lodí to zas tak společnýho nemá A moje lod je více podobna Atolu. Ale je možné že stavitel udělal některé věci podobné jako jsou na zminovaném Jantaru, mohl s tím mít naké zkušenosti v každém případě v papírech mám Atol Z, není to přesně Atol podle plánu ale je zvětšený, předělaný některé věci. Mě se moc líbí a jsem rád že je originální, a že takovou plachetnici kterych asi moc nejezdí mám já. Jízdní vlastnosti má úplně perfektní, pohodlný kokpit a pevný kýl je také výhoda.

Pepo a ostatní, rád bych kdyby jste mi poradili s opravou této mojí plachetnice. Chci to přes zimu obrousit, udělat nový nátěr paluby, kokpitu i spodku pod vodoryskou nakym tim antifogem. Nyní mam lod na vodě, ale až jí vyndám tak jí budu mít na valníku, ale nevim jak mam udělat to abych jí natřel i zespodu kde leží na vzpěrách vleku. Jestli jí mám nak zvednou? ale jak? Budu mít pujčenou autodílnu se zvedákem jak zespodu tak se zvedákem nahoru ale pouze na 400kg což lod má určo víc ... joo.. kde by jste doporučovali nakoupit barvy a jaky? Neorientuji se v tom :oops:
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » čtv zář 27, 2007 11:07 pm

Lukáši, došly Ti fotky ?
Uživatelský avatar
firewall
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 107
Registrován: čtv črc 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

foto - vyndání z vody

Příspěvekod firewall » čtv zář 27, 2007 11:14 pm

halladin píše:Lukáši, došly Ti fotky ?


To halladin
jj..děkuji došly mi vpohodě. Moc to podobný není, jenom zadní část kokpitu tam jak se sedí tak je podobná. A zdá se mi že je i větší, já mám lod 6m. Jak jde plachtění? Kdy hodláš vyndavat lod z vody?

To all:
A co ostatní kdy vyndaváte svoje plachetnice z vody? Kdy je vytahujete?
Počasí už moc nepřeje :( .

Lukáš
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » čtv zář 27, 2007 11:20 pm

O víkendu kolem 12 října si jedu pro přívěs, do Mladé Boleslavi. Na Nových mlýnech se vytahujou lodi tradičně 28. října.
Vzhledem k tomu, že místo u mola mám jen do 14 října, asi už toho moc nenaplachtím. Taklže asi lodička půjde rovnou na přívěs.
Přes zimu si nechám ušít menší kosatku, a hlavní plachtu upravit pro kasání. No a asi dám do kupy starého kadeta pro vnučku.
Uživatelský avatar
firewall
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 107
Registrován: čtv črc 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

plachty atol

Příspěvekod firewall » čtv zář 27, 2007 11:54 pm

To halladin:
Dík za info kdy vyndaváte lodě vy. Já asi v půlce října vyndám tu svojí...počasí opravdu už moc nepřeje a mam raději tepleji a pěkný vítr což kolikrat není ale když je tak to stojí za to :) .
jakou plochu máš plachet? 15m2 ...nebo méně...a z jekého materiálu je máš?
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » čtv zář 27, 2007 11:58 pm

Lukáši, podle papírů 15.Asi dacron.
Uživatelský avatar
firewall
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 107
Registrován: čtv črc 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

plachty

Příspěvekod firewall » pát zář 28, 2007 10:32 am

To halladin : dík , já mám taky v papírech 15m2 ale mam pocit že jsou o něco menší. Hlavně je nemam s Dacronu ale přesto se na ně plachtí nádherně. Na kolik vyjde nechat ušít hlavní plachtu z Dacronu? Tu velikost co potřebujeme na Atola? Jestli víš teda už nak?
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » pát zář 28, 2007 10:46 am

Lukáši, nemám tušení. V Břeclavi je pán, co šije plachty. Doporučili mi ho v jachtklubu. Plánuju za ním před koncem roku skočit, a uvidím.
Ono to tak moc nespěchá - letos by to už stejně nebylo, a do jara času dost.
Mám v plánech i ty plachty - rozměry, z jakých kusů mají být sešité, a pod.
Uživatelský avatar
Sarah
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 01, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Sarah » pát zář 28, 2007 12:03 pm

Lukáši pokud se nepletu, tak ty kotvíš na Orlíku. Tam je na plachty asi nejblíž Ovčička nebo Fiala a podají ti info.
Jinak jeřábování začne, myslím, tento víkend. My jdeme z vody příští víkend, protože máme problém s vestavěným motorem a už jsme urvaný z pádlování :lol:
Oficiálně snad mají být lodě z Orlíku venku do konce října, loni prý vytahovali poslední loď
3.prosince, ale to bylo jiné počasí.
Naposledy upravil(a) Sarah dne pát zář 28, 2007 7:54 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
firewall
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 107
Registrován: čtv črc 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

vytahování lodi

Příspěvekod firewall » pát zář 28, 2007 3:21 pm

Sarah píše:Jinak jeřábování začne, myslím tento víkend. My jdeme z vody příští víkend.


To sarah:

Děkuji za info, o panu Ovčičkovi vím, zatím nepotřebuji nové plachty ale do budoucna bych je chtěl vyměnit za lepší. Tak zjištuju naky to info :) . Kolik prosím tě platíte za jeřáb? Za vytažení lodi?To se dělá u hráze jestli se nepletu?Dík Moc L.
Uživatelský avatar
Sarah
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 01, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Sarah » pát zář 28, 2007 7:58 pm

Na Orlíku se platí jeřáb stovka za metr lodi. Jeřábuje se u hráze na levé straně a je dobré být s panem Novákem (603 545 651) domluvený, on ti dá přesný čas.
Uživatelský avatar
firewall
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 107
Registrován: čtv črc 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Sarah - jeřáb

Příspěvekod firewall » pát zář 28, 2007 8:28 pm

Sarah píše:Na Orlíku se platí jeřáb stovka za metr lodi. Jeřábuje se u hráze na levé straně a je dobré být s panem Novákem (603 545 651) domluvený, on ti dá přesný čas.


To Sarah : Děkuji Ti , a jak jste si letos zajezdili na Orlíku?, kdy dáváte lod na vodu, myslim najaře. Máš nekde naky foto, že bych se podíval. Nebo na mail by jsi mi ji pohla poslat kdyby Ti to nevadilo, rad bych se podíval.
Uživatelský avatar
Sarah
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 01, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Sarah » sob zář 29, 2007 9:42 am

TO Lukáš:
Loď na vodu budeme dávat co nejdřív, ideálně tak v půlce dubna. Závisí to ale na počasí a na tom, jak stihneme opravy a úpravy.

Fotky jsou v galerii v lepší kvalitě, ale zkusím ukecat gramotnější část rodiny (muže, syna), aby sem fotky dali. I když nejsem blondýna, nerada bych vám to tu rozhasila ;) .

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Všechny fotky jsou z letošního plachtění na Orlíku. První a poslední je z Radavské regaty.
Uživatelský avatar
firewall
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 107
Registrován: čtv črc 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

jeřáb

Příspěvekod firewall » ned říj 07, 2007 12:09 pm

To Sarah:

Děkuji za fotečky, máte moc krásnou plachetnici :) Už jste vyjeřábovali vaší lodičku? Dneska jsem mluvil s panem Novákem, a říkal že jeřábuje každy tyden. Takže moje plachetnice půjde z vody asi příští týden. Chtěl jsem se zeptat. Musí se vlézt do vody, když se ta lod vyndavá? Aby se uchytili nak ty popruhy nebo tak něco? Nikdy jsem to neviděl..tak se ptám. Děkuji Lukáš
Uživatelský avatar
smike
moderátor
Příspěvky: 1384
Registrován: pon bře 19, 2007 1:00 am
Reputace: 18

Příspěvekod smike » ned říj 07, 2007 12:42 pm

nemusí, popruh se podvlékne pod loď, jeden zepředu a druhý odzadu.. zavěsí na hák a už se vezeš, tedy zdviháš... :)
Uživatelský avatar
Sarah
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 01, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Sarah » ned říj 07, 2007 6:43 pm

My jsme jeřábovali dneska. Ideální je to tak ve třech lidech. Do vody se opravdu nemusí. Přijedeš s lodí až pod hráz, vypneš motor, pan Novák ti hodí na laně přivázané popruhy, vytáhneš si je do lodi(abys je neutopil). Pak je chytíš za oba konce jako švihadlo a navlíkneš přes záď, tam je dáš na vinšny (kabestany) a to samé na přídi pod relingy. Pak ti dolů pošlou háky a na ty navlíkneš oka popruhů. Na příď přivážeš lano, které ti taky hodí zezhora (pan Novák tím loď usměrňuje) a už se pomalu vezeš nahoru. Když jsi na úrovni zábradlí seskočíš na břeh, pokud jsi na lodi sám, zůstaneš na ní. Mezitím už má být přistavený vlek, na který se loď pomalu snese. Za lano a ručně se musí vycentrovat, aby seděla rovně. Když je usazená, člověk, který zůstal nahoře shodí popruhy, uklidí fendry atd. a může se jet. :good:
Nemusíš mít žádné obavy, pan Novák celou dobu přátelsky naviguje a jsou kolem vždy fajn lidi, kteří ti pomůžou. Na všechno je dost času. Užij si to a uvidíme se příští rok na vodě. ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů