Pojištění kauce

Zajímavosti, ceny, lokality apod. firem z oboru

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
Martek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 52
Registrován: ned čer 03, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Příbram

Pojištění kauce

Příspěvekod Martek » úte črc 31, 2007 7:45 am

Ahoy všem,

souhlasím s tím co napsal Denis. Nepatřím mezi zkušené mořské vlky a i když mám "kapitánský průkaz" zatím se snažím všemožně i nemožně .o)sbírat zkušenosti. Je podle mne lepší přiznat slabinu a požádat někoho o pomoc než zbytečně machrovat. Vrátit se např. na noc do mateřské maríny není podle mého názoru nic potupného. Pojištění kauce je podle mne dobrá věc. A na závěr jedna otázka. Je podle vás pojištění kauce dobré jen pro začátečníky a nebo i pro zkušené co mají napluto dostatečný počet mil?
Edit: přesunuto z topicu "Ženy na palubě"
Uživatelský avatar
dumber
1. DONÁTOR
1. DONÁTOR
Příspěvky: 96
Registrován: úte čer 05, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

poistenie kaucie

Příspěvekod dumber » úte črc 31, 2007 8:49 am

Co sa mna tyka, tak poistenie kaucie beriem vzdy ked je to len trochu mozne. Ani nie kvoli tomu, ze by som sa bal o stratu kaucie, ale mam skusenosti, ze preberanie lode na konci plavby prebieha tak pohodovejsie, marinak totiz vie, ze aj keby nasiel nieco o com povodne vedel a ja som si to nevsimol, tak mu to nepomoze, pretoze kaucia je uz zaplatena.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » úte črc 31, 2007 10:00 am

Martek píše:Je podle vás pojištění kauce dobré jen pro začátečníky a nebo i pro zkušené co mají napluto dostatečný počet mil?


Ahoj Martek,
I já souhlasím s Denisem, Wladym, a dalšími.
Jejich vývody o zkušenostech, kotvení a podobně jsou jistě správné.
Jen nemají nic společného s „ženami na palubě“.

Tvůj dotaz na pojištění, sem také nepatří. Leda by se týkal nějakého extra pojištění pro případ výskytu „žen na palubě“. Tvůj dotaz patří do sekce „legislativa a pojištění“, do topicu:
Pojištění kauce“.
http://jachting.info/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=660
Pokud tam nenajdeš na svou otázku odpověď, zeptej se tam.
Dumber, Ti sice odpověděl (velmi dobře), jen jsem zvědav jak ostatní zájemci o informace ohledně pojištění, budou hledat tuto informaci v topicu „ženy na palubě“.
Ze je to prostě off topic. :offtopic:
alffa¨¨

vilma : mezitím struktura fora pokročila a tak je to teď v oddílu Charter v sekci Různé tipy bez hodnocení[
Uživatelský avatar
Martek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 52
Registrován: ned čer 03, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Příbram

Příspěvekod Martek » úte črc 31, 2007 11:03 am

Sorry, polepším se.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte črc 31, 2007 12:13 pm

No, když jsem začínal, nebylo pojištění kauce až takovou samozřejmostí a já si na to riziko celkem zvyknul a umím s tím žít. Ještě se mě nikdy nestalo, aby byl s něčím problém (musím zaťukat).
Pokud to posádka přímo nevyžaduje, kauci nepojišťujeme a spoléhám na opatrnost a zkušenost. A důkladnou prohlídku při check-in. Každé škrábnutí obšívky, každý prasklý šev plachty, všechno zapsat a nafotit. Když si jednou posádka utopila kotvu, náhodou si kauci pojistili. :good:
Měl jsem zájem si pojistit kauci při premiéře na Korsice, ale pojištění by mě vyšlo na 7000 Kč. To se mě nechtělo...
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » úte črc 31, 2007 7:53 pm

Alffa, naopak, myslím si že naše vývody majú vsťah k ženám na palube, keď si totiž ročný držitel papierov zoberie loď pre 10 ludí a nablázni 7 dievčat a dvoch neskúsených mladíkov , tak ich treba upozorniť na akútne nebezpečenstvo. Inak ma do toho nič nie je, sme predsa vážne a vážené fórum, žiadny bulvár. :) Samozrejme že pokec o poistení kaucie tam nikto hladať nebude a je super že si to presunul.
Teda k poisteniu kaucie, ja kauciu nepoisťujem, pretože potom je posádka ostražitejšia a dáva si viac pozor a ja ako skiper samozrejme tiež. A za tie prachy sa dá dobre najesť v reštaurácii. ;)
Ale ak by som robil plateného skipra, tak by som sa poistil celoročne, nie jednotlivé jazdy a ak by som išiel na regatu, tak to by som sa poistil tiež.
Celoročné poistenie je velmi výhodné, ale neviem či ho niekto na Českom, alebo Slovenskom trhu ponúka. V Rakúsku je bežné a na výstave v Tullne je vždy aj ponuka poisťovní.
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » stř srp 01, 2007 9:17 am

Pojištění kauce je z počátku dobrá věc. Jakmile ale při škodní události porušíš nějaké pravidlo/příkaz/zákon/..., tak ti to dle mého pojišťovna dá vyžrat do dna.
Tzn., že třeba jako držitel MDS ČR "C" (LOA max. 12m) při charteru byť o 1 cm větší lodi asi nemá smysl kauci pojišťovat. Tolik teorie.
Vím ale o případu, kdy nepojištěný způsobil nějakou škodu a za pár piv se s přebírajícím technikem dohodli, že to později hodí na někoho pojištěného.
Uživatelský avatar
dumber
1. DONÁTOR
1. DONÁTOR
Příspěvky: 96
Registrován: úte čer 05, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dumber » stř srp 01, 2007 2:53 pm

ficcus píše:Pojištění kauce je z počátku dobrá věc. Jakmile ale při škodní události porušíš nějaké pravidlo/příkaz/zákon/..., tak ti to dle mého pojišťovna dá vyžrat do dna.
Tzn., že třeba jako držitel MDS ČR "C" (LOA max. 12m) při charteru byť o 1 cm větší lodi asi nemá smysl kauci pojišťovat. Tolik teorie.


ja mam skor na mysli poistenie kaucie priamo od chartrovky (obycajne 5-10% z kaucie). Poistenie u niektorej z poistovni Cesku/Slovensku by som urcite neriesil
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř srp 01, 2007 9:36 pm

U čartrovky sa priamo nepoisťuješ, poisťuješ sa v poisťovni ktorej má čártrovka zastúpenie. Ak sa plavíš viac ako 2x na cca 37 stopovej lodi, tak špecializované poistenie už vychádza lacnejšie ako poisťovať každú jazdu zvlášť. Tiež sa dá poistiť zodpovednosť za škodu ktorú spôsobíš druhej osobe, teda členovy posádky tvojej lode.
Uživatelský avatar
dumber
1. DONÁTOR
1. DONÁTOR
Příspěvky: 96
Registrován: úte čer 05, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dumber » stř srp 01, 2007 10:24 pm

Moze byt, priznam sa, ze po detailoch som nikdy nepatral. Som len zaciatocnik a poistenie pre mna znamena, ze zaplatim 150 juraskov pred plavbou za to, ze sa ma pri checkoute typek spyta "sve uredu?" A ja mu rovnako odpoviem, alebo mu poviem s cim bol problem.
Pri cca 8ich ludoch na lod je to navysenie o cca 20 juraskov na osobu co sa da v pohode zvladnut a odbudnu mi stresy s hadanim sa o tom ci som mal moznost niekde chytit kyl, alebo nie ;)
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř srp 01, 2007 11:00 pm

20 euro na osobu.... šak hovorím, dobrá večera ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů