příručku typu "Ostříleným kapitánem

Tipy od čtenářů pro čtenáře na zajímavé knihy s lodní tématikou

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Uživatelský avatar
RobertN
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 13
Registrován: čtv črc 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod RobertN » stř srp 01, 2007 11:30 pm

Protože to možná bude "sranda", poraďte mi prosím nějakou příručku typu "Ostříleným kapitánem ještě před vyplutím z maríny v deseti snadno zapamatovatelných krocích."
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » čtv srp 02, 2007 12:46 am

RobertN píše:Protože to možná bude "sranda", poraďte mi prosím nějakou příručku typu "Ostříleným kapitánem ještě před vyplutím z maríny v deseti snadno zapamatovatelných krocích."


:offtopic: tak si na to zaloz nove tema !! :evil: - tohle je o zenach na palube.
zacinami to trochu pripominat nekonecne serialy o hovne, v nich se taky
probira vsechno a clovek se presto dozvi kulovy ..
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv srp 02, 2007 7:57 am

Jedna je popsána přímo tady, je to Příručka kapitána plavidla, druhá podobného ražení se jmenuje "Kompletní posádka na lodi".
Uživatelský avatar
Martek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 52
Registrován: ned čer 03, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Příbram

Příspěvekod Martek » čtv srp 02, 2007 8:26 am

Obě příručky, o kterých píše Baharis jak "Příručka kapitána plavidla" tak i "Kompetentní posádka na lodi" můžu doporučit. Mají vhodný formát a lze je tak nosit stále s sebou. Pročítáním si lze opakovat důležité věci a zásady. Dají se koupit například na t-yacht.cz
Uživatelský avatar
smike
moderátor
Příspěvky: 1384
Registrován: pon bře 19, 2007 1:00 am
Reputace: 18

Příspěvekod smike » čtv srp 02, 2007 8:31 am

RobertN píše:Protože to možná bude "sranda", poraďte mi prosím nějakou příručku typu "Ostříleným kapitánem ještě před vyplutím z maríny v deseti snadno zapamatovatelných krocích."


Taková příručka neexistuje!
Jachting je hodně o zkušenostech a ty si v maríně nevyčteš, i kdybys těch kroků udělal třeba sto :) .
Uživatelský avatar
RadekS
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 253
Registrován: úte črc 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Nové Veselí

Příspěvekod RadekS » čtv srp 02, 2007 8:52 am

Až se Ti začnou stahovat střeva při vyslovení slova bouře, dá se říct, že víš co Tě může na moři potkat. Takovou zkušenost ale nikde nevyčteš, a nezískáš ji pravděpodobně ani v mediteránu. Takovou zkušenost popisují lidé, kteří zakusily oceánskou plavbu. :crazy: A teď vážně. Osobně bych se té plavby nebál. V 95 procentech je to pohoda, a jestli ten kapitán není ignorant, musí vědět že s takovou posádkou si nemůže vyskakovat. Takže pokud přijde tvrdší počasí, pomůžeš mu zarefovat (ještě před vyplutím Vám řekne jak se to dělá a pak si to určitě vyzkoušíte když ne ptej se) a z těch 7 holek snad bude nějaká taky jevit zájem o to co se děje na palubě. Je dobrým zvykem udělat schůzku před plavbou. Pár vět Ti napoví. Jestli to jsou aktivní sportovci, nebo pohodáři tak se s mořem srovnají.
Uživatelský avatar
RobertN
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 13
Registrován: čtv črc 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod RobertN » čtv srp 02, 2007 9:50 am

smike píše:
RobertN píše:Protože to možná bude "sranda", poraďte mi prosím nějakou příručku typu "Ostříleným kapitánem ještě před vyplutím z maríny v deseti snadno zapamatovatelných krocích."


Taková příručka neexistuje!
Jachting je hodně o zkušenostech a ty si v maríně nevyčteš, i kdybys těch kroků udělal třeba sto :) .


Jsem si samozřejmě dělal tím názvem srandu. :D

Jinak schůzku máme měsíc před vyplutím.
Uživatelský avatar
RobertN
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 13
Registrován: čtv črc 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod RobertN » čtv srp 02, 2007 9:55 am

Mimochodem, Baharis myslím na moře doporučuje literaturu typu Stařec a moře, Čelisti nebo Ztroskotání Titaniku. ;)

Ale ještě si pamatuji hlášky typu "Iceberg right ahead." Bohužel na Jadranu mi myslím budou k ničemu. :(
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv srp 02, 2007 10:12 am

RobertN píše:Mimochodem, Baharis myslím na moře doporučuje literaturu typu Stařec a moře, Čelisti nebo Ztroskotání Titaniku. ;)
I ty vtipálku..... :mad:
Ale za sbírání teoretických znalostí na těch správných stránkách máš jedničku :good:
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » čtv srp 02, 2007 9:26 pm

Chcel som niečo napísať, ale uvedomil som si že toto NIE JE diskusia o náklonoch, ale o príručke.
Uživatelský avatar
dumber
1. DONÁTOR
1. DONÁTOR
Příspěvky: 96
Registrován: úte čer 05, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dumber » pát srp 03, 2007 6:36 am

Ospravedlnujedm sa, :sorry:
trochu sa to zvrhlo na offtopic. Asi som to skor mal napisat do skusenosti :offtopic:
:thankyou:
Uživatelský avatar
toma
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 73
Registrován: pon črc 16, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod toma » pát srp 03, 2007 2:28 pm

Já jsem někdy loni koupil v Levných knihách za pár kaček knížku Jachtařské techniky, Twain Braden, vyd.Svojtka a Co. 2004. Nic světového, ale pro začátečníky je to dle mého názoru lepší, než "Kompetentní posádka na lodi", kde jsem toho moc nenašel (za ty peníze). Jsou tam i čistě praktické rady. Na vlastní kůži jsem si však už mnohokrát ověřil a ověřuji, že šedá je teorie, zelený strom života, zvlášť toho jachtařského. Kniha řekne co se jak jmenuje a k čemu je to dobré. Bez praxe však není jachtaře, už vůbec ne kapitána.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů