Založení klubu

Jsou mezi námi velmi zkušení námořníci, kteří pamatují časy kdy to všechno (nebo skoro všechno) bylo v jachtingu jinak než dnes. A abychom se mohli od nich něco přiučit, máme zde prostor pro jejich postřehy a vyprávění z dob dávno (i nedávno) minulých.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » sob pro 15, 2007 9:34 pm

To be or not to be..
Krafat nebo kafrat....
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » sob pro 15, 2007 9:44 pm

Libor píše:To be or not to be..
Krafat nebo kafrat....

to mne taky hned napadlo, kdyz mi samozvanýrádobyónejvyšší :P duchodce maris odpovedel.
oni, ale urcite kafraj i krafaj a buhvicojestejineho :bleble:

2 vyse zminovany: neber si to osobne, to je jen zavist nas vecne mladych co nikdy nezestarnou :whist:, ze se tudiz nedostanou mezi vas :P
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » sob pro 15, 2007 10:54 pm

abych se vam taky trochu zavdecil :P
nasel jsem logo skupiny OLD BOAT CORNER COMMUNITY ASSOCIATION
Obrázek

mozna by jste si meli taky udelat nake ... :lol:
Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MARIS » ned pro 16, 2007 9:36 am

To jerryx,
musím se přiznat,že jinou reakci jsem od věčného rejpala ani nečekal.Jenom jednu věc ti řeknu.Budeš se divit,až se jednou dostaneš mezi nás,jak rychle to bylo.Ale to už snad budeš mít rozum,a pochopíš to,co teď chápat nechceš.
Měj se fajn. MARIS.
Uživatelský avatar
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 633
Registrován: pon zář 03, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: hradecko

KJD

Příspěvekod pecho » ned pro 16, 2007 9:45 am

Nejúctyhodnější a velevážený předsedo,
plně s Tebou souhlasím, dobře jsi to nandal Jerryxovi. A když jsem se Tě tak hezky zastal, nemohl by bejt konečně ten revizorek,
nebo aspoň náměstek pro věci zbytečné a tomu podobné?
Zdraví Pecho
Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MARIS » ned pro 16, 2007 12:08 pm

To pecho,
sláva,já věřil,že se nakonec nějak dohodneme,když už netrváš na tom revizorkovi,tak tě jmenuji,jak jsi se sám navrhnul,1.náměstkem pro věci zbytečné a ostatní se všemi povinnostmi a výhodama z této funkce vyplývající.A makat. :lool:

Slovutný předsedo, tvé rozhodnutí bylo jako vždy moudré, zdá se, že ten Pecho by vyloudil z jalové krávy tele. To se může hodit. :?
Pepa
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » ned pro 16, 2007 2:55 pm

... dyt ja rejpat musim, to by inac neslo :whist: (aby nedoslo k mylce - je to a bude vzdycky jen a jen v pratelskem duchu (to aby si moje slova zase nekdo nevysvetlil jinak))

BTW ja jsem v tom nejhorsim veku : mladi v pr..li a do duchodu daleko a jeste k tomu az ja budu ve veku duchodovem, tak uz zadny duchod nebude. :-(

ps: sice jsem psal o zavisti nas vecne mladych, ale uprimne vam musim slozit poklonu : duchodci zde museji byt urcite mladsi nez ja (alespon myslenkove) :thmbup: - to ale neznamena, ze do nich obcas nebudu rejpat ... :P
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod Wlady » ned pro 16, 2007 10:35 pm

to Maris: Slovutný předsedo, včera jsem měl rozepsanou pochvalnou ódu na tvou neochvějnost, jenže jsem byl odvelen k jiné činnosti a dneska koukám, že jsi přeci jenom podlehl ..... :hmm: , no ale hlavně, že jsi nepovolil s tím revizorem :good: , to by jsme dopadli :thmbdn: Kladky nám podražily, u dochtorů se bude platit, pohřby budou díky DPH taky dražší a ....... pokladna je jenom jedna :cry: :cry:

to jerryx : Tebe mám kvůli tvým přidrzlým poznámkám už dlouho na mušce :gun: a všechny tvé prohřešky si pečlivě zapisuju :type: :rtfm: Jestli nedáš pokoj, celý ctihodný výbor našeho veleváženého klubu tě svorně jako jeden muž utluče francouzskejma holema :smash: a jakej jsi byl.... :ambulance:


za VVKD doživotní (viď předsedo) pokladník
Wlady
Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MARIS » pon pro 17, 2007 6:21 pm

Milý Wlady,
děkuji Ti,že jsi to tomu drzému rebelovi vyjasnil.Samozřejmě že funkce máme na doživotí (to je skoro jak za trest),ale co,život je stejně velmi krátký,tak se dostane časem i na druhé.To,že pecho dostal tu funkci byla z nouze ctnost,on by stejně nedal pokoj také až doživotně.Ale neboj,k pokladně se kromě nás dvou nikdo,ale skutečně nikdo,nedostane.
Ještě bych rád přidělil nějakou funkci "starému harcovníkovi" Denisovi,viděl bych to jako tiskový mluvčí VVKD a doufám že nebude proti.Vždyť dnes to jsou skoro nejdůležitější lidé v každém seskupení.Co Ty na to Denisi?????Jsem rád,že souhlasíš,není-li pravda. :o :good:
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon pro 17, 2007 9:25 pm

Svôj život mám v svojich rukách a rozhodol som sa ísť do predčasného /súkromného/ dôchodku. Tak som sa chcel prihlásiť do klubu dôchodcov, ale zistil som, že sa nedokážem baviť hooodne odlehčene. Na to treba mať vek, jednoducho na to človek musí dozrieť. Nie že by som sa na to dozretie tešil, to nie, ale viem si to predstaviť. Vďaka našemu klubu dôchodcov. Dnes mám zasnenú náladu keď píšem tento príspevok, moja milovaná manželka pečie vianočné koláčiky a ja popíjam prívlastkový Rýnsky rízling ročník 2003 z vlastných zdrojov a želám naším dôchodcom vela dobrej nálady, vela zdravia a vela šťastia.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon pro 17, 2007 9:36 pm

Neviem ako sa píše dežavú, ale toto bol jasný príklad, to je až neuveritelné. Ďakujem za ponuku, mlsne by som ju prijal, ale predo mnou je v poradí služobne zaslúžilejší /starší/ kapitán Baharis. To by som porušil subordinaci, kapitán je totiž už tiež v takom polodúchodu ako ja. Jednoducho nás berte ako strategickú rezervu, ak by vám náhodou došli síli /alebo dech/ o čom však pochybujem. Čo pochybujem, tomu neverím ani vo sne.
Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MARIS » pon pro 17, 2007 10:09 pm

Milý Denisi,
Doufám,že jsem se tě nijak nedotkl mým návrhem,ale měl jsem takový dojem,že se jen ostýcháš,(u nás se říká oščádáš),aby si někdo nemyslel,že se o nějakou funkci dereš.Stejný dojem mám u Baharise.Proto jsem tě oslovil až teď,a ta funkce vrchního mluvčího VVKD,by myslím nejlépe slušela tobě.Ale pokud máš zálusk na něco jiného,rád to uvítám.Ale tvoje brilantní popisy plaveb a široký rozsah tvých vědomostí i jak jsi v posledním příspěvku ukázal umění se vymluvit (po vašom vyhovárať) tě přímo předurčilo k nějaké takové funkci.Tak zkus přehodnotit svůj poslední příspěvek,áno?

To Baharis:Mám dojem,že u tebe je už taky na čase se odpovědně zařadit k vedoucí síle tohoto fóra.Co ty na to.Samozřejmě s návrhem na funkci,která by tě těšila a byla ku prospěchu VVKD.Ano nebo jo?
Uživatelský avatar
vilma
moderátor
Příspěvky: 3179
Registrován: pon kvě 28, 2007 2:00 am
Reputace: 46
Bydliště: Olomoucko

Re: Jaké to bývalo

Příspěvekod vilma » úte pro 18, 2007 9:15 am

MARIS píše:...A teď babo raď.Vilmo,prosím Tě,ježíšmarja,to nepatřilo Tobě,ta baba,...poraď co s takovým neodbytným člověkem,dyť on je schopen sa nám oběsiť,...

Tak já teda nakonec odpovím, ať nevypadám neuctivě, že mlčím, když jsem vyvolaná:
Sem si počkala, co vymyslíš, sem věděla, že to bude dobré.

Po čtení zde v topicu jsem znejistěla, kam patřím. Chlapi, které považuju za svoje vrstevníky (aspoň duševní), se už vidí v důchodu. To já nakonec taky, od té doby, co jsem přišla do práce a zjistila, že už těm mladým někdy až tak nerozumím. Asi je čas kupovat drahý krémy :? .
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte pro 18, 2007 9:55 am

MARIS píše:To Baharis:Mám dojem,že u tebe je už taky na čase se odpovědně zařadit k vedoucí síle tohoto fóra.Co ty na to.Samozřejmě s návrhem na funkci,která by tě těšila a byla ku prospěchu VVKD.Ano nebo jo?
A to já zase ne.
Vážím si oslovení a rozumím tomu že ctěný VVKD nesdružuje nemohoucí staříky, anýbržto mladé kluky s již trochu více či méně opotřebovanou tělesnou schránkou. Ale přeci jenom mě to zatím do klubu nějak netáhne. Nějak se necítím. Přesto vaši činnost bedlivě sleduji a pokud se důchodu dožiju, bude mi ctí, pokud mě přijmete.
Funkcí jsem měl v životě už dost, nemám potřebu se zajímat o další, takže si to klidně rozeberte a já vám pak budu dělat tu členskou základnu, když nikdo jiný nebude.
:crazy:
Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MARIS » úte pro 18, 2007 4:42 pm

To mě mrzí,to mě mrzí,no ale každý svého štěstí strojvůdcem :good:, no přesto věřím,že když bude potřeba,tak nám podáš pomocnou hůl :mad:
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte pro 18, 2007 6:54 pm

To víš že jo.
Až budete rozdávat ty okované na potlačení vzpurných teenagerů, počítej s jednou i pro mě. :mad:
Uživatelský avatar
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 633
Registrován: pon zář 03, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: hradecko

Příspěvekod pecho » stř úno 13, 2008 10:34 am

MARIS píše:Slovutný Admine,slovutný pokladníku KND,
nedá mě to,abych nezareagoval.
Myslím,že jste oba střelili vedle.Pokud se nemýlím,tak probíhá hlasování o vlajce,která má být rozpoznávací pro členy jachting.info.Jestli na ní bude nebo nebude také logo našeho seskupení,je otázkou výběru vlajky.Můj názor,který jsem již několikrát prezentoval,je,že rozpoznávající vlajka by měla být co nejjednodušší a co nejvýraznější,aby i na větší vzdálenost byla indetifikovaná.To má být smysl této vlajky.
Pokud se jedná o vlajku na ozdobu s logem,kterou si mohu vyvěsit v klubovně,doma,v autě,v lodi,měla by být pěkná a originální(mě se líbí č.6),a může být i vícebarevná se zvýrazněným logem.A stejné logo pak může být na samolepkách,tričkách,čepicích a p.
Ale co do účelnosti jsou to dvě rozdílné věci,a podle toho by se mělo konat.Jedna věc je rozpoznávací vlajka a druhá věc je logo našeho společenství.
Promiňte mě to,ale musel jsem.MARIS. :sorry:

Slovutný admine, slovutný pokladníku NKD

plně stojím a nejen stojím za naším nejveleváženějším panem předsedou Marisem, co zde napsal.
I když nevím pořádně vo co go, tak na tom trvám a budu trvat.
Náměstek pro věci zbytečné a tomu podobné NKD.



Zdraví Pecho
Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MARIS » stř úno 13, 2008 10:59 am

I ty Brute?



Ještě že jsi nevložil mezi K a D velké V. :bleble:
Naposledy upravil(a) MARIS dne stř úno 13, 2008 4:43 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MARIS » stř úno 13, 2008 8:36 pm

To smike:promiň,šak už končíme(asi).
To Wlady:o NKD jsem také neslyšel,až jsi to napsal ty,to jsem se lekl,jestli nemyslíš NKVD?
Jinak byla naše zkratka KND (klub námořních důchodců),a z oslovení velevážený pak vzniklo VVKD ,velevážený klub důchodců,takže obě zkratky je možno používat.
To bude zas něco pro Jerryxe. :mad:
Uživatelský avatar
smike
moderátor
Příspěvky: 1384
Registrován: pon bře 19, 2007 1:00 am
Reputace: 18

Příspěvekod smike » stř úno 13, 2008 8:55 pm

to maris: pracovních schůzek VVKD se mé čílení netýkalo.
Jsem si vědom absence klubového baru VVKD a tudíž nutnosti klábosení kde se dá :) :D :mad:
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod Wlady » stř úno 13, 2008 9:09 pm

Sakra, tak to jsem nějak pozapomněl. Už mi asi taky akutně hrozí ten zlotřilej Němec Alzheimer co krade a schovává věci ... :(

A taky mě to příšerně mrzí ...... jak já se těšil na druhou kasičku :cry:

Je mi líto, že jsem přispěl ke zkomolení takového vznešeného názvu Klub NÁMOŘNÍCH důchodců. I když, ale to je jenom mezi námi, trošku bych si asi připadal jako vysloužilej topič z Titanicu. Ale náprava je snadná, můžeme zavést staronovou zkratku
VVKND :whist:

Wlady
Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MARIS » stř úno 13, 2008 9:35 pm

Jako že se stalo.
Uživatelský avatar
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 633
Registrován: pon zář 03, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: hradecko

VVNKVDKNDSAN

Příspěvekod pecho » stř úno 13, 2008 9:37 pm

Tak jsem sestavil pracně tu superzkratku a než jsem ji stačil dopsat, tak jsem zapomněl co měla znamenat. Tak snad si matně pamatuju, že poslední 3 písmena, k těm mě inspiroval slovutný pokladník Wlady - SAN=stižen alzheimerovou nemocí. Myslím, že bychom mohli navrhnout našemu nejveleváženějšímu a nejslolvutnějšímu našemu vznešenému předsedovi Marisovi, aby založil nový, (kdo mi pomůže) top?, nebo topic? kde bychom s boží pomocí upřesnili název našeho Nejslovutnějšího Klubu Velevážených Důchodců. Náměstek pro věci zbytečné a tomu podobné. Zdraví Pecho
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3502
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 410
Bydliště: Praha

Příspěvekod lynx » čtv úno 14, 2008 9:56 am

Jejda!
NKVD – to je zkratka, která z historie dost smrdí. :hmm: Mohu-li navhnot, změňte alespoň pořadí slov.
Čekatel členství :D
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » čtv úno 14, 2008 10:23 am

a jeje, duchodci zase jedou :lol:

tady to ted vypada jako ve SPZPEVP (Spolku Přátel Žehu Po Exkurzi V Pivovaru) :rofl:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů