LIPARY

V předmětu vždy uveďte jméno ostrova jehož oblast popisujete.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
mck
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 15
Registrován: stř zář 09, 2015 2:00 am
Reputace: 6

Lipary 2018 update

Příspěvekod mck » stř čer 27, 2018 7:10 pm

Ahojte,

prave som sa odtial vratil, aktualne info.

Portorosa, Sicily Sailing (cez boataround.com), excelentny servis. Odovzdanie/prevzatie lode bez problemov, nebola to uplna mladica, ale v prijatelnom stave. Nieco z nej po ceste odpadlo, v Chrovatsku by ma skasli jedna radost, tu len technik s usmevom skonstatoval "to tak uz bolo". Okrem toho nam riesili vsetky rezervacie v marinach a bojach, ziadny poplatok navyse.

Vulcano: Z vychodnej strany su dve plavajuce mola (cenu neviem, bol som na kotve), plus velka zatoka na kotvenie. Lodi pomerne vela, miesto sa dalo najst, v noci to moze byt o dost horsie (niekolko lodi sa otocilo po par pokusoch zakotvit, ale mohlo to byt neskusenostou skippera, kotvit sa tam dalo). Na zapadnej strane len kotva, ale tam som nestal.

Lipary: Dve mariny. Ta v meste plavajuce molo, za marinu by som to nevyhlasil. Pri nepriaznivom vetre musi byt nebezpecne (ziadny vlnolam, je to cekle otvorene). Kusok severnejsie je slusna marina Pignataro, cena za 46ft 55 EUR, do mesta cca 20 min pesi alebo taxi. Za velmi dobreho pocasia sa da kotvit aj na vychodnej aj na juhozapadnej strane ostrova.

Salina: Asi jedna z najkrajsich/najmilsich marin kde som bol, Santa Marina. 46ft / 65 EUR, voda elektrika od 17:00 do rana. Kotvit sa da pri vjazde do mariny, da sa mieto dingy zobrat taxi z mariny za par EUR.

Panarea: Niekolko bojovych poli. Nas to stalo 50 EUR, v cene je taxi kedykolvek kolkorat potrebujete, staci si privolat. Kotvit sa da na juhovychodnej strane v krasnej zatoke Caletta dei Zimmari. Bol som prekvapeny, ale pomerne vela lodi kotvilo v chranenej zone v okoli Isola di Lisca Bianca, poprosim vas nerobte to :)

Stromboli: Boje su zrusene, da sa stat iba na kotve. Pozor na vietor, miesto ve velmi otvorene. Stromboli treba naplanovat podla predpovede a vyuzit najlepsi den/pocasie ktore mate k dispozicii. Na zvysnych ostrovoch sa ako-tak skryt da (jedine aj pride nejaky humus z juhovychodu, vtedy treba utiect na pevninu). Ak chcete ist na sopku, da sa zariadit strazenie lode. Ale doporucujem: a) dohodnut si to s chartrovkou b) aj to by som robil len za dobreho pocasia. Kontakt vam da chartrovka, alebo si vygooglite. Nas to stalo za 46tt / 25 EUR, v cene bol aj odvoz. Pozor na nocne kupanie, su tam silne prudy, slabsi alebo vycerpany jedinci nemusia k lodi doplavat (realne sa stalo, zachranovali sme tipka v poslednej chvili v noci o 1, ak by sme ho nezbadali a nevytiahli, je bez sance prezit).

Vseobecne pozor na meduzy, je ich tam pomerne vela, ale zalezi od lokality. Pred kupanim skontrolovat a davat pozor. Plus budte pripraveni na podanie prvej pomoci (neumyvat vodou ani neutierat, poliat octom, a hranou noza alebo kreditkou z rany stahnut zvysky zihadiel, su takmer neviditelne. Ocot niekolko krat po sebe, podat tabletku proti bolesti).

Oblast je to nadherna, ale to viete ;) Tak bezpecne uzivajte, vietor do plachiet a stopu vody pod kylom prajem.
Uživatelský avatar
mipe
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 101
Registrován: čtv lis 26, 2009 1:00 am
Reputace: 12
Bydliště: Bratislava

Re: LIPARY

Příspěvekod mipe » čtv čer 28, 2018 11:54 am

Vďaka za info.
Ako si sa dostal do Portorosa?
Uživatelský avatar
mck
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 15
Registrován: stř zář 09, 2015 2:00 am
Reputace: 6

Re: LIPARY

Příspěvekod mck » čtv čer 28, 2018 2:24 pm

My sme prileteli do Catanie, ale plati to aj pre Palermo. Chartrovka vie zabezpecit transfer do 8 osob z letiska do mariny, cena tusim 500 EUR. Na webe sa daju nast taxi ktore to spravia za 380 EUR (nasa taxa za cestu tam aj naspat). Este info k zasobovaniu. V marine je obchod, samozrejme drahy a s malym (ale dostatocnym) vyberom. Vyhoda je, ze vam vsetko dovezu az na lod. Je obchod aj mino mariny, ale v sobotu je zavrtety a treba tam ist taxikom.
suzaaan
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 1
Registrován: ned led 13, 2019 9:50 am
Reputace: 0

Re: LIPARY

Příspěvekod suzaaan » ned led 13, 2019 10:00 am

ahojte,
komplet skusenost z minulorocneho sailingu na Liparoch s mck, vratane leteniek, cien, atd som spisala v samostatnom clanku, najdete tu, snad pomoze: https://sailorandrider.blogspot.com/201 ... ori-7.html.
Zuzana

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů