držák motoru - koupit - vyrobit

Firmy, technika, servis, údržba, zkušenosti apod.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
firewall
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 107
Registrován: čtv črc 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

držák motoru - koupit - vyrobit

Příspěvekod firewall » stř srp 01, 2007 10:17 pm

Ahoj, Chtěl jsem se zeptat na držák motoru jaké máte zkušenosti. Chci si pořídit motor na svojí plachetnici , asi Tohatsu 5HP nebo Honda 2,3HP, v každém případě si chci pořídit i držák tohoto motoru nebo to potřebuji vyřešit pro tuto sezonu provizornim řešením. Mám plachetnici Atol, z jedné stranky žebříček na zrdcadle, pak kormidlo a pak bych nak chtel umistit ten motor. Nyní se mi moc nechce vyhazovat 3500kč za držák a raději bych to provizorně nák vyřešil něco si jednoduše vyrobil nebo sehnal. Prosím nemáte někdo zkušenosti s výrobou držáku?Nakej plánek nebo tak něco. A nebo kontakt na naky levny obchod kde seženu slušný držák - váha cca do 20kg. Dík moc Lukáš
Uživatelský avatar
karel
Macher
Příspěvky: 434
Registrován: úte lis 21, 2006 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Oleško , Praha západ

Příspěvekod karel » čtv srp 02, 2007 11:24 am

Co zkusit přišroubovat napevno přes distance (aby ses dostal ke šroubům na připevnění motoru na držák a vešel se tam visací zámek ) desku z překližky na zrcadlo , některé lodě to tak mívají , a motor jenom vyklápí směrem nahoru , dá se v horní poloze zajistit. U motoru s dlouhou nohou by to mělo vyjít :roll:
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » čtv srp 02, 2007 1:03 pm

karel píše:Co zkusit přišroubovat napevno přes distance (aby ses dostal ke šroubům na připevnění motoru na držák a vešel se tam visací zámek ) desku z překližky na zrcadlo , některé lodě to tak mívají , a motor jenom vyklápí směrem nahoru , dá se v horní poloze zajistit. U motoru s dlouhou nohou by to mělo vyjít :roll:


To Karel
Rozumím tvé myšlence, a dokonce jsem to na nejaké lodi viděl. Ale vždy to byla loď tak 7-8 m. Důvod je zřejmý. Sám mám malou kajutovou plachetničku s ploutví pro radost na místních vodách LOA 5,1m. Pokud jedu na motor a někdo, stačí jeden člověk, přejde z kokpitu na špici, začne řvát výfuk, pokud by byli dva, vyleze celá vrtule. Musím tedy ihned motor výškově přestavět. Pokud by se vrátili, zanořil bych spodek motoru, takže opět přestavět výšku motoru, Toto bez problému řeší právě ona stavitelná noha. Zhotovit ji samo domo z nerezu za cca3000 je dost nereálné. Jedině snad z normáních ocel profilů a natřít. Mohlo by to být nouzové řešení na rok či dva. Pokud by se do toho chtěl někdo pustit, mohu na to uděla výrobí plánek. Jinak z výše uvedených důvodů, bych pevné uložení motoru na malé lodi nedoporučoval. Viděl jsem kdesi ještě jeden stavitelný systém uložení motoru. Na zrcadle /kolmé/ dva U profily proti sobě. V nich se šoupala deska s aretcí a k ní byla přidělána deska k upnutí motoru.
Pepa
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » čtv srp 02, 2007 9:56 pm

Teraz sme boli týždeň na Dunaji a na motore sa jazdilo dosť. Kamarát bol s Pirátom a motor 5k mal napevno. Žiaden problém. Je jasné, že treba dodržovať určitú disciplínu, tak ako o tom píše Pepa to je. Ale dá sa to aj napevno , keď nemáš peniaze tak to vyskúšaj a na budúci rok si ho kúpiš v nerezi.
Uživatelský avatar
firewall
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 107
Registrován: čtv črc 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

krátká noha

Příspěvekod firewall » čtv srp 02, 2007 11:03 pm

Ahoj, tak jsem si nakonec pořídil Suzuki 2,5HP s krátkou nohou. Snad ta noha nebude velký problém , možná opravdu ale budu potřebovat ten sklopný držák, abych ho mohl ponořit více dolu. Ale mělo by to jít. Ta noha má o 13cm méně. To není tolik, tak snad to půjde. Rád bych si ho udělal sám možná, ohýbačka plechu není problém, pořádný nůžky na plech taky ne..atd. Dokonce mám nerez plech doma. Jak to navrhujete udělat. Pepo. Nakej menší výkres? Dík Lukáš

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host