LIPARY

V předmětu vždy uveďte jméno ostrova jehož oblast popisujete.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 558
Registrován: stř črc 25, 2007 2:00 am
Reputace: 3

LIPARY

Příspěvekod jirkaM » úte črc 31, 2007 6:04 pm

Ahoj, na podzim me cekaji Liparske ostrovy, mate nekdo zkusenosti s pocasim v teto lokalite zacatkem rijna?
Uživatelský avatar
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 558
Registrován: stř črc 25, 2007 2:00 am
Reputace: 3

Příspěvekod jirkaM » pon srp 13, 2007 12:16 pm

Odpovidam sam sobe:) Pocasi uz jsem zjistil, celkem v pohode. Meteo stranku uz mam taky. Pilot je na lodi. Tak snad jen jestli mate nekdo nejakou radu k Liparum? Jedu z Neapole. Vse pomuze, diky.
Uživatelský avatar
Martek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 52
Registrován: ned čer 03, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Příbram

Příspěvekod Martek » pon srp 13, 2007 12:25 pm

Na www.yachtcharter.cz jsem pře časem zaregistroval informace a zprávy ze stylové rallye Liparské ostrovy. Možná ti to k nečemu bude.
Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Italie

Příspěvekod MARIS » úte srp 14, 2007 9:04 pm

JirkaM,
s počasím na podzim ti nemohu poradit,protože jsem tuto oblast proplouval vždy na jaře.Celá tato oblast je velmi turisticky i jachtařsky zajímavá.Je zážitek vidět doutnající Stromboli (nejlépe v noci),vyšlápnout si ke kráteru na Vulkánu a tady nezaponeň naložit se do horkého termálního bahnitého jezírka vedle pláže,má též léčebné účinky.I ostatní ostrovy Liparského souostroví stojí zato shlédnout,je jen otázka kolik budeš mít času.
Uživatelský avatar
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 558
Registrován: stř črc 25, 2007 2:00 am
Reputace: 3

Příspěvekod jirkaM » stř srp 15, 2007 11:41 am

Maris - diky moc. Hodne se tesim. Koukal jsem do pilota a pocasi tam byva vetrnejsi, ale porad jeste teplo. Nikdy jsem tam nebyl. Je neco na co bych mel dat pozor?
Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Lipary

Příspěvekod MARIS » stř srp 15, 2007 5:54 pm

To Jirka M,
momentálně mě nic nenapadá,snad jen dávej si bacha na skutečnost oproti mapám.Už to tu někde zaznělo,že italské mapy bývají hodně nepřesné.Mám s nimi vlastní zkušenost.V roce 2002 jsem se s posádkou pražských potápěčů plavil kolem Korsiky.Při přeplavbě ze St.Florent do Calvi asi deset mil před Calvi je na mapě značeno izolované nebezpečí.Je to asi dvě míle od břehu.Když jsme připluli na dohled zmiňovaného znaku,tak jsem předal kormidlo jednomu členu posádky (měl papíry na pobřežní plavbu),s tím aby si dal dostatečný odstup od zmiňovaného znaku,a šel jsem do kajuty udělat zápis do deníku,zkontrolovat kurz atd.Po několika minutách najednou náraz o dno.Vyběhl jsem na palubu co se děje,už jsme zase pokračovali v plavbě,a vidím,že místo avizovaného izolovaného nebezpečí je tam kardinální znak,který se má obeplout ze severní strany.Od něho k jihu se totiž táhl rif v délce možná sto metrů,a o ten jsme zakopli.Takže na mapě něco jiného než ve skutečnosti.A protože když byl znak na dohled ještě nerozpoznatelný,a já jsem upozornil na izolované nebezpeěí,měl mě kormidelník na změnu upozornit,což neučinil.Naštěstí to loď neodnesla a my si už dávali větší pozor.
Uživatelský avatar
rybass
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 16, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod rybass » čtv srp 16, 2007 1:49 pm

Ahoj JirkoM, taky jedeme letos na Lipary. Poprosil bych tě, jestli by jsi mi sem nemohl hodit odkaz na to meteo. Jinak kdo máte nějaké zkušenosti s plavbou na Lipary, tak bych nějaké rady také uvítal. Chceme jet také na Capri. Všem dík.
Uživatelský avatar
jezek
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 1
Registrován: čtv srp 16, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Lipary na podzim OK

Příspěvekod jezek » čtv srp 16, 2007 9:08 pm

Byl jsem tam loni v půlce září ,počasí stalé a teplo
Stromboli parádní zážitek :) doporučuji ,výstup na večer pouze s průvodcem a chcou Eura :(
Kotvení možné zdarma pouze 300 m od mola jinak hloubka.
Ostrov Vulkano taky pěknej ,sirné výpary a banité jezírko.
Uživatelský avatar
rybass
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 16, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Re: Lipary na podzim OK

Příspěvekod rybass » pát srp 17, 2007 8:12 am

jezek píše:Byl jsem tam loni v půlce září ,počasí stalé a teplo
Stromboli parádní zážitek :) doporučuji ,výstup na večer pouze s průvodcem a chcou Eura :(
Kotvení možné zdarma pouze 300 m od mola jinak hloubka.
Ostrov Vulkano taky pěknej ,sirné výpary a banité jezírko.


Díky.
Uživatelský avatar
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 558
Registrován: stř črc 25, 2007 2:00 am
Reputace: 3

Příspěvekod jirkaM » pon srp 20, 2007 9:54 am

Italska predpoved je na adrese : Meteo
Nevim na kolik je spolehliva, ale asi jako kazda jina.
Uživatelský avatar
rybass
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 16, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod rybass » stř zář 19, 2007 12:30 pm

Především píši pro JirkuM. Takže v neděli jsem se vrátil z Itálie a zde krátké info pro ty, které by to zajímalo. Odjezd Vibo Valentina Marina, loď Benetau Oceanis Clipper 411. Směr Lipary. První trasa cca 50 mil Stromboli - paráda. Vítr nulanula nic, takže motor, na závěr trochu plachtění. Tak jak zde bylo napsáno, kotvení pouze kousek od břehu, výstup nahoru stojí ale 22 Euro na osobu. Takže nic. V současné době není Stromboli příliš aktivní, takže ani oheň, ani láva tekoucí do moře nebyly vidět. Sem tam nějaký menší výbuch. Ale paráda, stojí zato vidět. Stromboli - Lipary - je to kousek, takže na pohodu. Na Liparech je marina, my jsme platili 45 Euro. Městečko moc pěkné, je tam i pumpa. Lipary - Vulcano - taky kousek, ale foukalo, tak jsme se od rána věnovali plachtění a kolem druhé dorazili na kotvu k Vulcanu, kousek od břehu. Je tam i marina, ale kolik stojí nevím. Někteří si udělali i výlet nahoru na Vulcano, cena tuším 3 Eura. To už je lepší :-). Pumpa není. Další etapa poměrně náročnější byla Vulcano - Capri, což hodilo cca 160 NM, možná víc, nějak jsme to nepočítali. Ze začátku pohoda, v noci začalo přituhovat, předoboční vítr místy až 30 uzlů, vlny cca 3 m, ale jasno a viditelnost dobrá. Přesto to bylo poměrně kruté, ale prádlo nahoře a rychlost celkem slušná. Loď i my jsme přežili :-). Capri - velmi pěkný ostrov, i když trochu snobárna a neskutečná drahota. Stání v Marina Grande 95,- Euro. To jsme trochu polykali nasucho. Přesto nezbylo než zacálovat, bo noc byla krutá. O to větší bylo naše překvapení, když jsme v Salernu potkali Brňáky a ti říkali, že na Ischii za nich chtěli v marině 250,- Euro bez elektriky a bez vody. Takže Capri taky dobrý :-). Závěrečný přejezd Capri - Salerno už napohodu, motor. Fučelo do dr...y. Salerno - neskutečný hnus. Jak marina, tak město. Pokud chcete jezdit jenom Lipary, vidím to celkem na pohodu. Takže shrnuto: jaké je tam počasí v říjnu nevím, ale teď v září to bylo přes den fajn, ale navečer už docela kosa. Máš-li další dotazy, rád odpovím, budu-li vědět.
Uživatelský avatar
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 558
Registrován: stř črc 25, 2007 2:00 am
Reputace: 3

Příspěvekod jirkaM » čtv zář 20, 2007 3:05 pm

moc diky za aktualni zpravy. Tesim se cim dal tim vice. Jedeme ze Salerna, takze to bude pekna cesta. Capri mam naplanovano pri navratu, preci jenom je to z Lipar trosku dal a bude dobry den rezervy na navrat. Dam vedet az se vratim jake to bylo.
Uživatelský avatar
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 558
Registrován: stř črc 25, 2007 2:00 am
Reputace: 3

Příspěvekod jirkaM » úte říj 02, 2007 5:22 pm

Tak jsem se vratil z Liparskych ostrovu. Super, mohu jen doporucit. Vybaveni lodi perfektni, sluzby velmi dobre. Poplatky v marinach primerene - tady spise plati asi jak kde, ale nemeli jsme problem. Primo na ostrove Lipary - pozor marina ve meste nic extra, za vychodniho vetru dokonce velmi nebezpecna - museli jsme narychlo odjet. Jen jeden postreh - fouka zde pomerne slusny vitr. A vzhledem k vetsim vzdalenostem je proste potreba nekdy jet a necekat na uplne azurove pocasi. Takze bojite-li se uz 40 uzloveho vetru, radeji dobre planujte, nebo zvolte jine misto. Neni to tady jak v Chorvatsku a mist na schovani neni tolik. Je potreba sledovat pilot a dle smeru vetru volit vhodny pristav.
Potkali jsme posadku ( vsichni v celkem drahem obleceni ), kteri se naparovali, ze i pres drsne pocasi vytahli kosatku. A povazte, foukalo pry az 26 uzlu:)
Uživatelský avatar
rybass
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 16, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod rybass » stř říj 03, 2007 8:37 am

jirkaM píše:Tak jsem se vratil z Liparskych ostrovu. Super, mohu jen doporucit. Vybaveni lodi perfektni, sluzby velmi dobre. Poplatky v marinach primerene - tady spise plati asi jak kde, ale nemeli jsme problem. Primo na ostrove Lipary - pozor marina ve meste nic extra, za vychodniho vetru dokonce velmi nebezpecna - museli jsme narychlo odjet. Jen jeden postreh - fouka zde pomerne slusny vitr. A vzhledem k vetsim vzdalenostem je proste potreba nekdy jet a necekat na uplne azurove pocasi. Takze bojite-li se uz 40 uzloveho vetru, radeji dobre planujte, nebo zvolte jine misto. Neni to tady jak v Chorvatsku a mist na schovani neni tolik. Je potreba sledovat pilot a dle smeru vetru volit vhodny pristav.
Potkali jsme posadku ( vsichni v celkem drahem obleceni ), kteri se naparovali, ze i pres drsne pocasi vytahli kosatku. A povazte, foukalo pry az 26 uzlu:)

Tak tě Jirko vítám zpátky. Jak vidím, tak fukoty byly opět slušné. Ale jinak si myslím, že je to velmi zajímavý revír na jachting. Ne? Mě se tam teda líbilo. Hlavně že jste všichni i loď v pořádku doma. Čao.
Uživatelský avatar
Calvera
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 22
Registrován: pát zář 14, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Liparské ostrovy - rijen 2008

Příspěvekod Calvera » pát črc 11, 2008 3:17 pm

Vážení spoluplavitelé,

jelikož se chystáme letos v termínu 4 - 11.10 2008 na Liparské ostrovy ( asi Sun Odyssey 52.2 ) a 12lidí posádky ( tři kapitáni... :mad: páni to zas bude domluva...) snažím se oživit tento jistě zajimavý threed. Plánujeme odjezd buď z "VIBO Valentina" nebo ze "SALERNA". Takže pokud má někdo nějaké informace, budu vděčen.
Samozřejmě po absolvování výletu zde budu publikovat podrobnou zprávu, případně se budu snažit kvalifikovaně zodpovědět konkrétní dotazy.
Takže ještě jednou: Uvítám jakoukoli informaci (zajímavé lokality, místa na kotvení. poplatky v marinách, kultura a příroda....) vztahující se k Liparským ostrovům.

Předem všem děkuji a přeji příjemné plavby.

Calvera
Uživatelský avatar
SailingChannel
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 34
Registrován: sob dub 19, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Earth

Re: Liparské ostrovy - rijen 2008

Příspěvekod SailingChannel » pát črc 11, 2008 7:49 pm

Calvera píše:Vážení spoluplavitelé,

jelikož se chystáme letos v termínu 4 - 11.10 2008 na Liparské ostrovy ( asi Sun Odyssey 52.2 ) a 12lidí posádky ( tři kapitáni... :mad: páni to zas bude domluva...) snažím se oživit tento jistě zajimavý threed. Plánujeme odjezd buď z "VIBO Valentina" nebo ze "SALERNA". Takže pokud má někdo nějaké informace, budu vděčen.
Samozřejmě po absolvování výletu zde budu publikovat podrobnou zprávu, případně se budu snažit kvalifikovaně zodpovědět konkrétní dotazy.
Takže ještě jednou: Uvítám jakoukoli informaci (zajímavé lokality, místa na kotvení. poplatky v marinách, kultura a příroda....) vztahující se k Liparským ostrovům.

Předem všem děkuji a přeji příjemné plavby.

Calvera


Traja kapitáni na lodi :shock: ?Uff.No,v Čechách moc námorných kapitánov nie je a to sa zrazia traja na jednej charterovke?Uff ,uff!!!Sa mi ani veriť nechce.Ja som mal za celý život v posádke iba jedného kapitána(menovať nebudem) a to som sa dva týždne cítil na vlastnej lodi ako idiot.I keď som bol veliteľ lodi ja.Ťažko polemizovať s človekom,ktorý naplával cca 200.000 Nm a z toho cca 60.000 ako velitel.Toto Ti teda nezávidím.To si myslím užiješ.Teraz ma napadá,že ja som s nimi vlastne vyplával z Neapolu.Konečná bola v Nice.Tam som sa potom týždeň dával dohromady. :ambulance: .No.Veľa šťastia.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » ned črc 13, 2008 1:23 pm

No, já myslím že pokud se stanoví podmínky, že to je. Tři kapitáni a více....
Já, když jsem nebyl na tom postu nejvyšší odpovědnosti, jsem si nikdy nedovolil kafrat do konečného rozhodnutí kapitána, i když jsem v duchu skřípal zuby. To vůbec neuvažuji o tom, že by se to mohlo, nedej bože, dít před posádkou. Je pravdou, že mě tato pozice moc nesedí.
Ale lze se třeba domluvit, že vždy jeden den bude "kapitánovat" jeden z vás a ostatní jej budou bezvýhradně akceptovat. Rozbory mohou být večer po službě a napomoci k tomu, aby se všichni zdokonalili.
Uživatelský avatar
SailingChannel
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 34
Registrován: sob dub 19, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Earth

Příspěvekod SailingChannel » ned črc 13, 2008 5:47 pm

Aha.Som špatne pochopil.Cpt. nie je to isté ako kapitán :D .Ale akosi sa to myslím udomácňuje.No,to je jedno.V tomto prípade ale nevidím,kde by mohol byť problém.Na lodi je jeden človek,ktorý tomu ancáblu velí,je za to zodpovedný a ak sa niečo poserie,tak si zodpovie a v tom horšom i odsedí.Vždy iba jeden a nikdy viac.Na lodi je prvý velitel,potom dlho nič,nasleduje Pán Boh,potom dlho dlho nič,potom kopa hnoja a zase dlho nič a potom zbytok sveta.A cez to nejde vlak.A je úplne jedno,či na nejakej rybárskej pramičke,lebo na plachetnici,čo má 5 metrov alebo i 25 metrov ,alebo na 200 metrovej ferre či tankeru.Si neviem predstaviť,ako by mi zbytok posádky kafral do toho,čo,ako,kedy a kde robiť,pokial som preukázatelne pri zmysloch.To hádam nie. :mad:.To potom,keby som sa musel z niečoho zodpovedať pred súdom,to by som hovoril takto:Pán sudca,ja som chcel spraviť toto,ale kapitán Paľo mi povedal,že to tak je na prd a kapitán Fero zase tvrdil,že obaja tomu houby rozumieme,Tak som spravil ako povedala kapitánka Janička,ktorá sa o tom pohádala s kapitánom Korkoránom no a preto som utopil polovičku posádky,loď a tých chudákov rybárov.Ako si niekto môže myslieť,že ja za to môžem? :whist:
Uživatelský avatar
Calvera
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 22
Registrován: pát zář 14, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Kaitáni

Příspěvekod Calvera » pon črc 14, 2008 11:39 am

No tak, přátelé, pro zvídavé uvádím že jde o tři "chorvatské" kapitány se zhruba stejnou námořní zkušeností, hlavní slovo bude mít cpt.-pronajímatel lodě a ostatní budou jeho poradní orgán (tím nemyslím varhany...) s právem VETA :crazy:
Nicméně otázka zní: LIPARI
Takže spoluplavitelé, poraďte a napovězte, jaké to tam je?

Calvera
Uživatelský avatar
SailingChannel
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 34
Registrován: sob dub 19, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Earth

Re: Kaitáni

Příspěvekod SailingChannel » pon črc 14, 2008 2:22 pm

Calvera píše:No tak, přátelé, pro zvídavé uvádím že jde o tři "chorvatské" kapitány se zhruba stejnou námořní zkušeností, hlavní slovo bude mít cpt.-pronajímatel lodě a ostatní budou jeho poradní orgán (tím nemyslím varhany...) s právem VETA :crazy:
Nicméně otázka zní: LIPARI
Takže spoluplavitelé, poraďte a napovězte, jaké to tam je?

Calvera


Aha.Právo VETA hovoríš.To to je niečo,čo sa veľmi ťažko chápe.Asi ako demokracia v armáde. :blink:
Uživatelský avatar
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 558
Registrován: stř črc 25, 2007 2:00 am
Reputace: 3

Příspěvekod jirkaM » úte črc 15, 2008 8:48 am

TO : Calvera

Ahoj. Znam to ze Salerna - vloni to tam bylo hodne rozestavene, ale prijeli jsme v noci a rano odjeli,takze nam to bylo fuk. Dva zakladni rozdily - ze Salerna je to trochu dal a pocitej, ze za ten tyden vam to da minimalne 300 mil, nam to nakonec dalo 450. A musis se vracet za kazdeho pocasi. Ale jak pises posadku mas zkusenou. Velkou vyhodou se mi zdalo, ze s dopravou to bylo ze Salerna idealni, leteli jsme letadlem do Neapole - v Salernu nas vyzvedla dodavka a zpatky jsme si opet vzali dodavku a jste domluvili vylet na Vesuv a do Pompeji - cenove to nebylo narocne.
Potraviny jsme si nechali nakoupit primo od chartrovky - uctovali 15% nad nakupni ceny, ale vzhledem k nasemu priletu v noci a touze hned rano odplout se nam to vyplatilo.
Jinak v rijnu tam uz muze hezky foukat. Takze pozor na chranene pristavy - hlavne na ostrove Lipary zvol chranenou marinu v severni casti pristavu, vynech plovouci mola - stali jsme tam dvakrat - poprve jsme odjizdeli uz po dvou hodinach, podruhe jsme tam dorazili pozde v noci a rano v sest uz jsme museli zase pryc - pokazde vzhledem k silnemu vlneni. Spousta lodi se tam zahakla stezni, protoze se nemohli rozhodnout zda odjet, ci ne. Kdyz se rozhodnes odjet - vzdy nam vratili cast penez, vetsinou polovinu. Da se stat taky jizne od pristavu pod pevnosti - stoji ta rybari a po prave strane se da zakotvit - kotvu a couvnout k nabrezi.
Vsude jsme dojizdeli az vecer a mariny byly plne.
Na pobrezi jsme byli v mestecku Tropea - N 38,4´E 015,5´- super marina za 30E, sprchy a hlavne super hospudky na jidlo.
Lod jsme meli od Breeze yachting ( nebo jak se to pise ) a byla dobre vybavena a ve vybornem stavu.
Tak snad ti to pomuze. Kdyztak muzu pujcit pilot book.
Uživatelský avatar
Calvera
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 22
Registrován: pát zář 14, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Dekuji

Příspěvekod Calvera » čtv črc 17, 2008 8:32 am

Zdar JiroM,

dik za konkrétni informace a pokud je to mozne s tim pujcením pilotbooka dej vedet jak to udelame. A co ostatni, nikdo jiz k LIPARum nema nic?

S pozdravem Calvera
Uživatelský avatar
Calvera
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 22
Registrován: pát zář 14, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Poděkování

Příspěvekod Calvera » pon srp 04, 2008 11:08 am

Zdar JirkoM,

děkuji Ti ještě jednou touto cesto za zapujčení Pilota "Italian Waters".

Dík.
Calvera
Uživatelský avatar
boon
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 08, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Re: Dekuji

Příspěvekod boon » čtv říj 02, 2008 3:08 pm

Calvera píše:Zdar JiroM,

dik za konkrétni informace a pokud je to mozne s tim pujcením pilotbooka dej vedet jak to udelame. A co ostatni, nikdo jiz k LIPARum nema nic?

S pozdravem Calvera


Ahoj!
Asi pozde, ale treba pro pristi zajemce:

Ja mel ted v zari pujcenou SO 36 na dva tydny, vyjizdeli jsme z Tropea - velmi pekne mesto - asi nejpeknejsi co jsem tam videl.

Pokracovali jsme na Stromboli.
Kousek od brehu se tam da za asi 20 euro vyvazat na boji (tam co je zakaz kotveni). Nekdo tady psal, ze vystup na Stromboli stoji 20 euro, to je pravda, akorat se chodi jen v podvecer jednou za den a pri nasem prijezdu meli vypravy na nekolik dni dopredu obsazene. K tomu si musi privezt nebo na miste v pujcovne pujcit i vysoukou turistickou obuv, prilbu a celovku a v cene je i respirator. Pani z pujcovny nam dporucovala trasu bez provodce - tak jsme se tam prosli. Byl to vylet na par hodin a po setmeni bylo z nejzassiho mista videt strikajici lavu cca kazdych 20 minut. Pokud tedy chce nekdo az na vrchol, je asi lepsi si najit na netu kontakt a udelat si rezervaci.

Pote jsme s prestavkou v Saline pokracovali do Palerma.
Mohli by si tam taky jednou poradne uklidit:-) Jinak stani za 90 euro za noc, kousek od centra.
Dale podel severniho pobrezi Sicilie do Messinske uziny. Na pobrezi je spousta plynulych, peknych plazi na kotveni - ale ne moc chranenych.

V Messinske uzine je cily provoz,ale i za bourky se dala proplout pomerne v klidu. Cetl jsem o proudech a virech, ale nic vyraznejsiho jsme nepotkali. V Messine stani opet kolem 90 euro. Pekne mesto, obzvlast orloj, na kterem v prave poledne hraje hudba, rve lev a kdo vi co jeste..:-)

Dale Taormina, kde se da vyvazat na bojku za poplatek asi tak 50 euro nebo kotvit u plaze, pripadne primo v zalivu u jeskyne pred hotelem. Do mesta samotneho se pak jede lanovkou cca 3 eura, toto rozhodne stoji za to. Co za to nestoji je 6 euro za vstup do jejich chabeho amfiteatru :-) i kdyz je z nej nekolik moc hezkych vyhlidek. Z mesta jde mimo jine videt i na Etnu.

Vraceli jsme se zpet pres Reggio Calabria a Gioia Tauro. Na pristav v Gioia Tauro jsme spolehali, ale byl plny - mistni tam od sebe odstrcili dve lode a nasi lod vyvazali mezi ne, cela operace za jejich asistence trvala asi trictvrte hodiny a mistni chlapici z toho meli vecerni atrakci. Odmeneli jsme je sesti plzenskymi v plechovkach a stani jsme meli zadarmo s vodou a proudem. dluzno dodat ze jachetni pristav je za vjezdem do rusneho nakladniho pristavu a idylku tady nenajdete.
Pravym opakem je Coccorinelo, ktere je o par mil severneji a nema pristav. Na mistni plazi a v restauraci jsme si ale spravili dojem o dovolene u more:-)
Konec opet v Tropea.
J
este jsem vcera na seznamu videl clanek o premnozeni meduz, tech jsme videli opravdu hodne. Ovsem pozahani jedine. Koupali jsme se na plazi i na sirem mori a bez problemu.
Celou dobu (mimo dva dny bourek, kdy byl silnejsi vitr, ale ne pres 25kn) foukalo 2 - 5 Bf.

Jo a jeste jedna takova vec, celou dobu jsme za lodi tahli vlasec s umelou navnadou a v pristavech zkouseli lovit na pecivo a zbytky a zkratka snad na vsechno. Ovsem zatimco mistni tahali rybu za rybou, my jsme chytili jednu rybu za 14 dni. Tak budu rad za nejake rady.

Pripadne dotazy rad zodpovim:-)
Ondra
Uživatelský avatar
dana
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 15, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Around Sicily

Příspěvekod dana » pon čer 22, 2009 9:08 pm

V nedeli jsem se vratil ze Sicilie a tady je par cerstvych poznatku z mist ktera jsem navstivil.

Vulcano - Porto Di Ponente
Sice se to honosne zove pristavem, ale jedna se o pekne narvanou zatoku. Pri vjezdu do zatoky jsou dobre viditelne sutry. Kotveni na 2-10m. Pravda, kdyz mi na hloubkomeru zacalo blikat 1,5m mel jsem cukani prekotvit dale od brehu (pri pujcovani lode mi tvrdil manik, ze mam ponor 2m), ale nakonec jsem usoudil, ze by to byla zbabelost. Este nedrhla :D
Kotvit se da i za jiznim vybezkem teto zatoky.
Rozhodne nedoporucuji poustet posadku do sirneho jezirka :smash: Toto sice ma blahodarne zdravotni ucinky, ale posadka pak smrdi jak zdechliny jeste nekolik dni a jedina moznost jak ji dostat dale je permanentni tlakove myti :lol: Plavky jsou po teto kure na vyhozeni.

Lipari
Pekne misto na koupani, kotveni na 5-10m po obou stranach. Rozhodne se nepokouset proplout. Presne uprostred je pod vodou sutr. V odpolednich hodinach pocitat se zvysenym provozem vyletnich lodi.

Salina - Santa Marina
Jedno z nejvetsich a prijemnych prekvapeni. Ponton, mooring, voda (pokud me pamet neklame, tak od 17 do 09), elektrina, toalety + sprchy s teplou vodou. Cena 30€. Kotvit se da i pred vjezdem do mariny. Dost blbe se tu vecer shaneji cigara :(

Stromboli - San Vincenzo
Kotva nebo nektera z mnoha bojek (30€). Vystup na vrchol je nejlepe dopredu objednat treba na cisle +390909865768, kde neni problem se domluvit anglicky. Cena vystupu 28€, pujceni bot 6€, celovky si nepamatuju, meli sme vlastni. Vylet je na cca 5hodin a zvladaji ho i duchodci.
Velmi hezky je i vyhled z more na zapade ostrova. Sice se udava, ze vulkan ejakuluje co 10-20 minut, ale z more je to videt spise za tmy. Pres den si halt musite pockat dele na vyraznejsi erupce.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů