Trochu od všeho

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Trochu od všeho

Příspěvekod MARIS » stř srp 01, 2007 10:49 pm

Asi mě Alffa nebo Jeryx sprdnou,že to sem nepatří,ale už je to tak.
Ráno jsem si na čtrnáct dní odskočil z Jadranu,(kde jsem byl čtyři týdny)a prakticy celé odpoledne jsem si pročítal forum na jachtinginfo.Dost nás přibylo a bylo to zajímavé čtení.A tak se chci také k některým tématům vyjádřit.
Pro Irenu už to je pozdě,ale znovu jsem si ověřil,že cesta na jadran je lepší a i rychlejší (alespoň z moravy) než přes rakousko. Přes devětset km na Murter jsme zvládli za necelých deset hodin.Ten kousek dálnice kolem Mossonmagyrováru,označený jako M1,není zpoplatněný a dělá vlastně obchvat města.
Asi před měsícem a půl jsem v topicu legislativa psal o pojištění odpovědnosti (modrá karta).Letos mě čekalo opět překvapení a to zvýšení ceny z 180 kn na 400 kn za loď do 10 m.To platí již od 1.7.2006,ale protože jsem loni pojišťoval loď před tímto datem,tak jsem platil ještě 180 kn.Je ale pravda že zvýšili částku úhrady na 3 500 000 kn.
Ze čtyř posádek,které jsem zatím letos na palubě měl,byly tři,vždy se třemi dětmi od pěti do patnácti let.Chce to samozřejmě více a stálého dozoru.Přesto se stalo,že při přecházení prkna v marině,jedno uklouzlo a spadlo do vody ,ale ani si nestačilo loknout,a už jsme ho tahali ven.A sítě na mé lodi jsou samozřejmostí.
Pokud se týká žen na palubě,tak mě loni jeden známý poslal jako za odměnu ženskou posádku,teda odměnu pro ně.Vymínil jsem si,že k nim musí přidat aspoň jednoho chlapa,což se stalo.Protože to byli všechno spolupracovníci z jedné dílny,tak se už dokonale znali a tak žádné problémy mezi nimi nebyly.Takže je to jen o tolerantnosti jednoho vůči druhému,a vůbec nejde o pohlaví.
Někdo tu měl poznámku o zátoce Stupica vela na ostrově Žirje.Toho "dědu" pamatuji ještě když měl v té rybářské loďce ceduli 10 marek,plaval z vesly,a háček,který má dodnes,je uříznutý z větve stromu.Mluví několika jazyky,a velmi dobře umí připravit ryby.A je můj ročník a já se většinou za dědu nepovažuji,i když ta vnoučata...
A ještě jednu poznámku:už jsem tu jednou psal v topiku nejlepší konoba,o konobě na západní straně Brače v Bobovišti.Letos mě dokonale překvapili.když mě naservírovali točeno přímo na palubu.Ono to je totiž k pípě asi sedm metrů přes cestu.To je servis,co. :good: Ale jsem se rozkecal,že,tak už jdu dospat včerejší noc.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » čtv srp 02, 2007 10:27 am

Ahoj MARIS,
Co nás tady s jerryxem napadáš? Ty dědku jeden............ :)
Jako by jsme byli nějací upíři.
Jak jsi hned poznal, troch jsme se rozrostli. Tak je tady potřeba občas udělat trochu pořádek. Bychom se tu časem vůbec vyznali. ;)
No musím uživatele spíš pochválit. Občas se sice chybička vloudí, jde ale vesměs vždy o nováčka který se brzy zorientuje.

Tvůj příspěvek je jako vždy podnětný.
Hlavně je to autentické přímo z terénu.
To se cení obzvláště.

Přeju bezva další pobyt v HR.
Doufám že po návratu opět něco pohodíš.
Alespoň stopu pod kýlem, :good: alffa
P.S.
Jerryx nám doporučil založit „klub důchodců“.
Tak se na Tebe těšíme. :lol:
Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Chorvatsko - Jadran

Příspěvekod MARIS » čtv srp 02, 2007 5:01 pm

Ahoj Alffe,
všechno O.K.ještě jsem zapoměl napsat,že v pondělí jsem zažil snad nejsilnější boru za posledních dvacet let,co na jadran jezdím.Byla avizovaná varováním pro jachtaře že bude 35 - 40 čv. a v nárazech až 60 čv.Já jsem se včas dekoval do mariny,a když asi ve tři odpoledne to přišlo,tak jsme všichni lítali po maríně a pomáhali štafům při chytání těch,kteří se tam přijeli schovat.Až večer mě napadlo,že jsem něco z těch horkých chvilek mohl natočit.Když jsem asi v sedm večer měřil sílu větru,tak mě to naměřilo víc jak osm Bf.a pak to pokazilo anemometr. A bora stále sílila,myslím si,že šla i přes devět Bf.Ráno pak spadla asi na 4 - 5 ,tak jsem to zabalil a jel domů místo ráno už odpoledne.
Jo,a klub dědků,proč né,když budu předsedou,chacháááá :crazy:
Uživatelský avatar
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 558
Registrován: stř črc 25, 2007 2:00 am
Reputace: 3

Příspěvekod jirkaM » stř úno 04, 2009 1:12 pm

Dnes jsem se na Lodnich novinach docetl, ze od 1/1/2009 se Chorvati rozhodli vybirat turistickou taxu rovnou pri charteru - tedy na zakladnach a to ve vysi 1EUR/ 1 osoba / 1 den. Jo, jo chorvati prijdou na vsechno:) Na rozdil od poplatku v ceskem zdravotnictvi mi poplatek s nazvem turisticka taxa vazne vadi, zvlast po zaplaceni charteru v te dane zemi.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř úno 04, 2009 3:16 pm

Jirko na to je tu jiné téma/topic
Taxa se jmenuje Borovična a bohužel pro nás, v sezóně bejvávala 7 Kn oproti tomu co píšeš.
Ale neboj, platil jsi ji i dříve a asi jsi o tom nevěděl. Už to bylo v ceně stání/pobytu v maríně.
Teď to asi rozdělili. Pro mě dobře. Nemohl jsem zaplatit samotnou taxu, když jsem nestál v maríně, ale ve vedlejčí zátoce...to je jiný příběh.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů